Peter

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

15.11.2021 08:29

Úvod a záver boli fajn, ale zbytok knihy ma akosi nebavil. Historická detektívka bez veľkého odhalenia. Stále je to Červenák v dobrej forme, ale akosi mi chýbal aspoň nejaký náznak fantastiky. Možno ma kniha nechytila aj preto, lebo som nikdy nebol v Kremnici. Teším sa však na ďalší diel!

Čítať viac

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

26.01.2021 17:22

Kniha plná osobných spomienok i žurnalistických textov o vybraných bratislavských uliciach. Autorka sa po nich prechádzala a zaznamenávala si osobné vnemy, pozorovania, skúmala ľudí, obchody a prevádzky na jednotlivých uliciach. Výsledkom je unikátna kniha z ktorej sa dozvieme viac, než často sami dokážeme vypozorovať, keď sa prechádzame bratislavskými ulicami. Pútavým doplnkom textu sú pekné umelecké fotografie a maľby.

Čítať viac

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

20.01.2021 12:37

Pre mňa veľké prekvapenie. Nie je to úplne najlepšia Jurajova kniha, ale určite je zábavná a pre všetkých, ktorí vyrástli na Mayovkách takmer povinnosť prečítať. Kto by to povedal, že na Slovensku vyrastie talent, ktorý vie takto písať westerny.

Čítať viac

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

02.01.2021 15:50

Tradičné slovenské recepty na vegánsky spôsob, vo forme pekne urobenej knižky s peknými fotografiami. Výborný darček pre každého vegána.

Čítať viac

3
Peter

Peter Janoviček získal odznak Šťastných 7

30.12.2020 16:16

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

28.01.2020 16:23

Spočiatku trošku zdĺhavé, ale nudiť som sa rozhodne nenudil. Keď sa dej rozbehne, tak sa jedná skutočne o napínavú knihu, ktorú sa človeku nechce odložiť z rúk.

Čítať viac

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

05.12.2019 10:02

Pokiaľ ste fanúšikom Twispovskej série C.D. Payna "Mládí v hajzlu", tak aj 9. diel s podtitulom "Povolení prudit" sa Vám bude páčiť. Postava Nicka Twispa II. je sympatická, zábavná a jeho denníky sa dobre a ľahko čítajú. Postáv je v knihe toľko, že chvíľami sa v tom človek stráca, ale našťastie je na začiatku knihy register postáv s popismi.
Teším sa na ďalší diel!

Čítať viac

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

12.09.2019 15:55

Nejedná sa o najlepšiu Jurajovu knihu, skôr je to taký jeho štandard. Barbarič mi tu chýba, ale kniha je napínavá a dej plný zvratov, takže to bol príjemný čitateľský zážitok.

Čítať viac

3
Peter

Peter Janoviček získal odznak Máte čitateľský profil

03.09.2019 12:45

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
3

Peter Janoviček napísal recenziu

03.09.2019 10:41

Myšlienka tejto knihy mi je veľmi blízka, lebo podobný názor na vieru a náboženstvo mám aj ja. Kniha je dobre vyrešeršovaná, ale Brownovi akoby dochádzal dych, čo sa napätie a akcie týka. Zachraňuje ho Robert Langdon, ktorý vo fantázií asi väčšiny čitateľov sa rovná Tomovi Hanksovi, a je to čisto sympatická a pozitívna postava. Dej však mohol byť zložitejší, lebo "páchateľa" som odhalil už dosť strán pred koncom knihy.

Čítať viac

„Antonín a Anna sbalili to nejnutnější a vydali se na svou pouť na sever, do města mezi kopci, kde kupodivu ani jedna ulice nevede z vršku ani do vršku, ale jinak tam žijí lidé úplně stejně jako jinde a ani jim se nevyhýbají rány, které tak rádi připisují osudu, i když za většinu špatného nemůže osud, nýbrž zlo v nás.“

Slepá mapa - Alena Mornštajnová
Slepá mapa
Alena Mornštajnová