Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Moje odznaky

Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Hráč knižnej šifry
Člen Čitateľského klubu
Hviezda severu
Google Translate
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

18.08.2023 14:00

Nádherne ilustrovaná kniha pre deti vo veku 3-5 rokov. Text nie je súvislý, ale ilustrácie a krátke texty o jednotlivých chrobáčikoch sa dopĺňajú, na každej strane či dvojstrane objavujete množstvo maličkostí. Deti sa o malých tvoroch veľa dozvedia nenásilným spôsobom.

Čítať viac

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

15.08.2023 15:36

Všetky knihy Vandy R. môžem. Má rozprávačský talent, jej príbehy majú pútavý dej, humor i hĺbku, postavy, všetko je to svieže, dynamické, niekedy až kruto reálne a vzápätí plynule prechádza do surreálneho - čo sa vôbec nevylučuje.

Čítať viac

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

15.08.2023 13:36

Môj druhý pokus s Orhanom Pamukom. V anglickej verzii. Ani tento raz knihu nedočítam. (Prvý pokus bol Moje meno je Červená.) Pamuk určite vynikajúci spisovateľ s rozprávačským talentom, no ja sa nedokážem stotožniť s rozprávačom, jeho ,,mužským" nazeraním na vzťahy a ženy. Múzeum nevinnosti je o jeho milostnom vzťahu s mladou ženou, ktorý udržiavajú napriek tomu, že je zasnúbený s inou - navonok tak rešpektuje svoju rodinu i spoločenské konvencie. Vlastne ani neviem, prečo ma jeho prístup k vzťahom a svetu tak rozčuľoval. Možno keby mal celý príbeh menej strán, zvládla by som to. Ale rozprávač rozvíja príbeh tak podrobne a dlho, že som stratila trpezlivosť. A príbeh ma ani nezaujal natoľko, aby som chcela vedieť, ako to celé nakoniec dopadne. Nadobudla som pocit, že to ani nebolo dôležité, ten egocentrický chlap sa jednoducho vyžíval v rozprávaní samotnom.

Čítať viac

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

08.08.2023 10:49

Šikovný formát, obsahovo pokrývajú naozaj základné zhrnutie učiva základnej školy v niektorých oblastiach gramatiky. Určite odporúčam pri opakovaní pred záverečnými testami v 9. ročníku - ale aj všetkým žiakom.

Čítať viac

11
Gabika

Gabriela Mičutková prečítala knihu

07.08.2023 14:40

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

06.08.2023 12:51

Cvičebnicu som kupovala spolu s Kompendiom slovenčiny a využila som ju na hodinách s mojimi deviatakmi. K obsahu nemám pripomienky, aj keď určite chýba kľúč s riešeniami k úlohám, ktorý by mal byť automaticky súčaťou takéhoto typu publikácie. Autor ho neskôr zverejnil na svojej webovej stránke, takže sa k nemu dá dostať a učiteľ nemusí tráviť hodiny vypracovávaním úloh. Trochu ma zarazilo grafické spracovanie - ako by išlo o to, ako umiestniť aj menej textu na čo najväčšej ploche - mnohé cvičenia sú rozťahané na veľkú plochu strany, s takýmto typom grafického riešenia som sa pri iných cvičebniciach nestretla.

Čítať viac

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

06.08.2023 12:44

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Bola som touto knihou, ktorú som objavila v miestnej knižnici, taká očarená, že som si ju zaobstarala do vlastnej knižnice (v Martinuse mali práve dostupnú čítanú vo vynikajúcom stave, ulapila som si ju). Ariel Levy ma inšpiruje: ako človek verný svojim vnútorným pocitom, žijúci naplno, s vášňou, nevyhýbajúc sa láske, ani bolesti. Vnímam ju ako veľmi inteligentnú novinárku a spisovateľku a kniha je vlastne autenticky vyrozprávaný príbeh jej života, ktorého súčasťou je jej práca, partnerské vzťahy, rodinné vzťahy, priateľstvá, vlastné bolesti, zranenia, víťazstvá. Priznám sa, niektoré pasáže boli pre mňa trochu šokujúce. Je mi však veľmi sympatická jej inteligencia, otvorenosť, úprimnosť, vášeň, s akou prežíva vzťahy aj manželstvo s Lucy - dlhoročnou partnerkou, ktoré však skončí rozchodom, stratu predčasne narodeného dieťaťa, neskôr lásku k mužovi.

Čítať viac

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

02.08.2023 08:19

Užitočná pomoc najmä pre učiteľov ZŠ - ale i pre hocikoho, kto potrebuje takéto zhrnutie všetkých základných informácií z okruhov vyučovania slovenčiny na základnej i strednej škole, nemusí hľadať a overovať rôzne iné zdroje, na publikáciu sa dá spoľahnúť.

Čítať viac

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

28.07.2023 16:56

Hanu ma bavilo čítať. Knihám o holokauste sa skôr vyhýbam - podozrievam ich, že často idú cielene za vyvolaním emócií a sentimentu. No toto rozprávanie ma vtiahlo. Nepovažujem to prvoplánovo za knihu s témou holokaustu - je to zaujímavo vyrozprávaný príbeh dievčatkom - neskôr mladou ženou - Hanou. Tak, ako ho žila, vnímala. A nechýba ani vtip, odstup detského rozprávača, ktorý akoby všetku hrôzu ani nevníma, pretože mu na to chýba životná skúsenosť. Od príbehu sa ťažko odtŕha, chcete vedieť, ako to dopadne. Určite odporúčam.

Čítať viac

Hana - Alena Mornštajnová, 2020
Hana
  • Alena Mornštajnová
4,9
13,90 €

11
11

Gabriela Mičutková napísala recenziu

28.07.2023 09:17

,,Tento príbeh som začal písať ešte ako dieťa, je to príbeh, ktorý mi patrí, tak ako mi patria moje spomienky. Keď sa ma pýtajú, o čom je, vždy odpoviem: o dvoch priateľoch a jednej hore. Áno, presne o tom." Paolo Cognetti
Tak taký je to príbeh - čistý, rozprávanie ľahko plynie, rozprávač je dospelý muž, ktorý má svoj mestský život, no vracia sa v spomienkach do destva a zároveň sa aj reálne vracia do talianskych hôr, kde kedysi jeho rodičia kúpili dom. Súčasnosť, ktorú žijeme, je neoddeliteľne spätá s minulosťou, súčasné sa nezastaviteľne stáva minulým, to je náš život. Naše zážitky, spomienky, každodennosť, vzťahy - to sme my, to nás tvorí. V tejto knihe nenájdete nabubralú drámu, veľkolepé zvraty - a to sa mi páči. Je to ,,len" prežívanie a reflexia toho, čo rozprávač zažíva, nad čím uvažuje, čo sa ho dotýka, čo tvorí jeho vzťahy a život. Takéto ,,len" knihy sa mi veľmi páčia.

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“