Michaela Hajdúchová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Knihy roka 2021
2021
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

21.12.2023 14:05

Milujem Nesba strašne moc ale jeho poviedkové knihy mi asi moc nesadli. Nuda, slabý dej, od cca 10 strany viete ako kniha skončí, bezmyšlienkové táranie do blba. Bieda a ten kto nečakal taký záver knihy, má naozaj málo prečítané z krimi. Bieda, bieda. Prečítané za 2 hodinky asi jediný plus. Darmo, Nesbo nech sa asi radšej drží Henrika Holma, ten mu ide naozaj bravúrne :).

Čítať viac

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

05.09.2023 09:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

V roku 1990 Chris McCandles ukončil školu, daroval všetky svoje peniaze na charitu, zanechal svoje auto a odišiel do sveta s batohom na pleciach. Dva roky sa túlal po svete, proste žil.. O dva roky našla skupina lovcov jeho telo na Aljaške.
Mala som 17 rokov, kedy som prvý krát siahla po tejto knihe, vtedy ju mali len v českom jazyku. Po piatich rokoch som ju znova čítala v slovenčine. Príbeh Chrisa mnou neskutočne otriasol a rovnaké pocity mám aj teraz. Po každej stránke knihu odkladám a zamýšlam sa akým človekom by bol dnes. Je to jedna z kníh pri ktorej budete odvracaj zrak a mať zimomriavky po celom tele. Chris opovrhoval spoločnosťou, nechápal ju. V divočine prežil 4 mesiace a nebyť jednej či dvoch chýb, vyšiel by z divočiny živý a viac menej aj zdravý.
Celý život čítal velikánov ako Landon a Thoreau, ktorý ho napokon inšpirovali k veľkému Aljašskemu dobrodržstvu, ktorý ho stál život.

Čítať viac

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

04.07.2023 06:21

Trvalo mi skoro 4 roky, kým som si usporiadala myšlienky a vyjadrila s k tejto knihe. A vlastne, ani po troch rokov neviem čo mam napísať. Giordano napisal výborný román zaoberajúc sa všetkými možnými témami ako láska, túžba po dieťaťi, aktivizmus, smútok…môže sa zdať že toho tam dal tak veľa až sa v tom budeme stracať, ale to sa nestalo. Lebo v živote žijeme rôzne témy. V príbehu sledujeme dospievanie troch chlapcov - Berna, Nicolasa a Thomasa a jednej dievčiny Teresy. Sledujeme ich od puberty až po dospelé roky, naviše sa príbeh odohráva v nádhernej Apúlií, ktorá dodáva príbehu isté čaro. Bern všetkých pritahuje ako magnet, vie všetko o zakázaných témach ako je Boh, sex a láska k prírode. Plakala som pre Tesu a jej neopätovanú lásku, chápal som Berna, ktorý miloval život a prírodu až príliš, so smútkom som čítal o Thomasovi, ktorý Berna miloval možno viac ako Teresa a šokovane som sledovala cestu životom Nicolasa. Posledný dialóg Berna a Teresy zostane v mojom srdci navždy a nikdy nezabudnem na ten pocit po prečítaní knihy.
Bern má v mojom srdci špecialne miesto.

Čítať viac

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

17.06.2023 11:29

Bolo 22. 7. 2011, keď Breivik nakráčal na ostrov Utoja a chladnokrne popravil 66 ľudí. Vlastne detí, niektorý nemali ani 15 rokov. Čiťať túto knihu bolo tak mrazivé že som nemohla spávať. O teroristickom útoku som vedela dlho, predsa som mala 12 rokov keď sa to odohralo, ale netušila som čo všetko sa za tým skryva. Åstne opisuje celý Breivikov život od narodenia až po odsúdenie na 21 rokov. Opisuje aj život niektorých detí, ktoré na ostrove zahynuli alebo vyviazli len o vlások. Čítanie bolo veľmi pútavé, nemohla som sa odtrhnuť a zároveň som musela pretože to niekedy bolo veľmi náročné čítanie.

Čítať viac

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

17.03.2023 07:26

Tajomstvo starých Toltékov som zhltla za dva dni. Musím povedať že na mňa knihy nechala skvelý dojem. A už teraz viem že po nej ešte určite siahnem. Don Miguel Ruiz nám v knihe predkladá štyri základné dohody, ktorým môžme zmeniť život k lepšiemu. Sú v nej naozaj krásne myšlienky, ktoré stojí za to si prečítať. Určite doporučujem aj divadelnú predlohu, ktorú predvádza skvelý herec Jaroslav Dušek.

Čítať viac

5
Michaela Hajdúchová

Michaela Hajdúchová získala odznak Knihy roka 2021

23.01.2023 11:18

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
5
Michaela Hajdúchová

Michaela Hajdúchová získala odznak Šťastných 7

05.12.2022 20:11

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

29.09.2022 07:18

Bjork je naozaj užasný spisovateľ, od prvej vety vás kniha chytne a už do konca nepustí. Máte chuť čitať dalej a dalej. Knihu som nakoniec prečitala za dna dni a naozaj musim povedať že bola skvelá. Bjork proste nesklame snáď nikdy.
Pokiaľ ste už prvý diel čítali a váhate nad ostatnými tak smelo do toho! Naopak až ste o Bjorkovi ešte nepočuli tak to musíte hneď napraviť. Odporúčam všetkými desiatimi!

Čítať viac

Sova - Samuel Bjork, 2016
Sova
  • Samuel Bjork
4,2
16,10 €

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

21.07.2022 08:01

Čitať túto autobiografiu bol neskutočny zážitok. Daniel je iný ako ostatný, vidí čísla ako farby. V knihe opisuje jeho život - cez detstvo až k dospelosti, ako si poradil s autizmom, epilepsiou, aspergerovým syndrómom, za týždeň sa naučil islandčinu a vie naspamäť presne 22 514 desatinných miest čísla pí.
A prečo modrú stredu? Lebo Daniel vidí svôj dátum narodenia namodro a stredy sú vždy modré.
Danielov svet je iný ako náš, ale cez to veľmi krásny.

Čítať viac

5
5

Michaela Hajdúchová napísala recenziu

23.11.2021 11:41

McConaughey napísal knihu o živote a stal sa mojím obľúbeným človekom na zemi! Spísal všetky svoje dobrodružstvá a skúsenosti, niektoré boli smutné a niektoré boli vtipné. Podelil sa s nami o jeho pohľad na život - ako z každej zlej situácie sa dá vyťažiť to dobré. Hovoril priamo a neprekladal falošné nádeje ako život je proste skvelý. Hned na začiatku knihy vysvetlil že to nie je bežná životopis a ani kniha o sebarozvoji. Nenútil nám svoje myšlienky ale lahodne ich podával s každým príbehom. Kniha mi zmenila pohľad na život, za čo autorovi veľmi dakujem. Donútila ma sa zamyslieť, a skutočne dobre knihy také majú byť - donútia vás zamyslieť sa nad vlastným životom. Až by som mala niekomu odporučiť jedinú knihu tak odporučím práve životom na zelenú. Určite sa k nej ešte za pár rokov vrátim.
Odporúčam každému, ktorý potrebuje v živote viacej zelenej!

Čítať viac

„Existuje teória, ktorá tvrdí, že ak raz niekto zistí, prečo a načo presne je vesmír, ten sa okamžite vyparí a nahradí ho niečo ešte oveľa bizardnejšie a nevysvetliteľnejšie. Existuje aj druhá teória, ktorá tvrdí, že sa to už stalo. “