Ako som sa stal sám sebou - Irvin D. Yalom, Premedia, 2018

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako som sa stal sám sebou

Pamäti psychiatra

Psychiater Irvin D. Yalom sa preslávil tým, ako sa dokázal ponoriť do životov iných. Vo svojej dlho očakávanej autobiografii sa zameral na samého seba a vzťahy s ľuďmi, ktorí ho... Čítať viac

4,7 40 hodnotení
Vydavateľstvo
Premedia, 2018
Počet strán
352

Psychiater Irvin D. Yalom sa preslávil tým, ako sa dokázal ponoriť do životov iných. Vo svojej dlho očakávanej autobiografii sa zameral na samého seba a vzťahy s ľuďmi, ktorí ho formovali ako človeka, ale aj ako odborníka a spisovateľa. Syn... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
16,95 €

14,99 €

-12 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 29 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Román a beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

O malom sedmospáčovi, ktorý sa nebál tmy - Sabine Bohlmann, Verbarium, 2024

Viac o knihe

Psychiater Irvin D. Yalom sa preslávil tým, ako sa dokázal ponoriť do životov iných. Vo svojej dlho očakávanej autobiografii sa zameral na samého seba a vzťahy s ľuďmi, ktorí ho formovali ako človeka, ale aj ako odborníka a spisovateľa.
Syn emigrantov z východnej Európy, ktorí sa usadili v Amerike, vyrastal v pomerne chudobných pomeroch. Aby sa dostal z tohto prostredia, rozhodol sa stať lekárom. Mal šťastie na ľudí aj na dobu, kultúrne premeny šesťdesiatych rokov urýchlili jeho kariéru a poznanie, že odpovede na otázky o ľudskej duši treba hľadať aj mimo odboru. Priťahovala ho nielen psychiatria, ale aj filozofia a beletria, všetky tri skĺbil vo svojich literárnych dielach.
Yalom opisuje svoju revolučnú prácu v oblasti skupinovej psychoterapie aj vzťah k existenciálnej psychoterapii, metóde, ktorá využíva poznanie veľkých mysliteľov naprieč storočiami. Vysvetľuje, čo bolo inšpiráciou jeho známych kníh ako Láska a jej kat, Keď Nietzche plakal a ďalších. Príbehy jeho najznámejších pacientov sa striedajú s príbehmi z jeho manželstva, memoáre ponúkajú detailný pohľad na Yalomovu terapeutickú techniku, proces písania aj rodinný život.
Čítať viac
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
518 g
ISBN
9788081595660
Rok vydania
2018
Edícia
Tichá voda
Naše katalógové číslo
304524
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Premedia
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Ako som sa stal sám sebou - Irvin D. Yalom, Premedia, 2018
Keď Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Premedia, 2015
31,94 €
Ušetríte 1,96 €

Hodnotenia

4,7 / 5

40 hodnotení

29
10
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Marta
Neoverený nákup
14.3.2023
Úpromný a poučný príbeh
Prvych pár strán som mala pocit, že sa jedna o nesúrode spomienky starého muža, ktorý túto knihu potrebuje napísať z nejakúch osobnych a rodinných dôvodov, ako to už často na staré kolená býva..
Ale nakoniec sa z toho vykľul príbeh zaujimavý, povzbudzujúci, podnetný, ktorý osvetľuje všeličo dobové, rozprávanie o neuveriteľnej húževnatosti., autor veľmi
otvoreným rozprávanim poskytuje psychopterapiu sebe aj čitateľovi.
Nie je to zbytočná kniha. Myslím.
Čítať viac
15

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený zákazník
2.10.2022
Ako som sa stál sám sebou je kniha, vďaka ktorej je nám možné nahliadnuť do života uznávaného psychiatra a psychoterapeuta Irvina D. Yaloma. Kniha je doplnená aj o niekoľko fotografii, ktoré dotvárajú osobnejšiu atmosféru.

•Som jediné biele dieťa v černošskej štvrti, jediný Žid v kresťanskej štvrti.

Nehanbí sa priznať si aj svoje slabé stránky. Je mi to veľmi sympatické. Veľmi rada čítam jeho knihy či už kvôli samotnej psychológii a množstvu informácii, ktoré sa dajú využiť v praxi. Zároveň jeho knihy poukazujú aj na to, že psychológovia, psychoterapeuti nie sú stroje. Sú to ľudia, ktorí majú svoje problémy, nemajú ideálny život, ale v tej hodine, ktorú s nimi máte, všetky ich starosti idú do úzadia a sú tu pre vás.

