Knihy
E-knihy

Kristína

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

04.05.2020 15:44

Neopúšťaj ma je druhá kniha od Ishigura, ktorú som čítala, okrem nej to bol ešte Súmrak dňa. Niektorí ľudia ju zaraďujú do žánru sci-fi, podľa mňa však viac išlo o postavy a ich vývoj a prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, je takpovediac len vedľajšia okolnosť. V opise pocitov a myšlienok je Ishiguro ako vždy vynikajúci. Koniec vo vás skoro určite zanechá veľa emócií.

Čítaj viac

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

17.04.2020 13:51

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Úprimne, nerozumiem nadšeniu okolo tejto knihy. Príbeh sa odohráva podľa známeho vzoru: niekto zomrie - podozriví majú motív, ale niečo tam nesedí - skutočný vrah je postava, o ktorej by si to nikto nemyslel. Jazykovo a štylisticky román taktiež ničím nevyniká. Dve hviezdičky za to, že ak si odmyslíte jej chyby, kniha sa číta celkom dobre.

Čítaj viac

4
Kristína

Kristína Szabová získala odznak Šťastných 7

15.04.2020 20:55

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

08.04.2020 11:06

Román (novela?) je o ženách. Nevykresľuje ich ako dokonalé bytosti, ale ako ľudí so všetkými ich chybami. Na rozdiel od množstva iných publikácií, tu sú to práve ženy, čo majú hĺbku, zatiaľ čo muži sú len jednorozmerné karikatúry. Autorka sa venuje postaveniu žien v spoločnosti, sexizmu, ageizmu a ďalším -izmom, aj tomu, ako ženy vnímajú samy seba či jedna druhú. Celá kniha je však vlastne len príprava na posledných pár strán, ktoré obsahujú autorkin odkaz.

Kníh ako táto je málo. Rozhodne odporúčam prečítať si ju, možno zmení váš pohľad na svet.

Čítaj viac

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

04.04.2020 12:24

Siddhártha je jedna z najkrajších kníh, aké som kedy čítala. Možno musíte byť v určitej fáze svojho života, aby sa vás naozaj hlboko dotkla, no ak to tak je, určite si ju zapamätáte navždy.

Čítaj viac

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

27.03.2020 11:17

Mark Twain je právom považovaný za jedného z najlepších amerických spisovateľov. Jeho poviedky, plné humoru a satiry, sa čítajú ľahko a s radosťou. Určite odporúčam aj tým, ktorí sa s Twainom stretávajú prvýkrát.

Čítaj viac

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

23.03.2020 22:08

Ako sa budú správať obyčajní ľudia, keď náhle vypukne obrovská katastrofa a budú musieť svoje životy zmeniť od základov? Camusovi nejde o príbeh, ale o filozofiu a o pocity, a tie popísal skvelo.

Čítaj viac

Mor
  • Albert Camus
4,3
12,95 €

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

18.03.2020 12:00

Mám rada knihy, ktoré nemajú význam, až kým jej čitateľ nejaký nevymyslí. Toto je jedna z nich. Na prvý pohľad opisuje idylickú hippie komúnu, na druhý, tretí a ďalšie jej vlastne veľa vecí vyčíta. Text je písaný zvláštnym, akoby beztvarým štýlom, ktorý by bol vo väčšom množstve únavný, avšak kniha je dosť krátka na to, aby vás bavila až do konca.

Čítaj viac

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

16.03.2020 18:51

V kratučkých poviedkach, ktoré sú viac prúdom vedomia ako príbehmi, odohrávajúcich sa v tej krátkej chvíli medzi snom a prebudením, nám autorka svojím hravým štýlom predstavuje svety, ktoré by mohli byť. Skvelá knižka balansujúca na hrane medzi fantastikou a weird fiction.

Čítaj viac

4
4

Kristína Szabová napísala recenziu

19.02.2020 21:22

Rozprávač je vrcholne nesympatický, egoista, mizogýn, jednoducho vo všetkých ohľadoch zlý človek, s ktorým by sme nemali súcitiť, a predsa sa s ním dokáže stotožniť množstvo ľudí. Postupujúcu depresiu a s ňou sa prehlbujúcu melanchóliu, pocit, že všetko je zbytočné a nič nemá zmysel, Houellebecq vystihol krásne. K niektorým pasážam som sa musela vrátiť viackrát. Nie je to ľahké čítanie.

Čo sa týka tohto konkrétneho vydania, v texte je dosť veľa chýb. To mi pri čítaní trochu prekážalo.

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev