Patrícia Knišová

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
4

Patrícia Knišová napísala recenziu

18.02.2024 15:48

Kúpu tejto knihy vôbec neľutujem. Hoci som na čítanie nemala vždy čas, musela som si z nej prečítať každý deň aspoň malý kúsok. Má v sebe akési čaro, ktoré mi skrátka nedovolilo odtrhnúť sa od nej; brávala som si ju do práce, čítala som ju dokonca aj popri varení, a to sa mi teda stáva pri veľmi málo knihách. Pri jej čítaní mnou lomcovali mnohé emócie - smiala som sa, plakala som, bola som smutná,… Príbeh som naplno prežívala.
Prelínanie minulosti a súčasnosti ma taktiež veľmi zaujalo. Táto kniha je moja prvá od autorky C. Hoover, no jej jednoduchý štýl písania ma presvedčil, že určite nie je posledná, a zadovážim si aj jej ďalšie diela.
Myšlienky z knihy, ktoré ma zaujali:
• Niekedy je jednoduché zabudnúť, ako veľmi nám ľudia chýbajú, až kým ich znovu neuvidíme.
• Tak to je, keď človeka niekto priťahuje. Najprv nie je nikde, a potom je zrazu všade, či to chce, alebo nie.
• Láska nie je vždy len krásna. Niekedy človek celý čas dúfa, že sa to raz zmení. Zmení k lepšiemu. A napokon si uvedomí, že je znova na začiatku, no cestou kdesi stratil srdce.

Čítať viac

4
Patrícia Knišová

Patrícia Knišová prečítala knihu

13.02.2024 16:38

4
4

Patrícia Knišová napísala recenziu

06.02.2024 10:13

Táto kniha vo mne vyvolala silné emócie. Všetko, čomu som doteraz vo svojom živote nerozumela (prečo sa mi deje to a tamto, prečo sú niektorí ľudia takí, akí sú,…), začalo do seba zapadať ako puzzle. Z tejto knihy si odnášam mnoho. Odporúčam každému, kto chce pochopiť seba, ale aj iných ľudí. Ukáže vám cestu, ako von zo začarovaného kruhu, no samozrejme, kráčať po nej už musíte sami…
Myšlienky z knihy, ktoré ma zaujali:
• Ak sa snažíme vzdorovať niečomu bolestivému, často len predlžujeme práve tú bolesť, ktorej sa chceme vyhnúť. Takýto postoj je zárukou pretrvávajúceho utrpenia.
• Niekedy sa srdce musí zlomiť, aby sa otvorilo.
• Predstavivosť je počiatkom tvorenia.
• Keď si niečo predstavujeme, stáva sa to možným.
• Nemôžete zmeniť svojich rodičov, ale dá sa zmeniť spôsob, akým ich vnímate.
• Nemôžete zmeniť, čo bolo, len to, čo je teraz, nemali by ste však čakať, že sa vaši rodičia zmenia alebo budú iní, než sú. To vy musíte vnímať váš vzťah inak. Je to na vás, nie na rodičoch.

Čítať viac

4
Patrícia Knišová

Patrícia Knišová prečítala knihu

05.02.2024 12:03

4
Patrícia Knišová

Patrícia Knišová získala odznak Horúce novinky

19.03.2023 20:05

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky
4
4

Patrícia Knišová napísala recenziu

19.03.2023 12:20

Za túto recenziu ma bude zrejme každý nenávidieť a očakávam nával „palcov dole“, ale podľa mňa je dôležité uvedomiť si, že kniha, ktorú väčšina hodnotí piatimi hviezdičkami, sa naozaj nemusí páčiť každému, a negatívne recenzie by sme nemali považovať za niečo nesprávne alebo zlé, čo by sme mali kritizovať. Skrátka, všetci sme iní a máme svoje vlastné preferencie.
Pre mňa bolo celých 400 strán jedno veľké utrpenie a strata času. Nad touto knihou som strávila niečo okolo mesiaca, nakoľko ma nezaujala, a ťažko som sa odhodlávala k jej čítaniu.
V knihe sa toho stalo veľa, ale zároveň nič. Všetky udalosti boli pre mňa napísané veľmi povrchne, rýchlo, bez hĺbky, bez náznaku niečoho podnetného.
Medzi postavami som necítila žiadnu chémiu, chýbalo mi tam akési fyzično. Tie vzťahy boli na mňa príliš plytké.
Jazyk a štýl písania taktiež nebolo to pravé orechové pre mňa. Vadili mi dlhočizné vety, ktoré keď som čítala, nepamätala som sa, čo sa nachádzalo na ich začiatku. Častokrát som si ich musela prejsť viackrát, aby som porozumela ich pravému významu.
Jednoducho som sa nijak ráz nedokázala vžiť do tejto knihy ani jej prostredia, a teda so všetkými pozitívnymi recenziami sa nestotožňujem. Čakala som oveľa oveľa viac.

Čítať viac

4
Patrícia Knišová

Patrícia Knišová prečítala knihu

19.03.2023 10:33

4
4

Patrícia Knišová napísala recenziu

19.02.2023 23:46

Táto kniha je moja prvotina od Fitzeka, a vlastne aj prvá z trilerov. Nechýbalo jej napätie, šokujúce zvraty a momenty, ani konečné rozuzlenie, v ktorom všetko do seba zapadlo. Bavila ma a len ťažko som sa od nej vedela odtrhnúť. Je pre mňa dôkazom toho, že občas sa oplatí odkloniť od žánru, na ktorý ste zvyknutí, a skúsiť niečo nové. Ak sa ešte niekedy rozhodnem pre triler, pravdepodobne opäť siahnem po Fitzekovi.

Čítať viac

4
Patrícia Knišová

Patrícia Knišová prečítala knihu

16.02.2023 12:40

4
4

Patrícia Knišová napísala recenziu

22.01.2023 16:41

Jedna skvelá inšpiratívna kniha, ktorú by si mal prečítať každý. Motivuje človeka vytrvať na ceste za svojimi cieľmi. Lebo len ten, kto to dokáže, je ich hoden. Prečítala som ju jedným dychom. A tie posledné 4 strany v knihe - jednoducho perfektné!
Myšlienky z knihy, ktoré ma zaujali:
• Keď sa deň čo deň stretávame s tými istými ľuďmi, títo ľudia sa napokon stanú súčasťou nášho života. A keď už sú súčasťou nášho života, pomaly začnú chcieť meniť naše životy. A ak sa nesprávame podľa ich očakávaní, nahnevajú sa na nás. Lebo všetci majú presnú predstavu o tom, ako by mali žiť iní. Pritom im však vôbec neprekáža, že nevedia, ako by mali žiť oni sami.
• Keď niečo chceš, celý Vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.
• Ak sa ti podarí žiť iba v prítomnosti, budeš šťastným človekom. Život sa pre teba stane jednou veľkou oslavou, veľkým festivalom, pretože život existuje iba v tej chvíli, ktorú dokážeme prežiť.
• Tajomstvo je ukryté v prítomnosti; a ak budete venovať pozornosť prítomnosti, môžete ju zlepšiť. Ak si zlepšíte prítomnosť, to, čo príde potom, bude tiež lepšie.
• Človek miluje preto, lebo miluje. Neexistuje žiadny dôvod, aby sme milovali.
• Keď sa snažíme byť lepšími, ako sme, všetko okol nás sa tiež stane lepším.

Čítať viac

„Vždy sa treba uchýliť k slovám, aby sme zabránili tichu rozprávať príliš hlasno.“

Šarkany - Romain Gary, 2021
Šarkany
Romain Gary