Soňa Cabanová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Čítaniu som úplne prepadla po čitateľskej súťaže na základnej škole a od vtedy sme ja a knihy nerozluční!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Čítaniu som úplne prepadla po čitateľskej súťaže na základnej škole a od vtedy sme ja a knihy nerozluční!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

31.10.2022 22:11

Druhy diel ma ale ze vobec nesklamal. Kniha zacina presne tam, kde sa predosla skoncila, takze nie sme o nic ukrateny. Tak ako bolo v prvej knihe romantickych okamihov pomenej, v druhej kniheto autorka vsetko dobieha. Tajuplne Talianko nahradza sedem kruhov pekla, kde nic nie je take ake sa zda. Emilia zacne mavat rozne vidiny a to mna vzdy zaujima. Bude to prva carodejnica? Alebo nestastna reinkarnovana laska? Trest aby vzdy zabudla?
No ale akoje u autorky zvykom, zaver je zase dych beruci.

Čítať viac

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

31.10.2022 22:05

Tak toto bola pecka. Na tuto seriu som sa uz dlho chystala a som rada, ze som sa konecne odhodlala. Emilia aj Wrath su vyborne hlavne postavy, obaja neskutocne tvrdohlavy a idu si za svojim stoj co stoj. Malebne Taliansko tomu dodalo uzasnu atmosferu, myslim si, ze nikde inde by to nemalo taký smrnc. Kniha mala svizne tempo, nikdy som nemala pocit, ze sa nic nedeje, ale zaroven tam toho vobec nebolo moc, vsetko sa dalo vnimat. Alekoniec je samozrejme topka.

Čítať viac

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

31.10.2022 22:00

Posledny diel serie vobec nesklamal. Po velmi otvorem konci druhej knihy som bola velmi nedockava ako to vsetko dopadne. Konecne sa dozvieme co vsetky tie vidiny znamenaju, zistime, ze nie vsetko je tak ako to vyzera, ale hlavne konecne spozname cely pribeh Emilie a Wratha.
Ak ste citali predosle dieli toto je proste povinna jazda. Ale uprimne? Dufam, ze autorka sa chysta pokracovat, lebo by som velmi rada videla dalsie knihy z tohto sveta.

Čítať viac

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

19.08.2022 21:40

Akože toto bolo že úplne skvelé. Stretávame sa s Milesom, bratov kamarát, sused cez chodbu, pilot. Veľmi sa mi páčilo, že autorka vybrala práve pilot, ako zamestnanie, pretože je to niečo iné. Milesa som si ja osobne veľmi obľúbila, ale Tate za ním skoro vôbec nezaostávala. Mladšia sestra s veľmi ochraňujúcim bratom (všetci ta lubime Colin-úplne výborný bol). Prvé stretnutí som si nebola istá čo si mám presne o tom myslieť, ale keď sa to nakoniec vysvetlilo, úplne pochopiteľné. Na Milesovi sa mi ale nepáčili tie zmeny nalad( chápem odkiaľ pochádzali ale stále) a na Tate zase to ako sa v niektorých momentoch proste zachovala (ako by aj ona sama o sebe povedala) slabo. Zato akože koniec, prevracali som stranu za stranou. Keď prečítate a pochopíte prečo je obálke taká aká je, nemám slov.
Ale celkovo bola kniha skvelá a strašne návyková, prečítala som ju na jedno posedenie. :)
Určite odporúčam (ale ak ste slabšie povahy prehodnotila by som to, Coolen ma veľmi mocionalne knižky)

Čítať viac

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

19.08.2022 21:25

Toto je už 3 kniha, ktorú som od autorky prečítala a musím povedať, že stále ma knihy bavia. Prekvapilo ma ako sa autorka popasovala s premenou Isaaca a veľmi sa to páčilo. Sawyer si tiež myslim, že bola výborná hlavná postava. Veľmi sa nej páčilo ako sa nebála vyjadriť a neriadila sa názormi iných. Dalo sa s ňou vyborne stotožniť (aspoň pre mna) a preto som jej správanie vždy chápala a myslim, že v jej situácii by som sa zachovala rovnako. Veľmi sa mi páčila ako sa tam rozvíjala téma rodiny, lebo si myslim, že čoraz viac rodinu berieme ako samozrejmosť a nie ako dar.

Čítať viac

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

08.08.2022 21:18

Kniha je veľmi pekná, hneď na začiatku sa so Sophie rozíde frajer a keďže trávi zimné prazdniny u starých rodičov babka vymyslí 10 rande naslepo. Bolo neskutočne zábavne prechádzať cez všetky rande so Sophie - cez tie lepšie aj tie horšie vždy to bola zábava. Celá kniha sa nesie vo vianočnom duchu ale netreba ju čítať len cez zimné obdobie, aj teraz v lete som priam cítila tu vôňu Vianoc vo vzduchu.
Jediné čo ku knihe ešte potrebujete je pohár horúcej čokolády, pohodlne miesto a hor sa čítať.

Čítať viac

3
Soňa Cabanová

Soňa Cabanová získala odznak Máte čitateľský profil

23.01.2022 20:32

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

23.01.2022 19:26

Caraval je veľmi fajné oddychové čítanie. Scarllet je veľmi milá hlavná postava, ktorá by pre svoju sestru Tellu spravila čokoľvek na svete. Je aj veľmi šikovná, no na rozdiel od Telly, ktorá žije naplno, v prítomnosti, a užíva si život plnými dúškami, Scarllet sa viacej boji následkov. Keďže svoju sestru nadovšetko miluje, už sedem rokov píše listy Legendovi a prosí ho aby prišiel s Caravalom aj k nim. Keď jej konečne odpovie, nie je to presne to čo čakala ale stále je nadšená.
Caraval bol opísaný famózne, úplne som cítila mágiu na stránkach papiera a cítila som sa akoby som prežívala dobrodružstvo so Scarllet, Tellou a Julianom ( áno mame aj trocha romantiky).
Určite si odporúčam prečítať!!!

Čítať viac

3
3

Soňa Cabanová napísala recenziu

31.12.2021 16:59

Kniha bola pekná, začiatok bol výborný veľmi som sa nasmiala. Dej ďalej pokračoval podobne, plný zábavných momentov, dvojzmyselných rozhovorov,… Postavy som si veľmi obľúbila, Caroline si ma úplne získala svojou cieľavedomostou a Simon svojim humorným postojom k životu. Kniha skvela na oddych, keď nechcete nad ničím rozmýšľať len si prečítať daku sladkú romantiku.

Čítať viac

3
Soňa Cabanová

Soňa Cabanová získala odznak Šťastných 7

17.12.2021 09:41

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7

„Nech sú naše duše z čohokoľvek, tvoja a moja sú jedno.“

After 2: Sľub - Anna Todd, 2015
After 2: Sľub
Anna Todd