Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Moje odznaky

2020
2019
2018
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
7

Gabriela Mičutková napísala recenziu

01.12.2020 22:36

Je to už zopár rokov, čo sme si ju zadovážili ako mikulášsky darček a v predvianočnom čase na pokračovanie každý večer s deťmi čítali. Priznám sa, mne samej sa rozprávanie zdalo miestami komplikované a možno trošku neprehľadné (možno som sa len po celom dni v práci a v domácnosti nedokázala pri večernom čítaní sústrediť a hádam som miestami aj zaspávala), ale moje deti (vtedy asi desať a osemročné) si príbeh zamilovali a zdalo sa, že ich nič nevyrušuje. Každý večer sme odkrývali kúsok vianočného tajomstva. V pamäti mi zostal pocit: nádherná kniha, magický príbeh, ktorý plynul tak, ako predvianočný čas, radosť z prítomného okamžiku, z rodiny, z čítania, z tajomstva, z blížiacich sa Vianoc. Aj deti si na to spomínajú. Vďaka, pán Gardeer. Teším sa, keď sa k nej zasa raz v predvianočnom čase vrátim a znova si ju v kľude užijem. Nanovo ju objavím.

Čítaj viac

7
7

Gabriela Mičutková napísala recenziu

28.11.2020 17:05

Nechala som sa ovplyvniť úžasnými recenziami, ktoré knihu "určite odporúčajú" - a Magický advent som kúpila ako predvianočné čítanie mojej pätnásťročnej dcére. Po pár stranách skonštatovala, že túto knihu asi čítať nedokáže. Vadí jej jazyk, že jej je pri čítaní trápne, prečo som jej nekúpila radšej niečo v angličtine. Vraj takto dnes nikto nerozpráva - kamka, najkamka, všetci sú vraj vlogeri alebo blogeri, dostávajú gule a baby sú "buchnuté" do najkrajších chalanov - argumentovala som, že je to predsa o jej rovesníkoch, násťročných gymnazistoch. Až potom sme si vyhľadali informáciu o Zuzke Šulajovej, ktorá bola gymnazistka pred dvadsiatimi rokmi a tak používa jazyk gymnazistov, aký ona pozná zo svojich čias. Ešte raz som pozrela recenzie a zistila som, že väčšina recenzií je zrejme od rovesníčok autorky. Ak si chcú čitateľky (je to typická dievčenská literatúra, mužskí čitatelia sú málo pravdepodobní) pospomínať na stredoškolské časy, hoci už od nich uplynulo zopár rokov - kniha pre ne bude čitateľná. No súčasné stredoškoláčky pravdepodobne odradia falošné "tóny" jazyka, ktorý sa snaží byť trendový a tínedžerský, no nie je súčasný. Buď si ani autorka neuvedomila, ako veľmi sa slang každej generácie líši, alebo knihu o násťročných zámerne chcela adresovať práve kedysi "násťročným" čitateľkám Džínsových denníkov.

Čítaj viac

7
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Hviezda severu

20.11.2020 19:54

Zväčša temné a chladné, a predsa dokážu rozpáliť predstavivosť! Zdá sa, že vo vašej knižnici sa našlo miesto už pre 5 titulov Jo Nesba.

7
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

20.11.2020 19:54

7
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

20.11.2020 19:54

7
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

20.11.2020 19:50

7
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

20.11.2020 19:49

7
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

20.11.2020 19:47

7
7

Gabriela Mičutková napísala recenziu

19.11.2020 12:09

Táto kniha vyšla skôr, než sa odohrali udalosti, ktoré rozpútali toto hnutie. Ale práve po prečítaní tejto knihy veľa vecí do seba zapadlo. Kniha patrí mojej dcére, občas, keď nie je doma nič iné poruke, siahnem aj po takejto literatúre (asi som zvedavá, čo číta iná generácia). Pre mňa sú dialógy - ktorých je v knihe naozaj veľa - naozaj "pubertálne" - ale len svedčí o tom, že kniha je napísaná dobre, pre "young adult" určite: má spád, dialógy sú autentické, autorka - Afroameričanka - vychádza z vlastných skúseností. Hlavná hrdinka, Starr, je jediným svedkom vraždy jej staršieho kamaráta z detstva v černošskom gete - je na nej, vyrovnať sa s tým, svedčiť na polícii, vysvetiť veci rodičom, spolužiakom a kamarátom, frajerovi - alebo nevysveľovať vôbec nič. Kamarát bol zavraždený policajtom pri bežnej cestnej kontrole a Starr bola v aute s ním... Pre vekovú kategóriu, ktorej je kniha určená, určite áno.

Čítaj viac

7
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

06.11.2020 20:47

„Kto číta, ten myslí, kto myslí, ten uvažuje.“

Victor Hugo