Polícia v rukách mafie - Peter Šloser, Ikar, 2020

16,44 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Polícia v rukách mafie

Pri požiari starej poľovníckej chaty sa nájdu obhorené pozostatky bývalého kriminálnika. Bola to nešťastná náhoda alebo dokonalý zločin? ... Čítať viac

4,9 194 hodnotení
2. diel série
Páchateľ neznámy
Vydavateľstvo
Ikar, 2020
408 strán
6-7 hodín čítania

Pri požiari starej poľovníckej chaty sa nájdu obhorené pozostatky bývalého kriminálnika. Bola to nešťastná náhoda alebo dokonalý zločin? ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
16,90 €

16,44 €

-3 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 62 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Dievča v Auschwitzi - Eti Elboim, Sara Leibovits, Tatran, 2024

Viac o knihe

Pri požiari starej poľovníckej chaty sa nájdu obhorené pozostatky bývalého kriminálnika. Bola to nešťastná náhoda alebo dokonalý zločin?

Autor stál v roku 2012 pri zrode elitného policajného útvaru NAKA (Národná kriminálna agentúra), kde získal inšpiráciu pre svoje knihy. Dej tej najnovšej sa odohráva v rokoch 2017 – 2030 a čitateľovi poskytuje zriedkavú príležitosť nahliadnuť do zákulisia vzniku PAKA (Policajná kriminálna agentúra), zahaleného rúškom tajuplnosti. Dozviete sa, či bos podsvetia môže byť naviazaný na najvyššie články polície a slovenskej politiky, ale aj to, ako prebiehajú personálne čistky v PAKA a či sa poctivým elitným policajtom podarí vyšetriť záhadné úmrtie spred niekoľkých rokov, pri ktorom podozrievajú z vraždy „svojho človeka“. Autor aj vo svojej druhej knihe prejavil dokonalú znalosť policajného prostredia. Čitateľom predkladá príbeh s nečakaným vyvrcholením a poskytuje im nové podnety na zamyslenie nad prítomnosťou i nedávnou minulosťou.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
408
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
478 g
ISBN
9788055173603
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
777105
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Páchateľ neznámy
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Polícia v rukách mafie - Peter Šloser, Ikar, 2020
Slovenská mafia - Ján Petrovič, Ringier Slovakia Media, 2019
31,34 €

Hodnotenia

4,9 / 5

194 hodnotení

175
14
3
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Hajnalka
Neoverený nákup
29.12.2023
Super čitanie
Veľmi ľahke a dobre čitanie.
Keďže mám rada knihy z policajného prostredia, a dej ma vtiahol tak som ju za dva dni prečítala.
Čítať viac
4.12.2023
Polícia v rukách mafie je druhou šloserovkou v sérii Páchateľ: neznámy.
V tejto časti na mňa pôsobili dve témy.
Prvou bola vražda z minulosti. Pokiaľ ide o jej samotné riešenie a dopracovanie sa k vrahovi, to sa mi páčilo. Vyšetrovanie prípadu bolo napínavé a pútavo napísané. Čitateľ má opäť skvelú príležitosť naučiť sa niečo nové v rámci policajných postupov. Druhá vec je, ako to s tým vrahom dopadlo. Ale to si musíte prečítať.

Druhou časťou/témou, ktorú som v knihe vnímala bolo obsadzovanie najvyšších funkcií v policajnom zbore z radov verných posluhovačov po parlamentných voľbách. To mi inak pripadá už ako tradícia. Ale zasa, nedivím sa. Aby išla práca “odruky” je lepšie sa obklopiť “svojími”. Slovo transparentnosť je len slovom, ktoré nájdeme v slovníku bez využitia v praxi.
Keďže už mám prečítané všetky novšie šloserovky, postavy a prostredie mi bolo známe. Čo ma však prekvapilo, boli udalosti, za akých sa určitá postava ocitla na určitom mieste- funkcii. Najbadateľnejší prerod som videla v postave policajného prezidenta. Byť niekomu verným psom vie vyčerpať.

Každopádne, ak chcem overene dobrú detektívku inšpirovanú skutočnými udalosťami v slovenskom prostredí, siahnem po šloserovke.
Čítať viac
11.10.2023
Ako ďaleko sú schopní zájsť v snahe ututlať pravdu?

