Dada

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Diana Vavríková napísala recenziu

17.09.2020 13:11

Prvé dielo, ktoré som čítala od Londona a hneď sa stalo nezabudnuteľným zážitkom. Post-apokalyptický príbeh za ktorým nie je nutné hľadať silnú myšlienku. Prečo prišiel mor, odkiaľ, kto ho vypustil? Otázky, ktoré nájdeme v rôznych iných príbehoch tomuto podobné. V Šarlátovom more to nie je dôležité. Dôležité je len rozprávanie starca. Vžiť sa do jeho kože, ako málo času stačí ľudstvu, aby zabudlo na všetko, čo vytvorilo. Spomienky sú to najdôležitejšie, čo Vám môže starec predostrieť. Je to príbeh, ktorý krásne poukazuje na neutíchajúci kolobeh meniacich sa spoločností. V jeden deň tu máme technologicky vyspelý svet a ľudstvo v ňom a na druhý deň porastom obrastené mosty a domy, ktoré sú len nepatrnou spomienkou na predošlú civilizáciu. Mor-okom neviditeľný vírus, ktorý zmení tak dlho budujúcu civilizáciu späť do čias barbarizmu.
Za mňa vynikajúca kniha :) 5 hviezdičiek z 5.

Čítaj viac

4
4

Diana Vavríková napísala recenziu

17.09.2020 12:54

Kto je Verity Crawfordová? Ak si myslíte, že jednoznačnú odpoveď na túto otázku dosiahnete po prečítaní príbehu, budete nemilo prekvapení. Ja osobne stále neviem kto je/bola Verity.
Autorka trileru Vás nenechá chladným do samotného konca príbehu. Zahráva sa nielen s mysľou hlavných protagonistov, ale aj s tou Vašou. Podobne ako aj úspešná autorka kníh Verity. Pravda alebo klamstvo? Túto otázku si budete klásť počas čítania jej temnej autobiografie. Že nemôžeme tento triler označiť za psycho? Skúste sa vžiť do príbehu krutej autobiografie Verity a neoznačiť ju za "psycho". To jednoducho nejde. Jedine, ak by ste mali zmýšľanie vraha, inak Vám počas celého čítania budú behať zimomriavky po tele.
Šteklivé erotické pasáže len podčiarkujú celkový dojem psychotrileru, čoho všetkého je schopná milujúca žena a milujúci muž.
Za mňa super :)

Čítaj viac

4
4

Diana Vavríková napísala recenziu

17.09.2020 12:30

Veľmi som sa na túto nadčasovú knihu tešila, ale vskutku ma ničím neprekvapila. Nemôžem povedať, že by to bol premarnený čas, ale očakávala som od príbehu, ktorý je priamo zameraný na to, čo všetci milujeme-na knihy- niečo viac. Chápem, čo všetko chcel autor týmto dielom povedať. Ako sú knihy v našich životoch dôležité. Jednak v nich nájdeme nádej, vieru, slobodu myslenia. Dokážeme sa pri romantickom príbehu vžiť do hlavných postáv a zabudnúť na okolitý svet a jeho problémy. Inokedy sa stávame detektívmi, ktorí sa nezastavia, kým nenájdu vraha. Alebo sú naše srdcia naplnené láskyplnou poéziou.
Presne pochopenie, čo pre nás knihy robia, som očakávala v tomto diele. Napriek tomu som sa dočítala len načrtnutých a nedokončených problémov spoločnosti.
100 ľudí-100 chutí. Kniha bola dobrá, ale neprekvapila ma ako som očakávala :)

Čítaj viac

4
Dada

Diana Vavríková prečítala knihu

22.02.2020 14:17

4
Dada

Diana Vavríková prečítala knihu

22.02.2020 10:59

4
Dada

Diana Vavríková prečítala knihu

22.02.2020 10:58

4
Dada

Diana Vavríková prečítala knihu

22.02.2020 10:56

4
4

Diana Vavríková napísala recenziu

22.02.2020 10:54

Ak čakáte niečo výnimočné od tejto malej knižočky, bohužiaľ sa toho nedočkáte. Príbeh je veľmi jednoduchý. Chlapec čo hľadá vraha svojich rodičov, popritom stretáva nových priateľov a lásku. Nechýba ani tzv. osudové zistenie hlavného hrdinu. Popri čítaní som mala pocit, že opätovne čítam diela Juraja Červenáka alebo Andrzeja Sapkowskieho. Napriek tomu sa mi knižka páčila, prišla mi ako vhodné oddychové čítanie na krátky výlet, na ktorý si nechcete brať hrubú a ťažko čitateľnú fantasy knihu. Zo zadnej strany vydavateľstvo informuje, že sa pripravuje ďalšia časť. Dúfam, že to bude čoskoro.

Čítaj viac

4
Dada

Diana Vavríková získala odznak Máte čitateľský profil

01.08.2019 17:52

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

4
Dada

Diana Vavríková prečítala knihu

02.04.2019 17:35

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev