Som čitateľ

9

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️
Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️
Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

03.05.2021 17:37

Príbeh odohrávajúci sa na dievčenskej akadémii počas viktoriánskej éry v Anglicku sľuboval veľa. Fantasy, tajomstvá a odhalenia.
Akokoľvek bol námet dobrý, nebolo z neho vyťažené všetko. Niektoré veci mi prišli nedotiahnuté do konca a žiadne veľké odhalenie sa nekonalo.
Lillian a Isabella mi tiež nejako zvláštne neimponovali, takže som sa do deja akosi nevedela vžiť.
Páčili sa mi však atmosféra a prostredie akadémie. Chvíľu som mala pocit, že autorka prepojila devätnáste storočie s tým našim, čo bolo príjemné spestrenie.
Autorkin štýl bol tiež skvelý a verím, že v budúcnosti prinesie ešte niečo lepšie, pretože na to naozaj má, tu to však až tak úplne nevyšlo.
Za mňa je Pavúčia ľalia taký priemer...

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

25.04.2021 18:54

Motivačným knihám neholdujem, ale na túto som bola veľmi zvedavá, keďže sa nevenovala životu ako takému, ale mysleniu, pamäti a učeniu.
Od prvých strán ma veľmi bavila. Po celý čas som mala pocit, akoby stál autor pri mne a to všetko mi hovoril, taký bol jeho štýl príjemný a kontaktný.
Jim Kwik využíval množstvo citácií, ale napriek tomu som nemala pocit, že by kniha bola prepchatá faktami a teóriou. Všetko do seba pekne zapadalo a kniha bola veľmi plynulá.
Aby to nebolo len o čítaní, po celej knihe boli roztrúsené rôzne cvičenia, ktorými som mohla aplikovať v živote to, o čom som čítala.
Pre mňa bola kniha veľmi obohacujúca. Odniesla som si mnoho trikov, tipov a cvičení, ktoré sa snažím vsunúť do svojho života.
Myseľ bez hraníc určite odporúčam. Dokáže čitateľa úžasne motivovať a neustále mu pripomína, že môže dokázať čokoľvek, lebo jediné hranice sú len tie, ktoré má v hlave.

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

16.04.2021 17:30

Maja Lunde priniesla krásny príbeh o dievčatku Lily, ktoré sa rozhodlo, že pre ľudí opäť získa Slnko.
Lily bola výborná postava. Mladé dievča na prelome detstva a dospievania si ma získalo vďaka svojmu intelektu plnému odvahy a zodpovednosti.
Veľmi sa mi páčili jemné náznaky prvej lásky, ktoré ma zahriali pri srdci.
Príbeh bol nápaditý, originálny a dokázal ma pohltiť. Užívala som si každú stranu a najmä nádherné ilustrácie, ktoré bezpochyby upútajú oko čitateľa každého veku.
Pre mňa je Strážkyňa slnka skutočným pokladom. Skrýva v sebe dobrodružstvo, lásku i ponaučenie.... nie len pre malých :)

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

06.04.2021 18:28

Pekárne v Brooklyne som sa trochu obávala. Po prvé preto, lebo predchádzajúca časť Kaviareň v Kodani ma nejak zvláštne neoslovila a po druhé preto, lebo Sophie sa na začiatku javila ako naivka.
Všetko sa však zmenilo jej odchodom do New Yorku, ktorý autorka krásne opísala až som mala pocit, že som tam osobne. Vnímala som ruch mesta, rýchle tempo i anonymitu jeho obyvateľov.
Ako som povedala, Sophie sa našťastie zmenila a s Toddom tvorili skvelú dvojku. Boli veselí, plní energie, proste sympatickí.
Tiež ma prekvapili erotické scény, ktoré boli pekne napísané a ich počet sa oproti predošlému dielu dvihol.
Celkovo Pekáreň v Brooklyne vnímam o dosť lepšie než jej staršiu sestru. Veľmi sa mi páčila, bola príjemná a výborne som si pri nej oddýchla.
Jediné, čo musím vytknúť, je urýchlený koniec, ktorý mohla autorka viac rozviť, pár strán navyše hore-dole (ale aj tak sa mi to zdalo trošku hŕŕ).
Avšak, na jarné poobedia pri chutnom koláčiku je ako stvorená!

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

18.03.2021 19:09

Príbeh začína, keď Anna prichádza na internát v Latinskej štvrti v Paríži, kam ju zapísali rodičia. Sprvu nie je nadšená, ale všetko sa zmení, keď stretne Étienna.
Hneď od začiatku mi bolo jasné, že pôjde o milú a peknú knihu.
Anna mi bola sympatická, ale miestami sa správala ako štrnásťročná. Dokázala som jej to však odpustiť, keďže sama o sebe bola trošku pochabá a samozrejme aj zaláskovaná, ale veď mala na to vek.
Étienne sa mi najprv páčil. Výzorom nebol môj typ, ale povahou bol rozumný, inteligentný mladý muž. Potom som však zistila, že k niekomu prechováva veľkú nenávisť a to bolo na mňa trošku priveľa.
Autorka však všetko vykompenzovala skvelými opismi Paríža. Dokonalo vystihla jeho atmosféru a ja som mala pocit, akoby som tam naozaj bola.
Napriek tomu, že príbeh bol ľahký a príjemný, Perkins sa nevyhla ani ťažším témam, čo dodalo deju na vážnosti.
Takže aj keď mi postavy neboli vždy pochuti, zážitok z čítania mi nijako nekazili a naozaj som si atmosféru mesta a života na internáte vychutnala. Bolo to veľmi príjemné, romantické a milé čítanie. Určite odporúčam, ak hľadáte knihu, pri ktorej si oddýchnete.

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

13.03.2021 16:26

Knihu som začala čítať v lete, ale na polroka som si od nej dala pauzu, pretože som si myslela, že je to pre mňa náročné čítanie. Teraz som sa do nej pustila opäť a zistila som, že som sa mýlila. Veľmi.
Follett nás zaviedol do jedného teplého dňa v roku 1866, keď sa zvláštnych okolností zomrie jeden zo študentov prestížnej školy. Na mieste nešťastia boli aj bratranci Hugh a Edward Pilasterovci, ktorých rodina patrí medzi bankových magnátov.
Autor trefne ukázal na kontrast medzi chlapcami. Kým Hugh bol snaživý a ambiciózny, Edward bol jeho pravým opakom, ktorého problémy vždy riešila jeho matka Augusta. Tá má v príbehu svoje podstatné miesto, pretože práve ona je často tvorcom intríg a škandálov.
Škála postáv bola veľmi pestrá a nikto nebol len dobrý alebo len zlý, čo sa mi veľmi páčilo.
Follett výborne poskladal rebríček smotánky, ktorej kraľovala rodina Pilasterovcov. V týchto kruhoch falošní priatelia, dohodnuté manželstvá a nešťastné lásky neboli ničím výnimočným.
Autorov štýl bol výborný a všetko mal dokonalo premyslené. Vždy sa niečo dialo a menšie zistenia viedli k tým väčším, hoci odhalenie pravdy nie vždy znamenalo víťazstvo dobra.
Kniha sa určite bude páčiť milovníkom historických románov, rodinných intríg a detektívok.

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

01.03.2021 16:49

Zbožňujem knihy z francúzskeho prostredia a táto spája ešte ďalšiu moju lásku - knihy.
Natália sa spontánne rozhodne kúpiť kníhkupectvo v historickom mestečku a netrvá dlho, kým príde prvý zákazník.
Každý z nich bol iný, čítal niečo iné a tak som spoznala knihy rôznych žánrov, ktoré mi však ako inšpirácia veľmi nepomohli, keďže nie sú vydané v slovenskom jazyku.
Natália bola sympatická postava, plná elánu, energie a porozumenia. Každý mal u nej dvere otvorené.
Autor tiež použil mnoho citátov, či už tých svojich, alebo požičaných od iných spisovateľov.
Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí je príjemnou knihou do prichádzajúcich jarných dní. Prináša sympatické postavy s rôznymi osudmi, krásne francúzske historické mestečko a veľa veľa kníh.

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

21.02.2021 19:39

Počas čakania na ďalšiu Sestru nám vydavateľstvo Tatran prinieslo už druhú samostatnú knihu od Lucindy Riley.
Tentokrát nás autorka zaviedla na skalnaté írske útesy, kde sa začne písať príbeh Granie a Aurory. Postavy to boli veľmi sympatické. Musím vyzdvihnúť najmä malú Auroru, ktorá napriek svojmu veku oplývala inteligenciou, intelektom a empatiou.
Rileyová do príbehu vsunula i menšie mysteriózne prvky, ktorými sa snažila zmazať hranicu nášho a duchovného sveta, čím vo mne vyvolala i dávku napätia.
Historická časť sa mi taktiež veľmi páčila. Ženy v nej položili základ pre súčasnosť a ak bude čitateľ veľmi pozorný, ľahko pochopí všetky vzťahy medzi postavami, ktoré sú komplikované, ale na konci vytvoria kompaktný celok.
Lucinda Rileyová je autorkou vysokých kvalít, ktorá píše s noblesou a vznešenosťou. Romantiku, ktorá v jej knihách nemá na prvý pohľad hlavné slovo, kompenzuje inými emóciami, ktoré predstavujú skutočne pestrú škálu. Mňa priviedla autorka pri tejto knihe aj k slzám.
Dievča na útese sa čítalo ľahko, rýchlo a príbeh bol vskutku pohlcujúci. Pre mňa je kniha od Lucindy zárukou kvalitného čítania.

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

14.02.2021 20:00

Judy Leigh prišla s ďalším románom, ktorý ukazuje, že nikdy nie je neskoro začať žiť naplno a zmeniť svoj život.
Na začiatku som spoznala päť zrelých krásnych žien - Pam, Jen, Tess, Rose a Dellu. Každá mala iný životný príbeh a inú životnú situáciu, no spájal ich elán a chuť do života.
Prvá tretina knihy bola fajn, ale niektoré pasáže ma nudili, hoci má autorka príjemný štýl písania. Jednoducho mi tam niečo chýbalo, čo by dej viac rozhýbalo.
To "niečo" prišlo až v druhej tretine, keď dáma odcestovali do Paríža.
Páčili sa mi ich dobrodružstvá, keď si obzerali pamiatky, vychutnávali skvelé večere a spoznávali nových ľudí, ktorí do príbehu vháňali čerstvý vzduch.
Kniha bola príjemná, milá, postavy sympatické. Myslím, že oceniť by ju vedeli práve mamičky a babičky :)

Čítaj viac

9
9

Ema Hudáková napísala recenziu

02.02.2021 16:22

Po skvelom Lovcovi si pre nás autor pripravil ešte lepšiu Korisť.
Opäť na nič nečakal a hneď v prvej kapitole ma vtrhol do deja plného tajomstiev, odhalení a zvratov, ktoré vám do konca nedajú vydýchnuť.
Okrem nového sériového vraha, ktorý striehne na mladé mamičky, Dahl naďalej rozvíjal príbeh týkajúci sa bezpečnostnej služby z prvej knihy.
Takto spojil, prelínal a kombinoval dva prípady.
Veľmi chválim opisy ako miest, tak i činov a postáv, pretože autor bol stručný, ale rozprávaniu nič nechýbalo.
Za vraha dosadil ďalšieho šialenca, čo deju pridalo ešte väčší šmrnc a napätie.
Počas celého príbehu dej gradoval a do poslednej chvíle sa všetko menilo a na povrch sa dostalo množstvo nových otázok, ktorými si Dahl pripravil pôdu pre ďalšiu knihu.
Som zvedavá, čo nové Pasca prinesie.

Čítaj viac

„Tu otvárajú mŕtvi živým oči.“

Nápis nad knižnicou v Murcii