Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Zdenka

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
Zdenka

Zdenka Bodnárová prečítala knihu

08.10.2020 18:04

4
4

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

08.10.2020 18:03

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha krásne uspokojila očakávania, ktoré som mala, keď som ju kupovala. Autor vedel veľmi pekne opísať priestor, ktorý je v knihe natoľko dôležitý, takisto atmosféru, danú historickú dobu a aj postavy a ich pocity, do ktorých som sa pekne vedela vžiť. Prišlo mi tam bravúrne zvládnuté tempo, s akým nám podával informácie, skvelo vďaka tomu vedeli vyznieť jednotlivé vety a dôležité pointy.
Od knihy som sa nevedela odtrhnúť do momentu, kedy (možno spoiler) prichádza na scénu Tomáš a Zdenka. Ich vzťah je opísaný zbytočne príliš podrobne a je príliš podobný tomu, čo sme už predtým čítali. Tieto nové postavy a ich problémy ma nezaujímali, chcela som sa čím skôr vrátiť k Liesel a Hane. Našťastie sa tak napokon stalo, kruh sa uzavrel a ja som ostala dojatá výborným príbehom z prostredia reálneho priestoru, Sklenenej izby, ktorá to celé rámcovala.
Za mňa, aj napriek slabej chvíľke v poslednej štvrtine príbehu, krásne dielo.

Čítaj viac

4
Zdenka

Zdenka Bodnárová získala odznak Šťastných 7

01.10.2020 17:45

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
Zdenka

Zdenka Bodnárová prečítala knihu

27.09.2020 10:20

4
4

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

19.08.2020 16:29

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Oproti pôvodnej trilógii bola táto kniha písaná v tretej osobe minulého času a mala omnoho podrobnejšie opisy, čo osobne pri knihách preferujem, no tu mi to miestami vadilo, pretože ma nezaujímali veci, ktorým sa opisy venovali. Osobne sa mi akosi nepodarilo dostatočne podchytiť jednotlivé postavy - napriek tomu, že sa ich konanie snažila dostatočne vysvetliť, často mi prišlo nereálne a žiadnu som si obľúbila ani ma žiadna nezaujala charakterom.
Mám z knihy zvláštne zmiešané pocity a asi neviem ich plne vysvetliť... Na jednej strane dostatočne vysvetlila pôvod a vývoj Hier o život a pozadie prezidenta Snowa, to bolo fajn. No niektoré okolnosti a situácie či správanie postáv mi prišli až absurdné a neverila som im, najmä ako tam boli Capitolské deti niekoľkokrát v ohrození života a dospelým to vôbec nevadilo :D Pri závere (počnúc scénou v lese) som sa už len neveriacky smiala.
(SPOILER: Fakt ide zrazu bezhlavo strieľať na dievča, kvôli ktorému v prvom rade prišiel do daného obvodu a ešte včera bol do nej zamilovaný? A tá nevinná otrava profesora na koniec, tak to ma dostalo :D)

Za mňa teda nič moc :/

Čítaj viac

4
Zdenka

Zdenka Bodnárová prečítala knihu

19.08.2020 16:04

4
Zdenka

Zdenka Bodnárová prečítala knihu

25.07.2020 18:06

4
4

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

25.07.2020 18:05

Nemôžem si pomôcť, ja ten Westeros ľúbim a veľmi mi vyhovuje štýl Martinovho písania, takže sa mi kniha naozaj páčila. Čítala som ju dosť dlho, keďže pre jej veľkosť som ju nemohla roznášať kade-tade po meste, no stálo to zato a keď som sa do nej už zažrala, nevedela som sa odtrhnúť. Kniha opisuje osudy celých generácií postáv, dej ide teda podstatne rýchlejšie a menej detailne, no napriek tomu sa autorovi krásne podarilo vykresliť jednotlivé charaktery postáv, množstvo udalostí a zachytiť emócie - boli pasáže, pri ktorých som bola smutná, no rovnako také, ktoré ma rozosmiali.
Čitateľ sa miestami možno stráca v tom množstve mien, no osobne som sa v tom zvládla dostatočne orientovať. Bolo fascinujúce sledovať, ako ten komplikovaný, na pohľad nepochopiteľný rodostrom vzadu knihy postupne začínal dávať zmysel.
Do toho boli príjemným doplnkom ešte nádherné ilustrácie, ktoré sa už v podobných knihách vidia len málokedy.
Nuž, ja som bola naozaj veľmi spokojná, spríjemnila mi čakanie na pokračovanie hlavnej série a trochu upokojila nervy po tom hroznom konci seriálu.
Len som zvedavá, kedy - POZOR, MOŽNO SPOILER - sa dočkáme pokračovania, keďže aj toto bola iba prvá časť :D

Čítaj viac

4
Zdenka

Zdenka Bodnárová prečítala knihu

13.05.2020 11:33

4
4

Zdenka Bodnárová napísala recenziu

13.05.2020 11:32

Do série som sa pustila po druhýkrát o niekoľko rokov neskôr a úprimne som bola zvedavá, aký dojem vo mne knihy zanechajú s takým odstupom. Myslela som si, že mi už neprídu také dobré a ocením ich skôr z hľadiska nostalgie, no nemohla som sa viac mýliť. Až teraz objavujem silu a hlboký odkaz tejto série, dojíma ma každá jedna kapitola. Štýl písania je síce na môj vkus o čosi jednoduchší a menej detailný, než aký preferujem, no napriek tomu sa mi to číta dobre a myslím, že autorka dokázala dostatočne verne zachytiť charaktery postáv i prostredia. Som absolútne fascinovaná a ľúbim túto sériu viac, než kedykoľvek predtým.

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka