Nora Hudecová

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Moje odznaky

2020
2021
2020
2016
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

11
11

Nora Hudecová napísala recenziu

24.08.2021 15:11

Sarah zmizla pred 15 rokmi, presne v tú istú noc, ako boli zavraždení jej rodičia. Za ich vraždu bol odsúdený priateľ Sarah - Brad, ktorý sedí v cele smrti a do jeho popravy zostáva len niekoľko týždňov. Bradova sestra verí v jeho nevinu a potom, ako na čerpacej stanici zazrie Sarah, púšťa sa do boja o život svojho brata a najíma si súkromnú detektívku Roxane Weary. Nanešťastie Roxane práve prechádza ťažkým životným obdobím a prekonať smrť svojho otca jej pomáha najmä alkohol. Napriek súkromným problémom rozbehne pátranie po nezvestnej Sarah Cookovej a vyšetrovanie ju obzvlášť pohltí vo chvíli, keď objaví spojenie s jedným z nevyriešených prípadov svojho mŕtveho otca – policajta.
Debut autorky Kristen Lepionka sa bohužiaľ nezaobišiel bez klišé typu - problémový detektív so sklonom k alkoholizmu, nezvestné dievča, laxný prístup policajtov k prípadu či "nedotknuteľnosť" určitých ľudí. Napriek tomu má niečo do seba. Gradujúci dej, detailne rozpracované postavy a nečakané rozuzlenie. Osobne by som žánrovo knihu zaradila niekde medzi detektívku a triler. Bolo to fajn čítanie, ale myslím si, že už o pár mesiacov si na príbeh ani nespomeniem.

Čítaj viac

11
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

24.08.2021 15:11

11
11

Nora Hudecová napísala recenziu

31.05.2021 18:35

Úsmevná (možno bola dokonca vtipná, ale to stratilo kdesi v preklade) oddychovka pre fanúšikov" Gilmore Girls".
Tak trochu chaotické, ukecané, rýchle a veselé ako sama Lorelai.
Rozprávanie herečky o jej živote je doplnené súkromnými fotografiami a úryvkami z denníku, ktorý si písala počas natáčania najnovších štyroch častí Žien z rodu Gilmorovcov.
Ak si chcete zaspomínať na seriál a dozvedieť sa nejaké pikošky zo zákulisia, hor sa do toho...

Čítaj viac

11
11

Nora Hudecová napísala recenziu

28.05.2021 19:09

Dej knihy "Krstný otec" asi netreba rozpisovať, ak ste knihu nečítali, možno ste videli film od F.F. Coppolu. A ak ste nevideli ani film, určite ste aspoň počuli o Donovi Corleonovi.
Mario Puzo v roku 1969 predstavil svetu fiktívnu postavu Vita Corleona, Sicílčana, hlavu jednej z najrešpektovanejších mafiánskych rodín v Amerike. Je to muž schopný brutálneho násilia, zároveň, ale kladie dôraz na zachovanie slušnosti a istej formy spravodlivosti. Rodina je pre neho na prvom mieste, verí v priateľstvo a je vždy pripravený pomôcť ľuďom, ak sú ochotní pristúpiť na jeho podmienky.
Zločineckému podsvetiu v New Yorku v tom čase vládne päť rodín, ktoré vedľa seba celkom úspešne koexistujú, až do chvíle, keď sa mladšia generácia rozhodne pustiť do obchodu s narkotikami. Vtedy sa rozpúta mafiánska vojna.
Puzovi sa jednoznačne darí udržiavať pozornosť a núti vás pri čítaní obracať ďalšiu a ďalšiu stranu.
Príbeh sa vracia aj do minulosti, vďaka čomu môže čitateľ lepšie pochopiť správanie niektorých postáv.
Okrem Krstného otca Vás v knihe čaká mnoho zaujímavých charakterov napríklad spevák Johnny Fontana, jeden zo synov Vita C. - Michael Corleone, Luca Brasi či Lucy Mancini milenka Sonnyho Corleone.
Autorovi sa podarilo snúbiť moc a brutalitu so spolupatričnosťou a dávkou sentimentu. Ak niekto odkladá čítanie, tejto asi už klasiky, neváhajte a pustite sa do toho.

