Knihy
E-knihy

Zdenka

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
Zdenka

Zdenka Bodnárová prečítala knihu

03.10.2019 22:05

3
3

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

15.09.2019 08:45

Othello bola moja prvá reálne čítaná kniha od Shakespeara. Popravde som sa obávala, aké to bude. Bála som sa, že to bude priveľmi "klasické", nezáživné - čakalo ma však príjemné prekvapenia. Kniha ma totálne vtiahla, čítala sa veľmi príjemne, postavy boli skvelo vykreslené, Jago vo mne búril žlč a ja som strany priam hltala. A pomedzi to sa človek ešte aj párkrát dobre zasmial, čiže čo viac si priať.

Čítaj viac

3
3

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

17.08.2019 19:08

Ach, ľutujem, že som sa k Červenákovi dostala až teraz! Na slovenské pomery je toto vynikajúca fantasy jednoznačne schopná konkurovať známym zahraničným sériám. V slovanskej mytológii a histórii sa síce nevyznám, preto som sa v množstve rôznych kmeňov a bohov občas strácala, no ku koncu knihy som si to už pamätala omnoho lepšie a navyše nám autor vzadu poskytol ku všetkému pekné vysvetlenie, takže čo viac si priať.
Prišlo mi to veľmi dobre napísané, záživné opisy, dynamický dej. Autor nás nešetril, bolo to aj adekvátne krvavé, možno by som, pre deformáciu z Piesne ľadu a ohňa, prijala aj nejakú smrť vedľajšej postavy :D
Jediné, kvôli čomu som aj nedala poslednú hviezdičku, je to, že postavy v príbehu mi prišli nedostatočne výrazné alebo zaujímavé. Mala som problém si ich zapamätať - trebárs troch bohatierov som si vkuse mýlila - a takisto som si k žiadnej postave nevytvorila citový vzťah. To by sa mi v diele žiadalo, napokon, čitateľ musí všetko prežívať spolu s nimi, mať svoje obľúbené a nenávidené postavy! To mi chýbalo.
Mimo toho je však kniha naozaj výborná.
Oceňujem KRÁSNU obálku, ktorej sa podarilo vyhnúť lacnému gýču, ako to pri väčšine fantasy býva. Takisto je super dodatok mapa, akurát by pokojne mohla byť väčšia a detailnejšia.

Čítaj viac

3
Zdenka

Zdenka Bodnárová získala odznak Máte čitateľský profil

03.07.2019 14:25

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
3

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

03.07.2019 13:03

Na novú sériu od Veronicy som sa nesmierne tešila, napokon sa pre mňa však stala obrovským sklamaním. Najviac som si ale na vine sama, pretože už som jednoducho presýtená všetkých tých príbehov, kde sú hlavnými postavami trpiaci tínedžeri s výnimočnými schopnosťami. Ak by mala kniha iné hlavné postavy, pravdepodobne by sa mi páčila o niečo viac. Pretože celý ten fiktívny svet je absolútne ohromný a má obrovský potenciál. No postavy, ich predpokladateľné konanie a vývin ma natoľko nebavil, že som sa musela do knihy nútiť, až som sa na to nakoniec vykašľala a nedočítala ju. Škoda.

Čítaj viac

3
3

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

03.07.2019 12:54

Forma mi neprekáža, ide o dej, ktorý je natoľko zvláštny, chabý a nereálny, že väčšina Potterheads ani neberie vážne. Tento skutok sa nestal.

Čítaj viac

3
3

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

03.07.2019 12:49

Tak táto kniha prekonala moje očakávania. Verila som, že bude dobrá, už len samotná téma to naznačovala a nakoniec totálne zapasovala do môjho štýlu. Veľmi som si ju užila, vtiahla ma a veľmi som ju prežívala, fandila Michelangelovi, hnevala sa na Leonarda, až kým som ich napokon krásne nepochopila a neprijala oboch. Obe postavy mi prišli uveriteľne a veľmi reálne napísané, dej mal príjemné tempo a záver ma dojal k slzám.
V čomsi mi to pripomenulo príbeh Mozarta a Salieriho, akurát tam to bol súboj geniality a priemeru, tu je to súboj dvoch géniov, akurát jeden je už uznávaným, kým ten druhý ešte len začína.
Autorke sa šikovne podarilo zapracovať do deja množstvo historických faktov a informácií o mnohých dielach. Dúfam teda, že si túto knihu milovníci umenia užijú podobne ako ja :)

Čítaj viac

3
Zdenka

Zdenka Bodnárová získala odznak Winter is coming!

03.07.2019 12:36

Získať všetky knihy zo série Game of Thrones by bol dôvod na oslavu... ale tie sa v týchto knihách zväčša končia neslávne, tak len gratulujeme a posielame odznak :-)

3
Zdenka

Zdenka Bodnárová získala odznak Pravý knihonaut

21.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

3
3

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

11.03.2019 18:53

Ľahké čítanie, nad ktorým sa netreba do hĺbky zamýšľať. V príbehoch som sa dozvedela veľa nového a príjemne ma pobavili. Tí Severania boli tuším ešte šibnutejší než Gréci :D :D

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth