Dominika Patca

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som z každého rožku trošku.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som z každého rožku trošku.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
Dominika Patca

Dominika Patca získala odznak Šťastných 7

10.02.2024 23:22

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
1
Dominika Patca

Dominika Patca získala odznak Máte čitateľský profil

04.02.2024 12:55

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
1
1

Dominika Patca napísala recenziu

04.02.2024 12:17

To že toto dielo je originálne asi nemusíme rozoberať. Knihy sú vždy lepšie ako filmy, každopádne oboje milujem a som asi medzi top fanúšikmi na svete.

Čítať viac

1
1

Dominika Patca napísala recenziu

04.02.2024 12:09

Moja prvá fantasy kniha a milujem ju. Pri veľa scénach som mala otvorené ústa a čakala čo sa stane. Stále som sa presviedčala, že ešte ďalšia kapitola je v poriadku a nemusím knihu položiť. Úplne ma pohltila. Postavy krasne ladili do deja, ja nemam čo vytknúť.

Čítať viac

1
1

Dominika Patca napísala recenziu

04.02.2024 12:04

Pre mňa malinko sklamanie, v knihe stále dookola opisované tie iste informácie. Dozvedela som sa aj nové informácie ale 70-80% knihy stále to iste. Prečítanie však neuškodilo a na druhej strane nebolo to nejaké utrpenie. Tým, že som čítala aj iné knihy na túto tematiku a viem ich porovnať tak za mňa priemer…

Čítať viac

1
1

Dominika Patca napísala recenziu

04.02.2024 12:00

Kniha sa mi čítala príjemne. Je to moja prvá kniha o návykoch, takže neviem porovnať s inými knihami. Dozvedela som sa par nových veci, oprasila veci ktoré som už vedela/tusila. A ako bonus, prestala som fajčiť:) kniha ma motivovala citat ďalšie a ďalšie knihy, vytvorila som si par nových návykov a žije sa mi teraz oveľa lepšie/lahsie . Minimálne slúži ako dobra motivácia a nakopnutie.

Čítať viac

1
1

Dominika Patca napísala recenziu

04.02.2024 11:52

Keď som sa pustila do čítania mala som zmiešané pocity. Tématika knihy ma veľmi zaujala a mala som vysoké očakávania. Prvé stránky som bola veľmi sklamaná, kniha sa mi čítala pomaly a musela som sa nútiť do čítania. V knihe sú použité opisy(pre čitateľa nepodstatných) situácií. A tak by som ju prvotne ohodnotila na 2/5. V polovici knihy som sa však začala zamýšľať nad tým, ako inak by som knihu napísala ja. Uvedomila som si, že by som to vlastne inak ani nenapísala. Tým pádom som sa na knihu zacala inak pozerať, začala som sa viac vžívať do role hlavnej postavy a do jej pocitov. Kniha sa mi potom čítala ľahšie a prestala som sa nudiť. Stačilo si predstaviť, že žijem jej život. Musím uznať, že kniha pekne prepája minulosť a súčasnosť, realitu a fiktívnosť. Nejaký plot twist tu asi nečakajte, minimálne z môjho pohľadu sa nestalo nič prevratné v deji, čo by som neočakávala. Napriek tomu vo mne kniha zanechala par otázok, napríklad ako by som zvládla taký život? Čo by som robila iné v pozícii hlavnej hrdinky? V čom sa líšime a v čom sme rovnaké? Ako rada pocujem svoje meno? Koniec koncov nikto nemá rád, keď sa na jeho meno zabudne. Stále mám zmiešané pocity. Nečudujem sa ani zlým ani dobrým hodnoteniam a preto knihu hodnotím ako 3,5/5. Keďže nemôžem označiť pol hviezdičky dám 4, jedna vec, ze matematika nepustí a zaokrúhľuje sa od 0,5 nahor…ale prizmurim toho pol boda aj za to pekne prepojenie časov, reality a fiktívnosti.

Čítať viac

1
Dominika Patca

Dominika Patca získala odznak Plány do budúcnosti

18.07.2021 11:26

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Usmievajte sa tvárou, usmievajte sa mysľou – privoláte dobrú energiu a odoženiete zlú energiu. Usmievajte sa aj v pečeni.“

Jedz, modli sa a miluj - Elizabeth Gilbert, 2010
Jedz, modli sa a miluj
Elizabeth Gilbert