Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Knihy
E-knihy

Kristína Kováčová

2

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Kristína Kováčová napísala recenziu

20.11.2020 09:58

Dobrý deň,
Bude mať táto kniha aj elektronickú verziu? Ak áno kedy približne?
Ďakujem za odpoveď.

Čítaj viac

2
2

Kristína Kováčová napísala recenziu

17.10.2020 19:43

Mala som voči tejto knihe a celkovo voči celej sérii obrovské očakávania a musím povedať, že ma táto kniha absolútne nadchla.
Formát, v ktorom je písaná asi nebude vyhovovať zo začiatku úplne každému, ale po pár stranách ma táto kniha úplne pohltila (napriek jej 600 stranám som ju prečítala za 3 dni). Číta sa ľahko a nie sú v nej prakticky žiadne siahlodlné opisy ani nudné pasáže. Prostredie si viete predstaviť vďaka niekoľkým ilustráciám a plánom konkrétnych lodí.
Dej sa posúva pomocou četových správ, mailov, spisov, zaznamenaných rozhovorov, prepisov videonahrávok alebo obrázkov, ktoré vedia situácii pridať na vážnosti a vo mne osobne vyvolali množstvo emócií (vďaka tomu dejom prejdete o dosť rýchlejšie ako pri bežnom formáte kníh). Osobne si neviem predstaviť túto sériu kníh napísanú bežnou formou (zrejme by mala každá kniha tisíc strán). Proste žiadne hluché miesta.
A koniec, ten je priam grandiózny.
Je to Sci-Fi aké má byť - s kúskom romantiky, so super hlavnými postavami, so záporákmi tesne v závese a s vražednou umelou inteligenciou na palube. Túto knihu si proste musíte prečítať!

Upozornenie: knihy je chvíľami nepraktická a ťažká - posilňovanie rúk v cene :) (ale za ten zážitok to na 100 % stojí).

Čítaj viac

2
2

Kristína Kováčová napísala recenziu

17.10.2020 19:16

Kniha je úžasná a pútavá od samého začiatku až do konca. Ľahko sa číta vďaka forme akou je písaná (občas ale naštve keď si musíte knihu kvôli pár stranám stále otáčať hore-dole, doprava-doľava, no aj to má svoje čaro).
Príbeh je dosť odlišný od prvej časti tejto série je to zase o úplne inom druhu problému, nenadväzuje priamo na predchádzajúcu knihu (avšak určité veci by bez prečítania predchádzajúceho dielu nedávali vôbec zmysel). Príbeh má nových hlavných hrdinov, ale som rada, že sa do príbehu na konci znovu zapojí aj Kady a Ezra.
Dej je plný zvratov a množstva nepredvídateľných okamihov, autori ich síce mierne naznačia, ale prakticky ich hneď ututlú a nakoniec som aj tak asi 100 x otvárala ústa dokorán od prekvapenia, v jednej chvíli je všetko stratené a nakoniec hlavná hrdinka Hanna vytiahne z rukáva minimálne 5 es akoby bola od začiatku o 10 krokov vpred.
Celú sériu jednoznačne odporúčam a nepochybujem, že sa k nej ešte párkrát vrátim.
Nakoniec ešte jedna pozitívna vec. Pri týchto knihách nie len čítate, ale zároveň aj posilňujete ruky, pretože každá z kníh váži minimálne kilo :)

Čítaj viac

Gemina
  • Amie Kaufman
  • Jay Kristoff
4,9
16,19 €

2
Kristína Kováčová

Kristína Kováčová prečítala knihu

16.10.2020 10:31

2
Kristína Kováčová

Kristína Kováčová prečítala knihu

16.09.2020 11:03

2
Kristína Kováčová

Kristína Kováčová prečítala knihu

15.07.2020 19:36

2
2

Kristína Kováčová napísala recenziu

26.05.2020 06:55

Kniha je úžasná, hoci ťažšia na pochopenie a zorientovanie sa v nej. Pri jej čítaní vo mne dokázala prebudiť neskutočne veľa pocitov a niektoré postavy sa mi zhnusili až tak, že som ju musela na chvíľu odložiť.

Čítaj viac

2
2

Kristína Kováčová napísala recenziu

26.05.2020 06:49

Kniha je veľmi pekná, taka oddychová. Čítala som ju po pozretí filmu a musím povedať, že kniha je lepšia. Samozrejme vo veľa veciach je iná ako film. Očakávala som od tejto knihy veľa a nadmieru to splnila. Odporúčam.

Čítaj viac

2
Kristína Kováčová

Kristína Kováčová prečítala knihu

25.05.2020 17:37

2
Kristína Kováčová

Kristína Kováčová získala odznak Máte čitateľský profil

25.05.2020 13:39

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Knihy nikdy nikomu nepožičiavaj, pretože ti ich nikto nevráti. Jediné knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní.“

France