Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Jessica Žemberiová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Jessie Z napísala recenziu

05.01.2022 20:31

Strhujúce a mrazivé dielo, ktoré ma od začiatku držalo a nedokázala som prestať pretáčať strany. Zatial som nečítala vela kníh od Kinga ale Žiarenie l, aspoň zatial považujem za najznepokojivejšie a najmrazivejšie z dosial prečítaných. Rozhofne odporúčam

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

28.12.2021 19:15

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Asi jedna z najlepších kníh od Leigh Bardugo a to milujem všetky jej knihy.
Nikolaia, Žeňu a Ninu som si oblúbila už predtým ale konečne som prišla na chuť aj Zoji a dokonca si podla môjho názoru tento príbeh ukradla pre seba. Návrat Temnana ma prekvapil a som zvedavá na pokračovanie

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

14.12.2021 14:36

Príjemná jednohubka s krásnymi a pravdivými myšlienkami, ktorú si rozhodne budem čítať opakovane, pretože niektoré pravdy si musíme pripomínať dostatične často aby sme si ich osvojili a prijali za svoje.

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

14.12.2021 14:33

Úprimne, ak by som mohla dám aj 10*. Sarah J. Maas je rozhodne moja top autorka, aj keď séria Trón zo skla, mi prirástla k srdcu o čosi viac ako Na dvore z tŕňov a ruží, napriek tomu považujem túto časť za jednu z najlepších vôbec. Cassiana som mala rada, už v predchádzajúcich častiach zatial čo k Neste som mala rozpačitý postoj. Na dvore zo striwborných plameňov ma však previedla celou Nestinou cestou, jej emóciami a bojim, ktorý zvádzala sama so sebou a donútila ma pochopiť ju a oblúbiť si ju natoľko, že z tejto série sa spolu s Amren stali mojimi najoblúbenejšími ženskými hrdinkami. Sarah Maasová, má pre mňa vždy ukryté krásne myšlienky, ktoré ma zakaždým dojmú a inak to nebolo ani teraz. A aby som nezabudla na skvelú Emerie a Gwyn, ktoré mi rovnako prirástli k srdcu - nech žije znovuzrodenie Valkýr??

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

08.12.2021 23:15

Dokonalosť. Cassandra Clare jednoducho vie čo robí a robí to skvelo. Ako to už pri tieňolovcoch býva nedokázala som sa odtrhnúť. Postavy vyšperkované ako vždy, napínavý dej a množstvo otáznikov, ktoré vystali. Najviac som si oblúbila Jamesa, Cordeliu, Matthewa, dokonca aj Alastaira a samozrejme Annu, zvyšok veselej zbojníckej družiny je tiež skvelý. Neviem sa dočkať, kedy sa mustím do ďalšej časti.

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

03.12.2021 13:45

Asi 100 stran mi trvalo, kým som sa zorientovala v deji a pochopila fungovanie a rozdelenie spolkov. Potom ma to absolutne pohltilo, páčila sa mi postava Alex a aj Darlingtona, dúfam, že sa v ďalšej časti vráti a dostane viac priestoru. Je to rozhodne niečo iné, na čo som od Leigh zvyknutá ale môžem povedať, že to napriek tomu nebol krok vedla. Kôli zmätočnejšiemu a nudnejšiemu začiatku by som ju hodnotila na 4,5*

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

03.12.2021 13:42

Skvelé zakončenie trilógie.koniec ma prekvapil ale nesklamal. Užila som si grishaverse od prve až po poslednu stranu.

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

28.11.2021 07:31

Za prvé : Ďalšie skvelé postavy - Nikolai, Tolja a Tamar, dokonca aj Zoju som si oblúbila. Za mňa skvelé, dynamický dej, veľa zvratov a silné postavy. Zajatie búrky sa mi páčilo ešte viac ako Tieň kostí a to už pri ňom som bola nadšená. Púšťam sa do finálnej časti a neviem sa dočkať, ako to napokon všetko skončí.

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

25.11.2021 15:10

Leight, patrí rozhodne k mojím obľúbeným autorom. Do Vranej šestky som sa zamilovala a inak to nie je ani v tomto prípade. Grishaverse je skvele premyslený, tento svet sa mi hlboko vryl pod kožu už v predchádzajúcej sérii. Leigh má fantastické postavy. Alina, Mal, Temnan, Žeňa - nevybrala by som si, kto sa mi páčil najviac.
Ako obrovské plus je neotrepané fantasy prvky.
Rozhodne odporúčam

Čítať viac

3
3

Jessie Z napísala recenziu

25.11.2021 10:24

Pokladám sa za celkom náročného fantasy fanúšika a musím povedať, že hierarchia tmy ma bohvieako nenadchla. Radana mi je nesympatická a dej bol celkom chaotický. Nakoľko mi je svet démonov známy z pera Cassandry Clare, nevyhla som sa (ne)objektívnemu porovnávaniu. Aj keď tu svet démonov predostrený inak a má iný systém pre mňa bol chaotický a nezaujal ma natoľko ako som dúfala. Jedním zo svetlých bodov bola pre mňa postava Lareda, toho som si úprimne zamilovala, akurát neviem, či to bude stačiť na to aby som sa pustila do pokračovania. Každopadne aby som nebola iba kritická, autorka má pekný štýl písania a určite si nájde mnoho čitateľov, ktorým bude táto séria viac po chuti.

Čítať viac

„Lidská svoboda podle Needlemana znamenala uvědomit si absurditu života. „Bůh mlčí,“ říkával rád. „Teď ještě přimět člověka, aby sklapnul.““

Obhajoba šílencova - Woody Allen, 2018
Obhajoba šílencova
Woody Allen