Knihomoľka Viktória

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2021
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
Knihomoľka Viktória

Knihy_od_ knihomolky prečítal knihu

18.11.2023 12:31

4
4

Knihy_od_ knihomolky napísal recenziu

13.11.2023 18:14

Keď som sa dozvedela, že táto kniha bude vychádzať, hneď som vedela, že si ju musím prečítať. Ak ste čítali Selekciu a máte radi autorkin štýl písania, toto je úžasná YA fantasy enemies to lovers kniha pre Vás! Navyše je kniha Standalone, takže nemusíte čakať na ďalší diel.

Princezná Annika žije pohodlný život, ale žiadny prepych nemôže zmeniť skutočnosť, že svoj osud nemá pod kontrolou. City jej kráľovského otca ochladli a teraz ju nútia, aby vstúpila do manželstva bez lásky. Na míle ďaleko od nej žije v drsných podmienkach Lennox. Svoj život zasvätil dahrajnskej armáde a láska je pre neho len pochabou emóciou, ktorá mu nesmie brániť v boji za jeho ľud. Snaží sa dobyť Annikino kráľovstvo , lenže napriek všetkému ich práve láska zvedie dohromady. Nesmú byť spolu ale volanie srdca im nedovolí zostať od seba.

Bol to krásny rozprávkový príbeh plný zvratov a bojov, ale aj napriek všetkému deju tu bola aj skvelá enemies to lovers romantická linka. Síce nebola taká pomalá, ako som čakala a city k sebe chytili rýchlo, ale aj tak bola romantika dobre napísaná. Obaja hlavní hrdinovia mi boli veľmi sympatickí.

Koniec bol krásny a dojemný. Nakoniec mi príde škoda, že kniha nemá pokračovanie, pretože by som si rada prečítala viac o týchto hlavných hrdinoch.

Čo ma naozaj veľmi prekvapilo, bol veľmi nepredvídateľný vývoj deja. Na druhej strane sa mi to celkom páčilo, pretože som ťažko vedela dopredu odhadnúť ako to bude pokračovať, a tak bola pre mňa každá jedna kapitola prekvapením. Kapitoly neboli veľmi dlhé, čiže kniha sa čítala naozaj rýchlo. Sú striedavo písané buď z pohľadu Anniky alebo Lennoxa, čiže čitateľ vidí udalosti z dvoch strán. Miestami som sa nevedela rozhodnúť na koho stranu sa postaviť alebo komu viac fandiť, pretože úspech som priala naozaj obom.

Najkrajší citát z knihy: ,,Láska má zvuk, znie ako tisíc úderov srdca, ktoré bijú súčasne. Znie ako vodopád alebo ako ticho tesne pred svitaním. Počuješ ju v noci, keď ťa pomaly jej zvuk uspí. Alebo v tých najtemnejších dňoch, keď k tebe prenikne ako smiech. Niektorí z nás vedia, ako ju zachytiť, keď ju začujú aj ponad všetky ostatné zvuky. No niektorým to trvá dlhšie, pretože ten zvuk prekrývajú iné ruchy. Keď ju však napokon začujú, je to ako symfónia.´´

Čítať viac

4
Knihomoľka Viktória

Knihy_od_ knihomolky prečítal knihu

28.10.2023 17:58

4
4

Knihy_od_ knihomolky napísal recenziu

28.10.2023 17:58

,,Anna“ Toto jemné, vznešené meno vo mne už navždy bude vyvolávať predstavy prvých jarných lúčov slnka, hustých lesov plných vtáčieho cvrlikání a dlhých, horúcich let plných malín, čerstvo upečených koláčov a nocí prevoňaných rozkvitajúcimi stromami.

Anna z Avonlea je knihou majstrovsky popisujúcou jemný, a predsa náhly prechod z dievčaťa v mladú ženu. Anna povyrástla a zmúdrela, aj keď sny a detinské nadšenie jej zostalo. V tomto pokračovaní s Annou prežívame dva roky, kedy je veľmi obľúbenou pani učiteľkou. Zasmejeme sa nad kúskami malého Davyho, zabrnká sa na romantickú notu a Annu čaká nová vysnívaná cesta.
Anna je ryšavá, veľmi sa tým skôr trápila a ani teraz poznámky na farbu svojich vlasov rada nemá.

