V strede kruhu - Arne Dahl, Cosmopolis, 2024

18,54 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

V strede kruhu

Cesta za pomstou sa začína v ruinách minulosti...

Bombový atentátnik sa vysmieva polícií a nikto nevie kde udrie najbližšie. Štokholmom sa šíri strach a každá minúta má cenu zlata... Čítať viac

1. diel série
Vyšetrovateľka Eva Nymanová
Vydavateľstvo
Cosmopolis, 2024
400 strán
6-7 hodín čítania

Bombový atentátnik sa vysmieva polícií a nikto nevie kde udrie najbližšie. Štokholmom sa šíri strach a každá minúta má cenu zlata... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
20,99 €

18,54 €

-12 %
Na sklade > 5 ks
  • Osobný odber 19. 6.
  • Na vašej adrese 19. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
19. 6.
balíkovo
19. 6.
AlzaBox
19. 6.
Packeta
19. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
19. 6.
BalíkoBOX
19. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
19. 6.
Kuriér GLS
19. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
19. 6.

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Knižné tipy pre mamy knihomoľky

Aby už detstvo nebolelo - Lindsay C. Gibson, Grada, 2024

Viac o knihe

Štokholmom otrasie séria výbuchov. Vyšetrovací tím Evy Nymanovej má za úlohu atentátnika, ktorý sa polícii vysmieva prostredníctvom listov, nájsť a zastaviť skôr ako udrie znova. Všetky stopy však vedú k bývalému veliteľovi Nymanovej, Lukasovi Frislovi. Je možné, aby človek odstrihnutý od spoločnosti, žijúci uprostred prírody zosnoval tak dokonalý plán? Keď všetky stopy ukazujú jedným smerom, je dôležité nestratiť hlavu.
Čítať viac
Originálny názov
I cirkelns mitt
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
550 g
ISBN
9788080907372
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2144273
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Švédsko
1. diel série
Vyšetrovateľka Eva Nymanová
Vydavateľstvo
Cosmopolis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,6 / 5

11 hodnotení

2
3
6
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14.4.2024
Nová švédska krimi séria na čele s vyšetrovateľkou Evou Nymanovou a jej tímom rieši čoraz viac aktuálny problém dnešnej doby - terorizmus. Autor príbeh rozohral medzi skvelými postavami, tajomnými listami a hádankami, ktoré nebolo jednoduché vyriešiť. Znie to sľubne, však? No ja sa som mala problém sa začítať, čo sa mi pri krimi málokedy stáva.

Prvá polovica kniha sa mi veľmi vliekla. Nie a nie do príbehu vhupnúť, aj keď námet bol skvelý, postavy tiež aj samotný prípad. Tempo bolo skutočne vláčne a očakávala by som rýchlejší spád a akciu. Zdĺhavé vyšetrovanie mi ubralo na mojej pozornosti čitateľa a myšlienkami som často bola všade inde len nie v deji. Čo naopak oceňujem je, že dej nebol predvídateľný a neboli na každej strany nápovedy, akým smerom sa to bude vyvíjať. Od polovice som sa ako tak do toho dostala a pomaly prichádzala na chuť príbehu a pomalému tempu. Keďže je to úvodná kniha do krimi série, nechávam si ešte otvorené vrátka hodnotenia, lebo ju beriem ako zoznámenie sa s postavami a autorovým zámerom a tie zdĺhavé opisy asi boli nutné a v pokračovaní to ešte ocením, keď to do seba zapadne ako puzzle. Zatiaľ ostávam teda na neutrálnom poli čo sa týka hodnotenia. Ani dobrá, ani zlá, počkám si na pokračovanie, ktoré mi snáď urobí jasno, či v tejto sérii chcem pokračovať, alebo som v autorovi šliapla mimo môjho vkusu.
Čítať viac
9.4.2024
Prvý diel série Nova / Vyšetrovateľka Eva Nymanová je pomaly budovaným krimi trilerom s veľmi aktuálnou témou klimatického aktivizmu a terorizmu. Členmi tímu špeciálnej skupiny Nova, sústredenej okolo Evy Nymanovej, ktorý má diskrétne sledovať prípady oficiálne spadajúce pod policajné oddelenia Štokholmu a Uppsaly, sú silné, vzájomne sa dopĺňajúce postavy s úplne odlišnými povahami a schopnosťami. V príbehu sa pohybujeme medzi jednotlivými príslušníkmi skupiny Nova, sledujeme rôzne stopy a vyšetrovanie, spoznávame postavy a odkrývame čriepky z ich minulosti.

Samotný základ príbehu a kolektivistický spôsob rozprávania je dobrý, prvok záhady, pomsty a tajomných hádaniek v listoch, ktoré treba vyriešiť, aby sa predišlo ďalšej katastrofe, sú dobre premyslené a vykonané, ale štruktúra je neusporiadaná, dej nie je dostatočne pútavý, tempu chýba dynamika, vývoj udalostí je pomalý, rozuzlenie zdĺhavé a sčasti až príliš detailná policajná práca je miestami nudná.

Hoci vo mne zanechala kniha pocit priemernosti, vzhľadom na pozitívne reakcie na autorove knihy verím, že si nájde mnoho spokojných čitateľov.
Čítať viac
30
Overený zákazník
28.3.2024
Od tohto autora som doposiaľ nič nečítala, jedine tak skvelé recenzie. Na jeho tvorbu som bola veľmi zvedavá a do jeho novej série som sa púšťala s obrovským nadšením.

Po dočítaní som bola mierne sklamaná, mierne zaskočená, mierne nadšená. Neviem či sa mi príbeh páčil viac alebo menej. Asi tak 50 na 50. Každopádne som rada, že som sa k jeho tvorbe dostala a vyskúšala "čo to dá". Určite to bolo super rozhodnutie a vôbec neľutujem.

Detektívky mám rada a dúfala som, že objavím nový talent. Autor je podľa môjho názoru úžasný vo svojej spisovateľskej praxi, ale, žiaľ, nesadli sme si. Pôsobilo to mňa akosi rozhádzane, nevedela som sa vžiť do deja, ani čo sa postáv týka. Tých tam bolo celkom dosť, neviem prečo, občas sa mi plietli a nenašla som si k nim cestu. Čakala som dynamickejší vývoj príbehu, ale na druhej strane chválim zápletku - to bolo pre mňa niečo nové, originálne.

Nechcem však knihu zhadzovať. To určite nie! Určite v rada stoja mnohí jeho nadšení čitatelia a tak to má byť. Lenže, ako som písala vyššie, s jeho novinkou som si nesadla. Nevadí. V knihách je to vždy hop alebo trop, a som rada, že som knižku "V strede kruhu" skúsila. Možno dám v budúcnosti šancu ďalším jeho príbehom.
Čítať viac
23.3.2024
Veľmi ma mrzí, lebo som sa na knižku vážne tešila, teda aj na to, že si rozčítam nejakú novú dobrú detektívnu sériu. Kriminálky milujem, aj keď ich až tak často nemám na svojom profile, ale je to jeden z mojich obľúbených žánrov. Táto knižka mi skoro vôbec nesadla. Neviem, či som ju čítala v nejakom zlom načasovaní, ale vôbec som sa nedokázala začítať, plietli sa mi postavy a nedokázala som si nájsť vzťah s nikým z vyšetrovacieho tímu, všetci mi boli nesympatickí. Je to moja prvá kriminálka od Dahla, takže neviem porovnať s jeho ostatnými knihami.
.
Nemôžem povedať, že by dej nebol dobrý, alebo že by som sa vyslovene nudila (aj keď bolo tam dosť takých pasáži, ktoré tam ani nemuseli byť a knižka by bola dynamickejšia). Takisto si myslím, že sa autor venoval naozaj zaujímavej téme o atentátnikoch a celé to mal výborne premyslené a bolo tam veľa aj skvelých pasáži. Len mi akosi nesadlo celé prevedenie knižky a ani postavy. Ani rozuzlenie vo mne nejako viac nezarezonovalo, aj keď bolo smutné.
.
Samozrejme, ide iba o môj názor, každý by si na knižku mal urobiť ten svoj. Možno keby som ju čítala v inom období, páčila by sa mi viac. Možno sme len mali zlé načasovanie. Po ďalších častiach zo série pravdepodobne nesiahnem.
Čítať viac
40

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
20.3.2024
Výborný úvod série
Autorove knihy mám rada, preto som si nemohla nechať ujsť ani prvú časť jeho novej krimi série s vyšetrovacím tímom Evy Nymanovej. Riešiť budú prípad atentátnika, ktorý vyhadzuje do vzduchu ľudí, autá i budovy majúce súvis s vplyvom na životné prostredie. Zanecháva za sebou výsmešné listy a stopy zavedú vyšetrovací tím k bývalému policajnému veliteľovi Nymanovej, Lukasovi Frislovi. Ten už niekoľko rokov žije hlboko v lese odstrihnutý od spoločnosti, tak aký dôvod by mohol mať na atentáty? Možno stred vytesaných dvoch kruhov v sebe ukrýva viac, než sa na prvý pohľad zdá.
Úvodná časť rozbehla krimi sériu veľmi dobre. Čitateľ postupne spoznáva postavy aj ich minulosť, ktorá bude mať súvis i s prípadom. Zločinec je inteligentný a všetko má premyslené, autor zbytočne nenašepkáva a drží čitateľa v napätí. I keď budete tušiť, že je všetko inak než sa zdá, tak budete so záujmom otáčať strany, ktoré vám pod rukami vďaka krátkym kapitolám budú rýchlo plynúť. Miestami bude trošku viac opisov, ale pre zoznámenie sa najmä s postavami to je dobré a príliš ma to nevyrušovalo. Ja sa už teraz teším na pokračovanie, pretože koniec i napriek uzavretému prípadu ostal otvorený a nabáda k čítaniu druhej časti. Skúste, neoľutujete.
Čítať viac
22
Overený zákazník
11.3.2024
Arne Dahl má novú severskú sériu...a úvod sa veľmi vydaril. Spoznávame vyšetrovateľku Evu Nymanovú, jej nový tím, flashbacky do minulosti, premyslenú a napínavú zápletku a mimoriadne aktuálnu tému.

Najskôr vyletí do vzduchu auto riaditeľa pobočky oceliarskej spoločnosti, ktorú považujú za najväčšieho klimatického zloducha vo Švédsku.
Potom rozmetá výbuch chlapíka z reklamnej agentúry Luspank AB, ktorá práve dokončila celoštátnu reklamnú kampaň pre ropný priemysel, v ktorej sa stranícki lídri usmievajú pri benzínových pumpách.

Už z týchto prvých vrážd je zrejmé, že nejde o náhodu a vidno tam spoločného menovateľa. Veľa napovedia aj listy od neznámeho zločinca a začínajú sa preteky s časom. Je to nejaký divoch podobného typu ako Unabomber v USA, ktorý nenávidí civilizáciu?
Alebo dokonca extrémistická skupina klimatických aktivistov?

Skvele spracovaný príbeh. Dobre vymyslené detaily. Napríklad technicky zdatný a inteligentný zločinec, ktorý vyhadzoval do vzduchu očakávané balíky, nie neočakávané. Čiže adresát nemal žiadne podozrenie, žiadne pochybnosti... Nejakým spôsobom rozpoznával prichádzajúce balíky, kradol ich a nahrádzal ich obsah bez toho, aby si to niekto všimol.

Arne Dahl je šikovný a zručný autor, ktorý vie vystavať príbeh, ktorý má hlavu a pätu, ma prekvapivé momenty, je napínavý a dokáže vás udržiavať prilepených na stránkach jeho knihy.
Tešme sa na ďalší diel.
Čítať viac

Arne Dahl

Čítať viac

Vydavateľstvo Cosmopolis

Čítať viac

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“