@knihomolka.lenka

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Na instagrame ma nájdete pod @knihomolka.lenka
Som romantická duša. Milujem new adult romance a fantasy.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Na instagrame ma nájdete pod @knihomolka.lenka
Som romantická duša. Milujem new adult romance a fantasy.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2022
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

2
@knihomolka.lenka

Lenka @knihomolka.lenka získala odznak Knihy roka 2021

25.05.2022 11:08

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

19.04.2022 12:55

Zamilovala som sa do ich príbehu. Placebo je tak úžasná romantická kniha so štipkou erotiky. Strašne veľa iskrivých scén, ktoré som si užívala. Kniha sa čítala veľmi ľahko a rýchlo, postupne som si ju dávkovala po častiach.
Príbeh, ktorý ma chytil za srdce, aj keď som ho čítala druhý krát.. Veľmi som si ho obľúbila, určite som ho nečítala posledný krát.

Všetko, čo prežívala Ema som prežívala s ňou .. od bolesti, smútku, hnevu, strachu, ľútosti, ale aj šťastia, nádeje, lásky. Nechcem prezrádzať z deja. Poviem len to, že si Placebo musíte a chcete prečítať. Placebo nie je len romantická kniha.. je to viac ako kniha, predáva nám skúsenosti do života.

Osobne pre mňa je väčšou časťou dej nepredvídateľný. Autorka má všetko tak skvelo premyslené do poslednej bodky. Placebe nájdete všetko od lásky, vášne, iskrenia, napätia, príťažlivosť až po tajomstvá, záhady, nedorozumenia, klamstiev. Skvelý humor
a sarkazmus. Množstvo postáv som si obľúbila v placebe, hlavne dvojčatá, Emu, Chrisa boli skvelí. Páčilo sa mi ako autorka zobrazila silu priateľstva, vzájomnú dôveru a podporu. Knihe nemám čo vytknúť.

Veľa razy sa mi stalo, že nie vždy je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. V knihe je omnoho viacej emócií a citov. Pri čítaní som prežívala všetko s hlavnou hrdinkou Emou. Cítila som smútok, plač, ľútosť, hnev neskôr lásku a šťastie.

Ešte by som vám chcela odporučiť od autorky Horkosladké esencie, prenádherný príbeh. Už mi chýba iba prečítať Habibi, na ktoré sa blízkej dobe chystám.

Čítať viac

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

19.04.2022 12:53

Milujem to. Zamilovala som sa do ich príbehu už od prvých stránok. HSE si chcete prečítať a musíte prečítať! Dokonalé. Úžasné.

HSE je prenádherný emotívny príbeh nabitý so skutočnými emóciami, ktoré cítite pri čítaní. Počas čítania som zažila
všetky možné emócie, pocity. Ako radosť, lásku, šťastie, strach, hnev, smútok, utrpenie, bolesť, trápenie, beznádej, strata, sklamanie, odvaha, sila.

Baju musím pochváliť za nepredvídateľný a hlavne do detailov premyslený celý príbeh – keď na konci, všetko dáva zmysel a vidieť prepojenie osudov troch generácií. Keď už
som si myslela, že je to na dobrej ceste, tak sa stalo niečo, čo som vôbec nečakala. Množstvo nečakaných zvratov. Ťažko skúšané osudy troch generácií. Čo všetko museli prežiť, zvládnuť, pretrpieť. Každá jedna pocítila príchuť lásky, ktorá nie je len sladká, ale aj trpká, horká.

Autorkin štýl písania je veľmi pútavý, hneď ma vtiahla do deja. Príbeh som čítala jedným dychom. Páčilo sa mi, ako postupne vyvíjal príbeh od detstva Lindy a Daniela, ich rodín. Precítila každú jednu stránku. Nádherne vie narábať s pocitmi hrdinov. To ako dokázala podať lásku ako cit, čo všetko si museli hrdinovia prežiť, čo boli
schopný spraviť pre lásku. Sila lásky, spriaznenosť duší. Ako sa hovorí láska je blízko k nenávisti, ale je oveľa bližšie s utrpením, trápením.

Prostredníctvo Lindinych tajomných záhadných snov sa
dostávame do minulosti. Obidve dejové línie z minulosti aj prítomnosti chytili moje srdce.
Do detailov premyslený príbeh, všetky tri osudy, každý jeden príbeh som si obľúbila, pri každom mi lámalo srdce,
ako dokáže byť niekto tak krutý. Oli a Nicov príbeh je tak prenádherné smutné napísaný, čo dokáže láska, ako za ňu bojujeme, sme schopný spraviť všetko, len aby sme mohli
byť s ním alebo aby sme ho zachránili. Olii príbeh bol najviac silný
smutný emotívny príbeh.

HSE majú v sebe moc, čaro, mágiu, lásku, spriaznenosť duší, osud, posolstvo.. kniha ktorá poteší, pohladí srdce a dušu po
smutnom osude troch generácií.

Čítať viac

2
@knihomolka.lenka

Lenka @knihomolka.lenka získala odznak Šťastných 7

05.02.2022 19:39

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

04.01.2022 18:39

new adult
romance

Ďalšia krásna, historická romance, ktorá sa odohráva v Anglicku 1879. Doba, ktorá sa mi veľmi zapáčila. Veľmi som si obľúbila viktoriánsku dobu.

Do príbehu som sa začítala veľmi rýchlo, autorka má skvelý štýl písania. Obrovská čtivosť. Príbeh ma fakt prekvapil, užila som si každú jednu stranu.

Príbeh, ktorý sa nezameriava len na lásku, ale aj na postavenie žien v spoločnosti. Som nadšená, že autorka sa zamerala aj na túto tému v tej dobe.

Ak čítate Bridgertonovi, tak určite siahnite po tejto knihe. Je to ešte omnoho lepšie!!! Nebudete ľutovať. Ja som si príbeh neskutočne moc užila, vôbec som sa nenudila, a určite sa teším na ďalšie diely. Teším sa, keď sa vrátim do tejto doby s inými postavami.

Ak hľadáte nenáročné, oddychové čítanie s dávkou humoru, sarkazmu, romantiky, vášne, túžby, doťahovania medzi postavami tak určite siahnite po tejto knihe. Úžasná chémia medzi Annabellou a Sebastianom. Bolo cítiť príťažlivosť vášeň. Užívala som si ich zbližovanie a spoznávanie.

Anabelle silná, odvážna, inteligentná. Vojvoda Montgomery? Božinku ten bol úžasný, krásny, s dobrým srdcom. Juj.

Rebelky z Oxfordu vám môžem len odporučiť. Nesklamu vás!

Čítať viac

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

04.01.2022 18:38

Záhrada umenia ma zaujala svojou anotáciou a krásnou obálkou. Len asi som čakala niečo iné, ako som dostala. Mám zmiešané pocity z nej. Nemala som problém sa začítať, prvá štvrtina ma bavila. Amélia aj Richard mi sadli. Len potom nastal zlom, keď som mala problém ďalej čítať, niekedy som bola nútená pokračovať, veľa razy som ju odkladala. Čo nie som zvyknutá. Možno o niekoľko rokov sa mi bude páčiť a budem sa čudovať prečo nie teraz?!

Čo som videla recenzie, tak veľa bolo spokojných. Nechcem nikoho odradiť od čítania. Len mne nesadla, asi to bude s tým že som krehká romantická duša, a pre mňa bolo moc bolestivé čítať niektoré úseky. Nemám rada moc krimi príbehy, pre mňa bola až moc desivá až hororová atmosféra. Osobne mne viac vyhovuje, keď to má rýchlejší spád. Stále sa odkladalo, čo sa stalo Amelií. Ako to súvisí s tajomným Richardom.

Čo sa mi na príbehu páčilo, bolo ako Amélia dokázala komunikovať s knihami, jej láska ku knihám, knižniciam.

Ešte musím vyzdvihnúť krásnu romantickú linku medzi hlavnými postavami, ktorá sa mi veľmi páčila, bolo cítiť chémiu, iskrenie. Ich spoločné scény som si užívala.

Takže ak vám nevadí taká kriminálna, desivá atmosféra tak určite siahnite po tejto knihe. A hlavne ak nie ste také krehké duše ako ja.

Čítať viac

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

04.01.2022 18:38

new adult
romance

Na knihu som sa veľmi tešila už po prečítaní prvého dielu. A nesklamala ma, ešte prevýšila moje očakávania. A presne to som teraz potrebovala!

Prvý diel Láska cez správy bol úžasný, ale Chce sa mi s tebou m(a)ilovať je dokonalé, nádherné, romantické dielo, proste TOP. Milujem to. Zbožňujem, keď je cítiť chémiu, iskru, vášeň, príťažlivosť, lásku medzi postavami. A v tejto knihe to cítite. Páčilo sa mi, že najskôr sa spoznávali, srandovali zo seba, aj keď od začiatku medzi nimi lietali iskry. Bavili ma ich spoločné scény, to ako sa dokázali podpichovať. Ich spoločná mailova, ale aj sms komunikácia bola skvelá.

Pri čítaní som sa veľa razy nahlas smiala, usmievala, culila, škerila. Zoe a Caleb si ma získali už v prvom diely a tu sa to len znásobilo.

Ak hľadáte nejakú new adult romancu, tak určite siahnite po tejto knihe/sérii nebudete ľutovať. Nájdete tu pomalú romantiku so štipkou jemnej erotiky. Ďalej sú to sympaticke postavy, skvelý humor a sarkazmus, doberanie medzi postavami. Proste táto kniha má všetko, čo milujem na knihe. Vtipné, zábavné, vášnivé, nežné, milé, romantické čítanie. Príbeh sa číta sám ani neviem ako a bola som na konci. Užívala som si každú jednu stranu.

Určite vám ju odporúčam! Tuto sériu si musíte prečítať.

Čítať viac

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

04.01.2022 18:37

new adult
romance

Skvelá oddychovka s vtipnými situáciami, humorom, sarkazmom a samozrejme romantiky a priateľstva. Pri čítaní som sa stále usmievala a smiala. Marshmallow bol úžasný.... Kto čítal, ten určite chápe. Toto je tak originálne, zábavné, bláznivé, vtipné, návykové, čtivé... proste DOKONALÉ. Autorka ma hneď vtiahla do deja a nepustila. TOTO si musíte prečítať! #musthave

Hlavných hrdinov Deliu a Zacha som si veľmi obľúbila. Skvelé postavy. Bavili ma ich správy, ako sa vedeli doťahovať, doplňovali v humore, ich sarkazmus a žhavé flirtovanie. Úžasná príťažlivosť medzi nimi až iskry lietali. Delia a Zach k sebe dokonale pasovali. A tie ich spoločné romantické, vtipné scény. Proste úžasné.

Určite odporúčam pre fanúšikov vtipných romancí, nebudete ľutovať. Ak hľadáte niečo pri čom vypnete a oddýchnete si, tak toto je správna voľba.

Kniha obsahuje bonusovú kapitolu ďalšej časti.. Tentokrát príbeh bude rozprávať Zoe. Neskutočne som si ju obľúbila a som zvedavá na jej príbeh. Už sa neviem dočkať! Viac insta - friendsfromthebooks

Čítať viac

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

04.01.2022 18:35

new adult
romance

Dovoľ mi všetko je krásne napísaná kniha o mladej Alexandre, ktorá je veľkou milovníčkou kníh a o neodolateľnom mužovi Andreasovi, ktorý jej nečakane vstúpi do života. Tajomný príbeh o pravej osudovej láske.

Tento príbeh je pre mňa obrovským prekvapením a veľmi sa mi páči. Pre mňa bol dej nepredvídateľný. Autorke patrí obrovská poklona za to, ako ma celý príbeh premyslený od začiatku až do samého konca. Všetko, čo sme sa počas čítania dozvedeli.. tak v poslednej tretine to všetko do seba začalo DOKONALE zapadať a dávalo obrovský zmysel.

Aj keď Alexandra mala veľa predsudkov, nereálne očakávania a odháňala od seba mužov.. tak si ma získala a veľmi som si ju obľúbila. A Andreasa nejde nemilovať. V knihe nechýbali vtipné, napínavé, romantické, dojemné scény, ktoré som si veľmi užívala.

Romantická linka Alexandry a Andreasa bola prekrásna.. obrovská vášeň, príťažlivosť, láska.

Žila som ich príbeh. Zamilovala som sa do ich príbehu.

Kniha vo mne vyvolala množstvo emócií – radosť, šťastie, strach, hnev, smútok, plač a nájdete veľa krásnych myšlienok.

Dovoľ mi všetko zanechalo obrovskú stopu v mojej mysli a srdci. Ani slovami sa nedá opísať ten pocit. Nie je to len jeden príbeh.. pochopíte, keď si knihu prečítate.

Čerešničkou knihy sú záverečné kapitoly, kde sme dostali možnosť sa pozrieť do myslenia Andreasa. Čo ešte zvýšilo pôžitok z čítania. Ešte viacej pochopíte ich spoločný príbeh. Dá vám väčší zmysel. Kniha nesie obrovské posolstvo. Moje hodnotenie 5/5. Prosím vás prečítajte si Dovoľ mi všetko. Nebudete ľutovať.

Vďaka takýmto knihám čítam a môžem žiť niekoľko životov. A tento je jeden z nich. Pre mňa adept na najlepšiu knihu, čo som tento rok čítala. Viac na insta - friendsfromthebooks

Čítať viac

2
2

Lenka @knihomolka.lenka napísala recenziu

04.01.2022 18:34

Tajomný romantický príbeh z prostredia Francúzska. Príbeh rozpráva mladá študentka architektúry Emma, ktorú som si veľmi obľúbila. Jej povaha, vlastnosti, osobnosť si ma získali. Tajomný mladý muž... čo za tajomstvá skrýva, čo sa mu stalo. To sa dozviete, keď si tento nádherný príbeh prečítate.

Autorka vymyslela skvelú zápletku. Medzi Emmou a tajomným mužom vznikne náklonnosť, láska, ktorá je úprimná, čistá, jemná, nežná. Spriaznenosť duši. Zamilovala sa do jeho povahy, vlastností, správania sa, umenia.. páčilo sa mi, že nebola pre ňu dôležitá fyzická krása.

Prvá polovica knihy je viac menej nepredvídateľná. Kde nastane obrovský zlom. Potom sa mení príbeh na smutný, emotívny. Poukazuje na to, ako sa Emma snaží vyrovnať s aktuálnou situáciou. Autorka dobre opísala jej myšlienky, pocity...

Musím povedať, že príbeh s takouto zápletku som ešte nečítala. Ale veľmi sa mi páčil. To ako autorka nádherné opísala prostredie a atmosféru najznámejšej budovy vo Francúzsku – Opery Garnier bolo fakt skvelé. Všetky tie opisy, boli uveriteľné, krásne, autentické.

TOP na tejto knihe je, že v závere, máme možnosť si prečítať denníky tajomného muža. Čo ešte zvýšilo pôžitok z čítania. Mohli sme si vychutnať niektoré situácie z jeho pohľadu.

Musím povedať, že príbeh Tajomstvo opery si ma získal, veľmi som si ho obľúbila. Magický, tajomný príbeh s čistou, úprimnou láskou. Tajomstvo opery vám určite odporúčam! Príbeh, ktorý vás pohladí po duši a získa si vaše srdiečko. Určite pre všetky romantické duše a nielen pre nich.

V príbehu nájdete všetko od tajomna, atmosféry, lásky, nebezpečenstva, strachu, napätia, záhady, nádeje. Plný emócii, citov, ktoré prežívate s Emmou - pár razy mi vyhŕkli slzy pri čítaní. Krásne myšlienky, úryvky zo slávnych opier, čo ešte zvýšilo pôžitok z čítania. Viac na insta - friendsfromthebooks

Čítať viac

„Onstage, I recited a list of words that applied to me: "Harmony, symmetry, baroque, neoclassic, pure, bright, shiny, high heel shoes, erotic, turning around, big nose, large ass, et voil?: Abramović!"“

Walk Through Walls - Marina Abramović
Walk Through Walls
Marina Abramović