Knihy
E-knihy

Nora Hudecová

5

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5
5

Nora Hudecová napísala recenziu

23.01.2020 20:17

Napriek tomu, že rada čítam thrilleri a podobne, som veľký bojko a vždy kontrolujem či sú dvere dobre zavreté atď. Ak ste na tom rovnako, nepúšťajte sa do čítania tejto knižky, keď budete večer sami doma.
Strach je veľký nepriateľ a dokáže z racionálneho človeka urobiť úplný uzlík nervov, najmä ak v pozadí niekto ťahá za správne nitky.
Cass sa počas silnej letnej búrky vracia domov po odľahlej ceste, kde vidí odstavené auto, v ktorom sedí žena, napokon sa rozhodne nezastaviť. Na druhý deň ráno sa dozvie, že táto žena bola zavraždená. K výčitkám svedomia, ktoré ju prenasledujú sa pridajú zvláštne telefonáty. A aby toho nebolo málo, zdá sa, že Cass začína mať problémy s pamäťou. Je za všetkým vrah, ktorý zabil Jane? Je ďalšou v poradí?
Vzhľadom na malý počet postáv, rovnako ako ja, pomerne rýchlo odhalíte kto Cass robí zo života peklo. Napriek tomu ešte ostávajú otázky prečo vlastne a kto zavraždil Jane ?

Od autorky som čítala Za zatvorenými dverami a obe môžem odporučiť.

Čítaj viac

5
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

23.01.2020 19:28

5
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

16.01.2020 12:41

5
5

Nora Hudecová napísala recenziu

16.01.2020 12:40

Bohužiaľ som sa nechala zlákať na názov a čakala som nejaký príbeh z drogového prostredia. Ide však o texty, ktoré nemajú takmer žiadny dej a občas mi to pripomínalo generátor náhodných slov. Oceňujem ale psychologické pozadie textov. Poslednú časť knižky tvoria rozhovory s autormi, ktoré považujem za veľmi zaujímavé.
Napriek tomu tento žáner nedokážem adekvátne oceniť.

Čítaj viac

5
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

15.01.2020 10:47

5
5

Nora Hudecová napísala recenziu

15.01.2020 10:46

Kniha je veľmi dobre spracovaná. Ak nemáte úplne jasno v udalostiach Nežnej revolúcie, pomôže vám zorientovať sa. Dopodrobna a prehľadne zachytáva toto obdobie našej histórie. Text je doplnený dobovými fotografiami, dokumentami a tlačovými správami.
Určite by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

Čítaj viac

5
5

Nora Hudecová napísala recenziu

12.01.2020 19:57

Sklenený zvon je sondou do duše mladej ženy s duševnou chorobou. Dej začína pomerne pozitívne, keď hlavná postava Esther stážuje v prestížnom módnom časopise v New Yorku. Po návrate sa jej bohužiaľ nedarí tak, ako predpokladala. Upadá do hlbokých depresií a niekoľko krát sa neúspešne pokúša o samovraždu.
Kniha vyšla v 60-tých rokoch 20-teho storočia a spôsobila veľký rozruch najmä kvôli hodnotám a spôsobu života, ktoré v tom čase americká spoločnosť uznávala.
Dielo má autobiografické črty.
Posadnutosť smrťou a surové popisy rôznych spôsobov samovrážd, hlboký smútok - to všetko vás čaká ak sa rozhodnete prečítať si knihu Sklenený zvon.

Čítaj viac

5
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

12.01.2020 19:56

5
5

Nora Hudecová napísala recenziu

08.01.2020 15:49

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ďalší diel zo série prípadov Eriky Fosterovej nesklame ale ani neprekvapí. Námet je opäť skvelý, ale v príbehu sa opakuje vzorec z prvej knihy Dievča v ľade. Vrah prenasleduje Eriku a dostane sa aj do jej bytu. Detektívka sa dostane do konfliktu s nadriadenými a nakoniec je z prípadu odvolaná. Napriek tomu pokračuje vo vyšetrovaní na vlastnú päsť.
Pre zmenu sa však relatívne skoro dozvedáme kto je vrah a dej sledujeme aj z jeho pohľadu. Tím detektívky Fosterovej rieši vraždu lekára, ktorého nájdu v posteli úplne nahého a s igelitoým sáčkom cez hlavu. Po krátkom čase sa objaví ďalšia obeť - slávny televízny moderátor. Začína byť jasné, že ide o sériového vraha, ktorý svoje obete sleduje a čaká na správny okamih.
Okrem hlavnej dejovej línie okrajovo sledujeme aj operáciu Hemslow, ktorá rieši výrobu a šírenie detskej pornografie.

Noční lov je ľahká nenáročná detektívka, ale určite sa dočkáte aj nejakého napätia. Aj napriek počtu strán (niečo cez 400) sa číta veľmi rýchlo vďaka krátkym kapitolám a zvedavosti čitateľa.
Napriek malým nedostatkom knihu odporúčam a už teraz sa teším na pokračovanie.

Čítaj viac

5
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

08.01.2020 15:46

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka