Kristína Drážovská

9

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

07.12.2023 20:19

Myslím, že som sa zaľúbila… Veľmi pekný príbeh! Zo začiatku som bola zmätená, ale nakoniec ten dej a magický realizmus, ktorého tam bolo len tak trošku, spolu krásne hrali. Vôbec by som nenamietala keby mala kniha aj pár strán navyše. Ťažko sa mi s ňou lúčilo, pretože číta sa rýchlo a chvíľami až nechcete, aby skončila :)

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

11.11.2023 19:24

Toto bolo výborné! Príbeh je pútavý, podmanivý, samozrejme aj chvíľami strašidelný a neskutočne rýchlo sa doň začítate. Tak trošku sa mu nedá odolať... Neustále máte chuť prečítať si ešte jednu kapitolu, až nakoniec zistíte, že nedokážete prestať, kým nebudete poznať pravdu. Veľmi sa teším aj na sfilmovanú verziu :)!

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

07.09.2023 20:09

Pre mňa určite nová srdcová záležitosť :). Bolo to neskutočne milé, škótska príroda je čarovná, pojazdné kníhkupectvo bolo ako splnený sen (nielen pre hrdinku) a ach… ani nemám slov. Čítať túto knižku je ako dostať objatie po ťažkom dni.

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

28.08.2023 08:51

Táto kniha mala byť o konci, ale opak je pravdou. Je o začiatku a o tom ako nikdy nie je na nič neskoro. A tak vzniká nádherný príbeh o priateľstve, o ľudskom pochopení a najmä o nachádzaní seba samého a radostí v živote (v tých najmenších maličkostiach). Terryna postava prechádza veľkou premenou, tým že jej osobnosť je na začiatku skôr uzavretá, bojazlivá a úzkostlivá. Doma je len ženou v domácnosti a matkou, ktorá je vždy po ruke, ale pozornosti sa jej dostáva asi ako nábytku v obývačke. Na ceste sa jej charakter však začína prebúdzať a objavuje svoje nové já, svoje vlastnosti a dobrodružnú stránku plnú nenaplnených potrieb, čo bolo veľmi pekné sledovať. Tento príbeh by mal byť strašne smutným a aj keď je naozaj dojímavý, tak v skutočnosti je skôr plný nádeje a nezabudnuteľných okamihov. Dáva priestor zamyslieť sa, zosumarizovať vlastný život, zasmiať sa a zároveň uvoľniť. Život treba žiť. O tom príbeh je, ale je na nás ako ho prežijeme.
Za mňa Pravidlá cesty veľmi veľmi odporúčam a dúfam, že sa knižke dostane dostatok pozornosti, pretože je skvelá. Prekvapí vás tým, ako veľmi si jej čítanie užijete :).

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

19.08.2023 16:08

Veľmi som rada, že som si to prečítala. Nádherná, úprimná a dojímavá kniha, ktorá je ako vystrihnutá zo skutočného života. Každý si v nej nájde to svoje a najmä vo vás zanechá obrovský dojem. Napriek tomu aká smutná a chvíľami ťaživá môže byť sa číta až neskutočne ľahko a rýchlo. Striedanie časov perfektne funguje a núti vás čítať príbeh stále ďalej. Prečítate to rýchlo, ale bude vám to za to stáť :)!

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

23.06.2023 19:43

Tá mystická, záhadná a pochmúrna atmosféra je neskutočne fascinujúca. Ťažko sa verí, že toto má nejaký reálny základ, ale žiaľbohu je to tak ako to je. A kniha je to výborná! Ľahko sa vám dostane pod kožu, rýchlo sa číta a jej hranica s fikciou a realitou je veľmi tenká. Chvíľami ani sami neviete čomu veriť, ale to pochopíte sami. Na jej konci určite nebudete ľutovať, čas ktorý ste s ňou strávili. Pokiaľ vás takéto témy bavia, tak určite odporúčam!

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

12.06.2023 07:34

Aj vy milujete, keď je von teplo, sedíte niekde v tráve alebo sa vyvaľujete na pláži a spoločnosť vám robí možno trošku oddychový, ale dokonale milý, romantický príbeh? Tak toto je potom skvelá voľba pre vás! Áno viem, že tínedžerské knihy kde buď niekto zomrel, alebo je chorý už môžu byť klišé, ALE… Toto bolo výborné! Nielen že má táto kniha obálku, tak krásnu, až vám srdce zapiští, ale aj jej obsah je úplne dokonalým rozptýlením a letnou nutnosťou. Ani na chvíľku som sa nenudila a celý čas som sa usmievala popod nos. Príbeh sa síce týka smutnej udalosti, ale nie je smutný. Je skôr o radosti zo života a objavovaní nádeje tam, kde sa dávno stratila. Určite odporúčam :)!

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

15.01.2023 09:53

Kniha mala svoje chybičky krásy, ale jej prednosti boli ďaleko citeľnejšie. To prostredie je nemožne si nezamilovať! Hrdinovia sa ocitnú v nádhernom zimnom Laponsku, kde pozorujú polárnu žiaru, skúšajú psie záprahy, pijú horúcu čokoládu, guľujú sa v snehu... Neviem si predstaviť krajšie navodenie vianočnej atmosféry :)

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

06.11.2022 10:09

Veľmi dobrá kniha. Páčilo sa mi ako sa v príbehu striedali pohľady z minulosti a prítomnosti, a znovu to malo takú zvláštnu clivú, melancholickú atmosféru. Určite ju budem odporúčať ďalej. Len s tým koncom bolo ťažké pre mňa zmieriť sa... Stále som dúfala, že ešte pár stránok pribudne.

Čítať viac

9
9

Kristína Drážovská napísala recenziu

01.11.2022 17:35

Bála som sa, že aj keď príbeh znie lákavo, tak spracovanie bude slabšie... No toto bolo fantastické! Skrátka som len poobede chytila knihu do rúk a už večer som bola takmer na konci. Akonáhle začnete Napospas čítať, tak pre vás okolitý svet prestáva existovať. Príbeh hlavnej hrdinky Maddy, ktorá sa ocitne v sociálnom experimente, spolu s ďalšími siedmimi ľuďmi na opustenom Škótskom ostrove, vás absolútne strhne. Je to ako také reálnejšie Hunger Games, aj keď samozrejme pointa je inde. Na ostrove má skupinka vytvoriť priestor na život, nie život brať, no rok je dlhá doba a Maddy sa stane terčom útokov a nenávisti, nakoľko má celý život problém niekam patriť. Príbeh je napínavý, strhujúci, zaujímavý a straaašne rýchlo vám ubehne. Povedala by som, že až príliš rýchlo. No stojí za to! Pri čítaní budete ledva dýchať :)

Čítať viac

„Úlohou rozprávača nie je povedať ti, ako máš myslieť, ale dať ti otázky, o ktorých máš premýšľať.“

Cesta králů - Brandon Sanderson, 2012
Cesta králů
Brandon Sanderson