Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

24.02.2021 11:14

Životný príbeh najhľadanejšieho muža planéty. Kniha opisuje neschopnosť vyšetrovateľov a priživovanie sa hľadačov nacitov na legendách o tomto mužovi zatiaľ čo on nemal ani zďaleka predstavu o tom čo sa deje. Priznania rodiny a známych po jeho smrti opisuje úplne iný príbeh ako ten, ktorý bol opisovaný vtedajšími médiami.

Čítaj viac

Mengele
  • Gerald L. Posner
  • John Ware
4,6
17,77 €

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

10.01.2021 08:44

Skvele spracovaný životopis o najznámejšom géniovi sveta. Autor opisuje jeho životný príbeh, ktorý je pretkaný jeho životným dielom.
Druhá stránka Einsteina opisuje ako sa vyhýbal ťažkým životným situáciám jeho blízkych, bol arogantný k práci iných vedcov a hlavne ako zradil svoj pacifistický postoj a prispel k vytvoreniu najhrozivejšej zbrani sveta.
Autor ho neopisuje len ako zadumaného génia ale aj lajdáka počas školských čias, sukničkára a outsidera. Kniha ktorá stojí za vašu pozornosť.

Čítaj viac

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

09.01.2021 13:25

Autor vykresľuje sformovanie, vývoj a zánik preklínanej ale aj tajomstvami opradenej, najznámejšej divízie Druhej svetovej vojny. Popisuje boje a iné úlohy ktoré pripadali príslušníkom SS. Prehľadne napísaná kniha ktorá objasňuje skôr jednotlivé formácie, výcvik a najznámejšie bitky ako fungovanie táborov smrti.

Čítaj viac

1
Marek Dulaj

Marek Dulaj získal odznak Máte čitateľský profil

02.01.2021 11:21

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

02.01.2021 10:31

Kniha v ktorej sa dozviete základné veci ohľadom fungovania ľudského tela nielen na Zemi ale aj vesmíre. Autor dopĺňa mnoho zaujímavých faktov s ktorými sa človek bežne nestretáva. Dielo je ľahko pochopiteľné pre lajkov ale aj deti.

Čítaj viac

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

01.01.2021 20:28

V tejto malej knihe nájdete veľa poznania. Tyson vysvetľuje vnik a chod vesmíru, chemické reakcie z ktorých vznikol život a všetko vôkol neho, opisuje objavy a ich autorov ale hlavne sa zameriava na pochopenie toho aký zázrak je zem a život na nej. Sme len malá bodka na vesmírnej mape a stačí tak málo aby sme stratili všetko čo nám táto planéta veľkoryso poskytuje.

Čítaj viac

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

01.01.2021 20:16

Tretie pokračovanie popisuje nástrahy sveta budúcnosti ktorého základy sme vybudovali už dnes. Kniha sa číta rýchlo a zrozumiteľne. Harari svojím štýlom píše zaujímavé fakty od prvej po poslednú stránku.
Hlavná otázka znie: Zvládne ľudstvo udržať krok s technológiami a ako ich mieni využiť?

Čítaj viac

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

01.01.2021 20:06

V druhej knihe autor premýšľa nad rôznymi alternativami našej budúcnosti. Rozoberá odvetvia humanizmu a dátaizmu. Porovnáva ktorý scenár by bol výhodnejší a aké riziká z neho môžu plynúť.

Čítaj viac

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

01.01.2021 19:57

Prvá kniha z trilógie ktorá chronologicky opisuje vývoj civilizácií, písma, umenia a všetkých aspektov života, ktoré smerovali náš druh do bodu v ktorom sme sa ocitli dnes.

Čítaj viac

1
1

Marek Dulaj napísal recenziu

01.01.2021 19:50

V tejto knihe Hawking zrozumiteľne popísal vesmír a ako do neho zapadá náš druh. Najkrajšia myšlienka znela, že ak sa ľudia nebudú ďalej snažiť objavovať vesmír a jeho záhady tak nemáme nádej posunúť sa vpred. Preto nabáda mladých ľudí aby sa viac zaujímali o vesmír a vedu všeobecne.

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia