Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Knihy
E-knihy

Michaela Bolebruchová

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2016
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Michaela Bolebruchová napísala recenziu

08.11.2019 22:28

Klasika, ktorú čakáme pri každej Austenovej knihe, a ktorú tak milujeme. Inteligentná hrdinka, ktorá to nemá tak úplne ľahké, no nakoniec všetko zvládne a má svoj šťastný koniec. Osobne to podľa mňa nebola najkrajšia alebo najsilnejšia knižka Jane Austinovej. Z môjho pohľadu nebol dej až taký komplikovaný a knižka rýchlo plynula. Rozhodne však odporúčam všetkým milovníkom Jane Austinovej.

Čítaj viac

7
7

Michaela Bolebruchová napísala recenziu

27.10.2019 12:24

Toto bola pecka! Ako milovníčka filmových Avengerov som bola veľmi zvedavá, odkiaľ sa vlastne vzali tí slávni Thor a Loki. A konečne som sa dopátrala. Bolo to veľmi výborne a vtipne napísané. Jednoducho celá severská mytológia stručne zhrnutá v jednej knižke. Jedinou jej nevýhodou bolo, že bola krátka. Gaiman jednoducho vie, ako zaujať čitateľa.

Čítaj viac

7
7

Michaela Bolebruchová napísala recenziu

19.10.2019 20:48

Úžasné! Nič iné neviem o tejto knihe povedať! Za mňa zatiaľ najlepšia knižka z tejto "edície" Slovartu. Milujem všetky postavy Becka, August aj Joe. Príbeh strhujúci, vôbec nie presladený alebo s prehnanými zápletkami. Smutný, tragický a krásny zároveň. A to, ako autorka vykreslila Beckovu lásku a zároveň nenávisť k hudbe je jedičné. Jednoznačne odporúčam

Čítaj viac

7
Michaela Bolebruchová

Michaela Bolebruchová získala odznak Šťastných 7

24.09.2019 20:20

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

7
7

Michaela Bolebruchová napísala recenziu

22.09.2019 19:43

Magická. Inak sa táto knižka nedá opísať. Nevedela som, čo mám čakať od tejto knižky, ktorú som kúpila vo výpredaji za pár eur. Ale to teda bola kúpa. Aby sme mohli pochopiť Avin príbeh, začíname ho jej babičkou, ktorá mala nemenej zaujímavý príbeh ako Ava, pokračuje Avinou mamou a skončíme Avou, ktorá sa narodila s krídlami. Láska a ňou spôsobená bolesť, to sú veci, ktoré sú hlavným motívom knižky. A tiež krásna myšlienka, že to krásne, čo chceme v živote nemusí byť ďaleko, stačí sa len pozerať. Magický realizmus je jednoducho super.

Čítaj viac

7
7

Michaela Bolebruchová napísala recenziu

22.09.2019 18:54

Do tejto knižky som sa púšťala veľmi opatrne. Od Zusaka som čítala len Zlodejku kníh a tá knižka bola neskutočná, preto som začínala s obavami, či toto nebude len nejaký slabý príbeh, ktorý sa chce Zlodejke priblížiť. Ale opak bol pravdou. Tak neskutočne nádhernú knihu som dávno nečítala. Bola to jedna z mála kníh, kvôli ktorej som obetovala aj nočný spánok. A pri posledných 40 stranách som sa zasekla, jednoducho som to nechcela dočítať, aby sa ten nádherný príbeh neskončil. Na začiatku však treba počítať s tým, že niekoľko desiatok strán si treba zvyknúť na autorov štýl písania, ale potom to už ide jedna radosť. Obľúbite si všetky postavy, prežijete s nimi všetky tragédie aj radosti a chlapcov Dunbarovcov budete jednoducho milovať.

Čítaj viac

7
Michaela Bolebruchová

Michaela Bolebruchová získala odznak Člen Čitateľského klubu

14.08.2019 22:02

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

7
Michaela Bolebruchová

Michaela Bolebruchová získala odznak Máte čitateľský profil

01.08.2019 18:14

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

7
Michaela Bolebruchová

Michaela Bolebruchová získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

7
7

Michaela Bolebruchová napísala recenziu

08.12.2018 21:11

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Moja druhá knižka od Mitcha Alboma (prvá bola Strážca času), a tak ako po prvýkrát, ani teraz som neolutovala. Jeho knihy sú pre mňa fascinujúce tým, ako sú písané. Kapitoly nie sú dlhé, čiže sa čítajú ľahko a rýchlo, ale v pár slovách sú vyjadrené tie najkrajšie myšlienky. A vždy vás prinúti prehodnotiť svoj život.
Po prvých pár stranách som veľmi chcela spoznať tohto úžasného rabína, múdreho a jednoduchého človeka a samozrejme silného bojovníka.
Jediné chybička krásy bola podľa mňa málo vyšperkovaná pohrebná reč, ale to knižke neubralo ani kúsok na dojme.

Čítaj viac

„Praví spisovatelia sú ľudstvu hryzením svedomia.“

L. Feuerbach