Vzala si mi všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2019

12,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Vzala si mi všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2019
Vzala si mi všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2019

Vzala si mi všetko

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro... Čítať viac

4,7 72 hodnotení
1. diel série
Vzala si mi všetko
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2019
320 strán
4-5 hodín čítania

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 49 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Joga pre stuhnuté vtáčatá - Marion Deuchars, Slovart, 2024

Viac o knihe

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro.

Nedokážeme ublížiť iným bez toho, aby sme neranili seba samého...

Kým Michaela sa po tragickej smrti manžela s láskou stará o dcéru Veroniku, Renáta robí svojej Johanke zo života peklo. Dievčatko trpí nedostatkom lásky a jej úprimné pokusy o priazeň matky končia vždy rovnako. Hnevom, krikom a nenávistným osočovaním.

Obidve ženy, napriek rozdielnym postojom k výchove dievčat, spája nerozlučné priateľstvo. Až do chvíle, keď sa Renáta rozhodne urobiť zásadné životné rozhodnutie. To osudovo zasiahne nielen jej dcéru, ale pretrhne aj niť priateľstva s kamarátkou, ktorá jej vždy ochotne podala pomocnú ruku.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
134×191 mm
Hmotnosť
359 g
ISBN
9788082140111
Rok vydania
2019
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
653751
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Vzala si mi všetko
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

72 hodnotení

59
10
0
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6

Vo voľnom čase rada fotím, no hlavne čítam knihy - či už tie voľne dostupné na soc. platformách alebo papierové. Preferujem papierové, tie sú mi bližšie k srdcu.

Majka S
Overený zákazník
19.1.2024
Autorka nám predkladá príbeh dvoch žien, Michaely a Renáty, ktoré majú veľmi odlišné prístupy k výchove svojich dcér. Ich priateľstvo je pevné, no nie ako skala ale skôr ako ľad. Michaela sa po tragédii stará o dcéru Veroniku s veľkou láskou, zatiaľ čo Renáta robí svojej Johanke zo života peklo.
.
.
.
Príbeh je dojímavý, obsahuje brutálnu emocinálnu bombu - plač, nervy, plač, agresia a veľa ďalšieho plaču. Preto aj keď kniha má dosť strán (ja som čítala zväzok oboch kních) tak ju prečítate dosť rýchlo. Čítala sa mi ťažko, pretože správanie Renáty bolo… prečítajte si a uvidíte. Autorka vytvorila silné postavy, ktoré vtiahnu do ich sveta a nenechajú spať. Príbeh je dobre napísaný, páčil sa mi aj štýl, aj keď by sa skôr hodil text písaný v 1.os.jed.čísla - bolo by to viac autentické, viac emócií=viac plaču (samozrejme, to je môj názor).
.
.
.
Záver knihy prekvapil, na jednej strane ok, ale na druhej strane: ČOŽE?! Takže som bola veľmi rada, keď som mala hneď pokračovanie po ruke.
Čítať viac
17.12.2023
Krásna ale aj smutná kniha. Dej sa odohráva v súčasnej dobe, je to príbeh o dievčatku Johanke, ktorá bola svojej matke len na príťaž a brala ju ako bremeno, ktoré musí zo sebou všade ťahať. Matka Johanky sa na nej msti za to že ju jej otec posielal na potrat a preto ju nemá rada a strašne zle sa k nej správa a týra ju aj psychicky ale aj fyzicky. Jedného dňa Johankina matka zmizne a Johanku nechá biologickému otcovi. Ubehne niekoľko rokov Johanka je už dospelá, má vlastný život keď sa zrazu dozvie že matka príde na Slovensko....
Kniha sa číta miestami ťažko aj slzy mi vybehli.
Za mňa super, odporúčam.
Dala by som viac ako 5*.
Čítať viac
16.12.2022
Deti si zaslúžia lásku rodičov
Autorka Simona si nikdy nevyberá ľahké témy, správanie hlavných hrdinov často odzrkadľuje problémy v rodinách či v spoločnosti, preto je dobré čítať jej knihy s porozumením. Takto nastavuje zrkadlo spoločnosti a poukazuje nato, čo je v skutočnosti dôležité. Ja som preto za Simonkine knihy veľmi vďačná, pretože ma často vrátia do reality a prinútia ma premýšľať nad vlastným správaním. 

V knihe Vzala si mi všetko nám rozpovie svoj príbeh malá Johanka a takisto jej mama Renáta. Renáta nebola dokonalá mama, zostala sama s dieťaťom a musela vyžiť z peňazí, ktoré zarobila. No jej najväčší problém bol ten, že bola príliš zahľadená do seba a pozerala len na vlastné problémy. Ona je presne ten typ človeka, ktorý vám znepríjemní deň aj vtedy, ak vyhráte lotériu. Otec Roman sa na Johankinej výchove spočiatku nepodieľal, no aspoň posielal peniaze. 

