Kristína Drážovská

5

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

03.01.2021 10:18

Toto bolo veľmi krásne. Kniha má svoje chybičky krásy a štýlom písania to je podstatne jednoduchšie, avšak svojou myšlienkou a pointou prevyšuje mnohé obsiahle romány. Autor do knižky vložil neskutočné množstvo lásky a príbeh Gumpa vás takmer ihneď chytí za srdce. Budete mu držať palce, cítiť s ním a tak trošku sa aj hnevať na to, akí my ľudia vieme byť... Knižku vám však určite odporúčam a najmä všetkým milovníkom a vlastníkom štvornohých kamošov :)

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

25.12.2020 11:21

Rebeccu som mala to šťastie čítať ešte veľmi dávno v staručkom vydaní, ktoré som si natešená priniesla domov. Vtedy sa mi ani len nesnívalo, že by sa mi mohlo tak veľmi pošťastiť a jej kvalitu si ešte všimnú natoľko, až o nej natočia film a vydajú ďalšiu dotlač, ale dobre že sa tak stalo!
Román je neskutočne nadčasový a pútavý. Daphne du Maurier je majsterka v nápaditosti a v námetoch, ktoré nikdy nie sú podobné jej predošlým. Kniha si po celý čas udrží vašu pozornosť a nebudete sa od nej vedieť odtrhnúť. Rebecca je tajomná, iná a svojím spôsobom desivá. No každá jedna minúta strávená s ňou stojí za to, takže dúfam že už čoskoro sa do jej mrazivých strán ponoríte aj vy :)!

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

07.11.2020 08:10

Na čítanie tejto knihy si hádam ani nedokážem predstaviť lepšie obdobie, než dlhé jesenné večery a hmlisté tmavé rána. Karika opäť raz vytvoril atmosféru a povedačku, ktorá sa v mysli usadí na dlhšie. Úprimne? Od dočítania som sa neraz pristihla pritom, že sledujem či za mnou náhodou tmavá postava v háboch pomaličky nekráča a nesleduje každý môj krok. Chvíľami si ju predstavujem, premýšľam nad tým akoby som zvládla situáciu, ktorej čelili postavy... Nuž ale nech už by som ju zvládla akokoľvek, pointou je, že mne sa Karika opäť raz páčil. Nepomôžem si, ale baví ma :)! Trošku škoda je však to, že Smršť nie je až tak veľmi prepracovaná kniha. Dej je rýchly, jednoduchý, neobsahuje veľa konfliktov a zápletok, ale vašu pozornosť si udrží - o tom sa nemusíme baviť. Za mínus však považujem koniec. Nehodil sa mi ako vyvrcholenie celej tej šialej jazdy, resp. ma sklamal, no stále si dokážem udržať ten dobrý pocit zo zvyšku. Nuž ale ako som už povedala... škoda len tej dĺžky! Kľudne by som brala komplexnejší príbeh, keďže ma to držalo v napätí. Každopádne odporúčam :)!

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

24.10.2020 19:10

Veľmi som sa tešila, že sa po rokoch dočkám novej knižky od jedného z mojich najobľúbenejších autorov - síce z celkom iného súdku než bola jeho predchádzajúca, no predsa len podpísaná rukou, ktorá má talent na slová. Nuž... Ťažko sa mi to priznáva a vlastne sa mi to aj poriadne ťažko píše, ale pravdou je že mne táto kniha nesadla. Neviem, či som ju začala čítať len v nesprávnom čase alebo to naozaj nie je môj štýl, ale tentoraz sme si s Chboskym moc nesadli. Od začiatku ma zaujal námet a veľmi som sa tešila na to ako bude príbeh vyzerať. Ibaže autor si skrátka nedokázal udržať moju pozornosť a celé to bolo divné, atmosféra na mňa nefungovala... Myslela som si, že Imaginárny priateľ bude niečo ako Stranger Things, ale nebolo ????. Veľmi ma to mrzí, pretože som sa na knižku extrémne tešila, ale nenašli sme si k sebe cestu. Verím však, že svojich čitateľov si nájde, pretože toto je len a len môj dojem, ktorého by som sa aj ja sama rada zbavila. Chvíľami mi to veľmi pripomínalo tvorbu Kinga, čo môže byť presne ten problém pre ktorý to na mňa nefungovalo. Ani jeho písanie mi zatiaľ nikdy nesadlo, ale na druhú stranu koľkým ľuďom áno :)!

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

18.09.2020 22:32

Neviem či dokážem opísať aká nadšená som z tejto knižky... Kúpila som si ju úplne neplánovane, pretože jej nádherná obálka ma zaujala na prvý pohľad. Od Eriky Jarkovskej som doteraz nič nečítala, ale jej novinkou si ma získala. Mary z Genesee je prekrásny príbeh plný lásky, radosti, smútku a života. Od prvého momentu ma jej dej strhol a ešte teraz mi je smutno, že je tej krásnej púti životom Mary koniec. Veľmi mi jej odvážna, pevná a zároveň nekonečne nežná povaha prirástla k srdcu. A to sa týka celej knižky... Po celý čas som bola dojatá a šťastná z toho, že mi tento príbeh neunikol, ale že si ma sám našiel a priniesol mi zážitok na ktorý nezabudnem :). Krásne!

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

11.09.2020 10:02

Táto kniha je iná. Vojnové príbehy z pohľadu Nemcov sú oveľa zriedkavejšie a asi aj preto sa neraz zabúda na fakt, že aj oni boli obeťami systému a ideológie, ktorá napokon zničila mnohé životy.
Biela ruža, čierny les je príbehom mladej Franky, ktorá žila pokojným životom so svojou rodinou. Vyrastala v Nemecku, dospievala pri milujúcich rodičoch, ale spoločnosť okolo nej sa začínala meniť. A táto kniha sleduje a opisuje to, akým rýchlym spádom sa Nemecko menilo. Ako názory a nenávisť postupne napĺňala myslenie susedov, rodín a najbližších...
Dej sa prelína so spomienkami na minulosť a na súčasné dianie. Postupne sa stupňuje vplyv nacistov a príbeh tak dostáva neustále novú atmosféru. Franka od začiatku až do konca prechádza veľkými zmenami a jej charakter sa neustále rozvíja. Autor koniec koncov napísal veľmi pekný príbeh, ktorý je o prekonávaní svojich vlastných síl, viere v ľudskosť, o odvahe a o láske. Je pravda, že pár chybičiek krásy by sa tu našlo a že aj napriek kvalitnému písaniu si kniha nie vždy vedela udržať moju pozornosť... Aj tak však za prečítanie rozhodne stojí a príbeh sa mi páčil :).

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

02.09.2020 21:28

Ach Darca hviezd... Od Jojo Moyes som čítala takmer všetky jej knižky, no priznám sa že táto patrí k najobľúbenejším. Už od prvej chvíle ma nadchla téma a atmosféra príbehu, ktorý je o odvážnych ženách, ktoré roznášajú po horách knižky. Ich pojazdná knižnica šíri diela ako Malé ženy medzi ľudí vzdelaných, i nevzdelaných a zároveň sa dozvedáme viac o ich životoch a povahách. Hrdinky príbehu sú neskutočne sympatické (a tvrdohlavé a silné) a tak vás bude po celý čas baviť sledovať ich osudy a trápenia, tak ako aj radosti a úspechy. Budete im držať palce a zároveň s nimi cítiť, pretože tento príbeh vás skrátka prenesie oveľa hlbšie a ďalej, až napokon máte pocit, že ste sa v ňom ocitli a ponorili sa doň... Všetko v tomto príbehu mi je zvláštnym spôsobom blízke, pretože hrdinky som už nakoniec vnímala ako blízke priateľky a ich prostredie v ktorom si nažívali na mňa pôsobilo ako druhý domov. Naozaj môžem povedať, že som si z tohto odniesla pekný zážitok. A naozaj vám môžem knihu len úprimne odporúčať :)!

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

03.08.2020 10:49

Víťazky sú príbehmi žien, ktoré predstavujú každú jednu z nás. Sú to príbehy, ktoré často nie sú vypočuté a v tom horšom prípade si nikdy nenájdu svojich poslucháčov. Sú bolestivé, ale aj plné sily. Predovšetkým sa však dejú... Všade na svete a v našom okolí tiež. Pre mňa bola táto kniha obrovským zážitkom a aj keď je len útla a prečítate ju za malú chvíľu, tak pocit, či hlbší dojem z nej vám ostane na dlhšie... a to je dobre. Všetko na Víťazkách je dobré. Od striedania časových línii k minulosti a prítomnosti, až po štýl písania autorky a jednotlivé postavy - nemám, čo vytknúť. Len pochváliť :).

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

08.07.2020 12:08

Priznám sa, že už od začiatku som nevedela, čo mám od tejto knihy čakať. Krimi žáner až tak veľmi často nečítam, ale predsa len ma zaujala anotácia, ktorá vyzerala viac, než sľubne a pomerne pozitívne hodnotenia zo zahraničia ma tiež celkom nadchli... Očakávania som nemala asi žiadne, ale aj napriek tomu musím priznať, že to asi nebola úplne moja šálka kávy. Respektívne, keby to mám definovať, tak štýl písania autorky mi až tak veľmi nesadol. Nepáčil sa mi typ rozprávania, aký si pre tento príbeh zvolila a aj keď bol príbeh ľahký a mal dobré tempo, tak nie vždy si dokázal udržať moju pozornosť. Zápletka však bola zaujímavá a rozmanitosť postáv dávala príbehu ešte lepšiu atmosféru. Zhrnula by som to tak, že malo to svoje výhody a malo to svoje nevýhody. Myslím si, že táto kniha sadne mnohým ľuďom, pretože je skvelá na letné dni, relax, ale aj na potrápenie mysle. Mne osobne však nesadla do nálady a nebol to môj štýl príbehu, ktorý mám věsobecne rada. Svoje výhody to však malo a rozumiem prečo to malo také pozitívne hodnotenia :). Aj napriek tomu, že mne až tak nesadla by som vám ju kľudne odporúčila a myslím si, že svojich fanúšikov si poľahky nájde.

Čítaj viac

5
5

Kristína Drážovská napísala recenziu

16.06.2020 08:24

Na niektoré knihy sa hodnotenia píšu ťažšie... Mám pocit, že aj táto je jednou z tých. Kniha nie je klasickým románom v ktorom by sme sledovali zápletku, či dejové línie. Jej začiatok je oveľa viac plný faktov a skutočností, ktoré žiaľ nevieme zmeniť. Autorka nám predstavuje ženy, ktorých sa udalosti týkajú. Predstavuje nám pozadie a okolnosti, nuž a kniha takisto obsahuje fotografie, ktoré dopĺňajú životy osôb o ktorých čítame. Nie každému sadne tento štýl, pretože jedná sa o niečo iné, než o vojnové romány, na ktoré sme zvyknutí. To však nič nemení na tom, že či už románovou alebo historickou formou - je výpoveďou o hrôzach, ktoré sa stať nemali a predsa sa stali. Dáva nám zrkadielko a zaznamenáva spomienky, na ktoré napriek všetkému zlému netreba zabúdať. Najmä v dnešných časoch nie... Za pozitívum vnímam aj korešpondenciu, ktorá sa napokon v knihe nachádzala. Vždy mám v knihách rada listy alebo takéto drobné útržky, avšak priznávam, že aj pre mňa bola táto kniha niečím, na čo nie som celkom zvyknutá. Zmena je však život a niekedy je dobré čítať aj príbehy, ktoré do našej komfortnej zóny celkom nezapadajú.

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia