17,25 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Audiokniha
Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Radioservis, 2021
Audiokniha
Audiokniha
Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Radioservis, 2021
Audiokniha

Velký Gatsby
Audiokniha

2 CD

"Začal jsem počítat výdaje své doby dříve, než na ně byly vystaveny účty," poznamenal Fitzgerald na téma svého zájmu o zpodobení bezstarostného života americké společenské... Čítať viac

"Začal jsem počítat výdaje své doby dříve, než na ně byly vystaveny účty," poznamenal Fitzgerald na téma svého zájmu o zpodobení bezstarostného života americké společenské smetánky utrácející jmění na nekonečných večírcích... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Čeština

17,25 €

Vydavateľom odporúčaná cena: 18,10 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní
Ďalšie audioknižné vydania (5)
Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, OneHotBook, 2013
MP3 na CD
Čeština, 2013
Do 3 – 5 dní

Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Radioservis, 2021
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, OneHotBook, 2013
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2013
Ihneď na stiahnutie

Veľký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Publixing, Slovart, 2021
MP3 na CD
Slovenčina, 2021
Do 3 – 7 dní

Veľký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Publixing, Slovart, 2021
MP3 na stiahnutie
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

Ďalšie audioknižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Radioservis, 2021
Audiokniha
17,25 €

Viac o audioknihe

"Začal jsem počítat výdaje své doby dříve, než na ně byly vystaveny účty," poznamenal Fitzgerald na téma svého zájmu o zpodobení bezstarostného života americké společenské smetánky utrácející jmění na nekonečných večírcích, plných pašovaného prohibičního alkoholu. Dvacátá léta, do nichž vedla cesta přes bojiště první světové války, nastartovala ve Spojených státech období oslnivé konjunktury, které ukončil až krach na newyorské burze v roce 1929.

Na začátku dvacátých let se taky odehrává Fitzgeraldův román Velký Gatsby, který vyšel v roce 1925. Jeho vypravěč, mladý poválečný navrátilec Nick Carraway, přijíždí ze Středozápadu do New Yorku, aby zkusil štěstí jako burzovní makléř. Náhoda ho přivede do podnájmu v sousedství pohádkového sídla tajemného boháče Jaye Gatsbyho, na jehož velkolepé večírky se každý týden sjíždí půlka New Yorku.
Aniž zpočátku tuší proč, vzbudí Nick zájem bohatého souseda, a protože má ve zvyku ostatním spíš naslouchat než odporovat, záhy se stane Gatsbyho důvěrníkem. A pak i pomocníkem při pokusu získat zpět milovanou dívku, o kterou ho před pěti lety připravil odchod na frontu. Jenomže ani pohádkové jmění, které Gatsby po návratu z války nashromáždil, nemůže vykoupit minulost a proměnit sen ve skutečnost. Gatsbyho sen o osudové lásce se na konci ukáže jako pouhá chiméra.

Fitzgeraldův Velký Gatsby je příběhem několikanásobného lidského míjení a tragického ztroskotání jedné iluze. Své hrdiny vylíčil autor s kritickým odstupem a zároveň s mimořádnou empatií. Ambivalence jejich charakterů a pocit jakéhosi nevyčerpatelného tajemství, které si nesou, stále znovu přitahují generace čtenářů i tvůrců, kteří o nich chtějí vyprávět.

Dvoudílná dramatizace je prvním rozhlasovým zpracováním románu.
Čítať viac
Originálny názov
The Great Gatsby
Katalógové číslo výrobcu
CR1100-2
Naše katalógové číslo
893725
Štýl
historický, romantický
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené štáty, ,
Vydavateľstvo
Radioservis
Pre koho
pre dospelých, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

274 hodnotení

159
68
29
11
6

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Moja najobľúbenejšia kniha na svete!

The Great Gatsby je americká Klasika (s veľkým K). Patrí do povinného čítania v amerických školách kvôli excelentnému vyzobrazeniu Spojených štátov v 20tých rokoch 20. storočia. Prekypuje leskom a pôvabom, ale aj smutnými skutočnosťami doby. Je to veľdielo 20. storočia a odporúčam každému prečítať aspoň raz v živote. 5/5 hviezdičiek

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Michaela Valovičová
Neoverený nákup
5
23.2.2022
Úžasný príbeh. Odporúčam aj keď nie ste úplne na klasiku. Aj keď väčšina už videla film, stojí za to si nájsť chvíľku aj na knižne prevedie určite nebudete ľutovať.
Čítať viac
Mária
Neoverený nákup
1
3.6.2013
Za všetko snáď hovorí "...medzi Západným vajcom a New Yorkom..."
Čítať viac
8

Študovala som a milujem literatúru. Knihy, čo dýchajú, rozháňajú prach a sú mäkkou, tajomnou skrýšou, ako napísal môj obľúbený básnik. Zároveň mi knihy pomáhajú posvietiť si v neprehľadnosti reality. V súčasnosti čítam najviac detské knihy - mojim dcéram a deťom v škole. Čítam knihy s manželom, aby sme mali veľa spoločných známych :) A čítam knihy do tretice pre seba, najmä odbornú literatúru a poéziu, ale rozhodne nie len tie..

Zuzana Jediná
Overený nákup
21.4.2022
Klasika
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vhľad do života americkej smotánky v roku . Jazz, alkohol, bujará zábava, nevera, sklony k ľahostajnosti a povrchnosti. Príbeh je jednoduchý, Jay Gatsby sa snaží získať svoju životnú lásku. Láska menom Daisy je rozmaznaná krasotinka, nejednoznačná v konaní, mne osobne nesympatická ženská postava. Dielo, ktoré som (opäť raz) čítala viac z povinnosti ako z chuti, ale považujem jeho prečítanie za nevyhnutné.
Pokiaľ ide o túto konkrétnu zvukovú nahrávku, načítanie na mňa pôsobí trochu amatérsky, ale zvykla som si.
Čítať viac
Michaela Valovičová
Overený nákup
23.2.2022
Úžasný príbeh. Odporúčam aj keď nie ste úplne na klasiku. Aj keď väčšina už videla film, stojí za to si nájsť chvíľku aj na knižne prevedie určite nebudete ľutovať. Čítať viac
29.9.2021
Veľký Gatsby
Skvelá kniha. Nie nadarmo je považovaná za klasiku. Aj keď je tam trochu racizmu a sexizmu, ale v 20 rokoch minulého storočia to bolo bežné, vidno ako sa od vtedy doba a pohľady ľudí zmenili a aj čo ostalo rovnaké. Niektoré výroky postáv sú krásne a trefné aj na súčasnú dobu. Určite si ju prečítajte ak ste ju ešte nečítali Čítať viac
14.7.2021
Jednohubka
Existuje ešte niekto, kto by nevidel film, nečítal knihu alebo by aspoň nepočul o Veľkom Gatsbym?!
Ja som už pár rokov dozadu videla film, kde hlavnú úlohu hral Leonardo di Caprio a priznám sa, dodnes sa mi jeho tvár spája s Jayom Gatsbym. Tie ostatné postavy stihli za tie roky vyblednúť a pri čítaní knihy dostali svoju vlastnú tvár, ale di Caprio bol proste jedinečný.
Ak však existuje ešte niekto, kto ani len netuší o čom kniha Veľký Gatsby je, tak je to o láske, nevere, zrade, závisti či nenávisti, priateľstve, pretvárke, pokrytectve, smrti…
Príbeh sa odohráva v 20. rokoch 20. storočia v období prohibície a tzv. džezového veku, v období nikdy nekončiacich večierkov, za zvukov trúbky Luisa Armstromga, či spevu Billy Holidaya alebo Elly Fitzgerald. V popredí stojí láska medzi Gatsbym a Daisy, ale autor načrie i do iných pálčivejších tém, typických pre dané obdobie.
Nebudem sa zbytočne rozpisovať o tomto útlom dielku, ktoré existuje už nejaký ten piatok (rok prvého vydania je 1925) a je už čitateľskou klasikou a ak ste ho ešte nečítali, tak šup-šup napraviť!
Čítať viac
21
Cyntoryn zvieratiek - Stephen King, 2019
Práve čítam
Cyntoryn zvieratiek

Malá knihomoľka z Bratislavy :) zbožňujem knihy, ale nie sú viac ako skutočný život, tak nezabúdajme žiť a zažívať! <3 IG: mercinkaa

Marcela Kurajdová
Overený zákazník
13.5.2021
Srdcovka, ku ktorej sa vraciam
Keď vojdete do parfumérie privoňať si k navoňaným papierikom, po 4 otestovaných vôňach vám predavačka ponúkne misku plnú kávových zŕn. Je to preto, aby neutralizovala vaše čuchové bunky a naštartovala ich k ďalšiemu použitiu. V mojom čitateľskom svete je tým kávovým zrnom Veľký Gatsby. Keď neviem, čo si ďalej vybrať, aký štýl, akú tému, lebo som nerozhodná a ide ma z toho poraziť, vždy chytím do rúk jednu a tú istú knihu:
Veľký Gatsby z roku 1925 - na neutralizáciu mojej čitateľskej chute. Dielo, ktoré sa stalo populárne až po autorovej smrti.

Príbeh pána Gatsbyho a Daisy, New York 1922, asi nemusím predstavovať. Ak sa ešte nájde niekto, kto ho nečítal (túto chybu treba napraviť a užiť si talentovanú myseľ pána Fitzgeralda zo „stratenej generácie“), určite ho aspoň videl (keď nie zo 74-tého s úžasným Redfordom, tak aspoň toho z r. 2013 s Leom DiCapriom a neskutočne dobrým soundtrackom).

Bratranec našej rozkošnej, pôvabnej, ale tiež pokryteckej Daisy, Nick Carraway, je rozprávačom celého príbehu. Deje sa tak 2 roky po udalostiach, ktoré viedli k nešťastnej a obetavej tragédii. Ako inak, mohla za to láska. Ta nešťastná láska Jaya Gatsbyho, mladého zbohatlíka s tajomnou minulosťou k namyslenej a povrchnej Daisy, ktorej sa vždy pri pohľade na bohatstvo a luxusný život rozžiarili oči.

Čo všetko urobí chlap pre ženu, ktorú miluje, a ktorá je pre neho podľa jeho naivných predstáv tá práva, tá vyvolená? 8 rokov zaslepený láskou k zidealizovanej Daisy. Cieľ tak silne motivačný, že aj z chudobného chlapca sa stáva veľmi bohatý a vplyvný muž. S plnými vreckami peňazí si môže konečne splniť sen a robiť všetko preto, aby sa čo najviac priblížil k svojej životnej láske. Ach, aké krásne, pozitívne naladené a naivné. V skutočnosti smutné chcieť byť bohatý iba preto, aby ma niekto ľúbil. Určite však nie úprimne. Pán Fitzgerald nám priblížil „zlaté jazzové roky v Amerike“, kde si ľudia v povojnovom období žijú svoj veľký sen a dúfajú, že sa raz stane skutočnosťou.
Doba, kedy hospodárstvo prosperovalo a ľudia okúsili bohactvo a stratili záujem o hlbšie emócie. Čítame o ťažkej váhe povrchnosti, pretvárky a bezohľadnosti. Zahmlené mozgy materializmom a bohémskym konzumným štýlom života. 1000 hostí na pompéznom večierku, ale ani jeden z nich nie je skutočným priateľom. Je to iba snobská smotánka, ktorá sa prišla baviť a pritom ani polovica z nich nebola pozvaná. Gatsbymu to však nevadilo. Stále dúfal, že príde aj ONA. Večierky robil iba kvôli nej, všetko iba pre ňu. Pre rozmaznanú Daisy.

„Za letních nocí zněla ze sousedova domu hudba. V jeho modrých zahradách přecházeli muži a dívky a uprostřed šepotu, šampaňského a hvězd se bohybovali jako noční motýli. V sedm hodin dorazil orchestr; haly, salony a verandy hýří základními barvami, podivnými účesy podle poslední módy; bar je v obležení a stěhovavé rundy koktejlů pronikají ven na zahradu, až vzduch ožije klábosením, smíchem, představováním, na které se hned zapomíná.."

Kniha sa nevyhýba ani téme biela rasa NAD čiernou a poukazuje na spoločenské vrstvy, kde tá bohatá predstavuje staré známe „není zlato co se třpytí“! Úžasná kniha, ktorá zachytila rôzne ľudské charaktery, dobovú atmosféru, emócie, zbrklé rozhodnutia, faloš a naivitu na necelých 200 stranách! Roky mám toto české vydanie a neskutočne dobre sa číta. Vždy ma vie tak pohltiť, až cítim vzruch bohatých večierkov, alkoholového opojenia a podnapitej nálady. Spisovné vyjadrovanie je klamlivé a navodzuje dokonalú snobskú uroveň. Prichádzajúce zvraty su nutné, nedajú sa zmeniť. Sú odpoveďou na neuvážené konanie a následnú zbabelosť.. ach.

Jednoducho úchvatné, romantické a dych berúce. Môj teda rozhodne!

"Naučme se ukázat člověku přátelství, dokut je živ, a ne, až když umře."
Čítať viac
2

Milovník kníh, rada ich kupujem, čítam a adoptujem :) Rada ich dávam aj ako darček, aj keď možno pred darovaním ich prečitam tiež :D

Kristína K.
Overený nákup
4.5.2021
Najprv som videla film a teraz po rokoch, keď som uvidela knihu a to v anglickom jazyku, musela som ju kúpiť :) rozhodne som neoľutovala, síce z nejakého dôvodu som čakala trošku hrubšiu knižku aká prišla. Ale aj tak to bolo pre mňa super čítanie, síce niekedy som musela siahať po slovníku, autor značne využíva synonimá slov z AJ, stretla som s takými slovami, s ktorými nikdy predtým, ani pri štúdii AJ ani v hovorenom jazyku. Preto knihu by som odporúčila len pre pokročilých angličtinárov. Čítať viac
2.5.2021
Everyone should read it
I’d totally recommend this book to everyone-everyone can find something that would interest him I believe. I liked the story and what it was telling from the beginning. It is definitely a great work and it got me thinking about some really important things. Exactly this book is in english and I’d recommend it to someone who is at least B1 so you can enjoy it and still don’t find it difficult. Čítať viac

Francis Scott Fitzgerald

Čítať viac

„Korytnačky vám o ceste môžu povedať viac ako králiky.“