Tak a je to tu, voľby skončili a my poznáme výsledky. Vyhrala strana ZDER. Niektorí sa radujú, iných ovládli pochybnosti. Možno ide o fikciu, možno nie, veď povedzte vy.

Vyšetrovatelia sa snažia dostať známeho mafiánskeho podnikateľa s pochybným pozadím za mreže a na povrch sa dostanú skutočnosti, kt. mali byť dávno zabudnuté. Dôkazy v prípade nevyriešeného prípadu vraždy sú silné, no aj tak nestačia. Pýtate sa prečo? Nuž, lebo „naši“ ľudia nezaváhali, pomaly preberajú kontrolu nad všetkým a neexistuje lepší spôsob zahladenia stôp ako dosadenie bábky na post policajného prezidenta. Cesta spravodlivosti je plná prekážok, no aj tak stále existujú jedinci, kt. sa nezľaknú a pokračujú vo svojej poctivej práci. Tí, kt. odolávajú do poslednej chvíle.

Druhý diel série Páchateľ neznámy nám odhaľuje zákutia korupcie, (ne)fungovania polície, politickej angažovanosti a pokrivenej pravdy. Príbeh, z kt. vám budú behať zimomriavky po chrbte. No táto kniha ponúka oveľa viac. Zaujme vás nielen samotný námet, ale aj autorov štýl a humor. A okrem toho vidíme, ako by naša spoločnosť nemala fungovať…
Čítať viac
6
Overený nákup
24.9.2023
Netradičná policajná kniha
Dobré policajné čítanie. Peter napísal dobrú knihu, akoby od huby :D dialógy sú veľmi prirodzené nič zložité všetko priame. V knihe sú aj vtipné momenty ale bohužiaľ aj situácie keď vo vás kypí zlosť a znechutenie. Každopádne skvelé dielo, kt. odporúčam čítať pre rýchlosť s akou ju človek vie zvládnuť. Teším sa na ostatné Čítať viac
20.9.2023
Chcete sa dokonale nasr*ť? Prečítajte si túto knihu! Aj tak by mohol znieť marketingový slogan k tejto knihe a s odstupom času viem, prečo nepozerám/ nepočúvam správy a nesledujem politické dianie - šetrí to peniaze za lieky na vysoký krvný tlak!
Korupcia, rodinkárstvo na najvyšších postoch, úplatkárstvo a ešte množstvo inej špiny - čítanie tejto knihy sa v mnohom podobalo kúpaniu sa v zapáchajúcej žumpe. Nesmrdelo len všetko okolo mňa, ale ten humus sa nalepil aj na mňa a niekedy som len s odporom obracala stránky tejto knihy. Niekoľkokrát počas čítania som si položila otázku, či je vôbec možné, aby sa niečo takéto odohrávalo aj v realite, ale obavám sa, že moja predstavivosť nedokáže rozmery ohavného slovenského pseudoprávneho štátu ani len odhadnúť.
-
“V tomto zapredanom štáte máš slobodu podnikať, vyjadrovať sa, nadávať, voliť si politikov, ale nesmieš byť úspešný, lebo ti všetko zoberú závistlivci. A nikto ti nepomôže.“
-
Polícia v rukách mafie nie je typickou kriminálkou, kde niekto niečo pos*rie alebo niekoho zavraždí a ide na konci za to do chládku užívať si zaslúžené “voľno” (v tom horšom prípade i pozornosť spoluväzňov). Polícia v rukách mafie je špecifická nielen tým, že stranu za stranou je čitateľ nasr*anejší, ale aj záverom, ktorý dokáže nejedného čitateľa postaviť zo stoličky s úmyslom šmariť knihu o stenu. Priznám sa, k takémuto barbarského kroku som sa nedopracovala, ale asi si pôjdem dať za jeden na ukľudnenie.
A aby to nevyznelo tak, že táto kniha je zaručeným pôvodcom chronickej hypertenzie, musím aj vyzdvihnúť autorov zmysel pre humor. Nie je ho tam veľa a nie každému sa určité situácie budú zdať úsmevné, ale mňa pobavila napríklad scéna keď šiel policajt Tvrdý na kolonoskopiu. Autor ju opísal tak, ako by ju už zažil na vlastnej koži - s humorom jemu vlastným.
Tak, svoju frustráciu som hodila na vás milí čitatelia a ak chcete, tak si túto knihu prečítajte, len mi potom nasr*ní nepíšte, že som vás nevarovala!
PS: Kniha by mala mať na obálke varovanie tak ako na cigaretách: Fajčenie môže spôsobiť rakovinu! sa v tomto prípade rovná: Čítanie tejto knihy môže spôsobiť hypertenziu!
Čítať viac
15
Láska spod klobúka - Jen Turan, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
21.8.2023
#policiavrukachmafie @petersloser @vydavatelstvo_ikar

Na začiatok sa chcem podakovať za stafetu @mama_nad_knihou

Aká je pravdepodobnosť podobnosti mien fiktívnych postáv?

Lepší názov by som si ani nevedela predstaviť. Ak žijete svoj sen, radi si kupujete a nosíte ružové okuliare, tak odporúčam túto knihu. Zákulisie nie len polície sa nám odhaľuje pred očami a tie budete otvarať aj s ústami stále viac a viac. A budete chcieť viac a viac informácií. Na šťastie je toto druhá časť. Tretiu som vám už priniesla a tak ma čakajú ešte ďaľšie 3, ku ktorím sa dúfam dostanem. Neviem sa dočkať čo nám ešte prinesú a kam posunú moje chápanie...

Na scénu prichádza Julo Tvrdý, ktorý v sérii Páchateľ neznámy už zostáva aj keď mi chýbali postavy z prvej časti. Zoznamujeme sa s Pilátom a Michelom a každá postava, či je na tej správnej strane alebo nie, je charakterovo jasná.

Celý kolotoč začne dosadením toho "správneho" človeka za policajného prezidenta - Libora Kaspera. Ten je švagor Medera a ten zas biely kôň F. Rusa. Povedomé? Ľudia a podnikatelia v Zobore a nie len tam traste sa. Bezúhonny občan Rus má dosadeného svojho človeka a jeho biely kôň sympatizuje s premiérom. Čo sa môže stať?

"Sedím s Liborom každý deň. Pripravujeme reorganizáciu a tých špinavcov, čo idú po tebe vydr..me",vyjadroval sa v množnom čísle, akoby bol oficiálnou súčasťou polície.

Svojský policajný humor nechýbal ani tu a ja ho žeriem. Vtipy o policajtoch, doťahovačky kolegov aj čierny humor.

Krátkosť kapitol vás poháňa vpred. A ja pri deťoch krátke kapitoly milujem. Avšak vo všetkých knihách som si všimla ako preskočil autor v písaní z miesta na miesto, či v tom istom čase čo robia jednotlivé osoby. Mne by pomohlo kapitolu rozkúskovať odsekmi. Knihy sú pomerne hrubé (vyše 400 strán), ale čítanie je jedna radosť a ani neviete ako a ste na konci a preto som rada, že autor má ďaľšie pokračovania a nezaháľa.

Aha ako som sa rozpísala a to by som ešte vedela debatovať.

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #petersloser
#ikar
#autorskastafeta
Čítať viac
22

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
19.5.2023
Autor nám v príbehu ukazuje, ako málo stačí na to, aby istá skupina ľudí ovládla bezpečnostnú zložku štátu a vytvorila tak zo svojich kšeftov nedotknuteľný monopol. Ochrana mafiánov/ vrahov, zastrašovanie podnikateľov a hrubá manipulácia s výpoveďami, či dokonca s dôkazmi a zasahovanie do vyšetrovania.

Stačí, ak za policajného prezidenta dosadíte toho správneho človeka, v našom prípade Tibora, teda pardón Libora Kaspera, ktorý je zhodou okolností švagrom Nora, ach, nejako sa mi to pletie, Roba samozrejme, Roba Medera. Tomu zase šéfuje F(e). Rus, mafiánska hlava v príbehu, ktorý to celé z diaľky ovláda. "Našťastie" všetko sú to iba vymyslené knižné postavičky, však? Samozrejme, postavy v príbehu sú úplne fiktívne, je naozaj len náhoda, že sa tak veľmi podobajú na tie z reality.

Postavy v príbehu sú charakterovo jasné hneď, ako sa s nimi prvý krát stretnete. Presne viete, kto je "krivák", ako autor rád tieto postavy nazýva, a kto naozaj stojí na tej správnej strane zákona. V prvej knihe som mala problém s príliš veľkým počtom postáv, v ktorých som sa strácala. V tomto smere sa nezmenilo nič, stále je tu veľmi veľa postáv, ale dokážete sa medzi nimi oveľa ľahšie orientovať.

