Placebo
E-kniha

Nebude to len placebo efekt

Po traumatických udalostiach, ktoré Ema prežila v pestúnskej rodine, ju prenasledujú nočné mory. Jej túžba začať znovu je však silnejšia. S vidinou nového začiatku sa preto... Čítať viac

4,5 60 hodnotení
Séria
Placebo
Vydavateľstvo
Venupress
720 strán
10 hodín čítania

Po traumatických udalostiach, ktoré Ema prežila v pestúnskej rodine, ju prenasledujú nočné mory. Jej túžba začať znovu je však silnejšia. S vidinou nového začiatku sa preto odsťahuje do iného mesta, kde si nájde prácu, získa... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Stella Davies:Kronika rodiny Leroy.Stella Davies, 2024

Viac o e-knihe

Po traumatických udalostiach, ktoré Ema prežila v pestúnskej rodine, ju prenasledujú nočné mory. Jej túžba začať znovu je však silnejšia. S vidinou nového začiatku sa preto odsťahuje do iného mesta, kde si nájde prácu, získa priateľov a otvorí dvere do vysnívaného života bez paranojí. Už sa nemusí večne obzerať cez rameno. Vyhliadky na lepšiu budúcnosť má na dosah. Lenže vtedy jej do života vstúpi on. Podmanivý, cieľavedomý Christopher, ktorý sám ukrýva nejedno tajomstvo. Ema sa pri ňom cíti zraniteľná a jej pokojná rutina sa naštrbí. Pochopí, že ak chce žiť plnohodnotný život, musí zabojovať proti svojim démonom. Dokážu sa Ema a Christopher navzájom vyliečiť a vymaniť jeden druhého z tmavých hlbín minulosti? Alebo to bude len klamlivý a krátkodobý placebo efekt?

V trilógii Placebo nie je nič tak, ako to vyzerá na prvý pohľad. Ponorte sa do príbehu, v ktorom strach pomáha rásť, bolesť dodáva odvahu, slzy očisťujú, nenávisť mení, predsudky spájajú a láska lieči.

Fialová séria Placebo sa krátko po vydaní stala bestsellerom. Toto vydanie spája všetky tri časti do jednej celistvej knihy.
Čítať viac
Počet strán
720
ISBN MOBI
978-80-99972-27-9
ISBN EPUB
978-80-99972-26-2
Naše katalógové číslo
1146651
Štýl
erotický, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Séria
Placebo
Vydavateľstvo
Venupress
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

60 hodnotení

40
13
3
3
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

4

Som študentká gymnázia, ktorá svoj voľný čas okrem hudby a štúdia trávi hlavne čítaním kníh, najmä tých slovenských, aby som podporila aj tú našu tvorbu, ktorá je skutočne kvalitná

Lucia Hasáková
Overený zákazník
25.4.2024
Po takej dlhej dobe, čo som túžila prečítať každú jednu časť série Placebo sa mi splnil sen v moment, keď som na web stránke Martinusu spatrila, že trilogia bude spojená do jednej knihy. Samozrejme, nejdem popierať, že som bola nadšená z tej úžasnej ceny, to hádam každý, ale najviac som bola potešená tým, že ju budem mať pokope aj väzbovo.
Po prečítaní dark romance Habibi a Candy som tak trocha vedela do čoho idem, ale toto som nečakala.
Kniha si ma od samotného začiatku pripútala dejom a svojou nerozvážnou akčnosťou, ktorá bola na každom rohu. Čím viac stránok som pretáčala, tým viac mi bolo ľúto, že to raz skončí.
Príbeh a samotná minulosť Emy, ma dojala k slzám. Ťažký život siroty, ktorá si prešla peklom u pestúnskej rodiny a jej minulosť ju doženie aj po toľkých rokoch.
Na druhej strane slávny a bohatý Christopher, ktorý je pripravený vzdať sa pozície riaditeľa firmy, lenže stretne ju, sladkú a záhadnú Emu.
Príbeh ako vystrihnutý z rozprávky, kiežby tak však skončil, no možno aj skončil. To vám nepoviem.
Prvá časť krásne uvádza do deja, kde je veľmi pekne opísaný život hlavných postáv a ich blízky kruh priateľov a rodiny.
V druhej časti krásne vidno, ako sa príbeh vyvíja a stupňuje a nielen v ich živote, ale i v živote ich priateľov.
V poslednej, tretej, časti všetko vyvrcholí, obráti sa na pravdu a čaká nás obdivuhodný záver, ktorý som ja teda nečakala.
Pri niektorých častiach mi nevadili ani, na mňa, trocha dlhšie opisné kapitoly. Najviac sa mi však páčil záver, ktorý nepozostával len z epilogu, ale aj osudy iných postáv ako napríklad životy Eminých spolubývajúcich.
Celkovo vám príbeh môžem len a len odporučiť. Dejová línia, emocie a postavy, všetko je krásne vykreslené a naozaj pútavé. Ešte som aj mala problém odložiť knihu bokom.
Čítať viac
11

