Knihy
E-knihy

Winston: Kocúrova tajná misia

Albatros, 2015
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Albatros, 2015
1. diel série
Kocúr Winston

Aby bolo medzi nami jasno, dokážem rozprávať, čítať aj písať, hovorím plynule po anglicky, zvládam veľkú aj malú násobilku a – teraz sa podržte – problémy mi nerobí ani ruština. Som proste super Winston. Som ten najbystrejší kocúr vo vesmíre. Som...

Čítaj viac

7,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Aby bolo medzi nami jasno, dokážem rozprávať, čítať aj písať, hovorím plynule po anglicky, zvládam veľkú aj malú násobilku a – teraz sa podržte – problémy mi nerobí ani ruština. Som proste super Winston. Som ten najbystrejší kocúr vo vesmíre. Som trieda. A mačací život si nemôžem vynachváliť, celý deň ležím na pohovke a jem kuracie pečienky – tie ja jednoducho milujem. Lenže všetko sa zmenilo, keď si môj pán najal novú domácu, ktorá so sebou priviedla aj svoju dcéru Kiru a poriadnu porciu problémov k tomu. A potom, nepýtajte sa ma ako, som sa ocitol v tele Kiry. Pomoooooc!
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Winston: Ein Kater in geheimer Mission
Rozmer
138×206 mm
ISBN
9788000038889
Vekové odporúčanie
8+
Počet strán
224
Hmotnosť
345 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
201000
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Albatros

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

9 hodnotení

4
4
1
0
0

Emana Hlinčíková
5.5.2016
Winston
Vynikajúca kniha, mňa osobne bavila. Zaujímavý dej aj postavy, preto si myslím že zaujme každé dieťa. :) Mohla by byť táto kniha Knihou roka 2015. :)
Čítaj viac
Zuzana Špendelová
1.5.2016
Pozerať sa na svet mačacími očami
Svet sa z perspektívy, umiestnenej asi 20 cm nad zemou, môže zdať úplne iný. O tom nás kocúr Winston presviedča na každej stránke. Ale život čistokrvného domáceho kocúra, ktorého mačky z dvora považujú za arogantného nafúkanca, nie je jednoduchý. Ani život dcéry imigrantky, ktorá sa ocitá v novom prostredí, kde sa zúfalo snaží zapadnúť, no odmenou sú jej akurát šikana a neprajníctvo spolužiačok. A preto si obaja vrúcne želajú byť niekým iným. Ich želanie sa im vyplní - i keď nie celkom tak, ako si predstavovali. V koži toho druhého získavajú výhodu nezaujatého pohľadu, a tak sa im nakoniec podarí uspieť aj tam, kde pôvodný vlastník tela zlyhal.
Príbeh je napísaný s hlbokým pochopením ako sveta mačiek, tak násťročných dievčat, takže určite zaujme každého, kto má s jedným, alebo druhým niečo spoločné. Paradoxne stráca tempo práve rozvinutím detektívnej zápletky, i tak ale rozhodne patrí k príjemnému a zaujímavému čítaniu pre malých i veľkých.
Čítaj viac
Zuzana
30.6.2015
Možno prvá detektívka pre deti
V tejto knižke sa snúbi viacero lákadiel: má dve hlavné postavy, jedna je ženského a druhá mužského rodu, čiže dej bude pútavý tak pre dievčatá ako i pre chlapcov. Je v nej štipka sci-fi, keď si hlavní hrdinovia v zlomovom momente vymenia identity. Z kocúra sa stane dvanásťročné dievča a z dievčaťa je razom dospelý kocúr. Musia sa vyrovnať nielen s novým pohľadom na svet čoby iné živočíšne druhy, ale aj s tým, že kocúr v dievčenskej koži neraz rieši situácie ako chlap a dievčinka ukrytá v kocúrovi sa na svet pozerá ženskými očami. Prepletajú sa vzájomne do svojich životov a ovplyvňujú v nich všetko, na čo ten druhý v normálnom stave nemal ani pomyslenia. To je čosi nesmierne lákavé aj pre dospelých, nie iba pre decká. A napokon je tu ešte samotný zaujímavý detektívny príbeh.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Naozaj dobrú knihu by si mal prečítať za mladi, znovu v dospelosti a ešte raz v starobe, tak ako si treba krásnu budovu pozrieť ráno, na obed aj večer.“

Robertson Davies