Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Volajte ma Mandy

Ako sa mení svet, ako sa mení Mandy. Aký bol život v Meste a v Mestečku? Dobový príbeh ženy v druhej polovici 20. storočia v Československu. Započujete v ňom hudbu, tóny lásky,... Čítať viac

5,0 25 hodnotení
Vydavateľstvo
Artforum, 2025
264 strán
5-6 hodín čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Ako sa mení svet, ako sa mení Mandy. Aký bol život v Meste a v Mestečku? Dobový príbeh ženy v druhej polovici 20. storočia v Československu. Započujete v ňom hudbu, tóny lásky, no aj bolesti, zvuky doby i zvláštnosti, čo tvoria svet... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Cena: 19,89 €
Na sklade 5 ks
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Rozhovor bez skratiek. Úprimne o hudbe aj svete. Kniha Všetci sme anarchisti, Denis Bango. Vydavateľstvo NPress, 2026. Zistiť viac
Ako sa mení svet, ako sa mení Mandy. Aký bol život v Meste a v Mestečku? Dobový príbeh ženy v druhej polovici 20. storočia v Československu. Započujete v ňom hudbu, tóny lásky, no aj bolesti, zvuky doby i zvláštnosti, čo tvoria svet. Rozprávačkou románu je dospievajúce dievča, ktoré je v príbehu dievčaťom iba chvíľu, neskôr sa v ňom otvára jej pohľad ako deväťdesiatničky.
Naše katalógové číslo
3274377
Originálny názov
Volajte ma Mandy
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba
Rozmer
131×196 mm
Hmotnosť
378 g
ISBN
9788081504594
Rok vydania
2025
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artforum
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5
24
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zuzana Juríčekova
Neoverený nákup
2.7.2026
Knihu som si zakúpila na základe recenzií s tým, že som chcela skúsiť úplne iný žáner kníh na aké som zvyknutá. Knihu som prečítala za 2 dni s citronádou v ruke počas letných večerov. Čítala sa ľahko, akoby mi niekto vedľa mňa rozprával svoj životný príbeh … odporúčam ako ľahké, letné čítanie a ten koniec … Je neuveriteľné ako si niekto v živote prejde toľkými skúškami a skúsenosťami.
reagovať
Zuzana
Neoverený nákup
16.5.2026
Veľmi pekne a pútavo napísaná kniha. Autorku som nepoznala, iste to nebude od nej posledná kniha, ktorú si prečítam. Vrelo odporúčam.
reagovať
Overený nákup
20.4.2026
Nádherná
Volajte ma Mandy je presne ten tip knihy, ktorý nebudete chcieť pustiť z rúk, ktorý vás pohltí natoľko, že budete chcieť z príbehu a života klaviristky, ženy a matky v jednej osobe vedieť stále viac a viac až zistíte, že ste na konci knihy....a tam to bol pre mňa osobne poriadny "doják".
Alenke Sabuchovej sa podľa mňa podarilo geniálne dielo. Hoci rozpráva príbeh ženy, ktorú asi nikto z nás osobne nestretol (okrem samotnej autorky, pre ktorú bola inšpiráciou), vďaka jej spisovateľskému talentu a podaniu budete mať pocit, že Mandy je vám veľmi blízka, chcete ju pochopiť, dotknúť sa jej a pomôcť. Mne osobne sa páčilo aj striedanie prítomnosti s minulosťou, Mandine spomienky na obdobie prvej republiky, rok 1948 i obdobie socializmu až po súčasné obdobie plné technologických vymožeností a online sveta z pohľadu už 90-ročnej starenky.
Z deja neprezrádzam nič ;) , túto knihu si musíte jednoducho prečítať a verte-neverte, určite sa vašej duše nejakým spôsobom dotkne.
Príjemné čítanie!
reagovať
Nata
Neoverený nákup
1.1.2026
Knižná maškrta
Už dávno som nečítala tak výborne napísanú knihu.
Dej ma tak vtiahol, že som si želala, aby kniha bola nekonečná.
Páči sa mi, že autorka strieda minulosť s realitou a dáva tak príbehu krásnu dynamiku.
Želám si, aby takýchto kníh vychádzalo viac.
reagovať
Overený zákazník
23.11.2025
Mandy si vás nájde. A ostane.
Volajte ma Mandy som čítala pomaly. Nie preto, že by bola náročná ale preto, že je krásna.

Alena Sabuchová má vzácny dar: píše tak, že aj obyčajná veta sa stáva niečím, čo človeka na chvíľu zastaví. Jej jazyk je jemný, presný a plný drobných, nenápadných krás, ktoré vyvolávajú emócie ešte skôr, ako ich stihnete pomenovať.

Mandy je postava, ktorá je vám blízka, aj keď je úplne iná než vy. Jej ticho je povedomé. Jej pochybnosti sú povedomé. Jej túžba po láske, po pochopení, po malom kúsku priestoru, kde môže byť sama sebou to všetko je bolestne autentické.

Kniha vo mne zanechala pocit, ktorý sa dá opísať len ťažko: ako keď vám niekto položí ruku na rameno a vy zrazu pochopíte, že vo svojom tichu nie ste osamelí.
A to je presne to, čo od literatúry očakávam nie len zaujímavý príbeh, ale emocionálne prepojenie.

Volajte ma Mandy je krehká, citlivá a nečakane silná kniha.
Nie je to román, ktorý prečítate a odložíte.
Je to text, ktorý vo vás niečo otvorí, niečo pomenúva a niečo upokojí.

Ak hľadáte príbeh, ktorý vás zasiahne svojou jemnosťou, melanchóliou a úprimnosťou,
Mandy si vás nájde. A ostane.
reagovať
Jana Hevešiová
Neoverený nákup
10.11.2025
Mandy treba zatlieskať
Výborné čítanie pre všetky generácie . Nielen pre ženy. :-) Čím viac spoznávame Mandy, tým viac ju máme radi. Vnímam to ako invenčnú hru z nedávnej minulosti a na chvíľu sa tam ocitneme aj my ako postava. Ak to vieme tak čítať... Ďakujem, Alenka Sabuchová.
reagovať
Overený zákazník
24.10.2025
Krásne :)
Vo svojom živote všetci stretávame starých ľudí - či už z rodiny, zo susedstva, na nákupoch, alebo hocikde inde. Možno ste sa už zamysleli nad tým, aké životné príbehy by mohli pred vami odhaliť. Lenže iba tak sa na to opýtať cudzej osoby? Alenka Sabuchová mala to šťastie, že spoznala Mandy (čítaj s ,,A"), starú dámu, ktorá ešte i na sklonku svojho života hrala vo vieche na klavíri. Keď však rozpovedala svoj príbeh, nebol vôbec iba rozprávkový. V tejto krásnej knihe sa čitatelia o nej môžu dozvedieť skoro všetko, spomienkami vás zavedie do svojho detstva a mladosti a prežijete s ňou lásky, sklamania, rozchody, pády i úspechy. To, že ani na staré kolená nebola typickou starenkou (aká to vlastne je?), poukazuje jej chuť stále hrať a absolvovanie počítačového kurzu pre seniorov v 80tke (čo už, keď dostala jablkový smartfón?). Tak sa vydajte na cestu naprieč minulosťou, cez druhú svetovú vojnu, bývalý režim, až po súčasnosť a porovnajte si svoje vlastné spomienky, alebo tie, ktoré vám vyrozprávali vaši blízki. Možno sa taká Mandy nachádza aj vo vašej blízkosti a ani o tom netušíte. Tá z príbehu už, bohužiaľ, nie je medzi nami.
Ach, Alenka, ako to Ty robíš, že každý jeden Tebou napísaný príbeh je taký krásny, poetický, spomalí a pohladí na duši. Príbeh pani Mandy ma zaujal a krásne myšlienky nútili premýšľať. ...a ten koniec...aaach... Ja som s príbehom veľmi spokojná, ešte stále vo mne doznieva, a aj napriek tomu, že si starých ľudí všímam, odteraz budem ešte viac. A viac, a viac Tvojich príbehov si prosím, Alenka :)
reagovať
Overený zákazník
15.10.2025
Kto je Mandy?
Nenápadná pani zo štvrte, ktorú možno každý deň stretávate na ulici? Alebo suseda z toho istého vchodu, o ktorej nič neviete, až kým sa nepretnú vaše cesty? V jeden deň jej napríklad pomôžete vyniesť smeti a na druhý si na kľučke dverí do bytu nájdete pralinku Mon Chéri s odkazom: "Ďakujem". (To sa stalo mne) A možno v niektorý iný deň prehodíte bez ostychu pár slov a spoznáte sa. Tak, ako sa to stalo Alene a Mandy.

Pani Mária bola odjakživa Mandy, klaviristka a pamätníčka dvoch autoritárskych režimov. Kým nestretla Alenu Sabuchovú, mohla byť len ďalšou zdanlivo neviditeľnou staršou paňou zo susedstva. Mandy si však otvorila srdce, odomkla dvere do minulosti a Alena uchopila jej príbeh s nehou a eleganciou. Estetický text a starostlivo uložené vety premietali Mandin príbeh na plátno ako film. Dôverne zachytené časy v striedajúcich sa líniách minulosti doslova ožívali a atmosférou ma úplne pohltili.

"Bola so spomienkami opatrná. Niektoré si odkladala do mäkkej vaty, aby sa nepoškodili ako porcelánové kanvičky. Ale nechcelo sa jej k nim vracať, zdalo sa jej, že sa spomienkam pripisuje priveľká váha a čaká sa, že budú záchranným lanom v časoch, na ktoré by ľudia radšej zabudli."

Kniha 'Volajte ma Mandy' sa ma skutočne dotkla. Aj pár dní po dočítaní vo mne stále mäkko doznieva. Všímam si okolie, starších ľudí zo štvrte a premýšľam, aké životné príbehy v sebe nosia. Možno je tá citlivosť úmerná absencii po mojich starkých. Možno je to spôsobené len človečou zvedavosťou po ľuďoch, ktorí majú čo povedať.
Kiežby sa nám všetkým podarilo v sebe nájsť zvedavosť a záujem a osloviť nejakú pani Mandy, Boženu či pána Ladislava.
.
Knihu odporúčam všetkými desiatimi.
A mimochodom, Mandy sa číta s A. :)
reagovať
Overený zákazník
14.10.2025
Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som knihu slovenského autora nevedela odložiť. Čítala som ju dva dni takmer vkuse. Nádherne atmosferická v spomienkach na doby minulé v realite súčasnosti. Zostalo mi smutno, že tento príbeh sa už skončil. A že bude stále menej tých, ktorí si ešte pamätajú.
reagovať
Overený zákazník
11.10.2025
Slovenská Mornštajnová, ale tak 5000000x lepšia? Milovala som Šeptuchy a MILUJEM aj Volajte ma Mandy!!
reagovať

Vydavateľstvo Artforum

Obchodný názov
Artforum 2000, spol. s r.o.
Adresa
Kozia 20
811 03 Bratislava
Slovenská republika
E-mail
marketing@artforum.sk
Garretovi Grahamovi som dovolila naplniť ma najdeštruktívnejším pocitom, aký ľudstvo pozná - nádejou.
Kniha: Návrh (Elle Kennedy), 2019
Návrh
  • Elle Kennedy