Milujem knihy. Všetky… najviac však slovenské autorky… tiež nepohrdnem škandinávskym krimi… knihy pre deti, pre moje deti čítam s radosťou a láskou…knihy o výchove mám tiež ale väčšinou pri 4strane to vzdávam s pocitom že príroda vie čo robí ????. Milujem vôňu, viazanie, list za listom… milujem dotyk list na kozu…milujem čítať a fantazírovať ako to vlastne celé vyzerá…nieje nič lepšie ako úžasná kniha…

Lucia Nováková
Overený zákazník
1.4.2024
Top
Ešte že je kniha previdana do jednej casti a naraz spolu teda. Lebo keby som mala čakať na ďalšie casti nevydržím. Skvela knižka, skvelý dej a za 1,5dna kniha fuč a pocit smútku že je prečítaná. Oplatí sa citát viackrát. Čítať viac
3

Kniha je pre mňa uník z reality. Nová kniha,nový príbeh na ktorý sa stále tešim.

Lenka Kažimírová
Overený zákazník
15.3.2024
Placebo
Táto kniha je jedna pecka. Veľmi sa mi kniha pačila ten dej bol plný zvratov čo u mňa spôsobovalo to že som musela čitať a nevedela som sa odtrhnuť. Pre mňa tam bolo veľa viet ktore som si dokonca až zapísala no fakt kniha na jednotku. Úplna spokojnosť už ma čaká ďalšia tvorba a už teraz sa neviem dočkať čo ma čaká. Čítať viac
7.1.2024
Spokojnosť
Po prečítaní tejto knihy sa stala Baja Dolce mojou najobľúbenejšou slovenskou autorkou. Keď som knihu prvýkrát vzala do ruky, bála som sa, ako sa mi bude tých 700 strán čítať. No moje obavy boli zbytočné. Uzasne zápletky, napínavý dej, vždy som sa tešila, keď som si po práci ku knihe sadla. Odporúčam všetkými desiatimi :) Čítať viac
1
Placebo - Baja Dolce, 2021
Práve čítam
Placebo

Po sérii Bridgerton som sa zaľúbila do kníh a pomaly ma si ich čaro získava :)

Lucia Šimkovič
Overený zákazník
27.11.2023
Knižka vyvolala u mňa rôzne pocity.. Smiech,smútok,radosť no i hrôzu a strach.... Kniha je síce hrubá,ale pri štýle autorkinho písania to išlo ozaj ľahko... Mne osobne tento štýl vyhovuje.. Osud jednej ženy a jedného muža,ktorých problémy sú ozaj ťažké a náročné... No rodina a priatelia sú na nezaplatenie.... Držím palce autorke pri tvorbe ďalších kníh :) Čítať viac
5.9.2023
Placebo
Romanticko- erotická trilógia? No za mňa len tá prvá časť knihy. Druhá časť taká spoločensko-romantická, no a tá tretia, taký triller smrncnuty telenovelou nabitý emóciami.
Napriek všetkému sa mi kniha páčila a aj autorkin štýl písania. Kniha sa číta rýchlo ( napriek počtu strán) ale ani zďaleka to nie je žiadna oddychovka. Autorka rieši dosť ťažké spoločenské témy ako násilie páchane na detoch, znásilnenie, zneužívanie,... niektoré časti naozaj nebolo jednoduché čítať.
Na druhej strane ma tá posledná kniha/časť a konanie hlavne hrdinky dosť rozčulovalo. Lenže keď je človek doslova opantaný strachom tak v máloktorom prípade koná logicky. A nechcem spoilerovať tak radšej nebudem pokračovať.
Stojí za to prečítať si ju, ale k oddychovkam by som ju nezaradila.
Čítať viac
17

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Terezka Babicová
Overený zákazník
1.9.2023
Moje mladšie JA by táto kniha úplne uchvátila a určite by ju postavilo na piedestál. No ako starnem (otrasné slovo, budem radšej používať „dospievam“) menia sa aj moje nároky a požiadavky na príbeh. Tým nechcem povedať, že to bola zlá kniha. Naopak bola skvelá, len som tým chcela obhájiť svoje hodnotenie.
Častokrát som z vyššie uvedeného dôvodu („dospievanie“) nad Emou a jej počinmi krútila hlavou, najmä v prvej a druhej časti. Tretia časť bola najlepšia, teda za mňa. Ema bola stále Ema a nie vždy som jej konanie schvaľovala, no keď sa zamyslím nad tým, čím všetkým si v živote prešla, tak trochu to jej správanie aj chápem. Do tretej časti autorka dala všetko, bola tam láska, strach, poriadna dávka napätia a neskutočné vyvrcholenie. Úplný pretlak emócií. To je to čo na čítaní milujem.
Baja je skvelá autorka, mám rada jej štýl písania. Páči sa mi ako dokáže zapracovať do príbehu spoločensky citlivé témy a aj erotické scény sa v jej podaní čítajú úplné prirodzene.
A bezvýznamná poznámka pod čiarou: Ja som sa dostala k verzii, kde sú všetky tri časti spojené do jednej knihy, čo z nej robí asi najhrubšiu knihu v mojej knižnici.
4,5/5
Čítať viac
25.8.2023
Pred začatím čítania som si vzdychla, či dám tých 720 strán.
Po úvodných kapitolách som prestala riešiť hrúbku knihy, lebo som vedela, že to prečítam a bodka!
Kniha ma zaujala už od začiatku. Páčila sa mi hlavná hrdinka Ema, ale aj jej kamarátky Laura a Kiki (dvojčatá), kt. jej boli ako sestry. Je super, že sa autorka venovala aj im a aj s nimi sme mohli prežívať ich radosti a starosti. A bonus, na uspokojenie knihomoľskej duše, bol v podobe krátkych príbehov na konci knihy o každom dvojčati.

V tejto jednej knihe sú obsiahnuté rovno tri knihy! Prvá a druhá časť/kniha riešila vzťah medzi obyčajne neobyčajnou Emou a dokonale nedokonalým Chrisom. Čitateľovi je predostrené: ako vznikal vzťah medzi týmito dvomi, ako sa vyvíjal, aké problémy musel zvládnuť a že keď je dvom dušiam súdená láska, môže sa celý svet postaviť na hlavu, ale oni dvaja to spolu zvládnu.
Po dočítaní som bola spokojná, ale aj veľmi zvedavá o čom bude tretia časť, keďže mne by postačovalo aj to, ako sa to skončilo v druhej časti.
Trocha som sa bála, aby to nebol zbytočne umelo naťahovaný príbeh. Moje úplne zbytočné obavy sa rozplynuli po prvých šokujúcich scénach. Táto posledná časť bola odpaľujúca!
Toľko emócií a napätia som rozhodne nečakala. A potom ma škrelo, že som mala nejaké pochybnosti.

Keď som si myslela, že vzťah E & Ch si prešiel poriadnou skúškou v prvých častiach, tak toto bolo…ja ani neviem…neuveriteľné koľko im autorka nadelila a mali čo robiť, aby to ustáli. V tejto časti zažíva Ema reálne peklo. Hnevala som sa na ňu za jej počiny, ale kto som ja, že môžem súdiť, keď som to nezažila. A ktovie, asi z toľkej beznádeje by som konala rovnako a možno ešte horšie.

Tak ako je kniha hrubá, tak dlhá by vedela byť aj recenzia, ktorá by obsiahla všetky dojmy a pocity.
Je to kniha, ktorá zanechá dojem, hlboký pocit ešte na pár dní.
Čítať viac
6
Zhoríme - Adam Kováčik, 2020
Práve čítam
Zhoríme

Ahoj volám sa Lucia Milujem knihy , je to môj maly útek do môjho sveta .

Lucia Horňáková
Overený zákazník
15.7.2023
Placebo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Placebo

Láska , ktorá hľadí dušu a vyživuje srdce . Emócia , ktorá mení smútok v radosť , bezradnosť v nádej a strach v odvahu ..
Chris mladý krásny úspešný dedič veľkej firmy Pears and Co .
Ema je sekretárka mladá, krásna ,dobrosrdečná a má potenciál skvelé nápady, ktorými získa zákazku pre firmu .
Ema ako dieťa zažila v pestúnskej starostlivosti niečo strašne …… s čim sa len ťažko vyrovná
Chris sa do nej zamiluje , ona sa mu prizná ….čo ju desí , no láska je silnejšia a tak to prekonajú ..
Tu sa mi osobne nepáčilo ,že Ema, ktorá odmietala mužov a sex sa po prvom milovaní stáva pomaly závislá nymfomanka ….
V druhej knihe prídu intrigy, podrazy , klamstvá , nedôvera ….
Tretia časť bola na čítanie asi najlepšia no mala som pocit ,že nečítam eritiku ale krimi drámu alebo niečo úplne iné ….
Emu unesie tieň minulosti ,ktorý ju trápi celý život
Koniec dobrý všetko dobre …
Neľutujem , že som si knihu prečítala ako celok môže byť.
Podľa hodnotení som čakala možno viac opisov erotických scén nie len to , že sa vzájomne liečia sexom,…
Ale určite si prečítam ďalšie knihy od spisovateľky .
,, Lebo láska bola silnejšia . Bola liek . Nie Placebo. “
Čítať viac

Baja Dolce

Čítať viac

„Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.“