14,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Audiokniha
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, 582, Slovart, 2021
Audiokniha
Audiokniha
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, 582, Slovart, 2021
Audiokniha

Majster a Margaréta
Audiokniha

Moskvu navštívi diabol Woland so svojou suitou a život obyvateľov mesta sa náhle zmení: začnú sa diať nadprirodzené veci - neuveriteľné príbehy, fantazmagórie, mystifikácie... Čítať viac

4,5 249 hodnotení
Vydavateľstvo
582, Slovart, 2021
Interpret

Moskvu navštívi diabol Woland so svojou suitou a život obyvateľov mesta sa náhle zmení: začnú sa diať nadprirodzené veci - neuveriteľné príbehy, fantazmagórie, mystifikácie... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina

14,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie audioknižné vydania
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, 582, Slovart, 2021
MP3 na stiahnutie
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

12,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, 582, Slovart, 2021
Audiokniha
14,95 €

Viac o audioknihe

Moskvu navštívi diabol Woland so svojou suitou a život obyvateľov mesta sa náhle zmení: začnú sa diať nadprirodzené veci - neuveriteľné príbehy, fantazmagórie, mystifikácie. Medzitým muž, ktorý si hovorí majster, píše román o stretnutí Ježiša Krista s Pilátom Pontským. Keď majster zmizne, jeho družka Margaréta je ochotná zapredať dušu diablovi, aby sa dozvedela, čo je s majstrom. Woland jej vyhovie a dočasne ju vezme do svojich služieb.

Nový preklad a úplné vydanie najvýznamnejšieho diela ruskej literatúry 20. storočia.
Dĺžka: 19 hodín a 7 minút

Vypočujte si ukážku:
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Katalógové číslo výrobcu
9788055650517
Naše katalógové číslo
1012491
Štýl
filozofický, historický, napínavý, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Rusko,
Vydavateľstvo
582, Slovart
Pre koho
pre ženy, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

249 hodnotení

175
39
17
5
8

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

„Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co?“
Úplne rozumiem rozporuplným náladám okolo tohto diela, no už po prvých obrazoch mi bolo jasné, že toto bude jednoznačne 5-hviezdičkové čítanie. Je to magický realizmus v tej najčistejšej podobe, preto treba Majstra a Margarétu čítať s otvorenou mysľou a bez očakávaní. Viac ako romantický príbeh je to satira Ruska a jeho súdruhov a keďže ich tu v rôznych epizódkach vystupuje naozaj požehnane, odporúčam robiť si poznámky kto je kto, lebo ak knihu nezlupnete za víkend, na konci sa vám všetko zleje.
Sme očarení! Kráľovná je očarená! Toto nie je typ literatúry, akej by som mohla čítať na kilá, ale som rada, že si môžem túto (vraj najlepšiu) ruskú klasiku odškrtnúť. Aj vďaka jej krásnemu vydaniu je radosť mať takú knihu na poličke.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22.6.2023
Musíte si prečítať napriek recenziám! V mojom prípade som recenzie ani nečítala, len som vedela, že ide o veľké dielo, ktoré by mal správny knihomoľ prečítať. Začiatok ma nadchol a s nedočkavosťou som čítala stále ďalej a ďalej. Avšak ku koncu som bola z knihy taká unavená, že som ju chcela mať za sebou. Začala vo mne vyvolávať nepokoj a to nehovorím o snoch, ktoré mi navodila. Sama som sa cítila ako pod mrakom alebo možno knižnou hypnózou. Som rada, že som knihu prečítala, to neľutujem, sú tam veľmi skvelé pasáže. Žiaľ asi druhýkrát sa už k nej nevrátim. Čítať viac
18
Spasiteľ Duny - Frank Herbert, 2019
Práve čítam
Spasiteľ Duny

Milovníčka sveta fantasy a mýtov. Moja láska k fantasy ide ruka v ruke s láskou k histórií, zvykom, folklórnym príbehom, a tak sa v mojej čarovnej knižnici nachádzajú aj knihy o historií, starých civilizáciach. Do sveta magických bytostí a čarovných slávností ma v detstve priviedli knihy ako Pán prsteňov a Temné hmoty, a nemienim tento svet opustiť :)

Dominika Szabóová
Overený zákazník
31.5.2023
Vitaj, diabol!
Príbeh sa odohráva v Moskve v 30. rokoch 20. storočia a pozostáva z dvoch paralelných liniek. V jednej časti sledujeme príchod diabla do Moskvy v podobe majstra Wolanda a jeho spoločníkov. Woland spolu so svojou skupinou vyvoláva chaos a paniku v korumpovanom a byrokratickom svete sovietskeho Ruska. Jeho zámerom je odhaľovať falošnosti a pokrytectvo spoločnosti.

Druhá časť príbehu sa zameriava na lásku medzi majstrom a Margarétou, ženou, ktorá obetuje všetko pre lásku k nemu. Ich vzťah je vystavený skúške a napätie sa stupňuje, keď Margaréta uzatvára dohodu s diablom.

Román sa pohybuje medzi fantastikou, satirou a filozofiou. Bulgakov vytvoril v tomto diele jedinečný a príťažlivý svet, kde sa miešajú realita a predstavivosť.
Čítať viac
25.3.2023
Toto bola suverénne najväčšia hlúposť, akú som kedy čítal. Nemalo to ani hlavu ani pätu, nezmysel nad nezmysel.
Ok, možno som to nepochopil, nepoznám ruské reálie, ktoré to malo zobrazovať. Ale posplietané tam bolo piate cez deviate. Ten príbeh o Pilátovi tam bol načo?
Asi tak od polovice, ked som pochopil, čo je to za blbosť, som sa doslova musel nútiť čítať ďalej.
Čítať viac
14.3.2023
Úplne rozumiem, prečo má táto kniha toľko fanúšikov. Príbeh bol veľmi zaujimavý, tak dobre uletený, presne aký má byť magický realizmus, postavy sa mi páčili, ale... tých postáv tam bolo brutálne veľa, musela som si stále vyhľadávať zoznam postáv, aby som vedela o kom sa hovorí a niektoré pasáže boli za mňa úplne zbytočne dlhé. V príbehu sa prelínajú dve línie príbehu - "súčasnosť s diablom" a "minulosť s kristom" - zo začiatku to bolo pre mňa veľmi mätúce, ale postupne som sa v tom začala orientovať. Určite tento príbeh vyžadoval sústredenie, ALE! Keď sa sústrediť budete, pán Bulgakov vás odmení dobrým humorom, iróniou, láskou i hlbšími filozofickými zamysleniami. Čítať viac
10

K nihy sú moja celoživotná záľuba, N emám rada konflikty, I ntrovert sa vo mne skrýva, H umor potrebujem k životu, A zbožňujem pandy :)

Dominika
Overený zákazník
23.1.2023
Všímam si, že negatívne recenzie na túto knihu dostanú kopec palcov dole, aj keď neviem prečo, lebo presne toto je typ knihy, ktorý jednoducho neulahodí každému. Ja sa tiež radím do skupiny tých, ktorí už túto knihu nechcú čítať. Myslím, že odpoveď na otázku : ,,Čo tým chcel autor povedať? " pozná len on sám a ostatní si to môžeme len domýšľať :) miestami to bolo čítanie zábavné vďaka píšucemu obleku či hovoriacemu kocúrovi, miestami desivé na plese u diabla, skrývajú sa tu aj útrapy z lásky, jednoducho taká všehochuť, kde nájdete ozaj hocičo. Rada som si to prečítala, ale moja šálka kávy to nie. Čítať viac
20
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
22.11.2022
V superprodukcii priam nezabudnuteľné čítanie...
Ak sa chcete tváriť, že aspoň trochu poznáte ruských spisovateľov, meno Bulgakov by vám malo aspoň niečo pripomínať. Ak sa chcete tváriť, že ich aj čítate, určite siahnite po Majstrovi a Margaréte.
Netvrdím, že ide o najľahšie dielo, ale minimálne vás pripraví na to, čo vás pri objavovaní ruskej literatúry čaká.

