Miriam

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
4

Miriam B napísal recenziu

31.07.2022 13:48

Priznávam, že knihy tohoto žánru čítam po menej. Avšak! Znova sa potvrdilo, že nevrav hop, kým nepreskočíš.
Už od úvodu ma kniha pohltila svojou ľahkosťou čítania. Stránky sa samé otáčajú.
Knižka je na pohľad veľmi krásna a písmenká vo vnútri nezaostávajú za obalom.
Hneď na prvých stránkach sa príbeh rozbehne.
Príbeh nás zavedie do slnečného Talianska. Priala by som si viac opisov hotela a krajiny, kde sa všetko odohrávalo. No aj napriek tejto maličkej výtke, sa mi kniha páčila.
Keďže je písaná v prvej osobe, s menom hlavnej hrdinky sa stretávame málo. Nikde v strede som si ho musela pripomenúť , bo som ho zabudla ????. Ale určite to nebolo nezaujatím príbehu. Skôr by som povedala, že som sa tak pohltila do knihy, ako keby som bola hlavná hrdinka ja, tak mi meno nechýbalo.
Hlavnými témami knihy sú okrem “letnej lásky”, aj rodina a materstvo. Autorka poukazuje na súdružnú rodinu a túžbu stať sa matkou, čo od života očakáva hádam každá z nás. Samozrejme romantická linka nechýba. Prvé stretnutie Andreasa a Bei, sa odohralo za “výnimočne nádhernej noci, pri jase mesiaca v splne”. A tu sa začne ich príbeh. Keďže obaja si už čo-to v živote preskákali, sú v produktívnom veku, nečakajte dlhé randenie.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

07.06.2022 17:31

Kniha poteší čitateľov historických románov, hlavne tých, ktorí poznajú tvorbu spisovateľov Marija Jurić Zagorka, Maurice Druon a Juliette Benzoniová.
Dej je zasadený do šesťnásteho storočia, za vlády francúzského kráľa Františka I.
Príbeh o krásnej Sophie, ktorá vyrastá u strýka a jej osud je zahalený rúškom tajomného rádu. Po prepadnutí hostinca ( v ktorom nocovala)banditami, nájde útočisko na Château d'Anet.
Tu sa začína príbeh, rozvíjajúcej sa lásky, pretkaný intrigami hrdinov knihy, ktorým samozrejme ide len o svoj prospech.
Prvá časť otvorila mnoho otázok, rozvila príbehy ďalších postáv, ktoré čakajú na svoj ďalší vývoj. Aj keď niektorých osud je spečatený už v tejto časti. Som veľmi zvedavá, ako sa dej bude vyvíjať a aké nástrahy autorka hrdinom ešte nadelila.
Oceňujem nádherne spracované slová pri opisoch prostredia a myšlienok postáv, ktoré presne zapapasujú do tejto doby.
Jediné negatívum, ktoré mi prekáža, sú malé písmenká :-)
Znova sa mi potvrdilo, že kniha, ktorú odsúvam na neskôr, ma veľmi milo prekvapí.
A tak ak máte radi podobné knihy, určite túto neodsúvajte. Zaslúži si Vašu pozornosť. Pomyslene sa odejte do bohate zdobených rób tej doby a začítajte sa do prvej časti tohoto historického románu.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

07.06.2022 17:28

Úryvok z predslovu, ma hneď donútil zamyslieť sa. Prvé, čo ma napadlo pri dočitaní, že ak je len časť z tej knihy pravdivá, tak sme v riadnej r..i.
No, ale nebudem politizovať. Poďme ku knihe.
Veľmi dobre sa číta. S ľahkosťou som otáčala stránky a dychtivo čítala, každú nasledujúcu. Kapitoly sú dlhé tak akurát a písané sú veľmi zrozumiteľne. Každá postava má svoje miesto a sú ľahko zapamätateľné. To veľmi oceňujem, pri tak závažnej téme.
V knihe nám autor približuje vznik PAKA, rozumej Policajná kriminálna agentúra. Odkrýva zákulisné hry, kto z “naších ľudí” bude riaditeľom a kto ďalší zaujme dôležité miesta v agentúre. Musím priznať , že dlho mi trvalo, uveriť tomu, ako to funguje. To fakt sa takto prideľujú dôležité miesta?
Udalosti rokov nedávno minulých, ma presvedčili, že áno.
Hlavný hrdina Julo Tvrdý, so svojími kolegami, to vôbec nemajú ľahké. Objasniť vraždu spred niekoľkých rokov, kde sú všetky dôkazy veľmi jasné, je ťažké, ak im pod nohy hádže polená ich najvyšší šéf.
Ako sa s tým vysporiadajú poctiví policajti, ktorí svoju prácu robia v súlade s platnými zákonmi ? To sa dozviete pri čítaní tejto veľmi zaujímavej knihy.
PS: Neprehliadnite jednu vedľajšiu postavu ženského pohlavia, ktorá si ma napriek všetkému získala na svoju stranu :-)

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

07.06.2022 17:25

V tejto knihe sa vypijú kilá kávy :-) a vyfajčia stovky cigariet.
Jednotlivé kapitoly sú poprekladané súkromným životom jedného z najhlavnejších hrdinov, čo beriem ako spestrenie od napínavých kapitol. Aj keď ja som aj v týchto nenapínavých, hľadala niečo, čo by zapadlo do skladačky.
Veľmi pútavá kniha, písaná zrozumiteľne, so super dialógmi, ktoré sú moja voda na mlyn. Až na jedno “namotanie” na nesprávnu stopu, ktorú som neskôr aj začala šípiť, autorovi nemám čo vytknúť :-)
Zo začiatku som dumala nad postavami, kto je kto v skutočnom svete. Avšak po prvých kapitolách, som začala brať knihu ako príbeh a čítanie bolo príjemnejšie, keď som si nezaťažovala myseľ hajzlami.
Samozrejme po dočítaní zostane človek v rozčarovaní ako to všetko (ne)funguje.
Myslim všeobecne. Aj v niektorých firmách, ak vystrkuješ rožky, že niečo vieš, alebo na niečo upozorníš, tak si nežiadúci.
Pravda však je, že na štátnych miestach by sa to diať nemalo.
Mne sa zdá, že politici si neuvedomujú, že oni sú tu pre nás a nie my pre nich.
Knihy autora sú moja šialka kávy .

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

26.01.2022 18:07

Úvod knihy je ako začiatok
romantického príbehu so šťastným koncom.
On a ona. Náhodné stretnutie, trochu hrania nedobytnej, až zistia, že im vzájomná spoločnosť vyhovuje.
Po úvodných okukavačkách postáv sa
príbeh pozvoľna dostáva do vyšších obrátok.
Samovražda priateľky otvára otázky. Bola to ozaj samovražda ? Bola by toho schopná? Našla by odvahu?
A začína sa pretek. Pretek či ja skôr odhalím pravdu, alebo vyhrá autorkine bravúrne zahmlievanie, ktoré sa jej, ako vždy, podarilo .
Keď už si myslíš, že si na správnej stope, narazíš na stranu, kde znovu začneš pochybovať .
V jednej kapitole je pasáž o znameniach.
“ Vždy si ich prispôsobia tak, aby im čo najviac vyhovovali. A zväčša znamenia prečítali, až keď bolo neskoro.”
No a tak nejak je to aj s touto knihou . Čítaj znamenia.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

26.01.2022 18:03

Rodinné vzťahy, ktoré sú jednou z tém knihy, sú veľmi nevyspytateľné. A tak sa stretávame so situáciami, ktoré by sme možno sami riešili inak a možno aj nie.
Kľúčovú, neľahkú tému Miška opísala tými správnymi slovami a vetami. Ľudská reakcia na vyrovnávanie sa s duševnou traumou, je u každého iná. A tak sa hrdinka príbehu s tým vyrovnáva po svojom.

Hlavnú hrdinku Marínu, som od prvých stránok obdivovala. Mala silu a vôľu uvoľniť svoju “ručnú brzdu” a zmeniť svoj život, pohnúť sa inou cestou. Jej príbeh, som si zamilovala.
Príchodom mužského hrdinu sa môj hnev v knihe stupňoval strana za stranou. Našťastie však trefné poznámky kamarátky Renky , ma pomedzi hnev pobavili a aj chlap sa umúdril.

Kniha je nabitá silnými slovami. Mne sa pri čítaní striedali nálady, ako na horskej dráhe. Smiech, hnev a ľútosť ma sprevádzali až do konca poslednej strany. Doslovne do poslednej.

A nemôžem nespomenúť Blaženku. Babku , susedku, ktorej múdre rady si určite zapamätajte . Ak chcete vedieť, akú úlohu v príbehu zohrala, tak určite siahnite po tejto úžasnej knihe.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

26.01.2022 17:59

Úvod bol veľmi zaujímavý a čakala som úplne iné rozvíjanie príbehu.
No, čitateľ mieni, autor mení.
V príbehu figuruje veľa postáv, ktoré každá svojou troškou príbeh dokresľuje. Autor každú postavu na pár stranách približuje. Jej život a jej úlohu, lepšie povedané jej potrebu, pre plány Petra Uhrína, hlavného hrdinu a plány rodiny dona Dmitryia Grebešníkova, ktorý je jednou z kľúčových postáv knihy.
Do tejto rodiny sa Peter, po príchode do Ruska, začlení. Mladý lekár, ktorý si až do odchodu do Moskvy užíva život slobodného muža. V Moskve si buduje postavenie a objavuje svet, ktorý je pre nás smrteľníkov neznámy. Svet Ruskej mafie.
Myslím, že hlavnou myšlienkou knihy je rodina. Rodina vlastná, ale aj tá do ktorej sa hrdinovia začlenia.
Po pár rokoch sa Peter rozhodne ku kroku, pri ktorom som krútila hlavou a tu sa začína “kto z koho”. Ak chceš vedieť, “kto z koho” , určite siahni po tejto prvotine autora.

Aj napriek tomu, že ja a dlhé opisy, ktoré autor využíva, nie sme veľký kámoši, sa kniha číta ľahko.
Bolo zaujímavé, čítať opisy miest, ktoré poznám, ktoré si až veľmi živo viem predstaviť

Autor používa na dovysvetlenie zátvorky, čo ja nemusím. Pri čítaní rada používam aj svoju fantáziu a predstavivosť.

Za poskytnutie e-knihy autorovi ďakujem.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

26.01.2022 17:53

Kniha je prvou časťou voľných pokračovaní, s charizmatickým kapitánom Marekom Wolfom. Hlavný hrdina si ma získal od prvých strán.
Nechýba v nej neznáma mŕtvola, ktorá postupne odkrýva tajomstvo svojej smrti. Každá postava v knihe prispeje svojim dielikom k celkovej skladačke k odhaleniu pozadia a usvedčenia vraha. Alebo ho ešte viac zamotá?
Je pravda, že páchateľa začnete tušiť dosť skoro, ale to na napätí neuberá. Vývoj ma závádzal a ja som každú kapitolu spochybňovala a obnovovala svoj prvotný tip na vraha.
Príbeh veľmi dobre opisuje premyslené manipulovanie človeka človekom, ktoré sa zvykne považovať aj za psychické týranie. Knihu určite odporúčam.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

26.01.2022 17:49

Dej kriminálneho trileru, sa odohráva v najstaršom pútnickom mieste na Slovensku, vraj je aj jedno z najstarších v Európe.
Hlavný hrdina novinár Niko sa pripletie do vyšetrovania vraždy a so sebou stiahne aj kamaráta Svena.
Medzi bohabojnými ľuďmi v mestečku, sa usídli aj tkzv. “slušný podnikateľ”, so svojimi spolupracovníkmi. Tak o napätie nie je núdza.
Príbeh sa zamotá, a autor ho rozmotáva, pričom ho ešte viac zamotáva. Je pravda, že v knihe je zvratov mnoho, mne osobne, to však neprekážalo. Príbeh, ktorý v niečom chce pripomenúť skutočnosť, ale stále je to len príbeh. A tak nehľadajte súvislosti a ponorte sa do napínavého deja.
Napätie v knihe sa dá krájaťˇ a mňa autor
prvou knihou riadne navnadil na ďaľšie časti.

Čítať viac

4
4

Miriam B napísal recenziu

26.01.2022 17:42

Knihu by som zhrnula slovami,
mladí sa priučia a starí zaspomínajú.
Ja som spomínala -)
Túto “fialku” , som čítala s priateľkami , s ktorými máme svoj “Dámsky klub” .
Potvrdilo sa pravidlo 100ľudí, 100chutí.
V našom prípade tri “chute”.
Pripravte sa na vulgarizmi a horúce erotické scény.
Slová, ako “Štetka”, “Ty neverný bastard” nemusia medzi kamarátmi znamenať nenávisť. Cassie, Bea a Levi si týmito narážkami nahrávajú .
Hlavný hrdina Habibi sa pohybuje medzi dvomi svetmi a balansuje na tenkom ľade.
Zoznámenie Cassie s Habibim prinieslo príbeh plný vášne, napätia a humoru.
Autorka zapracovala do príbehu aj témy, ktoré sú pre jedinca náročné a nie vždy zvládnuteľné.
Koniec?
Hmm, tak ten sa mi trochu nezdal. Na mňa veľa zvratov. Mnoho sa tým však vysvetlilo, avšak veľmi rýchlo.
No, ale aj napriek tejto maličkej výtke, sa teším na pokračovanie.

Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare
Clockwork Angel
Cassandra Clare