Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Viera Cechová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Knihy roka 2022
2022
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
Viera Cechová

Viera Cechová získala odznak Knihy roka 2022

19.02.2023 07:41

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2022 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2022
5
Viera Cechová

Viera Cechová získala odznak Máte čitateľský profil

19.02.2023 07:41

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 07:21

Za mňa je toto jedna z najkrajších kníh, aké som kedy čítala. Je to majstrovské dielo. Doslova. A každému, komu som ju odporučila alebo kúpila, zdieľa so mnou rovnaký názor. Dejovo, štýlovo.... je to skvost! Vrelo odporúčam a kebyže môžem, dám tejto knihe 100 hviezdičiek a nie 5. Tlieskam a žasnem!

Čítať viac

Hana - Alena Mornštajnová, 2020
Hana
  • Alena Mornštajnová
4,9
13,90 €

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 07:17

Kniha nie je zlá, určite stojí za prečítanie. Je písaná odborne ale priateľsky, ľahko, aby jej ľudia rozumeli. Mnohé som sa z nej dozvedela, hoci som od nej čakala máličko viac. Myslím, že je vhodná pre každého, kto sa v rečou ľudského tela zoznamuje.

Čítať viac

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 07:13

Túto knihu som si zamilovala a to aj napriek tomu, že jej dej nie je nijako výnimočný. Možno to bol štýl písania, ktorý ma tak zaujal a ktorý sa mi náramne páčil. Akoby ma nosil na rukách a ja som len sledovala, čo sa okolo mňa deje. Ozaj mi bolo potešením čítať túto knihu a v závere mi bolo ľúto, že sa musíme rozlúčiť. Páčili sa mi postavy, dej ... všetko bolo opísané tak nenútene a uveriteľne, až som mala pocit, že som toho súčasťou. Vrelo, vrelo odporúčam!

Čítať viac

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 07:04

Od tejto knihy som čakala veľa a čo som dostala, ma sklamalo. Možno je moje hodnotenie podmienené práve mojimi vysokými očakavániami, neviem. Zápisky boli strohé, krátke, ako keď si malé dieťa píše denník a zachytí v ňom, čo počas dňa robilo. Veľa toho ale nenapíše, lebo písanie ho rýchlo unaví. Len to podstatné. Chýbal mi v knihe "človek". Žiaľ, knihu by som neodporúčala.

Čítať viac

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 07:00

Túto knihu som si po prečítaní v slovenskom jazyku zadovážila i v angličtine, pretože som ju chcela čítať so synom. Tiež má rád matematiku. Jeho ale kniha veľmi nezaujala. Mňa áno. Je to dobrá kniha, písaná zľahka, vtiahne vás do deja. Páčilo sa mi nahliadnuť do sveta géniov, dozvedieť sa ako vnímajú čísla a ako im "funguje" rozum. Nie je to síce kniha s výnimočným dejom, ktorú si v sebe ponesiete, pretože vás svojim obsahom celých "počmára", ale i tak ju odporúčam.

Čítať viac

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 06:53

Ďalšia kniha, ktorá ma zaujala natoľko, že som ju nechcela prestať čítať a to aj napriek hrôzam, aké opisuje. Prečmárala mi pohľad na vojnu a už sa na ňu nikdy nebudem dívať ako predtým. Postavenie žien vo vojne a ich život po nej zanechali vo mne hlbokú stopu. Netušila som, nevedela. Rada si knihu prečítam ešte raz a vrelo ju každému odporúčam bez rozdielu pohlavia.

Čítať viac

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 06:49

Za mňa jedna z najsilnejších a najlepších kníh, aké som o tejto tématike čítala. Napriek tomu, čo sa v nej opisovalo, to bola kniha, ktorú som nechcela pustiť z rúk. Nevytkla by som jej vôbec nič. Práve naopak, vrelo ju odporúčam každému, kto sa chce o našej histórii dozvedieť viac.

Čítať viac

5
5

Viera Cechová napísala recenziu

19.02.2023 06:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha nie je napísaná zle, ale ja som jej kúpu oľutovala. Nebola to moja šálka kávy. Prekážala mi neschopnosť hlavnej hrdinky komunikovať a to až do takej miery, že som to za ňu chcela vykričať ja sama. Knihu som kvôli tomu zopárkrát odložila bokom a vracala sa k nej s nechuťou. Žiaľ, ani záver sa mi nepáčil. Nepomôcť zranenému a z miesta nehody odísť.. Nech každý posúdi podľa seba. Rozumiem, že sú v tom zamotané roky ubližovania a nespravodlivosti, ale predsa... Túto knihu nebudem nikomu odporúčať. Ako jediné pozitívum hodnotím len možnosť dozvedieť sa viac o živote Saamov a ich vzťahu k prírode a sobom.

Čítať viac

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes