Netopierí muž
E-kniha

Takto sa to začalo

Prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii. Inšpektora vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy... Čítať viac

4,2 384 hodnotení
1. diel série
Harry Hole
Vydavateľstvo
Ikar, 2014
416 strán
6-7 hodín čítania

Prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii. Inšpektora vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy nórskeho dievčaťa. Okrem toho sa má zbaviť problémov s alkoholom... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,70 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Netopýr - Jo Nesbo, Kniha Zlín, 2012
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2012
Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dostupné aj v kolekcii za výhodnú cenu.
Prípad, ktorým to celé začalo!Prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii. Inšpektora vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy nórskeho dievčaťa. Okrem toho sa má zbaviť problémov s alkoholom a dostať sa z psychických ťažkostí. Pri autonehode totiž jeho vinou zomrel kolega. Harry Hole však nevie sekundovať. Preberá iniciatívu, len čo zistí, že nejde o jedinú vraždu, ale že má dočinenia s masovým vrahom. Postupne preniká do prostredia drogových dílerov, prostitútok, cirkusantov a boxerov. Čas sa kráti a netopier – symbol smrti aborigénov – rozprestiera krídla nad ďalšími obeťami.

Triler Netopierí muž predstavuje prvú časť série kriminálnych príbehov so svojráznym a dnes už slávnym inšpektorom Harry Holem. V roku 1998 knihu vyhlásili za najlepšiu škandinávsku detektívku a odštartovala úspech Jo Nesba po celom svete.

Jo Nesbo v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšich svetových autorov. Z jeho kníh sa predalo už viac ako 18 miliónov výtlačkov!

Pre dosiahnutie plnohodnotného zážitku vám odporúčame čítať knihy v nasledovnom poradí:

1. Netopierí muž (2014)
2. Šváby (2015)
3. Zrada (2008, 2013)
4. Bohyňa pomsty (2010)
5. Diablova hviezda (2010)
6. Spasiteľ (2012)
7. Snehuliak (2012)
8. Pancierové srdce (2013)
9. Prízraky (2013)
10. Polícia (2014)
11. Smäd (2017)
Čítať viac
Originálny názov
Flaggermusmannen
Počet strán
416
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
240699
Štýl
mysteriózny, dobrodružný, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nórsko,
1. diel série
Harry Hole
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre ženy, pre dospelých, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

384 hodnotení

188
110
59
15
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Pre tých, čo už prečítali nejednu Nesbovu knihu, bude zaujímavé pozrieť sa pod pokrievku Harryho psychiky. Je skvelé, že Nesbove knihy netreba čítať chronologicky, pretože na seba nadväzujú len tenkými nitkami Harryho osobného života. Predsa je však dôležité poznať, ako sa to všetko začalo a pochopiť pohnútky jeho konania aj v ďalších knihách.

Čítať viac
12. júna 2014
Nesbo je ako víno

Čítať Nesba je ako piť obľúbené víno. Je to ako sadnúť si do auta k dobrému priateľovi a nechať sa ním previezť po neznámej krajine. A takúto vysokú latku nastavuje už v prvom príbehu o inšpektorovi Holeovi.

Pre tých, čo už prečítali nejednu Nesbovu knihu, bude zaujímavé pozrieť sa pod pokrievku Harryho psychiky. Je skvelé, že Nesbove knihy netreba čítať chronologicky, pretože na seba nadväzujú len tenkými nitkami Harryho osobného života. Predsa je však dôležité poznať, ako sa to všetko začalo a pochopiť pohnútky jeho konania aj v ďalších knihách.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Adam
Neoverený nákup
3.9.2023
Nesbove začiatky
Bolo by nefér túto knihu porovnávať s autorovými bestsellermi, ako je Snehuliak, Prízraky alebo Nôž, keďže sa jedná o prvý diel. Súhlasím, že sa nejedná o jednu z autorových najlepších kníh, hoci príbeh mi vysvetlil mnoho nezrovnalostí v psychike hlavného hrdinu. Samotný príbeh ma až tak nezaujal, možno práve tým, že dej sa neodohráva na severe, ale veľmi sa mi páčil Harryho osobný príbeh, ktorý sa postupne odhaľoval. Od druhej polovice ma už chytil aj vývoj udalostí, koniec bol ale predvídateľný. Toto dielo hodnotím ako veľmi podarené a myslím si, že Nesbo príbehu Harryho dal solídne základy. Určite stojí za to prečítať. Čítať viac
28
Mrazivé světlo - Yrsa Sigurdardóttir, 2008
Práve čítam
Mrazivé světlo

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
8.1.2023
2 dni strávené v spoločnosti Harryho Hola. Začala som, ako je u mňa zvykom pekne po poriadku... a pustila som sa do zoznamovania s toľko oslavovaným hrdinom od Jo Nesbo. A priznám sa, že som sa zo začiatku aj hnevala. Napätia v príbehu v prvej polovici nebolo ani za mak, aspoň že som sa v množstve opisov čo to dozvedela o osídlení Austrálie a živote domorodého obyvateľstva - čo bolo zaujímavé, ale ja som sa pustila do detektívky, či? Rovnako dynamike príbehu uberali aj opisy Harryho života, či jeho spomienok na udalosti dávno minulé. Aj napriek frflaniu počas čítania som sa nevzdala a konečne, síce až v poslednej tretine knihy som "bola odmenená". Manikúra to prežila bez ujmy, ja tiež, tak idem na Švábov. Čítať viac
10.8.2022
Pancierové srdce ma navnadilo aby som konečne začala čítať toľko ospevovaného Nesba. Takže som siahla po Netopierom mužovi, nech idem pekne od začiatku. Bohužiaľ, tento príbeh bol trochu nudný, bez akcie a napätia ale rozumiem, že sa jedná o prvý diel a cvičením sa človek stáva majstrom, takže dávam autorovi šancu a pokračujem ďalej. Čítať viac
23.3.2022
Severské krimi
Tento detektívny román, ktorý je ocenený cenou Glasnyckeln za najlepšiu severskú detektívku by mohol zaujať čitateľa tohto žánru. Román rozoberá prvky do detailov a práve to je na knihe dobré a vie udržať pozornosť. Na obohatení príbehu sa podieľajú mystické prvky ako aborigénska verzia príbeh o vzniku sveta. Čítať viac
11.3.2022
Knihu Netopierí muž som prvýkrát čítala pred tromi rokmi a bolo celkom zaujímavé si túto knihu prečítať s odstupom času znova. Tentokrát som ale zvolila audioknihu, čo mi poskytlo úplne iné perspektívy ako tlačená verzia a i dojmy boli trochu odlišné.
Keď si porovnám vtedajšie postrehy a terajšie dojmy z knihy, tak nie sú až také odlišné ale zasa ani identické.
- Musím povedať, že začiatok knihy na mňa pôsobil dosť rozpačito. Dej sa rozbiehal tempom typickým pre Nesbove knihy - prvými ca. 100 stranami som sa musela doslova prehrýzť, ale potom asi v polovici knihy sa dej rozbehol. - Pri audioknihe som tento problém nemala. Možno to bolo spôsobené tým, že som už vedela do čoho idem, alebo predsa len posluch je trochu kompaktnejší a tak mi to rýchlejšie odsýpalo.
- V tomto románe ma zaujali názvy kapitol, ako napr.: 2/ Tasmánsky čert, klaun a Švédka či 6/ Župan, štatistická signifikantnosť a akváriová rybička. Tieto názvy boli úsmevným spestrením oproti Nesbovým neskorším románom, kde sú kapitoly buď jednoducho očíslované alebo majú iba krátky výstižný názov. - Popravde, teraz som si tie názvy ani veľmi neuvedomovala, ale kdesi v hlave som mala poznačené, že v minulosti som ich považovala za celkom pútavé.
Čo ale vzbudilo moju pozornosť tentokrát a pri prvom stretnutí s Harrym mi celkom ušlo, bol fakt, ktorý v roku publikovania tejto knihy (r. 1997) bol celkom bežnou záležitosťou. Bola by som zvedavá, že či by priaznivci Nesboviek na to prišli!? V r. 1997 sa ešte bežne používali kazety a kazetové prehrávače (čo je pre dnešnú mládež už hotové sci-fi a pri ich zmienke ani nevedia čo si majú predstaviť!). A tak si Harry a jeho austrálski kolegovia púšťali záznam telefonátu z pásky. Pri tejto scéne ma ešte zaujal jeden fakt, ktorý nedávno spracoval aj Vincent Kliesch a Sebastian Fitzek a t. j. “ucho”, teda auris - takže táto myšlienka nie je až taká nová a Nesbo mal svojho audiovyšetrovateľa už v r. 1997.
Celkovo som si posluch prvej Holeovky užila, hoci na interpretáciu v podaní Hynka Čermáka si museli moje uši privykať o máličko dlhšie ako to býva pri iných audioknihách a niekedy ma miatli dosť dlhé prestávky medzi koncom kapitoly a hudobnou vsuvkou - zo začiatku som si myslela, že sa mi vybili slúchadlá alebo nastala nejaká technická chyba. Ale ako sa hovorí - zvyk má mocný účinok (Epiktetos) a tak som tie pauzy potom už i prestala vnímať.
A čo dodať na záver? Že Harry Hole (v audioknihe “Húly” - čo bola tiež jedna z vecí, na ktoré si človek len tak nezvykne, ak to meno roky číta tak ako sa píše) je proste Harry Hole a buď ho “milujete” alebo si idete radšej z cesty.
Čítať viac

Jo Nesbo

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Ľúbi sľuby“

Je taký - Tomáš Janovic, 2004
Je taký
Tomáš Janovic