Čítaj viac

11
11

Nora Hudecová napísala recenziu

27.05.2021 17:59

Mabel a Jack sa po ťažkom životnom období presťahujú na Aljašku. Novým domovom sa im stane zrub na samote. Čaká ich veľa práce, aby zúrodnili okolitú pôdu a vybudovali si vlastnú farmu. Napriek ťažkej práci obom stále chýba to jediné, čo by ich urobilo šťastnými. Podvečer, keď po prvýkrát nasneží, postavia spolu dievčatko zo snehu. Ráno svoj výtvor už nenájdu, ostanú po ňom len stopy smerujúce k lesu. Nasledujúce dni sa medzi stromami z času na čas mihne drobné plavovlasé dievča. Naozaj v lese niekto pobehuje alebo sa kvôli silnej túžbe po dieťatku už načisto pomiatli?

Knižné príbehy sa celkom často odohrávajú počas teplých letných mesiacov alebo naopak v temnej studenej zime. Pri čítaní "Dcéry snehu" uvidíte zimu z inej perspektívy, stále chladnú, občas krutú, ale zároveň nekonečne krásnu.Protikladom k mrazivej Aljaške sú vrúcne vzťahy medzi jednotlivými postavami. Roztomilé, láskyplné okamihy dopĺňajú dojímavý príbeh, ktorý ma úplne pohltil. Dej sa nesie v duchu magického realizmu, hranica medzi realitou a fantáziou je veľmi tenká. Autorka výborne rozpracovala charaktery postáv, rôzne povahy a myšlienkové pochody.

Na obálke knihy sa píše, že zmení Váš pohľad na život, to potvrdiť nemôžem, ale rozhodne vo mne vyvolala mnoho emócií. Smutný, no zároveň nádherný príbeh plný túžby, súdržnosti, rešpektu, priateľstva, sily prírody a najmä lásky.

Čítaj viac

11
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

19.05.2021 11:56

11
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

19.05.2021 11:55

11
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

19.05.2021 11:54

11
11

Nora Hudecová napísala recenziu

06.05.2021 15:55

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

V zamknutej miestnosti nájdu telo Finlay Shawa. Vyzerá to tak, že bývalý detektív spáchal samovraždu. Jeho žena Maggie tomu odmieta uveriť a o pomoc požiada jeho priateľa Williama "Wolfa' Fawkesa, po ktorom, ale pátra polícia, kvôli poslednému prípadu "Hadrový panák". Wolf je presvedčený, že sa jeho priateľ a mentor nezabil sám. Vzdá sa polícii pod podmienkou, že mu dovolia vypátrať pravdu o smrti svojho bývalého kolegu. Bývalý tím Wolfa, na čele s Baxtrovou, nie je vôbec nadšení z jeho návratu. Považujú ho za vyšinutého a v smrti Shawa vlastne nevidia žiadny prípad. Je to síce smutné, ale ostatní majú jasno a nasvedčujú tomu aj všetky dôkazy. Zdá sa, že jediný kto ho podporuje vo vyšetrovaní je samotný komisár Christian Bellamy, ktorý bol v 70. rokoch Finlayho partnerom.

Zatiaľ posledný diel série je rozhodne najmenej krvavý, ale na oplátku autor ponúka dve časové línie. Minulosť a prítomnosť sa navzájom dopĺňajú a perfektne dotvárajú celú atmosféru knihy. Opäť čitateľa čaká väčšie množstvo postáv, a tak, ako v predchádzajúcich dieloch, je to trošku mätúce. Zároveň sa Cole do veľkej mieri venuje súkromiu a charakteristike postáv, čo pomáha v lepšej orientácii, najmä ak počúvate audioknihu, ako ja.

S celou sériou mám taký zvláštny nevyrovnaný vzťah. Zápletky majú potenciál, ale nemám pocit, že by bol využitý na plno. Colove námety sú šokujúce, čiastočne originálne, pomerne surové aj tak však tomu niečo chýba. Je tu, ale jedno veľké "ALE" a to je Wolf a Baxtrová a už len kvôli nim dvom knihy odporúčam.

Čítaj viac

11
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

06.05.2021 15:55

„Nedokážem žiť bez kníh.“

Thomas Jefferson