Nix

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Čítam, aby som utiekla pred realitou.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Čítam, aby som utiekla pred realitou.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

17.10.2023 12:12

Aj keď v tretej knihe sa mi tento formát nepáčil, tu bol pekne zakomponovaný.
Som však toho názoru, že táto celá séria mohli byť 2 knihy max a o nič by sme ako čitatelia neprišli.

Na výber zakončenia série je viac názorov, no mne osobne sa páčil.
Príbeh vedel aj prekvapivo pobaviť a bolo vidno, že sa Viktória uvoľnila a už mala jasno v deji.

Zase klasicky sa všetko rýchlo vyhrotilo na posledných 100 strán, čo mi príde až divné pri tom, ako pomaly sa kniha tiahla cez 4 výtlačky. Koniec koncov to bola fajn čitateľská skúsenosť.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

12.10.2023 09:56

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pred rokmi som videla film, ktorý sa mi veľmi páčil spracovaním, no nik ma nemohol pripraviť na túto knihu.

Do príbehu som sa vnárala jedna radosť. Patrikove opisovanie vôní ma priam presvedčili, že dokážem z knihy "vyčuchať" ich podstatu.
Narcistický Jean-Babtiste je dokonale opísaný aj s jeho pohľadom na navždy zapáchajúce ľudstvo, jeho myšlienkové pochody a syndróm boha nakoniec budú jeho pádom, ktorý si však on sám vyberie.

Bol svojím vlastným zvráteným bohom.

Čítať viac

Parfum - Patrick Süskind, 2015
Parfum
  • Patrick Süskind
4,4
13,21 €

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

03.10.2023 09:20

Tento nový formát mi miestami liezol na nerv.

Autorka síce trocha povolila od naivity Mare, no zase dala časť príbehu komentovať osobe, s ktorou ste si nemali možnosť vytvoriť puto.

Kniha ale bola lepšia ako sklenený meč, aj keď ale musím uznať, že ma čakalo sklamanie pri určitej situácií, kde autorka očividne nevedela ako von zo situácie, tak sa spoliehala na Deus ex machina..

Vo fantasy je to ok, ale keď sa na to autor začne odvolávať často, výsledkom je lenivé dielo.
Koniec knihy sa mi páčil, prečítam si aj poslednú časť a nemám žiadne očakávania, pretože tieto knihy sú ako môj toxický EX a ja im dávam zbytočne šancu že sa zmenia k lepšiemu.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

03.10.2023 09:13

Pokračovanie Červenej kráľovnej neprekvapil .
Zaujímalo by ma, prečo je Mare hlavnou hrdinkou, keď okrem neznesiteľnej naivity a dôverovania hocikomu do príbehu toho moc nedá.
Dokonca ani jej schopnosti nie sú najlepšie.
Čítala som ale aj horšie veci, toto sa ešte tolerovať dalo.
Keby som mala 15 rokov, asi by som si to užila, no od autorov čakám viac.
Zbytočne sa venovala pasáži, kde to nebolo potrebné a cez celkom zaujímavé bojové a skľučujúce momenty ako keby prebehla.
Príbeh išiel bolestivo opakovane štýlom:
1- nikomu už veriť nebudem
2-jemu budem veriť aj ked mi každý aj moja bunka hovorí nie
3-ten človek ju zradí
4- * surprised pikachu face *
5- "Opakuj od bodu 1"
Mala som chuť túto knihu hodiť o stenu, ale nanešťastie nemôžem ničiť majetok verejnej knižnice.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

03.10.2023 09:03

Táto kniha je presne pre 15+
Prvá kniha je vcelku dobrá a veľmi jednoducho sa číta.
Autorka však venuje priveľa energie tam, kde to netreba, no ak túto knihu nebudete brať vážne, je to veľmi zábavné čítanie.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

23.09.2023 19:17

Najradšej by som túto knihu hodila do Dunaja a zaplatila v knižnici penále za stratu, ako riskovať že toto bude ešte niekto čítať.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

16.09.2023 20:46

Táto kniha je to, kde sa to začalo a kde to malo skončiť.

3 hviezdičky dávam iba preto, lebo je to originálny príbeh. Keby neexistovala druhá kniha, dostala by rovno 5hviezdičiek. Je mi až ľúto, že kniha, čo mala obrovský potenciál s ponukou na sfilmovanie dopadla takto, pretože tak krásne vystihla autorka aj tie najbolestnejšie emócie, ktoré postavy prežívajú.

Celá krajina aj mágia je úchvatná. Záporná postava šialeného kráľa, čo chce zničiť aj to posledné, čo z potomkov madžiov ostalo je napísaná fakt trefne. To, čo zažívajú ich deti, ktoré sú od narodenia mučené v zlatej klietke za " dobro ríše" je zaujímavé aj z toho pohľadu, že obe deti sa po objavení pravdy vydajú rozdielnou cestou. Vy len dúfate, že uvidia realitu tak, ako ju vníma čitateľ, pretože vám na nich bude záležať.

Až som bola prekvapená, keď som ju kúpila za necelé 2€, no po prečítaní pokračovania sa už nečudujem.
Keby dejovo skončila nejak prvou knihou, bola by som spokojná a určite by som si ju vo svojej knižnici ponechala. Takto som ju rovno darovala do mestskej knižnice.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

16.09.2023 20:13

Po prvej knihe, ktorá bola fakt krásne napísaná a zaujala novou dávkou Africkej mytológie, som bola tak strašne sklamaná druhou knihou.

Nielen že je oveľa kratšia, no spisovateľke stúpla sláva do hlavy. Keď ju porovnávali s novou Rowlingovou, bola som skeptická a tak som si knihy kúpila. Už dlhodobá cena 2€ ma mala varovať.

Kniha sa melie medzi postavami, vlečie sa úplnými zbytočnosťami a ide to asi takto " och zachránime všetko" - " och nie, stratili sme všetko " -" och nie ja sa nevzdám a zrazu nájdem magickú silu, ktorú bude mať aj môjho otca koňa brat, lebo... no prečo nie"

Povrávalo sa, že stratila právo na film po tom čo jú posúdili ako "komplikovanú osobu na spoluprácu" a že druhú knihu dopísal jej editor. Je to tak zlé, že tomu aj uverím. Lebo buď spadla zo schodov, alebo magické schopnosti dobre napísať knihu ju opustili po tej prvej. Čo ma TAK mrzí, lebo prvá kniha je FAKT dobrá.

K Rowlingovej by som ju neprirovnávala ( ak nemyslia jej vyčíňanie k iným autorom a ľuďom na internete) Toto sa proste stane, keď má kniha obrovský marketing a potom nedosiahne sľúbeného slova.

Radšej tie 2€ darujte tetuške s Notabene.

Čítať viac

1
1

Nikoleta Nagyová napísala recenziu

16.09.2023 19:32

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

"Čo ak rodina vôbec nevyzerá ako strom? Čo ak pripomína skôr les? Jednotlivcov, ktorí sa navzájom podporujú prostredníctvom prepletených koreňových systémov, jeden druhého chránia pred vetrom, zlým počasím a suchom - tak ako po stáročia stromy na ostrove Greenwood"

Síce sa táto kniha radí do Eko-fikcie, no jemné okamihy zo života vzdialeného v roku 2023 sú priveľmi krátke. (Pre ich vlastné dobro - Greenwoodovú "dedičku?" je veľmi náročné nepreskočiť, lebo do príbehu nedala skoro nič )

Knihu som prečítala, lebo sa mi páčil preliv deja do štyroch generácií rodín.
Aj keď som skoro knihu odložila práve vďaka prvému príbehu Jake Greenwood, našťastie sa to zlepšilo a knihu doslova zachránili ostatné postavy a členovia rodiny.

Kniha nám dáva pohľad na eko-katastrofu, ktorá nás určite takýmto tempom neminie, no sústreďuje sa skôr na život rozličných postáv. Za mňa som si obľúbila Everreta Greenwooda. Z celej knihy sa na všetko pozerá asi najtriezvejšie a jeho pocity, sklamania, zrady a nádej ma donútili knihu dočítať.

Kniha to ukončila pekne, poeticky, jednoduchým zápiskom z kontroverzného denníka, pre ktorý vyhasínajú životy tak, ako americký magnáti kácajú pralesy. Kniha na mňa pôsobila ako niečo, čo by Vám dali čítať v škole na "deň zeme", no i tak ju odporúčam čitateľom, čo sa radi zaoberajú ekologickou otázkou cez rôzne generácie a ich pohľadom na svet.

Čítať viac

1
Nix

Nikoleta Nagyová získala odznak Máte čitateľský profil

15.09.2023 19:37

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil

„Hoci je iba päť základných farieb (modrá, žltá, červená, biela a čierna), ich kombinácie vytvoria toľko odtieňov, že za celý život ich nikto neuvidí všetky.“

Umenie vojny - Sun-c', 2013
Umenie vojny
Sun-c'