 Renatino správanie k Johanke bolo často drsné, ľahostajné, bez kúska materinského citu. Mňa ako mamu to veľmi bolelo. Nedokázala by som neobjať svoje dieťa. Renáta často po Johanke kričala a doslova si na nej vyvíjala svoju frustráciu z toho, že ju Roman opustil. Nejde tu však o fyzické týranie, skôr to psychické, jej ľahostajnosť k Johanke bola pre mňa nepochopiteľná. 
Renáta sama nedokázala spracovávať svoje emócie a ovládať svoje správanie a myslela si, že akékoľvek víno jej pomôže. No všetci dobre vieme, že alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán a vždy toho človeka prevalcuje. 

Malá Veronika a jej mamka Miška boli postavy, ktoré vlievali Johanke radosť do života a vytvárali jej na detstvo aspoň nejaké pekné spomienky. Tam bol viditeľný pekný a úprimný vzťah mama- dcéra. Takto autorka vytvorila kontrast, aby nám ukázala, že každý z nás má okolo seba aj pozitívnych ľudí. Takisto Roman bol postavou, z ktorej som bola ja osobne veľmi milo prekvapená. Spočiatku sukničkár a veľký čávo a potom...?

Chcete vedieť ako Johanka vyrástla a čo sa nakoniec stalo s Romanom a Renátou?
...nebojte sa, nikto z nich sa nestal princeznou a nežili šťastne až do smrti, pretože to nie je rozprávka....ale čo im nadelil osud si určite budete chcieť prečítať :-)
Čítať viac
8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
13.11.2022
Vzala si mi všetko
NENÁVISŤ...
Druhá najsilnejšia emócia, ktorú človek môže cítiť po láske. Preto je tá hranica medzi nenávisťou a láskou taká tenká. Ja som knihu ľúbila, ale hlavne nenávidela!
Nenávidela som Renátu (matku), nenávidela som, že je taká bezcitná a sebecká mrcha! Snažila som sa ju pochopiť...vážne som sa snažila. Toľkokrát som jej dala šancu, ale kto je zlý od kosti, ten sa nikdy nezmení. Nenávidím ju kvôli tomu, ako sa správala k Johanke (dcére). Nedokážem to pochopiť! Mám dve deti (netvrdím, že som matka roka, lebo mám svoje chyby), ale neviem si predstaviť, že by sa ma moje deti tak báli, aby sa pocikávali od strachu, keď ma uvidia. Od prvej strany až do poslednej som na ňu nadávala a najradšej by som ju vytrhla z knihy a týrala. Týrala by som ju, kým by sa aj ona nepocikala od bolesti!!! Vždy mala výčitky svedomia, ako sa správala k dcérke. Vtedy vo mne vzbudila nádej, že sa zmení, ale tie výčitky zapila s alkoholom a všetko pokračovalo rovnako ďalej.
"Niektorí ľudia si nezaslúžia náš súcit ani našu lútosť. Sú tak nakazení zlom a nenávisťou, že sa sami rútia do záhuby. Renáta je jednou z nich."

Môžete si povedať, že mne sa ľahko hovorí! Mám dve deti a milujúceho manžela. Ale aj keby som zostala sama, ani tak by som svoje deti netrestala za to, za čo nemôžu! Veď tam je "živý" príklad Miša! Jej manžel zomrel a venovala sa celý život dcérke. Snažila sa pomôcť Renáte, ale nadarmo.

Napriek všetkému som ĽÚBILA tento príbeh! Nebola ani jedna časť, v ktorej by bolo niečo nudné.
Veľmi som si obľúbila Johanku a jej otca. Jediná pozitívna vec, ktorú Renáta spravila, že ho pustila do života svojej dcéry. Tú malú sa nedalo neľúbiť! Skromné dievčatko, ktoré aj napriek tomu aké malo detstvo sa stalo silným a dobrým človekom. Aj keď sa dozvedela, že je tehotná a ostala sama si sľúbila sebe, že bude dobrá mamička.

"Bojí sa, aby nebola ako ona? Bojí sa, že zlyhá ako ona?Nechce byť ako ona."

Mňa si autorka jednoznačne získala!! Už sa obzerám po jej ďaľších knihách. Páči sa mi, že rozoberá aj "silnejšie témy" a nie je len ďaľšou "sladkou" romantickou autorkou. Lebo tieto veci bohužial existujú a treba ich poznať. Treba pomôcť, keď vieme.
Autorka sa hlavne zamerievala na myšlienky a pocity - veľký potlesk preto!
Som jej vdačná za Mišu! Ona bola v príbehu "most, ktorý spája dva brehy". Most, pod ktorým zúrila voda a predsa sa nezrútil.
Čítať viac
9.3.2022
Taký zo života...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Krásny, no zároveň smutný príbeh...je o dievčatku, ktorého bolo mame na príťaž...muž, s ktorým ju čakala ju sklamal a poslal na potrat...a žena sa potom mstila na svojej dcérke...šikanovala ju, ubližovala jej...nechcela ju zoznámiť s jej otcom, ktorý po čase prehodnotil svoje rozhodnutie a dcérku chcel prijať, podporovať ju a tráviť s ňou čas...
Časom mu to umožnila, no ONA ju nenávidela, nakoniec ušla s milencom do zahraničia, na dcéru sa vykašľala, opustila ju, dala na starosť jej otcovi...
Dievča toto jej správanie poznačilo na celý život...nakoniec keď je dcéra dospelá, matka sa vracia, prosí o odpustenie...ale či jej dcéra odpustí, alebo nie VÁM už neprezradím, odpoveď nájdete v tejto útlej knižke...
Mne sa veľmi páčila a preto ju ODPORÚČAM
Čítať viac
1.9.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Štýl autorky mi veľmi sadol, kniha sa mi čítala veľmi rýchlo, ľahko...skvelé čítanie!
silný príbeh, mala som strašné nervy na Renátu, úplne som sa zlostila, veľmi mi bolo ľúto Johanky, veď v podstate, za nič nemohla, myslím si, že sa Renáta mohla preniesť cez to, čo si vytrpela a začať odznova a šťastnejšie. Na konci som Johankine konanie voči Renáte chápala..
pri čítaní som mala slzy v očiach....ja nedokážem pochopiť matky, ktoré vlastným deťom ubližujú (som rada, že autorka písala naozaj o realistických veciach), dej bol nepredvídateľný, stále sa tam udialo niečo iné.
Zhrniem to asi tak, že Johanku som si obľúbila, na Renátu som mala zlosť, ale zároveň, nepáčilo sa mi, ako sa Johankin otec správal, na začiatku k Renáte (potrat), ale prišlo mi, že sa z tých chýb poučil.
Čítať viac
11
Adéle - Leila Slimani, 2018
Práve čítam
Adéle

Môj instagram: simona_guzikova Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený nákup
9.5.2021
Dokonalá kniha a plná emócii
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Smutný príbeh, ktorý poukazuje na krutý, tvrdý, ľahostajný a agresívny prístup niektorých žien voči svojím nechceným deťom. Renáta má krásnu dcérku Johanku. Zatiaľ čo ona robí svojej dcére z detského života peklo, jej najlepšia kamarátka Veronika má štátný život so svojou milujúcou matkou Mišou. Johanka od matky nikdy necíti lásku, volá ju Johana, nepovie jej že ju má rada, chodí po ňu neskoro do škôlky, bije ju a zatvára ju do špajze. Renáta utápa svoj žiaľ v alkohole. Prečo ? Lebo ju opustil muž, o ktorom si myslela, že s ňou ostane do konca života. Nenávisť voči mužovi, ktorý ju opustil keď otehotnela si vybíjala na dieťati, ktoré ju milovalo a myslelo si že ju pred všetkým zlom ochráni. Ona, jej matka, bolo to zlo, ktoré ju prenaslodovalo do jej 10 roku života. Potom Renáta ušla do Ameriky. O Johanku sa staral jej otec Roman, ktorého spoznala keď mala 7 rokov. Keď Johanka dovršila 27 rokov otec jej oznámil že príde jej matka. Renáta sa s dcérou chce stretnúť a porozprávať sa, lenže to, čo jej matka robila a zničila jej detstvo, ktoré malo byť plne lásky od matky a štátných spomienok sa nedá odpustiť. Nikdy.

Pri čítaní knihy sa človek zamysli a núti ho si predstaviť ako sa také malé dieťa cíti. Mne neraz tiekli slzy a bola som zaskočená situáciami, ktorým musí Johanka čeliť. Také malé dieťa a toľko zlá pociťuje od matky. Hrozné. Kniha bola napísala veľmi dobre, ľahko sa čítala. Mala som pocit, že už po 10 minútach mám polovicu knihy za sebou. Príbeh vtiahne čitateľa do deja. Všetko som prežívala spolu s Johankou. Knihu určite odporúčam.
Čítať viac
Jana Kancirova
Overený nákup
18.1.2021
Vzala si my všetko
Túto knihu odporúčam.Krasne napísané.Velmi má to zaujalo.Clovek sa zamýšľa či náhodou nemá niekedy on takéto správanie k vlastným deťom. Čítať viac
Daniela Kucharová
Neoverený nákup
14.1.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Užasna kniha, ktora veľmi pútavo rozprava pribeh dievčatka, neskôr mladej ženy, ktorú vychováva frustrovaná matka, ktorá sama vyrastala v rodine otca alkoholika a týranej matky... Odporúčam prečítať. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Vzala si mi všetko (Drominicka), drominickacita.sk

Vzala si mi všetko - Simona Rošková (recenzia) nakridlachknih.blogspot.com

Vzala si mi všetko kokina1.blogspot.com

Vzala si mi všetko (Ali Čaja z Paláca), cajazpalaca.blogspot.com

Simona Rošková - Vzala si mi všetko aaaadkabooks.blogspot

Simona Rošková

Čítať viac

Vydavateľstvo MERIDIANO-press

Čítať viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth