Knihy
E-knihy

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2018
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

6
Mária Rox

Mária Rox prečítala knihu

26.05.2020 08:26

6
Mária Rox

Mária Rox prečítala knihu

07.01.2020 15:19

6
6

Mária Rox napísala recenziu

05.11.2019 20:27

Fakty sú dôležité. I keď mám pocit, že určitým prijímateľom tejto knihy sú jasné a je to iba príjemné textové podanie niečoho, čoho si boli vedomí. Vďaka tejto knihe som si však uvedomila, že môžem ďakovať Bohu za to, v akej krajine som sa narodila, a že som si mohla dovoliť vyhodiť peniaze za túto knihu a kúpiť si ju a čítať ju na sedadle auta idúceho na dovolenku. Kniha ma motivuje k väčšej pokore, kontrole mojich výrokov a nepodložených vyhlásení, kiežby mala takýto efekt húfne na mnohých jej recipientov. :-) Vďaka taktiež Marianne za parádny preklad, bez ktorého by si ju neanglisti po slovensky neprečítali :-)

Čítaj viac

Moc faktov
  • Hans Rosling
  • Ola Rosling
  • Anna Rosling Rönnlund
4,7
16,88 €

6
6

Mária Rox napísala recenziu

05.11.2019 20:22

Výborná kniha, ktorú sme si čítali nahlas so snúbencom! Poputuje aj k mojej mamine. Neuveriteľné, akým spôsobom dokázal Ondrej podať patálie stresujúceho povolania, akým vodič MHD nepochybne je. A to nielen na Slovensku, ale i v krajine, kde by ste si mysleli, že sú už dávno za zenitom, čo sa týka hocičoho. :)

Čítaj viac

6
Mária Rox

Mária Rox získala odznak Šťastných 7

23.09.2019 06:53

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

6
6

Mária Rox napísala recenziu

27.08.2019 05:44

Opäť kniha, ktorá predčila moje očakávania a dala mi veľmi veľa! Rozhodne by mala byť zaradená ako povinné čítanie detí na stredných školách, napr. na občianskej náuke či filozofii, rozhodne by ich lepšie pripravila na život občiansky, politický aj osobný. Dúfam, že to bude tak a túto knihu budem šíriť čo najväčšiemu počtu ľudí, je to jednoducho poklad :)

Čítaj viac

6
Mária Rox

Mária Rox prečítala knihu

27.08.2019 05:43

6
6

Mária Rox napísala recenziu

05.08.2019 14:59

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Túto knihu som si kupovala s obrovským nadšením, že sa niečo dozviem. Už od kolegov som vedela, že preklad nebude fajn, ale nechcela som sa nechať ovplyvniť a skaziť si radosť z čítania. Akokoľvek som sa snažila vidieť v tejto knihe pozitíva, nenašla som ich. Obsahovo je to slabý priemer, autor síce ponúka pekné myšlienky, no nedoplnené informácie čitateľovi neponúknu úplné informácie a musí si ich dohľadať. Z prekladového a editorského hľadiska je táto kniha hanbou premedie. V knihe je napísané "edícia premedia", a je vidno, že to pozeralo viacero rôznych ľudí. Zo začiatku v knihe bol na kapitolu až nekresťanský počet chýb. Ak by to boli iba čiarky, tak to neriešim, ale toľko nesúladov rodov či faktických chýb som už dávno nevidela. Hrozné boli aj prílišné pokusy o poangličtenie slovíčok, ktoré, aj keď nájdeme v KSSJ a podobne, neznejú prirodzene, napr. myriada alebo estuár. Taktiež ma dostali aj KARAPATY či nepreložený termín v mapách. Chyby každého druhu veľmi oslabili moju chuť čítať Rozdelený svet a Zomrieť pre vlajku, ale chcem veriť, že sa z tejto knihy poučili a že redaktori ten text po prekladateľovi aj čítali. Uvidíme.

Čítaj viac

6
6

Mária Rox napísala recenziu

02.07.2019 06:01

Toto je riadne šialená kniha, buď ju zbožňujete, alebo nenávidíte. Nie je to konvenčná kniha, nečakajte logické postupy a trajektóriu od A->B v každej kapitole. Toľko detailov, myšlienok, citátov, alúzií, som v jednej knižke ešte nečítala. Treba sa síce prvými kapitolami prehrýzť, potom to už ide. Zaznačila som si minimálne sto zaujímavých vecí, až tá kniha vyzerá ako Biblia alebo slovník :D Joyce bol aj skvelý zabávač, schuti som sa pobavila na mnohých veciach. Asi by som si ju už neprečítala znova, predsa len je to časovo náročná kniha, kedy sa 50x uprostred vety zastavíte, že: Čooooooooo?, nechápete, chápete, nechápete, chápete a preto je to pecková kniha.

Čítaj viac

6
6

Mária Rox napísala recenziu

24.05.2019 12:07

Takúto knihu som ešte doteraz nečítala (moja prvá hororovka/trilerovka), možno zveličím, ale na začiatku som bola nadšená, a moje nadšenie a zvedavosť stúpala a klesala ako sínusoida, až kým na konci nekleslo. Páčilo sa mi, ako autor prepájal reálne skutočnosti. Počas čítania som mala aj zimomriavky, aj mi pár dní nedala spávať. Je to kvalitná kniha, pre milovníkov straši-plaši atmosféry ako stvorená :) Teším sa na Priepasť.

Čítaj viac

„Tu sme len chvíľku, ale v knihách žijú naše myšlienky dlhý čas.“

J. Neruda