Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Knihy roka 2021
2021
Pravý knihonaut
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

27.10.2023 11:36

Je mnoho filmov a kníh približujúcich lásky, slasti a strasti dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia, no bol to aj svet prekvitajúcich gangov a vojen medzi nimi. V typických gangsterkách máme chlapa na čele, ktorý rozdáva rozkazy. Čo ak je však na čele žena? A nie jedna, ale rovno dve? Tento skvelý príbeh o postavení ženy v drsnom svete chlapov je dokonca podľa skutočných udalostí. Naozaj bol taký gang a kriminálnici opísaní v diele. Alice Diamondová bola skutočná a Erin Bledsoe nám ju vykreslila oveľa hlbšie a ako by jej život mohol vyzerať. Je to pútavé dielo prekypujúce životom, ktoré sa oplatí zadovážiť do knižnice. Som rada, že som ho vďaka vydavateľstvu mohla pre vás preložiť :-)

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

22.10.2023 18:25

V prvom rade chcem pochváliť vyšperkovaný preklad! Toľko nových slov, pre mňa neznámych, ktoré som sa naučila... muselo si to vyžiadať aj značnú rešerš, pretože to neboli prvoplánové opisy. No a k príbehu - nič mi nechýbalo, ani vysvetlenia, ani mi neboli veci nejasné - a vtedy viem, že je ten magický realizmus akurát, že autorka našla ideálny balans medzi realitou a magičnom. Je to vskutku krásny príbeh z prostredia Aljašky, akurátny do týchto sychravých jesenných dní!

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

27.05.2023 13:24

Prvá časť trilógie Teen Killers Club prináša netradičný príbeh postavy s netradičným menom - Signal. Čo by ste robili, keby sa ocitnete s mŕtvolou najlepšej kamarátky v lone -strih - vo väzení obviňovaní z vraždy - strih - vo väzenskom autobuse cestou do tábora, kde vás budú učiť vraždiť? A vy si pritom na nič nepamätáte? Sila, čo? V tejto knihe realita. Dynamika postáv, zaujímavé opisy okolia, drsný dej ale i priateľstvá a uvažovanie medzi dobrom a zlom sú prednosti tejto knihy. Oplatí sa ju prečítať!

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

18.03.2023 17:30

Dedička ruže je niečo ako kríženec (trošku promiskuitnej) Veronicy Marsovej (ešte aj ten Logan tam je) a akéhokoľvek akčňáka Cruisovského typu, kde máme mladú dospelú, ktorá už má zbraň, zmýšľa ako 40 ročná, zvádza sexom, klame, až sa jej z kožucha práši. Samozrejme, keby som začala analyzovať každý jej krok či logiku a reálnosť, tak by som si nič neužila, od toho tu tento žáner máme, preto som žrala všetky Violetine chvaty, klamstvá, jej drsniacku tetu Idu a ich misiu pomsty Zivakovcom za údajnú smrť Violetiných (Halliených) rodičov, brata a zničenie života. Len to by nebolo ono, keby sa Violet nebuchla do najmladšieho Brooksa. A keby ju nedobehla kamoška Joy z minulosti. V knihe sa strieda prítomnosť s minulosťou, je pretkaná skvelým humorom a výstižnými opismi, perfektne vybudovaným napätím a aj jeho dokonalým preseknutím, (ehm, ehm, napr. strana č. 429), a svojou záhadnosťou i komplikovanosťou. Milovala som vykreslenie vzťahu Violet a Brooksa, humorné hlášky, prirovnania, napr. "pricupkala ako sliepka , ktorej ponúkol zrno po dvojdňovej hladovke. :D (s. 409)", ako Logan volal Brooksa a podobne!

Zaujalo ma to a dúfam, že v dvojke sa dozvieme viac o vzniku Čiernej ruže – čo zdedí Violet - je dedičkou ruže Violet? Alebo Ida? A odkiaľ má Ida toľko prachov, že si vie podmaniť celý Timbleton a nič nerobiť? Je ich úhlavný nepriateľ AZ naozaj vinný? Neviem sa dočkať a určite sa pustím aj do iných Majkiných diel, stojí to za to!

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

27.02.2023 14:55

Táto kniha je zatiaľ na trhu niečo nevídané. Rozoberá nielen svet milovníkov a tvorcov videohier, ale mnoho tém, ktoré dnešná spoločnosť potrebuje vidieť, cítiť a vnímať ako soľ. Okrem toho, že sa čitateľ môže inšpirovať zmienkami nespočetného množstva videohier, filmov, divadelných hier či umeleckých diel, zamyslí sa aj nad samotným životom či silou priateľstva. Vskutku kvalitná literatúra, odporúčam určite si počkať aj na slovenský preklad.

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

06.12.2022 16:07

Kniha, ktorá je nielen o svete Harryho Pottera, vám ukáže svet herectva, natáčania, ale aj mladých chlapčenských snov, priateľstiev, obdivovaných vzorov či pokĺznutí, ktoré nikoho neobídu, aj keď by si človek myslel, že bohatí ľudia sú za vodou. Ale kedy sú naozaj bohatí? To vám povie v knihe Tom Felton. Nevydržala som a prečítala som si ju v origináli so svojským feltonovským šarmom. Slovenský preklad by mal vyjsť čoskoro v ikare, oplatí sa počkať :)

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

02.12.2022 15:12

Ako asi zareagujete, keď zistíte, že máte rakovinu ako vaša matka, a muž vám oznámi takú správu, že ste obaja súci na rozvod? Pichnete ho vidličkou, všetko predáte a vypadnete do Portorika! Tomu hovorím dobrodružstvo! Kniha sa nehrá na vážnu, Libby napriek svojim často zvláštnym reakciám dodáva knihe esenciu humoru, ktorá je nesmierne potrebná na vyváženie takej ťažkej témy, akou je rakovina. Je plná aj romantiky, ale aj súrodeneckej lásky, vtipných hlášok a krásnych prostredí. Určite ju odporúčam a prosím Ikar, aby preložili aj ďalšie diela od autorky!

Čítať viac

9
KM Books

Mária Koscelníková získala odznak Šťastných 7

21.11.2022 16:34

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

06.10.2022 16:50

Ovplyvnená austenovskou literatúrou Mirka ponúka knihu plnú romantiky, ale aj duchovných prvkov a náznakov a znamení, ktoré hlavná hrdinka prežíva :) Alexandra, nepobozkaná a neskúsená v láske spoznáva namosúrenca Andreasa, do ktorého sa zamiluje, aj keď si to odmieta pripustiť. Je trošku rojko a sníva o happyende a skvelom chlapovi, no jej nápadník ju dobýva až príliš, okolie sa neustále pýta, kedy si nájde frajera, čo vie byť otravné. Alexa je bláznivá a svojská, a my ju sprevádzame na jej životnej ceste nielen pracovným ale aj osobným životom. Kniha ponúka aj trošku drámy, a možno to nie každý strávi, ale má svoje čaro, aj keď je hrdinka roztržitá a miestami si vravíte, nech sa už dajú konečne dokopy. V knihe je plno humoru a je vskutku zaujímavá a som veľmi rada, že som si ju prečítala. Odporúčam ďalej :)

Čítať viac

9
9

Mária Koscelníková napísala recenziu

23.08.2022 19:22

Kniha Mysľomágovia je pútavé fantasy s mladou hrdinkou, ktoré však osloví mnohých milovníkov fantasy. Samozrejme, ak čítate veľa fantasy diel, nájdete paralely či typické fantasy prvky, okolo ktorých by sa mohol príbeh točiť aj tu, no sú svojské a jedinečné, čo knihe dodáva punc originálnosti. Príbeh Ellis a jej vstup do sveta mysľomágie si zaslúži vašu pozornosť, podobne ako aj prepracovaný dizajn knihy a informovanosť o nej, na čom si dala autorka značne záležať :) Neviem sa dočkať ďalších dielov!

Čítať viac

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau, 2016
Walden
Henry David Thoreau