Kristína Drážovská

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

29.06.2022 08:33

Čítala som pár rozpačitých recenzii, po ktorých ma trošičku chytali obavy, ale stále som sa nevzdávala nádeje, že táto kniha môže byť dobrá. Keď som ju začala čítať, páčila sa mi, ale čakala som že príde moment, kedy si poviem, "och, už chápem tým recenziám". Ono to však neprišlo. A mne sa na moje potešenie páčila stále viac a viac. Od začiatku do konca som si jej čítanie užívala až tak veľmi, že so mnou cestovala v autobuse, sprevádzala ma v kaviarni a robila mi spoločnosť v každej voľnej chvíli. Je to pre mňa taká oddychová záležitosť, ale zároveň cítim, že som sa do príbehu naozaj ponorila, a stal sa na chvíľku mojou súčasťou. Veľmi živo si viem predstaviť kníhkupectvo u Val, psíka Wallyho, určité momenty... A ach, už teraz mi chýba celé to prostredie! Kniha bola melancholická, ale ani napriek tomu na mňa nepôsobila ťaživo, či depresívne. Bolo z nej cítiť nádej a odhodlanie. Zamilovala som si poetický štýl, ktorým je príbeh písaný a vďaka tomu autorka vytvorila niečo výnimočné, farebné a plné lásky ku knižkam. Táto kniha by si zaslúžila viac pozornosti, než sa jej zatiaľ dostalo a za seba ju určite odporúčam :)!

PS a úplne úžasné maličkosti?
1) hrdinovia si spolu čítali Outlander
2) obálka. Ani neviem popísať aká krásna v skutočnosti je!

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

15.06.2022 05:07

Knihu som čítala veľmi dlho, no každá jedna chvíľka pri nej mi za to stála. Ani neviem, ktorá hrdinka mi k srdcu prirástla najviac, no samotný príbeh si ma získal na 100%. Nie je to vojnový román, na aký sme zvyknutí. Autorka nás neprenáša do priamych bojov, či do zákopov - ocitáme sa však vo vojne, ktorá prebiehala celkom iným spôsobom. Potajme a v mysli. Je to úplne odlišný front, kde hlavnou zbraňou je inteligencia a myseľ, no o to fascinujúcejšie je stať sa súčasťou tohto dávneho projektu, o ktorého existencii som donedávna nikdy nepočula.
Štýl písania bol fantastický! Napriek dĺžke príbehu som sa vôbec nenudila (práve naopak) a už teraz mi je za knižkou smutno. Chýbajú mi drobné radosti, či smútky troch žien, ktorých životov som bola na chvíľu súčasťou. Chýba mi celá tá komplexnosť príbehu vďaka ktorej som sa ocitla duševne o niekoľko rokov dozadu a v období, ktoré je mi vzdialené. A aj keď mi je ľúto, že na knihu už môžem iba spomínať, o to viac som rada, že som mala tú možnosť si ju prečítať :). Odporúčam!

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

28.05.2022 16:17

Priznám sa, že aj keď milujem historické romány, a po tomto konkrétnom som siahla viac menej na istotu, zo začiatku som s ním bojovala. Veľmi. Bolo pre mňa náročné zorientovať sa v deji, ktorý mal obrovské množstvo rozprávačov, ktorí sa až príliš často striedali. Takmer na každej jednej stránke sa uhol pohľadu menil, až som postupne začala strácať pozornosť a záujem... Netuším kde nastal ten zlom, ale napokon sa mi všetko o čom doteraz hovorím zapáčilo a práve naopak - od knihy som sa nedokázala odtrhnúť. Polovicu som prečítala za jeden deň a na konci mi bolo ľúto, že po ruke nemám ďalší diel, alebo že príbeh nemá viacej strán. Prekvapilo ma to, ale v pozitívnom slova zmysle :). Čítanie som si veľmi užila a môžem povedať, že sa jedná o veľmi rozsiahly, ale najmä komplexný príbeh, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Ak máte radi historické romány, tak toto je povinná jazda!

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

14.05.2022 06:20

V poslednom čase už vojnové romány nevyhľadávam toľko, ako tomu bývalo kedysi... Sirota z Varšavy ma však zaujala a mala som chuť si ju prečítať. Knižka sa týka dvoch hrdinov Romana a Elžbiety, pričom Roman žije v židovskom gete v nehumánnych podmienkach a Elžbieta je na strane opačnej, v bezpečí a viac menej pokojne nažívajúc. Vojna sa však dotýka oboch životov a tak postupne sledujeme, ako ju prežívali a koľko odvahy v sebe neraz museli nájsť. Príbeh sa číta dobre a pútavo, no aj tak má svoje chybičky krásy, kvôli ktorým som sa mala občas problém začítať. Vyrušovalo ma najmä, ako sa v rozhovoroch zakaždým hrdinovia oslovovali krstným menom. Znelo to veľmi neprirodzene. Ale aj napriek týmto drobnostiam sa mi príbeh páčil a neraz som sa naopak začítala natoľko, že som stratila pojem o čase. Pokiaľ vás knihy z vojnového obdobia bavia, tak vám určite odporúčam aj túto :).

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

30.04.2022 21:25

Táto kniha vás dokáže prinútiť milovať svoj svet a všetky maličkosti v ňom. Pripomenie vám vašu mladosť alebo sa s ňou stotožníte, pretože ešte len prežívate roky, ktoré raz nazvete svojimi mladými. Nech je ako chce, verím že Bez dychu si zamilujú tí ľudia, ktorí si ju zamilovať majú. V mojom prípade sa to podarilo a áno, som za to veľmi vďačná. Aj keď som si myslela, že toto bude iba ďalší tínedžerský príbeh, o ktorých som tvrdila, že ma už nebavia, zistila som jediné... Z príbehov a žánrov zrejme nevyrastáme. Vyrásť môžeme len z toho, že pre knihy neexistujú škatuľky a nálepky, ktorými ich sami v mysli označíme. Teraz si len želám, aby ten príbeh tak skoro neskončil. A najmä aby som sa na ostrove ocitla tiež.

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

26.03.2022 15:46

Veľmi milé a zároveň obrovské prekvapenie. Knihu som obzerala hlavne kvôli krásnej obálke, no nakoniec som dostala príbeh s prvkami, ktoré milujem. Dej mal záhadnú historickú líniu, tajomstvá, nádhernú atmosféru a takto by som mohla pokračovať hádam aj do rána :) Neviem, čo som čakala, ale že to bude taká chytľavá a skvele napísaná knižka… to asi nie.

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

17.03.2022 18:08

Moja nová obľúbená kniha? Rozhodne áno! Od prvej stránky to bolo prekrásne a len ťažko sa mi slovami opisuje, čo všetko vo mne príbeh zanechal. Bolo to poetické, hĺbavé, čarovné, nadprirodzené, reálne, surové a zároveň láskavé. Mám pocit, že som prežila kus života kým som sa dostala na záver. Akoby aj kúsok mňa zostarol spolu s generáciami hlavných hrdinov. Ach, ale bolo mi cťou venovať im kúsok svojej duše. Na oplátku sa mi vryli priamo do srdca. Aká zvláštna kniha, ale aká krásna...

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

12.03.2022 10:56

Táto knižka ma veľmi milo prekvapila. Konečne som prišla na iné myšlienky a stránky sa otáčali akoby samé. Paríš v podaní autorky a z pohladu hlavnej hrdinky bol nádherný a po celý čas som sa cítila byť súčasťou. A aj keď som čakala, že to bude mať nejaké “ale”, tak nie. Príbehu nemám čo vytknúť. Myslela som si, že tieto tínedžerské romány ma už moc nebavia, no toto je veľmi svetlý príklad toho, že aj tento žáner ešte má čo ponúknuť :)

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

30.12.2021 07:51

Zrejme najkrajšia kniha akú som za posledný čas čítala (ak aj nie za celý rok). Nikto vás nepripraví na tú krutosť a surovosť akou je písaná, ale zároveň ani na tú poetickosť, krásnu, nežnosť a rozprávkovosť, ktorá ju tvorí. Bolo to nádherné... Až mi je ľúto, že už som ju prečítala.

Čítať viac

7
7

Kristína Drážovská napísala recenziu

11.12.2021 17:41

Od Miša som čítala všetky knihy, ale musím priznať, že táto sa mi zatiaľ páčila najviac. A možno je to aj tým, že strašidelne knižky mám rada. Väčšmi mám však pocit akoby sa každým príbehom a každým napísaným riadkom stále viac a viac nachádzal a zlepšoval. Ak jeho knižky mali nejaké chybičky, tak jeho štýl písania je stále uveriteľnejší a prepracovanejší. Príbeh bol pútavý, zaujímavý a vedel si udržať moju pozornosť. Prečítať sa dá až nebezpečné rýchlo a ja len konštatujem, že som veľmi rada, že môžem pozorovať autorove úspechy a teším sa čo ďalšie ešte prinesie :)! Tak ako aj jeho postava uja Mareka mala v príbehu obrovskú fantáziu, tak aj Michal chrlí nápadmi, ktoré sú vždy nečakané a nikdy neviete, čo ďalej príde.

Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare
Clockwork Angel
Cassandra Clare