Dominika B.

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

2021
2020
2019
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

6
Dominika B.

Dominika Blchová získal odznak Šťastných 7

21.09.2021 05:34

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

6
6

Dominika Blchová napísal recenziu

16.07.2021 12:22

Chris Carter píše veľmi strategicky :D Jeho kapitoly sú krátke, takže nútia čitateľa prečítať ešte jednu a ešte jednu... Väčšinou sa končia napínavo, takže keby aj čitateľ chcel odložiť knihu nabok, nemôže, pretože autor dráždi jeho zvedavosť a pritom ho neodrádza dlhočizným textom.
Dej knihy je taktiež veľmi dobre prepracovaný, nenachádzajú sa v ňom žiadne veľké nezrovnalosti, ale naopak, všetko do seba zapadá. Jediná vec, ktorá mi chýba v dielach Chrisa Cartera, je trošku detailnejšie budovanie prostredia a atmosféry, ale pri všetkých tých jeho kvalitách to je zanedbateľné.

Čítať viac

Kat
  • Chris Carter
4,8
15,90 €

6
6

Dominika Blchová napísal recenziu

07.07.2021 10:38

Po dočítaní tejto knihy som si nebola celkom istá, či som čítala knihu o psychológii, alebo o ekonómii s občasnými psychologickými vsuvkami. Myslím si, že anotácia tohto diela je celkom vzdialená od reálneho obsahu knihy.
Obsahovo bola kniha zaujímavá aj obohacujúca, avšak nakoľko som nečakala, že budem z veľkej časti čítať o rôznych štatistických chybách a štatistických skresleniach, nedala mi to, čo som od nej očakávala.
Jednoznačne by som ju presunula z oblasti psychológie do oblasti behaviorálnej ekonómie.

Čítať viac

6
6

Dominika Blchová napísal recenziu

04.04.2021 09:52

Nemôžem povedať, že by sa mi to páčilo alebo, že by to bola priemerne dobrá kniha. Podľa môjho názoru je Lovec podpriemerná kniha bez akéhokoľvek zaujímavého deja, dobrých postáv či kvality písania. Ak ju porovnám s inými severskými detektívkami, tak táto za nimi jednoznačne poriadne zaostáva.
Ak rozmýšľate nad prečítaním tejto knihy, odporúčam vám, aby ste siahli po nejakej inej (napríklad po niektorej od Jo Nesba).

Čítať viac

6
6

Dominika Blchová napísal recenziu

21.02.2021 09:03

Pancierové srdce je taká solídna detektívka. Má premyslený dej, nejaký ten prekvapivý plot twist a čitateľ je takpovediac celý čas nútený čítať ďalej. Jo Nesbo je proste majster vo svojom obore.

Čítať viac

6
6

Dominika Blchová napísal recenziu

19.02.2021 08:44

Táto kniha bola hrozný ,,remake" Vranej šestky od Leigh Bardugo. Máme tu nejakých ľudí so schopnosťami -spriaznených, ktorí sú utláčaní, a s ktorými sa obchoduje na trhu práce (presne tak ako griše u Leigh Bardugo). Mapa sveta na začiatku knihy je tiež veľmi podobná z tej, čo sa nachádza vo Vranej šestke, no to najhoršie na tejto knihe sú jej postavy. Naivná, iracionálna, sprostá hlavná hrdinka, ktorá si myslí, že svet je čierno-biely a hlavný hrdina Ramson Prešibanec, ktorý je urážkou Kaza Brekkera z Vranej Šestky. Na jednej strane tu máme Kaza, nazývaného Špinavec a na druhej Ramsona Prešibanca. Ramson má byť, tak ako Kaz, najväčší podvodník, zločinec s temnou minulosťou, no je len jeho úbohou nahrážkou.
Celé toto dielo je skopírované, neoriginálne a určite by som ho nikomu neodporúčala prečítať. Jediné pozitívum, ktoré som na ňom našla, bol príjemný spôsob písania autorky, ale inak nič viac...

Čítať viac

6
6

Dominika Blchová napísal recenziu

11.02.2021 11:52

Sci-fi žáner patrí medzi moje obľúbené literárne žánre, a keďže na Slovensku nemáme veľa takýchto diel, po tejto knihe som siahla bez váhania a musím povedať, že som spravila dobre. Anarchorance je zatiaľ najlepšia slovenská sci-fi, akú som kedy čítala. Samozrejme, že má nejaké tie nedostatky, či už technického/vedeckého rázu alebo isté nezrovnalosti, čo sa postáv týka, celkovo to je však veľmi dobrá a zábavná kniha. Čítanie som si poriadne užívala, veľmi sa mi páčilo prostredie, do ktorého bol zasadený dej, a taktiež ma veľmi nadchlo celkové vyobrazenie sveta.
Jediná vec, ktorá mi trošku prekážala, boli postavy v kapitolách Lyry. Mnoho z nich bolo príliš detinských (vrátane Lyry) a poväčšine času sa správali ako nejakí trinásťroční pubertiaci, ktorými plieskajú hormóny. Je pochopiteľné, že ľudia v ich situácii by konali s istou dávkou iracionality, no toto už bolo príliš. Avšak aj napriek tomu, to je podľa môjho názoru zatiaľ najlepšia slovenská sci-fi a už sa veľmi teším na pokračovanie.
Som zvedavá, čo si pre nás autorka pripraví :)

Čítať viac

6
Dominika B.

Dominika Blchová získal odznak Máte čitateľský profil

07.02.2021 17:17

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

6
Dominika B.

Dominika Blchová získal odznak Horúce novinky

03.01.2021 11:57

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

6
Dominika B.

Dominika Blchová získal odznak Šťastných 7

03.09.2020 16:28

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

„Veci, ktoré nás navždy zmenia sa dejú bez toho, aby sme vedeli, že sa stanú. A vo chvíli, ktorá vyzerá ako všetky ostatné, sa srdcia lámu, alebo hoja. A čas, ktorý plynie vytrvalo a s istotou, sa mimo hodín odtrhne z reťaze. Život sa môže zmeniť za malú chvíľu a potom človeku trvá celý život, kým tej zmene porozumie.“

Diera v čase - Jeanette Winterson
Diera v čase
Jeanette Winterson