Knihy
E-knihy

Moje odznaky

2019
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
4

Gabriela Mičutková napísala recenziu

21.05.2019 16:24

Útla knižka, originálne poviedky, zmes melanchólie, tajomna - ba až hororu, ale aj vtipu. Aké to je, byť vo vzťahu s parným strojom či s vzducholoďou? Ako sa mohol rozplynúť Arvin Pekon? Čo sa skrýva v tajomných kokónoch, čo vyrastajú pod strechami prázdninových chatiek? Z každej z poviedok dýcha iná atmosféra, hranice reálneho a magického sveta sa prelínajú. Napriek remeselne dokonale zvládnutému písaniu som mala po prečítaní neurčitý pocit sklamania - pre seba som si to definovala ako absenciu tepla a vášne, tie mi chýbali. A napriek tomu pocitu si nechávam knihu poruke a čítam niektoré poviedky náhodným výberom znova...

Čítaj viac

4
4

Gabriela Mičutková napísala recenziu

06.05.2019 10:55

Napriek tomu, že nečítam "ženskú" ani motivačnú literatúru, na Borušovičovú mám už roky slabosť - ak narazím na jej stĺpček v tlači alebo na nete, teším sa. Má dar slova, vtipu, skratky, nie je patetická ani nepoúča, netlačí texty nasilu do pozitívnej roviny - ak tam čosi pozitívne a ženské je, plynie to celkom prirodzene. Na túto knihu som dostala chuť, keď som ju chytila do ruky v kníhkupectve a začítala sa (hoci názov ani obal ma nenadchli) a užívala som si ju počas celého čítania - také poriadne znásobené potešenie z dobre napísaného sĺpčeka Borušovičovej.

Čítaj viac

4
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Máte čitateľský profil

05.05.2019 13:26

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

4
4

Gabriela Mičutková napísala recenziu

20.02.2019 19:44

Táto Murakamiho kniha prišla u mňa na rad až teraz - ja som jej atmosfére uverila a nechala sa ňou uniesť.
Stanice. Rytmus príchodov a odchodov. Neukotvenosť. Anononymita. Drásajúca túžba, ale aj pokoj. Vášne a temné prúdy, ale aj racionalita a sebaovládanie. Tajomné príbehy. Ľudia z Cukurovho života kamsi miznú. Bojí sa ich zastaviť - veď je len prázdna bezfarebná nádoba. Nie je dosť zaujímavý. Ale keď naberie odvahu, vyberie sa pátrať po záhade. A príde sen. Alebo zlý duch. Hmla melanchólie, hra tajomstva.
Príbeh, ktorý chceš dočítať. Atmosféra, ktorá ťa vtiahne. Spolu s postavami rozmýšľaš nad svetmi, ktoré si počas rokov budujeme - svetmi, ktoré sa uberajú nepredvídateľnými smermi. A všetko je ukryté v pútavom príbehu a čitateľ chce vedieť, ako ten príbeh skončí. Samozrejme, že celkom jasné to nebude.

Čítaj viac

4
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Šťastných 7

20.02.2019 18:41

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Hráč knižnej šifry

03.12.2018 12:00

Vaše aktívne zapojenie sa do Poslednej knižnej šifry si zaslúži odznak! A veríme, že nebude ani zďaleka posledný za účasť v knižných súťažiach. Len tak ďalej! :-)

4
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Šťastných 7

02.12.2018 12:10

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Horúce novinky

30.10.2017 13:01

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

4
Gabika

Gabriela Mičutková získala odznak Plány do budúcnosti

07.07.2013 09:05

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Najväčším triumfom spisovateľov je, keď primäjú myslieť tých, ktorí sú toho schopní.“

Eugene Delacroix