Nora Hudecová

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Moje odznaky

2021
2020
2021
2020
2016
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

12
Nora Hudecová

Nora Hudecová získala odznak Knihy roka 2021

07.01.2023 13:32

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

12
12

Nora Hudecová napísala recenziu

07.01.2023 12:31

Bezstarostné detstvo Jacka narušia rodinné problémy a aby toho nebolo málo prichádza o svoju milovanú hračku.
Jack sa vďaka magickej moci Štedrého večera ocitá v krajine stratených vecí a neúnavne hľadá svojho Mapiho.
Našťastie na celé toto dobrodružstvo nie je sám a porušovať pravidlá krajiny mu pomáhajú mnohí jej obyvatelia.

J.K. Rowlingová opäť nesklamala a dokázala vytvoriť úplne nový svet, kde stratené veci žijú svojím vlastným životom.
Kniha už na prvý pohľad zaujme nádhernou obálkou a vo vnútri sú takisto veľmi pekné ilustrácie, len rozmýšľam, či nie je trochu škoda, že sú čiernobiele.

Neskutočne milý a dojímavý príbeh pre deti aj dospelých.
Ak potrebujete utiecť od reality bežných dní toto je tá správna voľba, ktorá pohladí dušu.

Čítať viac

12
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

07.01.2023 12:30

12
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

20.11.2022 11:22

12
12

Nora Hudecová napísala recenziu

02.02.2022 17:43

Knižnú sériu Žatva smrti by ste pravdepodobne našli v sekcií young adult. Rozhodne by to, ale nemalo odradiť starších čitateľov. Sci-fi s hlavnými postavami v teenegerskom veku prináša alternatívnu budúcnosť, v ktorej sa ľudia stávajú "nesmrteľní".

Prvý diel Smrtka uvedie čitateľa do sveta, v ktorom ľudia nezomierajú pri nehodách, na starobu dokonca ani na choroby. Sú v podstate "nesmrteľní".To však znamená, že planéta sa čoskoro začne zaľudňovať a je potrebné nájsť iný spôsob, ako redukovať počet ľudí. A tak vzniká tzv. Cech Smrtiek.

Skvelá kniha, v mojom prípade audiokniha, ktorá vás núti zamýšľať sa nad mnohými etickými a morálnymi dilemami, ktoré sa kľudne dajú aplikovať aj na dnešný svet. Dynamický dej, prepracované postavy a hlavne geniálna hlavná myšlienka.

Už len dodám, že ak si zvolíte audioknihu, nebudete ľutovať. Interpreti a zvolená hudba dodali príbehu úžasnú atmosféru a udržovali poslucháča v neustálom napätí.

Teším sa na ďalšie pokračovanie.

Čítať viac

12
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

02.02.2022 17:43

12
12

Nora Hudecová napísala recenziu

30.01.2022 17:48

Ľudia sú presýtení slovami ako pandémia, epidémia, očkovanie a v opatreniach sa už neorientuje asi nikto z nás. Je potrebné si uvedomiť, že epidémie tu boli a pravdepodobne aj budú. Mení sa len to, že veda napreduje a práve ,, Epidémie v dejinách" je jedna z kníh, ktorá by mohla v aktuálnej situácií, niektorým jedincom trochu otvoriť oči.
Kolektív autorov zrozumiteľne a pútavo vysvetľuje vývoj epidémií naprieč dejinami. Každý z nás už počul napríklad o španielskej chrípke, cholere či o more, ale vďaka tejto knihe sa dozviete najmä to, aký dopad mali choroby na vývoj ľudstva. Ako počas vypuknutia rôznych epidémií ľudia strácali dôveru v inštitúcie a odborníkov, ako pochovávali svojich blízkych alebo, ako sa snažili zabrániť šíreniu nákazy. Epidémie ovplyvnili náboženstvo, vojnové konflikty, ekonomiku, celkovú atmosféru v spoločnosti a v neposlednom rade psychiku ľudí.
Ide o vedecko-populárnu publikáciu zostavenú z viacerých článkov, rozdelených do štyroch väčších celkov. Text je doplnený niekoľkými kresbami a fotografiami. Špeciálnu pozornosť si podľa môjho názoru zaslúži obálka knihy.
Mnoho paralel so súčasnosťou priam vyzýva k diskusii, a to je ďalšia z vecí, ktorá ma baví. Ako laik v tejto problematike, hodnotím knihu veľmi pozitívne. Považujem ju za prínosnú najmä pre čitateľov, ktorí sa v téme neorientujú, ale majú záujem vedieť viac ako len to, kde a kedy jednotlivé epidémie vypukli.

Čítať viac

12
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

30.01.2022 17:47

12
12

Nora Hudecová napísala recenziu

24.08.2021 15:11

Sarah zmizla pred 15 rokmi, presne v tú istú noc, ako boli zavraždení jej rodičia. Za ich vraždu bol odsúdený priateľ Sarah - Brad, ktorý sedí v cele smrti a do jeho popravy zostáva len niekoľko týždňov. Bradova sestra verí v jeho nevinu a potom, ako na čerpacej stanici zazrie Sarah, púšťa sa do boja o život svojho brata a najíma si súkromnú detektívku Roxane Weary. Nanešťastie Roxane práve prechádza ťažkým životným obdobím a prekonať smrť svojho otca jej pomáha najmä alkohol. Napriek súkromným problémom rozbehne pátranie po nezvestnej Sarah Cookovej a vyšetrovanie ju obzvlášť pohltí vo chvíli, keď objaví spojenie s jedným z nevyriešených prípadov svojho mŕtveho otca – policajta.
Debut autorky Kristen Lepionka sa bohužiaľ nezaobišiel bez klišé typu - problémový detektív so sklonom k alkoholizmu, nezvestné dievča, laxný prístup policajtov k prípadu či "nedotknuteľnosť" určitých ľudí. Napriek tomu má niečo do seba. Gradujúci dej, detailne rozpracované postavy a nečakané rozuzlenie. Osobne by som žánrovo knihu zaradila niekde medzi detektívku a triler. Bolo to fajn čítanie, ale myslím si, že už o pár mesiacov si na príbeh ani nespomeniem.

Čítať viac

12
Nora Hudecová

Nora Hudecová prečítala knihu

24.08.2021 15:11

„Hoci je iba päť základných farieb (modrá, žltá, červená, biela a čierna), ich kombinácie vytvoria toľko odtieňov, že za celý život ich nikto neuvidí všetky.“

Umenie vojny - Sun-c'
Umenie vojny
Sun-c'