Eva Švorcová

5

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Eva Švorcová

Eva Švorcová získala odznak Máte čitateľský profil

07.08.2019 12:02

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

5
5

Eva Švorcová napísala recenziu

07.07.2019 19:09

Ak máte tento rok prečítať jedinú knihu, nech je to táto. Má silnú výpovednú hodnotu, popisuje ukrajinskú realitu z prvej ruky, a hlavne, je písaná objektívnym štýlom. A navyše to má plynulosť skvelej beletrie a zároveň je to plné informácií. Dala by som 6 hviezdičiek keby sa dalo, toto by si určite zaslúžilo anglický preklad.

Čítaj viac

5
5

Eva Švorcová napísala recenziu

08.04.2019 08:39

Perfektná. Ľahulinko sa číta a tie myšlienky sú veľmi presné - až sa čudujem, ako to niekto dokázal tak zhrnúť. Taká sonda do duše národa z pohľadu zvnútra a zároveň zvonku (keďže autor je napoly Slovák a napoly Čech). Ja ako dieťa 90. rokov som obzvášť ocenila pohľady na historické udalosti ktoré si ako dieťa nepamätám, ale s ktorými sme sa už v škole na dejepise nestretli - takže pre mňa ešte aj veľmi obohacujúce z tohoto uhla pohľadu.

Čítaj viac

5
5

Eva Švorcová napísala recenziu

08.04.2019 08:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pre mňa je fascinujúce, ako vlastne takýmto nevinným príbehom Karika dokázal vzbudiť pocit strachu, lebo žiadne strašidlá sa v príbehu fakt nenachádzajú. Takisto je fascinujúce, ako kniha rozdelila čitateľov na dva tábory, na tých, ktorí sú knihou úplne očarení a polemizujú nad pravdivosťou spomenutých skutočností a na tých, pre ktorých je toto dielo bohapusté mrhanie času a čisté táranie - presne tak, ako sa to stalo aj Igorovi v knihe. Nebolo to to, čo som od klasického trileru čakala - nebol tam ani tak strach ako skôr nepríjemný pocit, že neviem, do akej miery je to celé fikcia a do akej miery je to pravda - Je Walter Fisher skutočný? Sú zmiznutia skutočné? Je vôbec sám Igor skutočný?

Je to tak na 3,7 hviezdičiek, je to zváštnym spôsobom napínavé, číta sa to rýchlo, + tá dezorientovanosť v tom, čo je pravda a čo nie, to je veľmi zaujímavý prvok, s ktorým som sa doteraz v takejto miere v nejakom prozaickom diele nestretla.

Čítaj viac

5
Eva Švorcová

Eva Švorcová získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

5
5

Eva Švorcová napísala recenziu

30.01.2019 14:23

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tu som je jeden z románov, pri ktorých sa neviem rozhodnúť, či vlastne stáli za to alebo nie. Dej je vcelku dobrý, na môj vkus trochu rozvláčny, ale tie postrehy (niektoré) stoja za to - človek sa ľahko stotožní s postavami (podľa toho, či sa nachádza v podobnej situácii, podľa charakteru čitateľa, atď). Kniha sa zaoberá krízou manželstva a krízou identity (americký Žid); ide to ale dokopy? Podľa môjho názoru by bola táto kniha lepšia, keby z nej boli dve, namiesto toho aby bolo všetko posplietané dokopy (kríza manželstva, vojna v Izraeli, hľadanie vlastnej identity, ...). Na môj vkus trochu veľa a trochu príliš. Uznávam, že kniha je vcelku dobrá, no tých vlažných, ničnehovoriacich a akože veľmi hlbokých momentov mohlo byť menej. Ale tých 570 strán padlo za pár dní - takže určite viac dobrá ako zlá :)

Čítaj viac

5
5

Eva Švorcová napísala recenziu

13.01.2019 15:36

Veľmi dobré, veľmi živé. V poslednom čase mám tento žáner radšej od slovenských autorov ako v zahraničnej tvorbe, možno preto, že vychádza z pravdivých udalostí, ale hlavne kvôli tomu, že neglorifikuje "tých dobrých", lebo každý je svojím spôsobom sviňa. Jediná vec, ktorá mi vadila, boli miestami neprimerane dramatické jednovetové konštatovania ako "Nemusí. Nevadí." ktoré pre mňa trochu brzdili plynulý chod knihy. Inak skvelá, padla za večer + ráno.

Čítaj viac

5
Eva Švorcová

Eva Švorcová získala odznak Hráč knižnej šifry

03.12.2018 12:00

Vaše aktívne zapojenie sa do Poslednej knižnej šifry si zaslúži odznak! A veríme, že nebude ani zďaleka posledný za účasť v knižných súťažiach. Len tak ďalej! :-)

5
Eva Švorcová

Eva Švorcová prečítala knihu

13.10.2017 06:48

5
Eva Švorcová

Eva Švorcová prečítala knihu

13.10.2017 06:48

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia