Majka Danihelová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som... autorka | blogerka | editorka | večný knihomoľ

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som... autorka | blogerka | editorka | večný knihomoľ

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

09.11.2021 08:21

Príbeh je obstojným a sviežim pokračovaním jednotky. Dvojka netrpí syndrómom druhých dielov, čo je super. Nájdete tu akciu, veľké dobrodružstvo, rôznorodú paletu postáv, kopu intríg, zaujímavý worldbuilding aj štipku romantiky. Čítanie som si náramne užila. Ak máte radi high fantasy príbehy, tento by rozhodne nemal chýbať na vašej poličke. Som zvedavá, s čím nás autorka prekvapí v pokračovaní.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

01.08.2021 08:52

Táto temná romanca v kráľovskom svete pozlátky a tajomstiev si ma získala od prvej strany. Hlavná hrdinka je nesmierne ambiciózna, vypočítavá a dostatočne zaujímavá na to, aby ste knihu nepustili z ruky a zistili, čo to vlastne plánuje. Hlavný hrdinka taktiež nie je na zahodenie, a aj keď nejde vyslovene o kladnú postavu, držala som mu palce a tešila som sa na každú scénu s ním. Príbeh je pomerne jednoduchý, zameriava sa hlavne na vývoj vzťahov a na všemožné intrigy, ktoré zosnovala hlavná hrdinka. Bolo to originálne, zábavné, napínavé a veľmi svižné čítanie a už sa nesmierne teším na autorkinu ďalšiu tvorbu. Dúfam, že bude minimálne taká skvelá ako Tiene medzi nami. Toto je moja top knižka minulého roka a odporúčam ju všetkým milovníkom dobrej romantiky (ak aj nemusia fantasy).

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

01.08.2021 08:12

Zlaté dievča by som odporučila fanúšikom gymnastiky a športov. Pokiaľ vás tieto veci nezaujímajú, v informáciách a samotných cvikoch sa dá ľahko stratiť a môže byť náročnejšie si ich predstaviť. Zápletka knihy je dobrá a relatívne neokukaná, aj keď občas trošku predvídateľná. Prvých 100 strán mi ubehlo jedna radosť. Všetko sa u mňa spomalilo až potom. Romantická línia je tu len v náznakoch – mne nebola úplne pochuti, ale mnoho čitateľov ju ocenilo, ako som si všimla podľa iných recenzií. Proste mi tam chýbala akási iskra medzi postavami, viac informácií o nich, viac interakcií, uprednostňovalo sa namiesto toho skôr opisovanie samotnej gymnastiky. Autorka píše výborne, je vidieť, že presne vie, o čom hovorí, no, bohužiaľ, pre mňa je táto knižka skôr priemerné čítanie, pretože som si nevytvorila vzťah k postavám.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

14.06.2021 12:33

Bolo to krásne aj uveriteľné, takto má podľa mňa vyzerať oddychová YA lovestory knižka. Hlavné postavy som si veľmi obľúbila – boli úplne odlišné, ale obe si ma nesmierne získali. Páčil sa mi kontrast medzi nimi a ako sa s tým autori popasovali. Príbeh bol doplnený o veľa pekných a trefných myšlienok o živote. Dej odsýpal rýchlo, aj keď neobsahoval veľkú akciu a dopĺňali ho niekde podrobnejšie opisy vysokých škôl či miest. Páčil sa mi taktiež dobre spracovaný motív rodiny a preberania zodpovednosti. Charaktery postáv sa mi zdali silné a komplexné. Čítanie som si užila a toto určite nie je naposledy, čo siaham po príbehu od tejto autorskej dvojice. Pokiaľ vás bavia knižky od Kasie West, dala by som tomu šancu.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

09.06.2021 07:10

Jedna z najlepších a najoriginálnejších vecí, akú som čítala od slovenskej autorky. Príbeh nemá hluché miesta, napreduje neuveriteľnou rýchlosťou a nebudete sa môcť od čítania odtrhnúť. Hlavné i vedľajšie postavy sú komplexné a zároveň nepredvídateľné. Neustále budete v napätí, pretože len ťažko sa dá uhádnuť, kto kuje aké plány, kto koho zradí a kto je naozaj dobrý či zlý. Téma je veľmi originálna a spracovanie neokukané.
Ale najväčším plusom knižky je jej medzinárodný charakter. Autorka začlenila do knihy prostredie Česka, Rakúska aj Maďarska a to takým nenásilným spôsobom, že všetko na vás bude pôsobiť veľmi reálne.

Toto sa mi páčilo:
originálna zápletka
rýchly dej bez hluchých miest
postavy, ktoré nie sú čierno-biele

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

31.03.2021 09:46

Ak obľubujete fantasy žáner, Krvavá dedička nesmie chýbať na vašej poličke. Má menšie chybičky krásy a motívy, ktoré tu už boli, ale aj tak som si čítanie užila. Najvýraznejšie pre mňa boli hlavné postavy, na ich ďalší vývoj som veľmi zvedavá. Dúfam však, že v budúcnosti sa lepšie rozvinú aj charaktery vedľajších postáv, pretože tie ma v tejto časti akosi neoslovili. Ak ste milovníkmi romantiky, tej tu veľa nenájdete, zato si užijete nenápadné náznaky. Od dvojky mám veľké očakávania, tak hádam nesklame.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

11.03.2021 16:50

Táto kniha ide úplne mimo môjho žánru a netuším, ako by sa páčila knihomoľom, ktorí majú v tomto smere načítané viac, ale za mňa to bolo rozhodne osviežujúce a veľmi zaujímavé čítanie. Viki sa riadne pohrala s čitateľom a má taký super štýl písania, že strany plynuli jedna radosť.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

12.10.2020 16:32

Je to milučká oddychovka pre všetkých milovníkov Kasie West a ešte k tomu je brutálne vtipná, číta sa ľahko a má kopu úžasných postáv. Sophiinu chaotickú rodinu som si zamilovala. Už od začiatku som vedela, ako to celé dopadne, ale neprekážalo mi to. Užívala som si každú stránku. Okrem nenásilnej romantiky som dostala prepracované priateľské aj rodinné vzťahy. Stala som sa svedkom vtipných, bizarných aj dojemných momentov. Kniha mi úplne sadla do aktuálnej nostalgickej nálady. Naladila ma na sviatky a taktiež som sa pri nej výborne uvoľnila. Vrelo odporúčam.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

08.09.2020 12:11

Odporúčam milovníkom kníh Colleen Hooverovej. Je to niečo nové, ale stojí to za to. Aj keby vám príbeh nesadol, nie je to niečo, čo bežne čítate, napokon možno budete radi, tak ako ja, že ste sa na to dali a rozšírili si obzory. Autorka zariskovala v písaní a podarilo sa jej to výborne. Oceňujem, aké napätie vložila do príbehu a ako sa pohrala s mojou mysľou a s ponurou atmosférou knihy. Všetko pekne gradovalo a ja som tŕpla v obavách, ako to nakoniec vypáli.
Hviezdičku strhávam za dosť fádnu hlavnú hrdinku Lowen a za to, že som predvídala finálny zvrat.

Čítať viac

2
2

Majka Danihelová napísala recenziu

02.09.2020 17:48

Kniha sa čítala ľahko, autorka má skvelý štýl písania. Postava Vhally nemusí sadnúť každému, jej naivita a nevinnosť bola občas do očí bijúca a zvláštne to kontrastovalo s jej odhodlaním a bojovnosťou. Príbeh sa z veľkej časti sústreďuje na ústrednú dvojicu a vývoj ich vzťahu, takže ak čakáte veľké bitky a jedno dobrodružstvo za druhým, budete sklamaní. Napriek tomu som si čítanie užila a už sa neviem dočkať trojky po napínavom konci. Plus, kto by nechcel mať doma knižky s takými peknými obálkami?

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy
Žiadne umenie
Péter Esterházy