Romes

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
2018
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

01.08.2022 18:21

Skvelá jednohubka na leto. Sympatické postavy, originálna zápletka a nečakané rozuzlenie :) určite by som knihu odporučila každej romantickej duši, ktorá nemá rada príliš dlhé a zložité knihy :) toto bola fakt dobrá letná knižonka

Čítať viac

8
Romes

Romana Masárová získala odznak Šťastných 7

27.04.2022 07:35

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

06.01.2022 16:10

Gabrielle Bernátová - Mrcha

Priznám sa, nečítam slovenských autorov (čo viete) a rovnako ma nikdy nelákala ani mafia v knihách. Ale povedala som si: nevyskúšaš, nevieš. A som rada že som do toho išla!

Mrcha je ťažká kniha, dejú sa tam naozaj škaredé veci, niektoré postavy boli úplní debilkovia, takže neodporúčam zraniteľným povahám, ani ľuďom, ktorí si prechádzajú nejakou ťažkou životnou etapou.

Ale pome k deju. Lea je uplne badass hlavná hrdinka, ničoho sa nebojí a vie čo chce! Keď sa pred jej domom zjaví Viki, dievča ktoré sa mega podobá jej zosnulej Lucke, vie, že ju musí ochrániť. Lenže ludia, ktorí chcú Viki ublížiť jej to moc neuľahčujú.

Takže first of all. Obálka!! Halo? Dokonalosť. Milujem tento typ obálok. Plus je strašne príjemná na dotyk.
Secondly, čo sa mi páčilo, a prečo som v podstate knihu čítala ďalej boli vzťahy. Autroka dokonalo vymyslela vzťahy v tejto knihe a musím povedať, že pre mňa to tú knihu zachránilo. Nemám moc tada tú mafiu ako som hovorila a preto by som možno tie dve linky vymenila. Hlavna linka vzťahy, ktore by boli na pozadi trošku mafie aby to bolo napínavé. Takto to bolo jedno velikánske napätie (čo neni mínus) a pár krasučkych sexy scén.
A za tretie. Lev a Emo sú úplni dokonalouši. Keby som na Levovom mieste, vysrala by som sa aj na celú Leu, lebo sa k nemu otrasne správala a vobec si ho nevážila. A Emo s Viki sú úplne couple goals a chcela by som knihu špeci o ich vzťahu. Haha

Ako mínus hodnotím extrémne veľa postáv. (Ktoré sa však v tomto prostredí naozaj vyskytujú vo velkom množstve). Naozaj som sa v nich strácala. Na začiatku som bola úplne mimo a nevedela som kto je kto, ale potom som sa začala sústrediť na naše páriky a bolo to lepšie. A bola tam aj postava, ktorá sa volala Romana, takže to schvalujem.

Celkovo hodnotím knihu (pre mňa) ako totálne vystúpenie z konfortnej zóny. Bolo to príjemné čítanie, aj keď prostredie mafie nemám príliš v láske, užila som si to.

Knihu odporúčam silnejším povahám, ktorým nevadia nadávky, sex a násilie a všetkým, ktorí majú radi prostredie mafie.

Čítať viac

Mrcha
  • Gabrielle Bernátová
4,6
6,90 €

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

20.03.2021 21:41

Veľmi dobrý námet aj myšlienka. Zápletka trochu predvídateľná, ale príbeh napínavy. Verím že mladších čitateľov tento príbeh dostane.

Čítať viac

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

17.03.2021 21:09

Všetci túto knihu ospevujú ako je skvelá, tak som sa nechala ovplyvniť. Ale bol to extremny chaos, na strane 250 som stálne nevedela moc čo sa tam deje, autorka sa strašne snaží aby sme mali jednu postavu, ale akože vobec!:D a ak už sa tam niečo stalo tak to bolo opisane asi na jednej strane a zas pokračovalo nič. No neviem, nechápem ten hype

Čítať viac

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

17.03.2021 21:07

Neuveritelné, že toto fitzek napísal v roku 2013. Dnes je to až moc realne!!! Choroba ktorá sa podobá chrípke, nemajú liek, nemajú vakcínu a zabíja ludí. Brutál

Čítať viac

Noe
  • Sebastian Fitzek
4,4
15,90 €

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

25.02.2021 10:08

Veľmi silná kniha, plná zvráteností, nechutnosti peňazí a nechutností ľudí, ktorí si myslia, že môžu všetko. 4/5 som dala preto, že som veľmi rýchlo odhalila vraha, ale záver bol vynikajúci, dvojca Washington a Tilly je mojou oblúbenou vyšetrovacou dvojicou a námet je neskutočný. Veľmi silné!

Čítať viac

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

24.02.2021 09:26

...aj chlap. táto kniha má tak silnú myšlienku, že by mala byť povinným čítaním. Mužom ukazuje ako sa nemajú správať a prečo a ženám ukazuje, ako sa zachovať v situáciách ako zažívala Lily. prvá polka- totálna romantika, miluješ tie postavy, o môj bože! :D druhá polka- tak silná, že aj keď som túto knihu čítala v Januári, obávam sa, že skončí ako tá najlepšia za tento rok. KAŽDÁ ŽENA SI TO MUSÍ PREČÍTAŤ!! milujem túto knihu a všetkým ju odporúčam. ak by som mohla dať viac hviezdičiek tak ich dám!

Čítať viac

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

24.02.2021 09:21

Myslela som si, že som hneď od začiatku vedela kto je vrah. autorka to napísala tak, že čitateľ je hrdý na seba, že hneď odhalil, kto je za tým všetkým, ale nie nie nie! na konci prišlo obrovské prekvapenie, a ja som sa utvrdila v tom, že milujem detektívky. skvelá psycho zápletka, výborné postavy, skvelý námet. URČO odporúčam

Čítať viac

8
8

Romana Masárová napísala recenziu

24.02.2021 09:19

Už dlho som nečítala tak dobrú deteltívku, kde by som milovala hlavného vyšetrovateľa tak moc, ako pri tomto príbehu. je vtipný, sarkastický, úplne môj šialok kávy :D na pozadí vraždy je oddychová linka s týmto vyšetrovateľom a to robí túto knihu fakt dobrú. ak nemáte chuť na ťažké detektívky, ale máte chuť na nejakú tú vraždu, určite odporúčam. nie je to typická severská krimi :)

Čítať viac

„Deti potrebujú klamstvá, aby večer v postieľkach pokojne zaspali, dospelí ich potrebujú, aby ráno vládali vstať.“

Medveďovce - Fredrik Backman
Medveďovce
Fredrik Backman