Hoci som už túto knihu raz čítala, nedovolím si tvrdiť, že ju poznám. Zmätok, ktorý som prežívala pri jej prvom čítaní je teraz iba o trošku menší, ale čitateľský zážitok je neporovnateľne väčší.
Pravdepodobne to bude tým, že som tentokrát siahla po audio verzii príbehu.

Zmätok, pokoj, viera a množstvo rozlietaných myšlienok, ktoré vás pri čítaní tejto knihy čakajú, sú pri audioknihe ešte umocnené. Musím priznať, že z produkcie som jednoducho nadšená - uveriteľné výkony hercov, pozadie, ktoré vás prenesie do Moskvy, či do Jeruzalema - celé prostredie knihy vás jednoducho vtiahne a nepustí, kým sa nepriblížite k poslednej sekunde.

Majster a Margaréta určite nie je jednoduché dielo. Ak sa však rozhodnete objavovať jeho významy a zákutia, určite odporúčam formu audioknihy. Pomôže vám nielen lepšie pochopiť jednotlivé scény, ale ponúkne aj zážitok, aký pri tlačenej knihe nezažijete.
Čítať viac
kameliab
Neoverený nákup
3.9.2022
Vynikajuca interpretácia
Literárna klasika v interpretácii vynikajúcej Zuzany Krónerovej. Audiokniha mi pomohla vrátiť sa k tomuto výnimočnému dielu aj po rokoch, kedy pre náročnosť textu by som celý román už nedokazala sama ešte raz prečítať. A dielo vnímam teraz ešte ucelenejšie a v oveľa jasnejších kontúrach. Zuzana Krónerová, veľká vďaka! Čítať viac
4.7.2022
Legendárne dielo! Román v románe, kde dobro a zlo zvádza svoj večný boj o človeka, kde môžete celkom slobodne dumať nad tým, čo je vlastne zlo či dobro, kde padajú hlavy, kde-kto skončí v blázinci, kde-kto zase bez šiat na ulici, kde-kto zase rovno zmizne čertvie kde. Na kadekoho prídu podozrivé udania, trocha sa počachruje s valutami, zopár bytov zázračne zmení majiteľa i veľkosť obytnej plochy, sem-tam niečo vybuchne či rovno zhorí do tla. Preskakuje sa v ňom z reality do nadprirodzena, z bdelosti do sna, z bezbožných nových časov k časom biblickým a zase naspäť a ktovie kam ešte. Krížom-krážom od skutočného k sureálnemu v jednom bezbrehom galimatiáši fantázie. Preto chápem, že nie každému sadne. Treba si naň vyhradiť čas, aby si ho človek dokázal poriadne vychutnať. Ale dá sa naozaj čítať na rôzne spôsoby. Je natoľko mnohovrstvové, že si ho dosýta užijete ako fantastickú rozprávku, politickú satiru, ľúbostnú melodrámu či filozofickú meditáciu o ľudskej podstate. Stačí sa rozhodnúť, či si prajete, aby vás Bulgakov rozosmial, dojal, rozľútostil alebo dokonca vydesil. Rovnako ako dnes mňa. Čítať viac
Darina Martincekova
Overený nákup
12.12.2021
Skvela knizka, tak spravne temna, vtipna aj carovna, precitala som ju uz viackrat a vzdy sa k nej rada vratim. Čítať viac

Michail Bulgakov

Čítať viac

„Korytnačky vám o ceste môžu povedať viac ako králiky.“