Už sa neviem dočkať, ako si budem ďalej rozširovať zbierku kníh napísané Yalomom.
Čítať viac
Patricia
Neoverený nákup
9.2.2022
rozsiruje obzory
Kniha ponuka prierez tvorby a zivota autora. Jazyk je lahko citatelny, putavy, najma pribehy z praxe boli pre mna zaujimave. Pomahali priblizit tematiku. Nasla som si v nej par aha momentov. Odporucam. Čítať viac
3

Mrzí ma, že čaro a krásu kníh stále neobjavil každý z nás

Viktória Martincová
Overený nákup
17.1.2022
Na túto knihu mi nestačí 5 hviezdičiek
Kniha je čítavá, ponúka nádherný pohľad na začiatky psychoterapie z pohľadu dôležitej osoby, doktora Irvina Yaloma, a medzi príhodami a príbehmi mladosti, bližšej alebo vzdialenejšej, sú celkom prínosné skúsenosti a úžasné myšlienky. Ako sa spomína v knihe,
,, Yalom píše ako anjel o diabloch, ktorý nás obliehajú."
Toto určite nie je posledná kniha, ktorú si od neho prečítam. Vrelo odporúčam každému študentovi, ktorý zvažuje túto profesiu, ale aj komukoľvek inému, kto má vzťah k psychológií.
Čítať viac
26.4.2021
Túto knihu som dostala na odporúčanie a začiatok bol pre mňa pútavý a zaujímavý avšak neskôr ma prestávala baviť, kedže autor opisoval predovšetkým svoju profesiu. Pre budúcich psychológov a terapeutov určite inšpiratívne. Pre ľudí ktorí nemajú túto oblasť viac naštudovanú, nevenujú sa jej možno až tak neosloví. Ja patrím do druhej skupiny Čítať viac
9.1.2021
Moja terapia.
Bohaté putovanie životom a mysľou psychoterapeuta a emeritného univerzitného profesora. Kniha je veľmi osobná a úprimná. Irvin D. Yalom je veľkou uznávanou osobnosťou. Už teraz viem, že sa k mnohým jeho výrokom a tézam budem vracať. Kniha je obsiahla, rozoberá rôzne témy a otvára mnohé životné otázky. Každý si v nej nájde tú svoju tému, ktorá ho trápi, bolí, ktorú práve vo svojom živote rieši a prežíva. Čítanie bolo mojou vlastnou 347 stránovou terapiou. Kniha je po obsahovej stránke náročnejším čítaním, no číta sa prekvapivo ľahko a mohla by osloviť mnohých čitateľov, nielen tých, ktorí sa zaujímajú o psychoterapiu. Príjemne ma prekvapilo, aký je autor úprimný, sebakritický a otvorený. Kniha mi okrem iného pripomenula, čo je v živote naozaj dôležité. Irvin D. Yalom nás pustil do svojho súkromia a a ja len dúfam, že si aspoň niečo nechal len pre seba :-). Čítať viac
Silvia S.
Neoverený nákup
30.10.2020
I. Yalom
I. Yalom je mojím obľúbeným autorom, milujem jeho pútavý štýl písania, od jeho kníh sa jednoducho nedá odtrhnúť.
Memoáre sú pre mňa top, obdivuhodný životný príbeh - bol to pre mňa zážitok.
Čítať viac
12.4.2020
Bola to prvá kniha, kt.som od Yaloma čítala. Natrafila som na ňu náhodou a nič lepšie sa mi nemohlo stať. Milujem jeho štýl písania - inteligentný, no zároveň sa ľahko číta, so štipkou humoru. Všetky knižky, kt.som od neho následne čítala boli výborné, všetky niečím iné a zaujímavé. Ale mojím najobľúbenejším titulom sú práve tieto jeho memoáre. Veľmi príjemne strávený čas. Čítať viac
11
Noc žeriava - Patrick Ness, 2019
Práve čítam
Noc žeriava

Čítam s obľubou odkedy viem čítať, s výnimkou niekoľkých čitateľských kríz (prvý počítač, prvý frajer, vysoká škola, ďalší frajer, nová práca, ďalší...). Avšak po každej menšej či väčšej kríze, som sa ku knihám vracala s pocitom "ach, konečne plnohodnotný me-time". Momentálne čítam knižky na materskej dovolenke kým drobec spí. A keď príde návšteva len previnilo krčím plecia "Mrzí ma ten neporiadok, ale viete popri malom..."

Gabriela Maráková
Overený nákup
28.12.2019
Pre všetkých Yalom positive
Hoci majú Yalomove memoáre svoje slabšie a silnejšie pasáže, kniha ako celok sa mi veľmi páčila. Ako štandardne som si v knihe našla časti, na ktorých som sa dobre pobavila alebo mi rozprúdili filozofický tok myšlienok. Počas čítania som pravidelne otravovala svojho muža s vetami ako "Vieš, čo zaujímavé som čítala?... ", "V tej Yalomovej knižke bola taká úvaha...", "Sa mi páčila taka myšlienka od Yaloma...".
Jediné, čo ma mrzí, je, že som najprv neprečítala všetky ostatné knihy autora, aby som si opis toho ako jednotlivé diela vznikali vedela viac užiť. Ak ste od Yaloma ešte nič nečítali, tak odporúčam začať inou jeho knižkou.
Jednu hviezdičku dávam dole kvôli tým niekoľkým kapitolám knihy, ktoré by v prostom opise pravdepodobne dostali nálepku "nudné".
Čítať viac
11

Čítam s obľubou odkedy viem čítať, s výnimkou niekoľkých čitateľských kríz (prvý počítač, prvý frajer, vysoká škola, ďalší frajer, nová práca, ďalší...). Avšak po každej menšej či väčšej kríze, som sa ku knihám vracala s pocitom "ach, konečne plnohodnotný me-time". Momentálne čítam knižky na materskej dovolenke kým drobec spí. A keď príde návšteva len previnilo krčím plecia "Mrzí ma ten neporiadok, ale viete popri malom..."

Gabriela Maráková
Overený nákup
24.4.2020
Ja som zacinala s knihami "Laska a jej kat" a "Mama a zmysel zivota". Hoci islo skor o nenadvazujuce pribehy z terapii, Yalomov pisatelsky styl som si v nich oblubila.

Mojou zatial najoblubenejsou knizkou od neho je "Ked Nietzsche plakal", ktoru rada odporucam dalej (aj ludom, ktori Yaloma nepoznaju).
Čítať viac
Miriama
Neoverený nákup
3.4.2020
akou knihou odporúčaš začať? :) Čítať viac
6
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, 2019
Práve čítam
Majster a Margaréta

Extrovertno -introvertný knihomoľ, ktorý využije každý moment na čítanie (niekedy aj na úkor priateľov????)

Karol Vosyka
Overený nákup
1.11.2019
Autobiografia
Od knihy som mal iné očakávania. Bola zaradená v must read výbere, ale naozaj netuším prečo. Pokiaľ práve neštudujete psychológiu, nemá táto kniha veľmi čo iné povedať. Je to autobiografia autora so zameraním na jeho profesiu psychológa. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Vždy som chcel vedieť, ako každý čitateľ, viac o vzťahu medzi Yalomovým profesionálnym a súkromným životom a akú alchýmiu používa pri svojom písaní. Odpoveď máme v rukách, nádherné, presvedčivé a hlbokomyseľné čítanie.“
Abraham Verghese

„Irvin Yalom je psychiater, ktorý rozmýšľa ako filozof a píše ako talentovaný spisovateľ, ktorým v skutočnosti aj je.“
Rebecca Newberger Goldstein

„Úprimná a hlboká spoveď jedného z najdôležitejších svetových znalcov ľudskej duše.“
Daniel Menaker

Už dlhé roky som Yalomov fanúšik a čítanie jeho memoárov bol zážitok. Je to kniha, na ktorú som dlho čakal, putovanie do hlbín jeho vlastnej duše.“
Jay Parini

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac
Kúpte spolu
Ako som sa stal sám sebou - Irvin D. Yalom, Premedia, 2018
Keď Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Premedia, 2015
31,94 €
Ušetríte 1,96 €

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes, 2015
Roviny života
Julian Barnes