Som čitateľ

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️
Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️
Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

21.06.2022 16:50

Erin Watt je pseudonym, pod ktorým sa ukrývajú dve autorky a to na slovenskej scéne známa a obľúbená Elle Kennedy a Jen Frederick. Obidve sa venujú ženskej beletrii a tentoraz po sérii Royalovci spojili opäť sily a napísali samostatný príbeh o svete slávnych.
Kniha bola milá, príjemná a ukázala aj odvrátenú stranu života na výslní prostredníctvom Oakleyho, ktorý mal po skúsenostiach z minulosti problémy s dôverou.
Do cesty mu priplietli Vaugh, ktorá mi ako postava celkom sadla a v mnohom som sa s ňou stotožnila.
Veľmi sa mi páčilo iskrenie medzi nimi a čakanie na moment, kedy by sa to medzi nimi konečne posunulo. Autorky ma ale dovtedy poriadne naťahovali a hrali sa s mojou trpezlivosťou.
Keď je to naozaj je fajn oddychovka, ktorú ocenia najmä mladšie ročníky a to ešte mladšie odo mňa (19-). Ako pätnásťročná by som túto knihu asi milovala... teraz som ale aj tak ostala aspoň spokojná.

Čítať viac

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

13.06.2022 18:59

Obľúbené autorky Baja Dolce a Michaela Zamari spojili svoje sily a napísali spoločné dielo, v ktorom si svoje miesto našli mnohé aktuálne témy.
Aj keď anotácia najprv môže znieť trochu ako klišé, Jason vôbec nebol typickým boháčom, ktorý využíva svoje peniaze a vplyv len na zábavu a ohurovanie žien. Práve jeho prístup k peniazom bolo to, čo som si na ňom obľúbila hádam najviac. Páčil sa mi jeho pohľad na svet a priučila som sa mu spolu s Luckou.
Miška Zamari v knihe opäť ukázala svoju cestovateľskú dušu a vzala ma na najrôznejšie miesta. Boli medzi nimi známe i menej známe lokácie, pričom každá z nich mala svoje čaro a toto cestovanie značne pomáhalo posúvať dej a udržať jeho dynamiku.
Baja Dolce do príbehu vložila svoje skúsenosti so šikanou a v tomto prípade ju pretavila najmä do kyberšikany, ktorá je stále viac a viac prítomná v našich životoch.
Obidve autorky však neostali svojej povesti nič dlžné a medzi postavami sa, samozrejme, pomaly rozvinula láska. Páči sa mi však nápad, že sa k nájdeniu sa navzájom dostali tak, že najprv hľadali samých seba po tom, čo boli v minulosti zranení.
Nasleduj ma je napriek tomu, že sa dá zaradiť k žánru ženskej beletrie veľmi polytematická kniha, ktorá má čo ponúknuť aj po iných stránkach než len tých ľúbostných.

Čítať viac

12
Som čitateľ

Ema @somcitatel prečítala knihu

29.05.2022 17:42

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

29.05.2022 17:41

Ďalší samostatný príbeh od úžasnej Lucindy Riley ma tentoraz zaviedol do Francúzska koncom 90.rokov a zároveň do obdobia 2. svetovej vojny.
V súčasnej línii (90.roky) bola hlavnou hrdinkou Emilie, ktorá mi bola veľmi sympatická aj napriek jej pár nedostatkom - naivite a nízkemu sebavedomiu. Jej postava však počas deja prešla vývinom, čím mi autorka ulahodila.
Historickej časti dominovala Constance, britská špiónka, ktorej príbeh ma úplne pohltil. Neobľubujem tému 2.SV a to najmä v knihách, preto daný žáner nečítam, ale tu ma Lucinda neskutočne oslovila a predovšetkým zaujala. Connie bola odvážna, milujúca a silná, čo bol presný opak Emilie (aspoň zo začiatku), takže vznikol príjemný kontrast. Zároveň bolo jej pôsobenie vo Francúzsku počas vojny nabité nepätím, akciou a rôznymi udalosťami, ktoré mnou po emočnej stránke dosť zamávali.
Levanduľová záhrada je krásna kniha, ktorú si až do konca vychutnáte aj napriek tomu, že isté veci možno budete predvídať. Ja som si ju nesmierne užila a opäť (ako to mám pri tvorbe Lucindy vo zvyku) som sa zamilovala, hnevala, plakala a snívala.
Nie len na Levanduľovej záhrade, ale všeobecne na všetkých "rileyovkách" mám rada to, že po prečítaní mám pocit, že niekde dané postavy žijú a to, čo som čítala, je naozaj ich osudom. Proste je to romantické, zasnené, emóciami nabité, ale stále uveriteľné čítanie, pri ktorom sa zas a znova potvrdzuje staré známe pravidlo, že všetko zlé je na niečo dobré.

Čítať viac

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

12.05.2022 18:02

Skvelý úlovok bol triler presne pre mňa, čiže bežne pre NEčitateľa tohto žánru, ku ktorému ale sem-tam predsa len pričuchne.
Veľmi sa mi páčil nápad, ktorý vyústil do zaujímavej zápletky. Od prvotného momentu ma kniha veľmi bavila a autor vsadil na dobrú kartu - neprezradil všetko a to ani o hlavnej postave a rozprávačovi Edovi. Viedlo to k menšiemu (pozitívnemu) zmätku v mojej hlave, kedy som nevedela, či verím otcovi alebo snúbencovi. Toto "prepínanie" medzi obavami jedného a vierohodnosťou druhého ma extrémne bavilo. Obľubujem, keď sa s mojou mysľou autor hrá a tu sa mu to podarilo (aj keď nemôžem tvrdiť, že by som nepredvídala a to dokonca aj správne).
Oceňujem aj krátke kapitoly, ktoré dodali deju dynamiku a kniha sa tak čítala veľmi rýchlo a celkovo na mňa spravila dobrý dojem.
Myslím, že pre čitateľa skúseného v tomto žánri by predstavovala skôr slabší odvar, ale pre mňa (čitateľku ženských a historických románov, YA a detektívok) to bolo akurát. :)

Čítať viac

12
Som čitateľ

Ema @somcitatel prečítala knihu

01.05.2022 17:52

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

01.05.2022 17:51

Ani som sa nenazdala a mám za sebou poslednú časť výbornej série Berger&Blom. Veľmi som sa na ňu tešila, ale zároveň som sa s ňou nechcela ani rozlúčiť, keďže postavy som si obľúbila, hoci to boli trošku čudáci. To je prvá z mnohých vecí, ktoré sa mi na knihách Arneho Dahla páčia - reálne postavy. Sú to ľudia, ktorí sa mýlia, majú svoje temné stránky a v tomto prípade to sú cynici s neskutočnou logikou a inteligenciou.
Práve tieto dve aspekty sú ďalším pozitívom nie len Zlomu, ale aj celej série. Autor v prípadoch pospájal intrigy vo švédskej bezpečnostnej službe, vraždy, pranie špinavých peňazí a mafiu. Sila, čo? K tomu všetkému si ešte prirátajte využitie znalostí z techniky a biológie a máte Zlom ako vyšitý.
V tejto sérii nikdy nešlo o typické zločiny a teraz tomu v Zlome tiež nebolo inak. Všetko sa opäť začalo klasicky novým prípadom, ale prvotné prepojenia s ďalšou vraždou sa našli rýchlo. Rovnako rýchlo sa aj celá kniha čítala, pretože v istom momente bol už dej taký zamotaný, že mi neostávalo nič iné, len čítať ďalej, pretože sama by som na odpoveď neprišla.
Odporúčam nie len knihu, ale aj celú sériu. Arne Dahl napísal niečo, k čomu sa budete chcieť vracať znova a znova.

Čítať viac

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

19.04.2022 16:52

Čas čerešní je síce voľným pokračovaním Úsmevu ženy, ale vôbec neprekáža, ak ho nemáte (rovnako ako ja) prečítaný. Autor totiž hneď na začiatku vysvetľuje vzťah medzi Aurélie a Andrém, takže určite o nič neprídete. Síce som sa s týmito postavami stretla prvýkrát, ale aj tak mi boli veľmi sympatickí. Mladí, zaľúbení ľudia, plní života, medzi ktorých sa ale vmieša žiarlivosť v podobe tretej osoby.
Veľmi sa mi páčila vášeň, ktorá medzi postavami panovala. Tá ich povzbudzovala k rôznym činom, ktoré často vyústili do komickej situácie, takže som sa miestami aj zasmiala.
Samozrejme, v knihe nechýbali opisy jedál a krásnych parížskych zákutí. Takúto atmosféru Francúzska vie navodiť iba Nicolas Barreau. Zároveň sa autor vyznačuje štýlom písania, ktorý je založený na náhodách a ich dôsledkoch.
Jediné, čo mi chýbalo, bola romantika. V knihe bola láska, radosť, žiarlivosť, hnev, ale chýbali mi romantické momenty. Autorovi to však odpúšťam, keďže ma kniha inak pohladila na duši :)

Čítať viac

12
12

Ema @somcitatel napísala recenziu

04.04.2022 17:53

Hlavná hrdinka Annabelle sa dostala na jedno z prvých ženských kolégií. Túžila po štúdiu, ktoré si vedela zabezpečiť účasťou v hnutí sufražetiek. A takto spoznala vojvodu z Montgomery.
Annabelle bola príjemná postava, ktorá ale občas strácala zápal pre danú vec. Čakala som viac informácií ohľadom boja za práva žien. Inak ale bola odvážna a múdra, čo ju robilo sympatickou.
Medzi hlavnými postavami bolo množstvo chémie, ktoré dodávalo knihe dynamiku a zabránili nude. Zároveň autorka použila moderný jazyk, vďaka čomu sa kniha čítala rýchlo a pôsobila oddychovo.
Rebelky z Oxfordu odporúčam tým, ktorým sa páčia iskrenie medzi postavami, ich nerovnaké postavenie v spoločnosti, ktorá stoji v ceste ich láske a štipku histórie.

Čítať viac

12
Som čitateľ

Ema @somcitatel získala odznak Knihy roka 2021

29.03.2022 14:55

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare
Clockwork Angel
Cassandra Clare