Emma Šašinková

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

05.09.2022 16:33

lucinda je rozhodne jednou z mojich najobľúbenejších autoriek a autorov. jej séria sedem sestier je fenomenálna a ani jej stand-alone knižky nesklamali. záhadné vrazždy v internáte ma chytili od prvej kapitoly a nevedela som ich pustiť z ruky.

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

24.08.2022 08:03

SJM ma bohužiaľ opäť sklamala. Celý príbeh mi prišiel od momentu kedy sa Feyre dostala už natrvalo do Night Court-u, zbytočne zdĺhavý a natiahnutý, asi len preto aby mala autorka ďalší dlhočizný blockbuster.. Za mňa, sa to pravé orechové, začalo diať možno na posledných 100-150 stranách a všetko medzitým bola len haluška, okorenená o pár šteklivých scén s okrídleným fešákom...

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

24.08.2022 07:58

Autorka z pohľadu rôznych postáv opisuje a rieši záhadnú smrť študenta na internátnej škole v severnom Anglicku. Lucindin štýl písania mi sadol už pri čítaní jej série Sedem Sestier, a túto 'standalone' som zhltla za dva dni. Naozaj pútavý a napínavý príbeh, ktorý som nevedela pustiť z ruky a musela som ho čo najskôr dočítať :)

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

24.08.2022 07:55

Netajím sa tým, že zbožňujem autorkin štýl rozprávania a podania príbehu. Dokáže mu dodať magickosť, tajomnosť a jej opisy sú jednoducho nádherné. Príbeh CeCe, avšak, nie je môj najobľúbenejší z tých 4, čo som dotera prečítala. Má svoje čaro aj výbornú zápletku, ale na prvom mieste je u mňa stále príbeh Ally :) A už sa nemôžem dočkať, až si prečítam zvyšok série

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

24.08.2022 07:51

Bohužiaľ asi patrilm medzi tú hŕstku čitateľov, ktorým Colleenine rozprávanie úplne neulahodí. Na tejto knihe bolo podľa mňa veľa zlých, a málo dobrých vecí. Autorkine príbehy určite nie sú pre každého, a ja budem musieť ešte dlho uvažovať, či sa pustím do niečoho ďalšieho, alebo nie. Na Ugly Love mi nesadla ani zápletka (ktorá tam vo finále ani nebola...), ani postavy, či už Tate, ktorá sa nechala manipulovať a nemala voči sebe žiadnu úctu a rešpekt, alebo Miles, ktorý sa toľko ľutoval, až sa mi znechutil... Bohužiaľ, za mňa naozaj prepadák.

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

04.05.2022 11:58

nemám slov... celú sériu som zhltla za 2 dni a absolútne neľutujem. charlie a nick mi prirástli k srdcu ako ešte žiadne postavy. autorka nádherne a dôveryhodne zobrazuje postavy, ich pocity a ťažkosti a hľadaním seba, svojej identity a sexuality. určite odporúčam každému prečítať :)

Čítať viac

3
Emma Šašinková

Emma Šašinková získala odznak Šťastných 7

23.04.2022 09:41

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

05.04.2021 20:38

Zhltla som ju na jedno posedenie. Príbeh je rýchly, dynamický, neustále sa hýbe vpred a aj keď narazíte na stojaté časti, vcelku rýchlo sa nimi dostanete k tým zaujímavejším. Či už postavy, alebo samotný dej, táto kniha si myslím má čo čitateľovi ponúknuť.

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

05.04.2021 07:19

Nie som na YA knihy, ale táto ma nezvyčajne prekvapila. Príbeh s ľahkými fantasy prvkami, pútavé myšlienky aj postavy. Myslím že Ness fanúšikov opäť raz nesklamal. Čítala som verziu v anglickom jazyku a niektoré výroky a myšlienky ma chytili za srdce. Robím jej re-reading už tretí krát a vôbec sa za to nehanbím.

Čítať viac

3
3

Emma Šašinková napísala recenziu

11.09.2020 16:22

Nie som moc na young adult knihy, ale v tejto našťastie tínedžeri moc nevystupujú. Páčil sa mi príbeh aj postavy a určite sa rada ku knihe vrátim :)

Čítať viac

„Robiť niečo nikdy nie je také dobré, ako chystať sa na to. “

Papierové mestá - John Green
Papierové mestá
John Green