Musím tiež povedať, že autorov štýl sa mi oproti prvej časti páči viac a vidno aj určité posuny. Stále niektoré dialógy pôsobia kostrbato, ale vôbec ma to nerušilo. Na samotnej dynamike príbehu to nič neuberá a počty strán do konca vám rýchlo miznú pod rukami. Veľmi tomu pomáha aj krátkosť kapitol, ktoré miestami na mňa pôsobia ako policajné spisy, v ktorých sa dozvieme to najdôležitejšie. Nestrácame tak čas zbytočnými opismi, motaním sa v kruhu, ale dostávame tak len informácie potrebné pre samotný dej.

Knihe dávam 4,5* (bližšie k 5), pretože možno svojou štruktúrou nepatrí k literárnym elitám, ale á veľmi veľký dosah na spoločnosť, ktorá vďaka ne môže otvoriť oči. Môžeme sa utešovať, že je to veľmi reálne napísaná fikcia, no pocit, ktorý vo vás čítanie príbehu vyvolá rozhodne fiktívny nie je.
Čítať viac
10

Knihy som začala čítať už ako dieťa, viedli ma k tomu rodičia a som im za to vďačná. Niekedy to bol boj, keď som čítala knihy, ktoré ma nebavili, ale teraz s odstupom času viem, že to bolo správne.

Paula Lichnerová
Overený nákup
10.4.2023
V porovnaní s prvou knihou mi príde písanie autora lepšie. Táto kniha ma rýchlejšie vtiahla do deja. Kniha nám ukazuje ako "funguje" policajný systém, kde ktokoľvek s peniazmi vie manipulovať akúkoľvek štátnu sféru nielen políciu. Korupcia, mafiánstvo v knihe sa ukazuje veľmi realisticky a práve preto by som odporúčala, aby si každý prečítal danú knihu a skutočne otvoril oči na veci, ktoré sa okolo nás dejú na Slovensku. Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
6.3.2023
Polícia v rukách mafie
Pri tomto diele o tragikomickom pozadí (ne)fungovania polície na Slovensku vidím u autora posun k lepšiemu v porovnaní s jeho prvotinou. Písanie mu iste nedalo veľa práce - je to v podstate znôška krátkych kapitol, dialógov a vlastných spomienok. Nie je to kvalitka ako Padreho klan, ale aj tak obstojné dielo. Ďalšie knihy tohto autora si prečítam keď znovu budem rozmýšľať čo také by som si dala, zatiaľ majú prednosť lákavejšie knihy. Čítať viac
7

Jsem vášnivá čtenářka a nejen to i sama píši. Sice zatím na platformě wattpad, ale v hloubi duse doufám, že se mi někdy podaří vydat knihu.

Michaela Smažáková
Overený zákazník
30.1.2023
Miška
Aloha Perníčci. Už dávnejší na starém profilu jsem měla zveřejněnou recenzi na další Šloserovku, která je nadupaně napínavá. Další příběh, který nám prozrazuje, že ne všechno funguje v policejních složkách.

Už jednu knihu z pera tohoto autora jsem četla a byla jsem z ní naprosto paf a tady to není vyjimka. Nahlédnout do dalšího případu. Vidět jak to (ne) funguje, bylo skvělé. Věřte, že pan Autor vás dokáže vtahnout do knihy. Cítite napínavý děj, protkaný humorem, akcí a napětím. Nečekejte žádnou přeslazenou romanťárnu, protože tohle v ní nenajdete, a i když jsem romantická duše, v těchto knihách mi to tam nevadí, popravdě, kdyby to tam bylo, tak by mi to vadilo, protože tyto knihy jsou napsané podle skutečných událostí a bylo by dost divné, kdyby z toho autor udělal klišoidní čteníčko. Takže za mě je toto super krimi kniha.

Vaše MM
Čítať viac

Peter Šloser

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Polícia v rukách mafie - Peter Šloser, Ikar, 2020
Slovenská mafia - Ján Petrovič, Ringier Slovakia Media, 2019
31,34 €

„Viac ako čierne mačky som si prešiel krížom cez cestu ja sám.“

Milujte sa s láskou - Kamil Peteraj, 2014
Milujte sa s láskou
Kamil Peteraj