Ide o inšpirujúce čítanie s nemenej inšpirujúcou hrdinkou. Nabudúce si musím konečne robiť vlastné anotácie, pretože toľko fascinujúcich (alebo len krásnych) myšlienok som už dlho nevidela.

Čítanie ma bavilo ale nie je to práve moja „šálka kávy“. Skôr by som to odporučila začínajúcim čitateľom. Knihe sa však musí nechať jej krásne prostredie a očarujúca obálka (kvôli nej som knihu potrebovala do svojej knižnice).

Čítať viac

4
4

Knihy_od_ knihomolky napísal recenziu

12.10.2023 15:28

Julia a Alejandra spolu prežili zimné prázdniny u Julie. Po nástupe do školy sa dozvedia, že už nemajú spoločnú izbu, ale každá inú a nové spolubývajúce. Juliina nová spolubývajúca sa zdá byť až veľmi priateľská a rovnaká ako Julia, preto sa hneď skamarátia. Alejandra zatiaľ rieši problémy okolo svojho otca, pretože matka po nej chce aby vypovedala na súde v jeho prospech. V škole sa stretávajú čoraz menej a vôbec sa jedna druhej navzájom nezdôverujú so svojimi problémami.


Kniha Najkamošky 2 od Any Punset je pokračovaním príbehu dvoch najlepších kamarátok, Julie a Alejandry, na internátnej škole. Autorka nás zavádza do sveta ich priateľstva a dobrodružstiev, ktoré spolu prežívajú. Príbeh týchto dvoch mladých dievčat môže byť inšpiráciou pre čitateľov, ktorí sa zaujímajú o dospievanie, ale poteší určite všetkých čitateľlov.


Pri čítaní tejto knihy môžeme očakávať dobrodružstvá, smiech, dojímavé momenty a vývoj postáv. Zdá sa, že autorka sa snaží odovzdať dôležité životné lekcie prostredníctvom príbehu priateľov, čo môže byť inšpirujúce pre mnohých mladých čitateľov.

Čítať viac

4
Knihomoľka Viktória

Knihy_od_ knihomolky prečítal knihu

12.10.2023 15:27

4
4

Knihy_od_ knihomolky napísal recenziu

30.09.2023 11:24

Súrodenci Márie a Matej Cuthbertovci sú už veľmi starí. Kvôli tomu, že už nemôžu pracovať tak ako predtým, sa rozhodnú, že si zo sirotinca osvoja chlapca, ktorý by pomáhal Matejovi obstarávať hospodárstvo.

Riadením osudu však na vlakovej stanici nečakal chlapec, ale dievča. Volá sa Anna Shirleyová. Anna je veľmi hodné a milé dievča, ktoré síce príliš rozpráva a fantazíruje, ale aj tak si čoskoro získa srdcia všetkých. Aj prísnej Márie, ktorá bola zo začiatku silne proti tomu, aby Anna u nich zostala. Vďaka Anninej láskavosti a úprimnej a veselej povahe však aj ona roztopí.
Anna je optimistka, romantička telom aj dušou. Opakom je Mária, ktorá všetko vidí realisticky a svoje city nedáva najavo, je prísna a veľmi zásadová. Jej brat Matěj je tak trochu čudný, ktorý to so ženami veľmi nevie, ale pre Annu je vďačným poslucháčom, ktorého má veľmi rada.

Koho však Anna veľmi nemusí ich Gilbert Blythe. Gilbert je len o niečo málo starší ako ona, ale je veľmi šikovný a nadaný. Rovnako tak múdra a nadaná je aj Anna a ich súperenie, kto bude v triede lepší, nikdy neustane a na prvom mieste sa stále striedajú.
Úprimne môžem povedať, že sa mi kniha páčila. Veľmi sa mi páčila. Nikdy som sa nestretla s knižnou hrdinkou ako je Anna Shirleyová. Napriek smutnému osudu, ktorý ju v detstve stretol, si ponechala veľa pozitívnej energie, ktorú rozdáva na každom kroku a nikdy jej neubudne. Rozžiari pokojný život súrodencov Cuthbertových svojím rozprávaním, fantáziou, nekonečnou láskou k prírode a k úplne obyčajným veciam, ktoré povznesie na veci neobyčajné.

K tejto knižnej sérii som sa po rokoch dostala až teraz. Vždy som ju odkladala, pretože mi nikdy ani nenapadlo, že by to nemusel byť taký nudný príbeh. Naopak trošku ma prekvapilo, ako veľmi ma Anna vtiahla do svojho životného príbehu. Nikdy som nevedela ako to celé vlastne začalo. Videla som len útržkovito niektoré diely seriálu. Takže som úprimne rada, že som sa ku Anne konečne dostala.

Čítať viac

4
Knihomoľka Viktória

Knihy_od_ knihomolky prečítal knihu

30.09.2023 11:23

4
Knihomoľka Viktória

Knihy_od_ knihomolky prečítal knihu

30.08.2023 16:43

4
4

Knihy_od_ knihomolky napísal recenziu

30.08.2023 16:43

Sarah je po ťažkom rozchode, a tak sa rozhodne na jachte precestovať grécke ostrovy a vrátiť sa tak do sladkých čias, keď bola ešte slobodná. Aj napriek tomu, že sa chlapov nadlho zriekla, sa tu niečo začína črtať a vy už hneď od začiatku tušíte, že sa niečo čoskoro pokazí. Na jachte sa s ňou plaví sexi Američan, ku ktorému má od začiatku až príliš blízko. Keď približne v polovici plavby už druhý krát stretne sivovlasého krásavca s veľkým majetkom, absolútne nevie pre koho sa má rozhodnúť. Aj keď som si hlavnou hrdinkou kvôli jej sebeckosti a ufňukanosti sprvu nebola istá, kdesi uprostred príbehu ma presvedčila, že to predsa len má čosi do seba. Veľmi tomu pomohlo aj jej uvedomenie si mnohých vecí a zmena správania.

Pripravte sa na to, že po tejto knihe budete neskutočne prahnúť. Doslova v každej druhej kapitole nájdete detailné opisy vynikajúcej gréckej špeciality a radosti, s akou si ich Sarah vychutnáva. Navyše sa to všetko odohráva na takých nádherných miestach, že tomu len veľmi ťažko odolať. Hneď by som sa s ňou vymenila!

Kniha ako stvorená na leto, k vode. Príbeh ma vtiahol do deja od prvej chvíle a spolu s hlavnou hrdinkou som sa vydala na romantickú plavbu okolo gréckych ostrovov. Santorini bol vždy môj sen a hoci verím, že sa na tento nádherný ostrov raz pozriem, touto knižkou sa mi zatiaľ aspoň takto vyplnila moja túžba.
Keďže som na knihu čítala celkom dosť negatívnych recenzií, tak ma veľmi prekvapilo to, ako veľmi ma kniha zaujala. Takže určite by som bola rada, keby ste si knihu prečítali a podelili sa so mnou s vašim názorom na tento príbeh.

Aj keď by ste podľa názvu asi predpokladali, že dej sa bude odohrávať aspoň prevažne na Santorini, vôbec to tak nie je. Na Santorini sa odohráva si len prvých 50 strán, potom sú v knihe spomínané už len ďalšie, trošku menej známe Grécke ostrovy. Toto ma teda dosť prekvapilo, preto by som vôbec knihe nedávala názov ´´Leto na Santorini,,.

Čítať viac

„To, čo je viac ako láska, je totiž mlčanie plné porozumenia.“

Ako chutí moc - Ladislav Mňačko, 2016
Ako chutí moc
Ladislav Mňačko