Mytopédia, Stonožka, 2022

16,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Mytopédia

Encyklopédia mýtických bytostí a ich magických príbehov

  Mýty a legendy sú staré príbehy, ktoré si ľudia rozprávajú už celé generácie. Hovoria o záhadných magických bytostiach, ktoré medzi nami žijú. Niektoré si možno ľahko pomýlite... Čítať viac

  4,8 25 hodnotení
  Vek
  8+
  Vydavateľstvo
  Stonožka, 2022
  128 strán
  2-3 hodiny čítania

  Mýty a legendy sú staré príbehy, ktoré si ľudia rozprávajú už celé generácie. Hovoria o záhadných magických bytostiach, ktoré medzi nami žijú. Niektoré si možno ľahko pomýlite so známymi zvieratami, ako sú zajace, kone či veveričky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

  16,90 €

  Na sklade 1 ks
  Posielame ihneď

  Dostupné v 35 knižniciach. Požičať v knižnici

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Viac z kolekcie

  Mytologické príbehy

  Viac z kolekcie

  Plavky, opaľovák a kniha!

  Viac z kolekcie

  Najlepšie čítanie pre deti do 12 rokov

  Viac z kolekcie

  Knihy pre deti vo veku 11-13 rokov

  Zobraziť viac kolekcií
  Impérium bolesti - Patrick Radden Keefe, Absynt, 2024
  Mytopédia, Stonožka, 2022
  16,90 €

  Viac o knihe

  Vydajte sa na dobrodružnú výpravu do magickej ríše fantastických bytostí zo všetkých kútov sveta

  Mýty a legendy sú staré príbehy, ktoré si ľudia rozprávajú už celé generácie. Hovoria o záhadných magických bytostiach, ktoré medzi nami žijú. Niektoré si možno ľahko pomýlite so známymi zvieratami, ako sú zajace, kone či veveričky. Na rozdiel od nich však dokážu rozprávať, meniť podobu, čarovať či narásť do obrovských rozmerov. Výnimočnosť iných fantastických tvorov zas rozpoznáte na prvý pohľad. To je prípad drakov, jednorožcov, baziliškov so smrtiacim jedom či obrov.

  Prečo tieto príbehy vlastne vznikali? Niektoré chceli ľudí varovať pred hrôzostrašnými beštiami, ako bol Grootslang, polohad a poloslon, kým iné sa rozprávali len pre zábavu. Mnohé objasňujú, ako vznikli nebeské javy či veci, ktoré nás obklopujú, napríklad ako Hromový vták spôsobuje búrky alebo ako pavúčí boh Anansi obdaroval ľudí príbehmi.

  Svet mytologických bytostí je plný tajomstiev a mágie. Táto encyklopédia vás bude sprevádzať na ceste okolo sveta, na ktorej spoznáte viaceré úžasné stvorenia od Pegasa, Chiméry, Krakena či Yetiho až po Dúhovú rybu, Anupa, Zylanta či Bastet a ich fascinujúce príbehy. Podnietia detskú fantáziu a vďaka nim sa deti oboznámia s inými krajinami.
  Čítať viac
  Počet strán
  128
  Väzba
  pevná väzba
  Rozmer
  231×298 mm
  Hmotnosť
  940 g
  ISBN
  9788055181004
  Rok vydania
  2022
  Vekové odporúčanie
  8+
  Naše katalógové číslo
  1342187
  Vydanie
  1
  Jazyk
  slovenčina
  Preklad
  Vydavateľstvo
  Stonožka
  Pre koho
  pre deti
  Ostatné
  Krajina čitateľov
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,8 / 5

  25 hodnotení

  22
  2
  0
  1
  0

  Ako sa páčila kniha vám?

  Recenzie čitateľov

  Ľubica Hromníková
  Overený zákazník
  15.1.2023
  Nádhera
  Knihu mi kúpil manžel.
  A aj keď som už "dávno dospelá", všetky príbehy ma upútali, o ilustráciách ani nevraviac.
  Kniha je určená pre všetkých, ktorí veria. Bez ohľadu na vek. Zaujala aj moje dve dcéry (10 a 7 rokov), aj keď niektoré príbehy sme spolu radšej nečítali vzhľadom na ich obdivuhodnú predstavivosť.
  Čítať viac
  4.9.2022
  MYTOPÉDIA je nový atlas mýtických bytostí z celého sveta. Je rozdelená podľa kontinentov a obsahuje tie najznámejšie - a aj menej známe či nám úplne neznáme - postavy z mýtov a bájí celého sveta. Niektoré sú mierumilovné, láskavé tvory, niektoré naopam vcelku nebezpečné a zákerné.

  Každá bytosť je tu stručne predstavená a o niektorých vybraných je tu aj dlhší príbeh (cca na dve strany). Texty sú dopĺňané naozaj skvostnými obrázkami, vďaka ktorým sa kniha dobre listuje aj ak ju zrovna nechcete čítať.

  Oficiálne je odporúčaná od 8 rokov, ja by som povedala že aj od 6, ale treba mať na pamäti, že mytické bytosti sú mnohé strašidelné. Knižka je fajn aj na samostatné čítanie pre menej zdatných/začínajúcich čitateľov.

  Nás tieto bytosti natoľko zaujali, že sme sa chceli o nich dozvedieť viac a tak sme vytiahli z knižnice staršiu knižku Grécke mýty pre deti. Tá už obsahuje podstatne dlhšie a zamotanejšie príbehy, a je písaná vtipne a miestami tak trochu ironicky, takže už je pre trochu staršie deti. Ale veľmi ju tiež odporúčame.
  Čítať viac
  ZuS
  Neoverený nákup
  19.7.2022
  dobrá kúpa
  Túto knihu sme dali deťom "za vysvedčenie". Je farebná, bohato ilustrovaná. Neupúta len svojou formou, má aj zaujímavý obsah. Deti si ju hneď sami začali čítať a dobre sa bavia. Ukazuje šírku a rôznorodosť svetových mytológií a našli sme v nej aj také bytosti, ktoré sme nepoznali ani my - dospelí. Čítať viac
  18

  A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

  Midnight reads
  Overený zákazník
  17.6.2022
  Knihu odporúčam : malým aj veľkým milovníkom magického zvieracieho sveta

  Knihu neodporúčam : ak nemáte radi väčšie formáty kníh a ilustrácie

  Pokiaľ máte radi mýtické bytosti a radi o nich čítate, tak táto kniha je práve pre vás. Oficialne je kniha pre deti od ôsmych rokov, ale pokiaľ vám nevadia nádherne dvojstránkové ilustrácie a stručná charakteristika mytologickej bytosti, nevidím dôvod prečo by tento knižný poklad nepotešil aj dospelého .

  Kniha začína mapou sveta a je rozdelená na Ameriku, Európu, Afriku, Áziu a Oceániu. Na 128 ich stranách knihy, je tak každá dvojstránka venovaná inej mytologickej bytosti z kútov týchto časti sveta. Ilustrácie su priam dychberúce. Sú veľmi pestré, dostatočne veľké a originálne.

  Myslím, že takáto encyklopédia je skvelou zárukou nie len niečo pekné vidieť, ale sa aj dozvedieť.
  Čítať viac
  30.4.2022
  Toto je jednoznačne najkrajšia a zároveň najfarebnejšia encyklopédia, ktorú doma máme. Samozrejme, týka sa to najmä zovňajšku,no vnútro knihy vôbec za pestrosťou obálky nezaostáva. Exotické ilustrácie hýrivých farieb idú ruka v ruke s predstavovaním mýtických tvorov, ktoré sú zaradené podľa kontinentov. Isto ste už počuli, či čítali o gréckych alebo egyptských mýtoch,no čo takto dozvedieť sa o mýtických bytostiach Číny, Amazonských pralesov, poprípade Nového Zélandu? Na to, že je knižka určená vekovej kategórii 8+, si ju moja Pauli chcela prečítať sama(má 7a pol roka),ale hneď v úvode sme narazili na problém. Niektoré názvy bytostí som nedokázala na prvýkrát bez zamotania jazyka prečítať ani ja XD Takže sme sa dohodli, že si ju budeme študovať spolu. A vôbec to nebol zlý nápad. Encyklopédiu sme si spolu užili. Nie len divné, zaujímavé a strašidelné "zvery" ale aj mýtické príbehy, ktoré boli k niektorým bytostiam v knihe napísané. Veľmi zaujímavé čítanie nielen pre deti.
  Vy, ktorí nás poznáte,viete, že môj manžel nie je milovník kníh. Mytopédiu ale prelistoval celú (nie, nečítal, možno tak maximálne názvy)a vyhlásil, že TOTO JE NAOZAJ KRÁSNA KNIHA. A to už je čo povedať!
  Čítať viac
  4.4.2022
  Kto z vás ešte stále verí na jednorožce a upírov a vlkolakov a draky a chiméry? Ak ste aspoň na jedno magické zvieratko povedali to svoje áno, Mytopédia bude pre vás pohladením pre dušu.

  Je to prenádherná zbierka o tých najmagickejších tvoroch, aké kedy obývali planétu Zem, prehľadne rozdelená podľa miesta výskytu jednotlivých bytôstok a sprevádzaná tými najkrajšími a najfarebnejšími ilustráciami. Otvára dvere takým, o ktorých ste v detstve každú noc snívali, ale aj takým, o ktorých ste jakživ nepočuli. O každom porozpráva len to najnutnejšie, aby pomohla utvoriť si približnú predstavu, vďaka čomu prichádza možnosť do útlej encyklopédie napchať čo najviac.

  Ozdôbka každej knižnice a pre milovníkov mýtov ako stvorená.
  Čítať viac
  Erika
  Neoverený nákup
  28.3.2022
  Prenádherná knižka - obsahovo, ale aj vizuálne
  V kategórii "pre koho" (je táto knižka určená) síce nájdete odpoveď "pre deti", ale nemusí tomu byť tak. Mytopédia totiž obsahuje fascinujúce krátke príbehy, ktoré rozhodne zaujmú aj nejedného zvedavého dospelého. Niektoré sú úsmevné a oddychové, iné môžu naopak pôsobiť hrôzostrašne - ale nádherné ilustrácie všetok strach zaženú a vyčaria úsmev na tvári. Knižka je naozaj poučná a narozdiel od iných vám neukáže len klasické grécke mýty, ale skutočne vás prevedie jednou farbami okrášlenou nezabudnuteľnou cestou okolo sveta. Čítať viac

  „Namaľoval si nejakého hrozne čierneho čerta na stenu a uteká pred ním. No dobre. Ľudia sa všelijako bláznia. Či ja nevyvádzam sprostosti? Ono maľovaný čert sa trochu ošúcha, a vtedy hneď sa uvidí, že nie je ozajstný.“

  Zobrané spisy zväzok II - Jozef Cíger Hronský, 2005
  Zobrané spisy zväzok II
  Jozef Cíger Hronský