Nikola Krajčovič Krajčovič

15

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2024
Môj názor pomáha
2023
Krimiláčik
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

18.02.2024 20:56

#severniusvit @story_teller_cz @solis.nakladatelstvi

Prevedenie Severního úsvitu mi zo začiatku prišlo veľmi podobné písaniu A. Christie. Môže to byť spôsobené prostredím, kde sa náš príbeh odohráva. Londýn, panstvo, záhadné 2 úmrtia v meste, ktoré na mape nenájdete. Toto všetko sa dozviete na začiatku a ja som teda bola v napätí, kam sa uberieme. Detektív mi bol od začiatku sympatický a autor nešetril vulgarizmami, keď príbeh gradoval či postavy nevedeli kam z konopí a boli našponované ako struny. Páčilo sa mi to. V strede príbehu by som aj stratila záujem, ale... Autor ako keby to tušil a príbeh dostal do obrátok, lepšie povedané otočil ho, prevrátil, pridal šmrnc tajomna, okultizmu a aj keď ma neprekvapil vrahom, prekvapil niečím čo som nečakala. Niečím novým.
Výborné ilustrácie, na ktoré som čakala, pretože tie sa mi veľmi páčili.

Máte radi v knihách ilustrácie, mapky, či iné prvky? Ja rozhodne áno.

Vydavateľstvo vydáva limitovanú edíciu tlačenej knihy s oriezkou, ktorú je možné si už teraz predobjednať na stránke. Link v bio.

Ku koncu sa chcem poďakovať babám, ktoré sa ku mne pridali v SČ.

#mystery #recenzianika #anglicko #zahadnemesto #okultizmus #vrazda #spolupracasnikou #vydavatelstvosolis #spolocnecitaniesniky

Čítať viac

15
Nikola Krajčovič Krajčovič

Nikola Krajčovič Krajčovič získal odznak Môj názor pomáha

18.02.2024 20:56

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

17.02.2024 20:53

#potrhaneduse #smrtkaellie @pribehyodjany

Poznáte to ak vy? Že čo? Páči sa vám prvá časť a vy sa neviete dočkať pokračovania? Druhá časť je tu, vy sa pustíte do čítania a bum... obrovské sklamanie. Taaak, pri Smrtke Ellie vám to nehrozí. Ja aom nadšená. Druhá časť s podnázvom Potrhané duše je ešte lepšia než prvá.

Je plná akcie, dobrodružstva, napätia, smrti a záhad. Kto ničí duše? Ellie konečne stretáva upírov, vlkodladov, ginov ???? a iné nadbytosti. Je to skvelo písané. Začnete a neviete prestať. No fakt. Výborne sa to číta. Túto sériu si nenechajte ujsť.

Tešíte sa na pokračovanie ako ja?

Ďakujem za štafetku @dudychovajitka

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #nadbytosti #upiry #vlkodlaci #panpodsvetia

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

13.02.2024 17:42

#dokonalyvztah @katkaharmatova #moderneromany

Ktorá kniha sa vám naposledy vliekla?

Najkrajšie sviatky v roku sú za nami a ja poškulujem po jari. @misska_duricova do #mesacnyklub vybrala Dokonalý vzťah a tak som si povedala, prečo nie? Už dlho mi leží na poličke.

Dubaj, nádherné mesto (nie ostrov) plné slnka, kde jar už je. V tomto období je tam cca 20°C. Je to mesto plné vysokých budov, moderna, ale aj farieb a tradičných trhov ak vieš, kde ich hľadať. Tieto opisy sa mi páčili...

V tomto meste sa nedopatrením ocitla Mia, keď nastúpila do zlého lietadla. Pritiahnuté za vlasy? No trošku. Chlap si ju nechá u seba celý mesiac. Idú si po krku, lezú si na nervy až kým konečne neuzavrú ako taký mier. Ich dialógy boli...akoby som to. Nezáživné, častokrát som nechápala ich reakciám. Ďalej tu boli časté protichodné pocity a narážky. Nervy mi žralo jej vykanie aj keď on jej tikal.

Sklamanie sa stupňovali a neverila som ani ich príťazlivosti, nieto, že dokonalý vzťah. To malo ďaleko od neho. Najobľúbenejšia postava otec, ktorý bol na pár stranách. On zdvihne hodnotenie, mesto, v ktorom sa príbeh odohráva.

Sklamanie je určite spôsobené tými kladnými hodnoteniami, ale tak moderné romány... asi sa nemusím čudovať, prípadne nechceli asi hodnotenie dať von
Je to obrovská škoda, pretože to malo obrovský potenciál.

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

12.02.2024 18:01

Pokračujeme v hľadaní usb kľúča a tiež ako aj v Marca, tu sa podarí uniesť, nie tak hocikoho ale rovno princeznú talianskej mafie. Výborné, gradujúce, ale stret dvoch rodín na mňa rýchly.

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

08.02.2024 17:29

#laskouzlomena @veronika.feckova.autorka @nasevojsko @nase.rodina

Láskou zlomená je pokračovanie príbehu Nič ma nezlomí. Kde v prvej časti som sa až tak nebavila, nahliadali sme do minulosti, tak v Láske zlomena sa autorka zamerala na vzťah, ktorí si začali pestovať Will a Liv. Aaaa tajomstvá sa odhaľujú.

Táto časť sa mi páčila o poznanie viac a vidieť, že autorka sa posunula. Postavy toľko nefňukali aj keď som zachytila protiklady ako keď ja nevládzem a som silná. Niečo v tom duchu. Viete, že u mňa je pozitívum krátke kapitoly... Aj vďaka nim sa príbeh číta rýchlo a s ľahkosťou. Oba príbehy majú niečo vyše 300 strán, ale vôbec sa ich nemusíte zľahnúť, pretože to máte raz dva prečítané.

Páči sa mi kde autorka umiestnila príbeh a môžem a aj musím povedať, že som si všetky časti vedela živo predstaviť. Tam by som pokračovala aj nabudúce...príbeh niekde v teple, bazén atď. Rada by som si prečítala niečo vtipnejšie čo mi tu chýbalo. Pasáže kde sa doťahovali ma bavili a rada by som ich mala viac.

Škoda, že sa uzavreli vzťahy Sum, Anne... Chcela by som si prečítať ich samostatné príbehy.#recenzianika #vztahy #detskydomov #tajomstvaminulosti #autorskastafeta #veronikafeckova #bookstagramsk #book #booklover

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

08.02.2024 10:20

#nanevecnecasy @nakladatelstvicanc

V januári som vám naznačila, že sa pripravuje jeden skvelý projekt a ja môžem len povedať, že som veľmi rada, že som si ho mohla prečítať v predstihu. Tento skvelý zborník poviedok druhých šancí vychádza 15.2.

Určite dobrý darček na valentína, pretože v sebe ukrýva magickú romantiku, prvky fantasy... Pre mňa, ale najväcšiu výpovednú hodnotu mali ukryté ponaučenia, rady...

Ja som čítala e-knihu avšak tlačená kniha v sebe ukrýva prekvapenie svetlej a temnej strany. Z jednej strany čítate svetlú stránku dobra a keď knihu otočíte voilá, temná strana demónov, prevádzačiek... Je len na vás, do ktorej sa pustíte ako do prvej.

Nikomu to nepovedzte, ale mňa bavila moooc temná strana.
Dajte mi vedieť, ktorá strana vás bavila viac.

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

06.02.2024 12:56

#nicmanezlomi @veronika.feckova.autorka @nasevojsko @nase.rodina

Prví diel som dočítala v tejto chvíli. Ďakujem @madamme.de.ludrigova

Neviem a v konečnom dôsledku si ani nechcem predstaviť, čo musela Liv zažiť a nechcem sa vpratať do jej kože. Hrôzy v podstate pestúnskej starostlivosti kedy dúfate, že ste v bezpečí, ale opak je pravdou.
Celý dej bol popretkávaný zábleskami z minulosti, ktoré mňa neuchvátili a pre mňa boli navyše. Aspom väčsina z nich. Chýbalo mi viac stretnutí medzi Liv a Willom a aj toho napätia... Kniha skončila rázne a rýchlo a tým ma autorka navnadila na pokračovanie Láskou zlomená.

Gro príbehu nebolo ani tak iskrenie medzi hlavný postavami a znovustretnutie, ale pochody, fóbie Liv. S tým ako bojuje z minulosťou...za mňa dosť neúspešne.

Čítali ste?

Uvidíme čo nám prinesie pokračovanie.


#veronikafeckova #booklover #detskydomov #bojzminulostou #nasilie #znasilnenie #tajomstvaminulosti #autorskastafeta #recenzianika #bookstagramsk

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

02.02.2024 20:38

#kralovstvivkameni @mickovaneli @pointa.cz

Hneď na začiatku by som chcela upozorniť, že kniha nie je až tak úplne pre deti. Na @martinus_sk je označenie 13+ ale ja by som ho kľudne zdvihla aj keď dnešná mládež už číta naozaj všetko.
Svieti mi tam posledný dostupný kus. Tak rýchlo, lebo čochvíľa vychádza pokračovanie.

Začiatok sa mi trošku ťahal, ale neskôr v deji som zistila, že to tam muselo byť. Autorka je majsterka vo zvratoch, ktoré nastávali neustále až som sa nestihla diviť a zvyknút si na situáciu... už sme boli vtiahnutý do ďaľšieho dobrodužstva. V príbehu nám nechýbajú príšery, napätie, zlý kráľ, a mne sa veľmi páčili záhadné čarodejky, od ktorých naozaj nevieme čo, prečo, kedy a načo.

Tvrdá Morgan, ktora je následníčkou trónu utečie z bezpečia skál a "vpadne" do náručia Finnovi. Finn chce zachrániť svoju dedinku, Morgan chce odpovede...Dobrodružstvo môže začať.

No a ten skoro koniec... hmmm. Prosím si pokračovanie. chcem vedieť ako pokračujú ich životy.


Ďakujem za možnosť si prečítať príbeh @mickovaneli

#booklover #fantasy #kralovstvo #princezna #prisery #carodejky
#bookstagramsk #books #bookstagram#spolupracasnikou

Čítať viac

15
15

Nikola Krajčovič Krajčovič napísal recenziu

31.01.2024 14:27

#zlovolnebytosti @nelly.cernohorska Pointa

Ďakujem za knihu autorke a za organizáciu štafety Terkin Knižný Svet

Čítate horory?

Ja sa priznám, že nie. Prečítala som asi jeden, možno dva. Nie je to moja šálka kávy a nerada sa bojím. Od kedy som zavítala medzi rodinu štafetárov je horor ďaľším žánrom, ktorý čítam vďaka štafetám. A som tomu rada. Zlovolné bytosti sa čítali veľmi dobre a sú postavené na základoch slovanskej mytológie. Autorka si vzala na paškál obávanú babu jagu alebo ježibabu, ktorú poznáme z viacerych rozprávok, legied a mytológii. Jeze alebo jaga znamená, že je v nej ukruté zlo a baba, že ide o staršiu osobu. Príbeh sa podobal rozprávke o medovníkovej chalúpke. Nemôžem si pomôcť, ale mne balada žial ako horor neprišla... Áno, bola smutná a plná trápenia, čo balady bývajú, ale nebála som sa.
Kniha v sebe ukrýva ilustrácie, ktoré sú umňa plusom a mám ich v knihách veľmi rada. Tiež v sebe ukrýva básne, ktoré mňa bavili viac. Najviac ma bavila Spolubydlíci, Nebožtík a Čarodejnice, ktorá úplne vystihla celý príbeh.


#jezibaba #babajaga #horor #booklover #bookstagramsk #books #autorskastafeta #bookstagram???? #recenzianika #smrt #pozornadeti

Čítať viac

„Ja som však chcela úctu. Chcela som si vybudovať vlastnú cestu, vlastný život, na ktorý by som bola hrdá.“

Listy do neba - Lisa Wingate, 2015
Listy do neba
Lisa Wingate