V tieni olivovníkov - Eva Glyn, Metafora, 2024

16,19 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

V tieni olivovníkov

Román o láske s príchuťou vína a olív, starobylých kamenných uličkách a malebných plážach

Osamelá Antonia si uvedomuje, že vzťah so ženatým mužom, ktorý je jej šéfom, musí ukončiť. Preto sa rozhodne odísť pracovať na ostrov Korčula do Vily Masliny. Vo vile sa... Čítať viac

Vydavateľstvo
Metafora, 2024
344 strán
5-6 hodín čítania

Osamelá Antonia si uvedomuje, že vzťah so ženatým mužom, ktorý je jej šéfom, musí ukončiť. Preto sa rozhodne odísť pracovať na ostrov Korčula do Vily Masliny. Vo vile sa stretáva s jej svojským majiteľom Damirom, ktorý to chce dotiahnuť ďaleko.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
16,99 €

16,19 €

-5 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Impérium bolesti - Patrick Radden Keefe, Absynt, 2024

Viac o knihe

Antonia venovala celý svoj život výchove svojej jedinej dcéry, no tá si už začala budovať vlastný život a Antonia sa zrazu cíti osamelá. Uvedomuje si, že vzťah so ženatým mužom, ktorý je navyše jej šéfom, musí ukončiť. A tak urobí radikálny krok a rozhodne sa odísť pracovať do Chorvátska na ostrov Korčula do Vily Masliny. Vo vile sa stretáva s jej majiteľom, mladým a svojským Damirom, ktorý je plný ambícií. Chce to dotiahnuť ďaleko a vybudovať prosperujúci biznis. Na prvý pohľad pôsobí dokonale, no postupne vychádza na povrch, že čosi tají a nič nie je také, ako by sa mohlo zdať.
Čítať viac
Originálny názov
The Olive Grove
Počet strán
344
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
330 g
ISBN
9788080907433
Rok vydania
2024
Edícia
Za láskou
Naše katalógové číslo
2361603
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Metafora
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

6 hodnotení

3
1
0
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.5.2024
Romantický príbeh? No neviem....
Knihu som si zakúpila na základe uvedeného obsahu. Ukázalo sa však, že obsah je spracovaný iba z úvodných pár stránok. Kniha je predovšetkým o obrovskej bolesti, ktorú si v sebe nesie dlhé roky Damir - ako vojnové dieťa, ktoré vychovávala jeho "tetka". Mnoho opisov nezvládnutých emócií, neprekonaného žiaľu, nočné mory... a popritom trošku opisov krásy Chorvátska. A samozrejme trošku príbehu o Antónii. Bola som už dospelá, keď bola vojna v Juhoslávii, bola som v povojnovom rozbombardovanom Mostare, veľmi ťažké, veľmi smutné.... Keby som vedela, že z tejto "romantickej knihy" sa vyvinie spísaná spomienka na vojnu a jej následky, knihu si určite nekúpim. A už teraz viem, že sa k jej čítaniu ani nevrátim. Čítať viac
8.5.2024
“Chorvátsku záleží viac na dokonalej šálky kávy a na dobrom priateľovi s ktorým si ju môžete vypiť.”

Chorvátsko. Vynikajúce jedlo, víno, olivy a vôňa mora. Jedna Vila, zronená Angličanka bažiaca po zmene a po vojne zničený, opustený muž, ktorý bol napol Chorvát a napol Bosniak. Kým však bol naozaj?

V tieni olivovníkov v sebe ukrýva veľmi ťažký príbeh z obdobia vojny medzi Chorvátmi a Bosniakmi. Toto ťažké obdobie sa dotklo mnohých, no najviac detí, ktoré prišli o svojich rodičov, svoj domov a svoje najkrajšie spomienky. So svojou minulosťou sa v príbehu snaží vyrovnať aj hlavný hrdina Damir. No nie je na to sám. Má okolo seba mnohých priateľov, ktorí stoja pri ňom v dobrom aj zlom.

Tento príbeh bol veľmi pekný a dojímavý. Avšak, až tak veľmi sa ma nedotkol. Dej sa vyvíjal veľmi pomaly a spomaľovali ho najme viaceré opisy. Námet a zápletka boli naozaj vynikajúce, no mohli byť trošku lepšie spracované.

Napriek tomu odporúčam všetkým milovníkom príbehom zo série Za láskou.
Čítať viac
Laura
Neoverený nákup
1.5.2024
Z edície Za láskou som prečítala už niekoľko kníh a musím povedať, že táto sa umiestnila až na poslednom mieste. Po všetkých tých príbehoch som mala väčšie očakávania.

Nevravím, že to bol zlý príbeh ale do dokonalosti mu chýbala tá povestná čerešnička na torte. Dej sa na môj vkus vyvíjal veľmi pomaly. Všetko sa to tak vlieklo. V príbehu a nachádzalo zopár významných momentov, ktoré to celé zamotali, no okrem toho tam bolo na môj vkus až priveľa časti kedy som sa nudila.

Pozitívne hodnotím zápletku, ktorú sa snažili vyriešiť a celu tú záhadu s Damirovou rodinou a vojnou, ktorá sa odohrala. Rovnako sa mi páčil aj koniec a všetky tie opisy okolia na Chorvátskom ostrove Korčula.

Možno mi však príbeh nesadol z dôvodu, že nie som rovnaká veková kategória ako postavy v knihe a nedokáže tak precítiť ich emócie.
Čítať viac

Vydavateľstvo Metafora

Čítať viac

„Stačí dávať pozor. Poznatky prichádzajú vždy, keď si na ne pripravený, a ak dokážeš čítať znamenia, naučíš sa všetko, čo potrebuješ na ďalší krok.“

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho