Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Knihy
E-knihy

Bibliophile_katiereadsbooks

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

2
Bibliophile_katiereadsbooks

Katarina Schwarzova získala odznak Šťastných 7

26.11.2020 20:42

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
2

Katarina Schwarzova napísala recenziu

10.11.2020 20:41

Psychothriller z pera začínajúcej slovenskej autorky? To som si nemohla nechať ujsť. A veru dobre som urobila.

Príbeh Mišky sa začína a rovnako aj končí na psychiatrii. Jedného dňa ju kamarátka nahovorí na výlet do starej opustenej psychiatrickej liečebne. Už to samo o sebe navráva, sa sa budú diať záhadné a čudné veci. Tam na zemi objaví stránky z chorobopisov vtedajších pacientov a medzi nimi aj ten svoj. Problém však je, že je datovaný do budúcnosti vzdialenej niekoľko mesiacov. Ako inak, do opustenej budovy sa Miška ešte vráti a to jej zmení život už nadobro. Ocitá sa predsa len na psychiatrii. A je obvinená z pokusu o vraždu. Spolu so svojim lekárom sa pokúša zistiť pravdu.

Musím uznať, že na prvotinu to bolo vynikajúce. Naozaj skvelé. Prostredie psychiatrie mám veľmi rada ( nepýtajte sa ma prečo ???????, neviem to vysvetliť ) a tu sa odohráva celý príbeh. Kniha má veľmi napínavý dej a skvelo vykreslenú atmosféru. Miestami som skoro nedýchala a otáčala som jednu stranu za druhou. Hoci ma trocha sklamal záver, zdal sa mi nejaký urýchlený, akoby autorka potrebovala naplniť kvótu 300 strán a na záver jej zostalo len 20. To je pre mňa málo. Záver by si zaslúžil viac. Viac strán, viac vysvetlenia, viac záhadnej atmosféry, viac uzavretý alebo možno práve otvorený koniec. Kľudne by som čítala ešte ďalších 100 strán navyše.

Ale inak, ako píšem vyššie, určite stojí za prečítanie. Kto má rád tento žáner, vyskúšajte. Podľa mňa vás kniha veľmi milo prekvapí. A osobne dúfam, že autorka už pracuje na niečom ďalšom. Lebo jej ďalšiu knihu si určite nenechám ujsť.

Čítaj viac

2
2

Katarina Schwarzova napísala recenziu

17.10.2020 11:37

Simonka Rošková opäť nesklamala. Vynikajúco napísaný príbeh, ktorý by som určite zhltla na jeden šup, ak by mi to okolnosti dovolili. Opäť si vybrala za ústredný motív svojej knihy ťažkú tému. Veľmi ťažkú. Zbabraný život, matka závislá od alkoholu s veľkými dlžobami, otec, ktorý svoj boj vzdal ( a pekne ma tým naštval, lebo mám pocit, že myslel sám na seba nie na svoju dcéru), premrhaný potenciál.

Vanesa to jedného dňa už nevydrží a od svojej matky alkoholičky sa odsťahuje. Preruší štúdium medicíny, aby si mohla na živobytie začať zarábať a zamestná sa v kasíne otca svojej najlepšie kamarátky. Život si tým však neuľahčí, práve naopak. Odišla síce od svojej závislej matky, no postupne si sama vybudovala vlastnú závislosť a síce na ostrých predmetoch. Vanesa totiž uniká od reality a problémov tým, že si sama ubližuje. A po tom, čo sa zapletie so ženatý mužom sa jej svet otočí naopak.

Táto kniha nie je len o strate lásky a nádeje, o nezdravom vzťahu Vanesy k sebe samej a k svojej matke, no je aj o hľadaní samého seba, o znovunájdení nádeje na lepší život, o zmierení, o nájdení lásky a nového smeru v živote.

Čítaj viac

2
2

Katarina Schwarzova napísala recenziu

31.07.2020 18:39

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Noc, ktorá mi zmenila život je román vhodný najmä pre ženy, ktoré majú rady romantiku, napätie, ale aj šteklivé scény. Kniha je doslova jednohubkou vhodnou na spríjemnenie si chvíľ pri vode, či na upršané poobedie strávené pod dekou.

Zobrazuje osudy Anny a Adama, ktoré sa pretnú v jednej osudnej chvíli a majú dopad na celý ich život. Anna sa totiž jeden večer stane obeťou prepadnutia a znásilnenia a Adam sa stáva svedkom, nakoľko sú aktérmi práve jeho priatelia. Situácia sa, ako inak, skomplikuje, keď sa časom do seba obaja zamilujú a a pravda začína postupne vychádzať na povrch.

Kniha sa mi čítala veľmi dobre. Kapitoly sú písané aj z pohľadu Anny aj Adama, takže máme možnosť sledovať dianie z dvoch uhlov pohľadu. Príbeh je napínavý a okamžite ma vtiahol do deja a ja som tak chcela čítať stále ďalej a ďalej. Veľmi mi však chýbalo viac opisov, nielen dialógy a myšlienkové pochody samotných postáv. Rovnako mi veľmi nesadli sexuálne scény, ktoré boli na mňa dosť rozpačité a v texte bolo aj zopár chýb a preklepov. Odhliadnuc od toho je ale kniha veľmi vydarenou prvotinou a určite sa teším na autorkin ďalší počin.

Čítaj viac

2
2

Katarina Schwarzova napísala recenziu

27.11.2019 19:32

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

SIMONA ROŠKOVÁ - Vzala si mi všetko

Druhý román z pera Simony Roškovej sa znova zaoberá zložitým vzťahom matiek k svojím deťom.

Je rozdelený na dve časti. Prvá časť sa odohráva počas Johankinho detstva, ktoré je, žiaľ, úplne odlišné, ako u iných detí. Vyrastá v špinavom a zadymenom byte sama so svojou matkou Renátou. Tú opustil Johankin otec hneď po tom, čo sa dozvedel o jej tehotenstve. Táto udalosť poznamenala Renátu a Johanku na celý život a nikdy sa z nej celkom nespamätali. Pri tom, ako trávi Johanka noc zavretá v špajzi, ako sa od strachu pociká alebo zaspáva hladná, budete plakať a nadávať zároveň.

V susednom byte žije Renátina priateľka Miška, ktorá je rovnako na svoju dcéru Veroniku sama, keďže jej manžel zomrel pri autonehode.

Ženy sú absolútne odlišné. Zatiaľ čo Renáta sa vzdala a svoju dcéru neznášala, lebo jej pripomínala všetko, o čo prišla, Miška sa na svoju dcéru upla a spolu tak prekonali to najhoršie.

Počas čítania som sa stále nevedela rozhodnúť, či mi je Renáty ľúto, lebo jej bolo ukrivdené alebo či sa mám na ňu hnevať, lebo sa jednoducho nedokázala z jednej životnej udalosti spamätať a vinu hádzala na svoju malú dcérku. Neustále sa vo mne striedali pocity hnevu a ľútosti.

A rovnako som mala zmiešané pocity aj z Mišky. Vedela, čo sa doma u Renáty deje, že sa k dcére nespráva tak, ako by sa mama k dieťaťu mala chovať, no aj napriek tomu nezakročila. Snažila sa občas Renátu usmerniť, postrážila Johanku a dala jej najesť, ale aj napriek tomu sa väčšinou nemo prizerala.

Druhá časť sa ohohráva o 17 rokov neskôr, kedy sú obe dievčatá, Johanka a Veronika, dospelé a majú svoje vlastné životy. Dozvedáme sa, že Renáta opustila dcéru a utiekla do Ameriky, aby sa napokon znova vrátila so snahou o zmierenie. Rovnako sa dozvedáme aj o osude Johankinho otca a Mišky.

Tento príbeh je neuveriteľne silný a núti nás zamyslieť sa nad sebou. Ako každý deň moje vlastné konanie a rozhodnutia ovplyvňujú iných a predovšetkým moje vlastné dieťa. Určite knihu odporúčam všetkým, či už matkám, budúcim matkám, dcéram, otcom... všetkým.

Čítaj viac

2
Bibliophile_katiereadsbooks

Katarina Schwarzova získala odznak Máte čitateľský profil

24.11.2019 19:04

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

2
Bibliophile_katiereadsbooks

Katarina Schwarzova získala odznak Šťastných 7

14.10.2019 09:37

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
Bibliophile_katiereadsbooks

Katarina Schwarzova získala odznak Plány do budúcnosti

16.03.2019 09:18

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

2
Bibliophile_katiereadsbooks

Katarina Schwarzova získala odznak Horúce novinky

16.03.2019 08:26

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia