Knihy
E-knihy
4

Lýdia Fúsková

Moje odznaky

2018
2014
Zobraziť viac

Moje aktivity

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková získala odznak Pravý knihonaut

04.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková napísala recenziu

04.03.2019 06:42

možno iba trochu poopravený štýl, kde sa neopakuje jedno slovo štyridsaťkrát v jedinej kapitole. Aj ja som sa namotala na mediálnu kampaň a informáciu o nemenovanom zdroji námetu, vychádzajúcom zo skutočných udalostí. Na konci "príbehu" som pochopila a bublina spľasla. Ak teda mám zhodnotiť zvyšok, román, veď nemusí byť každé dielo pravdivé, stačí, keď je uveriteľné, niektoré zaujímavé, čtivé, oddychové .. atd ... tak po zoškrtaní Trhliny by bola celkom dobrá mysteriózna poviedka. Že bola celá kniha pre mňa tak trochu sklamaním, je možno medzi mojimi riadkami cítiť. Jedno treba autorovi uznať, zviditeľnil Tríbeč, ako zatiaľ nikto. Devastujúce davy mladých, či menej mladých dobrodruhov teraz prečesávajú lesy v okolí Nitry, v snahe zažiť, prísť tiež na niečo nadprirodzené, nadpozemské. Bojím sa, že ak si doma zabudnú lajnu koksu (akou bol vyzbrojený autor námetu, ktorý podľa mňa nikdy neexistoval) nezjavia sa im žiadne čudné domy, cesty, húštiny... a toto je podľa mňa najviac čitateľná kniha z poslednej autorovej štvorice ...

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková získala odznak Šťastných 7

11.07.2018 14:58

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková získala odznak Horúce novinky

30.10.2017 13:01

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková získala odznak Máte čitateľský profil

23.08.2017 20:00

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková napísala recenziu

21.10.2016 20:40

konečne niekto dokáže písať rovnako ako Dán, rýdzo, zrozumiteľne, čitateľne, napínavo, neodkladavo ešte aj taký nezvyčajný česko slovenský nádych text má Príbeh je veľmi podobný skutočnému prípadu, mrcha sedí doživotne v nitrianskej väznici v osobitnom režime. Kniha ako malina, prečítaná za necelé dva dni ... doporučujem

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková napísala recenziu

21.10.2016 20:33

už v auguste som prežila ďalšie Vianoce ....Jozef s manželkou opäť raz doputoval do Betlehema, lebo sa tam konalo sčítanie ľudu, a opäť nebolo miesto v hostinci, tak Mária v chlieve porodila syna, zavinula ho do plienok a uložila do jaslí ... nech sa na mňa autor nehnevá, ale tú knihu už doma mám, mali ju aj moji rodičia, aj moji prastarí rodičia .... volá sa Nový zákon a je súčasťou Biblie. Rovnako ako state o ceste Ježiša do Jeruzalema, konanie zázrakov, zrada, uväznenie a súd. Človek, čo písal recenziu na prebal knihy čítal opis písma svätého asi prvý raz, jeho nadšenie takmer listuje v knihe samo. Popri tom je príbeh židovského chlapca, na ktorom sa nešťastné náhody v ranej dospelosti priam vytancujú. Škoda, že ten príbeh je tak hrozne zahrabaný pod rozsiahlymi opismi osôb, či prostredia.

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková napísala recenziu

21.10.2016 20:16

Brown? Nie. Nejaký nový Fox. Možno spôsobil priveľa nenaplneného očakávania a nenapravila to ani záverečná akčná scéna. Silný moment podobný zázraku a vlastne vôbec nezodpovedaný. Aj sila, pripútavajúca ma k deju knihy mi chýbala. Ale zázrak je preto zázrak, že nemá vysvetlenie. Konšpirácie proti cirkvi sú asi preto len konšpirácie, že miera našej ovplyvniteľnosti je mizivá. Ak sa mám rozhodnúť, či opäť niekedy Foxa čítať ... dlho premýšľam ... a možno práve o to išlo :)

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková napísala recenziu

05.09.2016 19:13

aj z tohto, ako aj zo všetkých Filanových cestopisov ... nasiaknuť opis pocitu tak, že si ho nepredstavím, ale rovno prežijem, ... písať tak, že mi bude ukradnutý výpočet mojich štylistických, či akých chýb, ... dvomi slovami povedať dve vety, ... a užívať si to :) nie je to už cestopis, ktorý by žily vytrhol, ale dá sa zhltnúť za jeden deň a to citeľné odovzdávanie žezla Oliverovi je predsa len akosi nezvykle iritujúce jednoznačne, mám ho a moju knižnicu už neopustí

Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková

Lýdia Fúsková napísala recenziu

05.09.2016 18:40

Autorka vyhlásila, že napísala ľúbostný príbeh, čo sa aj skutočne stalo, hoci celkom zrejmé to začne byť až v poslednej tretine románu. Popri tom sa jej však podarilo nastoliť závažnú a omínajúcu otázku týkajúcu sa slobody mysle, rozhodovania a nakladania so svojou vlastnou vôľou fyzicky ťažko postihnutých ľudí. Mám rada také knihy, ktoré ma nútia premýšľať na rôznych frontoch deja ešte aj po tom, čo dočítam. Tento príbeh mi dal priestor uvažovať, porovnávať, predstavovať si, čo ak by keby... Páčil sa mi aj humorný a sarkazmom hodne nasiaknutý spôsob, akým sa dej podáva. A aj tá najhoršia nočná mora v podobe ťažko oklieštených fyzických možností kvadruplegika sa dá prečítať a prežívať bez silno boľavého ostňa v srdci a svedomí, keď až do konca očakávate, či láska predsa len zvíťazí. Knihu som ukladala do svojej knižnice s pocitom, že neskôr sa k nej určite budem vracať znova a znova.

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden