Mon_uuu

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
Mon_uuu

Monika Kubičáková získala odznak Šťastných 7

23.03.2022 10:49

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

22.03.2022 09:14

Séria "Kúzelné učenie" je u nás doma už takmer 3 roky a stále neomrzela. Kniha "Ľudské telo" je krásne narozprávaná Kristínou Tormovou a obsahuje mnoho zaujímavostí, z ktorých sa deti veľa naučia a pochopia. Kvízy, ktoré kniha obsahuje sú občas výzvou aj pre rodičov a veľmi sa pri tom bavíme :-)

Čítať viac

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

22.03.2022 09:10

Príbehy o Pippi Dlhej Pančuche, ktorá príde do malého mestečka a kompletne ho zmení - to je už nestarnúca klasika. Silné myšlienky podané hravo, veselo, sprevádzané neuveriteľnými bláznovstvami nechávajú v (nielen) malých čitateľoch stopu.
"Ak si veľmi silný, musíš byť aj veľmi láskavý" <3

Čítať viac

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

22.03.2022 09:06

Príbehy o Mimi a Líze sú pre mňa azda najlepším tréningom predstavivosti!
Často je to prvá voľba detí (8-10r) na čitateľskom krúžku, kde jedno z nich číta a ostatní si predstavujú, kreslia, či maľujú to, čo počujú.
Krásnym spôsobom sa cez jednotlivé príbehy vieme preniesť do čarovného sveta farieb, všakovakých postavičiek a krajín, no aj k témam telesných postihnutí, stratám, či bolestiam.

Čítať viac

Mimi a Líza
  • Katarína Kerekesová
  • Katarína Moláková
  • Alexandra Salmela
4,8
12,34 €

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

08.02.2022 10:51

Knihu som kúpila na večerné čítanie pre 4ročného syna. Na moje prekvapenie bol text v nej skutočne skromný a knižku sme prečítali asi za 15 min. Vzala som ju ale druháčikom v ZŠ na čitateľský krúžok a tam mala veľký úspech.
Štyri príbehy, ktoré kniha obsahuje, sú milé, jednoduché a vhodné pre začínajúceho čitateľa. Keďže príbehy sú krátke, ale vďaka zarovnaniu textu a ilustráciám roztiahnuté na viac strán, deti motivovalo, koľko veľa toho prečítali.
Nie je to úplne to, čo som očakávala, ale keď syn podrastie, určite sa k tejto knihe opäť vrátime.

Čítať viac

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

08.02.2022 10:38

K celej trilógií som na začiatku pristupovala skepticky. Kategória young adult nepatrí medzi moje obľúbené žánre a obávala som sa nejakej lepkavej lovestory. Nakoniec som dala na odporúčania, hodnotenia a musím priznať, že som nesmierne prekvapená. Už prvé dve časti, Kosec a Nimbus, boli skvelé. Posol ma ale zasiahol tak nejako inak. Dej bol pomalý, mnoho textu bolo venovaného myšlienkovým pochodom postáv. Záver nabral na obrátkach a po dočítaní posledných riadkov vo mne rezonovalo množstvo otázok. Nie ku knihe, ale k jej myšlienke. Naozaj je v ľudskej podstate zakódované chcieť stále viac? Naozaj by sme aj v dokonalom svete, kde by nám nič nechýbalo, hľadali spôsob, ako mať väčšiu moc, silu, majetok?
Fascinujúce a silné dielo, ku ktorému sa určite ešte mnohokrát vrátim.

Čítať viac

4
Mon_uuu

Monika Kubičáková získala odznak Knihy roka 2021

07.12.2021 12:26

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

20.11.2021 14:18

Knihu som čítala čročnému synovi. Veľmi ho zaujala, príbehy boli krátke, pútavé a doplnené krásnymi ilustráciami. Myslím, že je vhodná aj pre staršie deti, je v nej mnoho pekných myšlienok a posolstiev o tolerancií, vernosti a priateľstve.

Čítať viac

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

03.11.2021 14:09

Pochmúrna atmosféra a veľmi netradičný romantický príbeh, ktorý si zaslúži viac pozornosti, ako sa mu dostáva. Už takmer 10 rokov mám tradíciu, že si ho čítam v jesennom období. Krátke dni, tma, chladný vietor a prichádzajúca zima mi naň vždy urobia chuť. A napriek tomu, že viem, ako skončí, vždy ju prežívam a dúfam, že sa láska medzi Heathcliffom a Catherine naplní...

Čítať viac

4
4

Monika Kubičáková napísala recenziu

03.11.2021 13:57

Ku knihe som sa dostala po povyku, ktorý okolo nej bol. Bola som zvedavá, seriál som nevidela. A čakala som viac. Kniha sa rozbiehala veľmi veľmi veľmi veľmi pomaly, dlhé pasáže hovorili o tom, ako sa hlavná hrdinka nudí a tento pocit som s ňou väčšinu deja zdieľala. Možno mi nesadol námet a spôsob, akým je spracovaný. Každopádne, toto je kniha, ktorú si už určite znovu neprečítam.

Čítať viac

„V deň môjho odchodu zo Severného Kaukazu zbadám v diaľke helikoptéru. Zatiaľ je to len maličký bod na oblohe. O niekoľko sekúnd neskôr si uvedomím, že je to vták. A zhrozím sa svojho nového spôsobu videnia. “

Vlčice zo Sernovodska - Irena Brežná
Vlčice zo Sernovodska
Irena Brežná