Príbehy vášho života - Ted Chiang, Premedia, 2017

16,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Príbehy vášho života

Príbehy, v ktorých je obsiahnutý celý vesmír: pravda o Babylonskej veži, úspešný prvý kontakt s mimozemským životom, zúfalstvo zo straty nenahraditeľného človeka, dobrodružstvo... Čítať viac

4,0 33 hodnotení
Vydavateľstvo
Premedia, 2017
272 strán
4-5 hodín čítania

Príbehy, v ktorých je obsiahnutý celý vesmír: pravda o Babylonskej veži, úspešný prvý kontakt s mimozemským životom, zúfalstvo zo straty nenahraditeľného človeka, dobrodružstvo z ciest naprieč časom a ohromujúci výlet za hranice vedecky možného... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,95 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 4 dní

Dostupné v 26 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Stories of Your Life and Others - Ted Chiang, Picador, 2024
Brožovaná väzba
Angličtina
Predobjednávka,
vychádza o štyri dni
Novinka
-5 %

13,29 €


Stories of Your Life and Others - Ted Chiang, Pan Macmillan, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Na sklade 2 ks

12,95 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024

Viac o knihe

Príbehy, v ktorých je obsiahnutý celý vesmír: pravda o Babylonskej veži, úspešný prvý kontakt s mimozemským životom, zúfalstvo zo straty nenahraditeľného človeka, dobrodružstvo z ciest naprieč časom a ohromujúci výlet za hranice vedecky možného.

Žiaden iný sci-fi autor nevyvolal za uplynulých dvadsať rokov toľko nadšenia ako Ted Chiang. Žiadneho iného sci-fi autora neocenili za také útle dielo toľkými cenami. Konečne si môžeme výber z jeho poviedok prečítať aj v slovenčine.

Podľa jeho poviedky Príbeh tvojho života vznikol aj jeden z najúspešnejších žánrových filmov posledných rokov Arrival, v slovenskej distribúcii pod názvom Prvý kontakt. Podobne ako jeho literárna predloha neohuroval efektami, ale hĺbkou porozumenia toho, ako by sme komunikovali s bytosťami z iných svetov.

Doslov: Juraj Malíček

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Originálny názov
Stories of Your Life and Others
Počet strán
272
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
423 g
ISBN
9788081594496
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
264297
Filmové spracovanie
Prvý kontakt
Štýl
dobrodružný, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Premedia
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Príbehy vášho života - Ted Chiang, Premedia, 2017
Bledomodré ženské písmo - Franz Werfel, Premedia, 2016
27,90 €

Hodnotenia

4,0 / 5

33 hodnotení

15
7
8
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

27. marca 2017
Nenadšenie

Nuž, tešil som sa na novú (a mne zatiaľ neznámu) veľkú postavu svetovej SF literatúry a bol som dosť sklamaný. Na začiatku väčšiny poviedok je originálny a krásny nápad, ale spracovaním akoby dával autor najavo, že sa len hrá a nemá zásadné ambície. Možno som spiatočnícky, keď očakávam buď silný dej, alebo aspoň pointu, no tieto poviedky mi skrátka nestačili. Ako-tak som si to vedel ospravedlniť len pri sfilmovanom príbehu, kde je najsilnejší prienik medzi formou a obsahom a nelineárnosť vlastne pointou :-)
Oceňujem, že vydavateľ našiel priestor na niekoľkostranový (nadšený) doslov, je to pre čitateľa príjemný bonus, hoci s ním nemusím súhlasiť. Na druhej strane, knižke očividne chýbala ďalšia korektúra, keď sa do tlače dostala verzia s úplne základnými chybami ako pravidelne vypadnuté medzery aj medzi 3 slovami alebo kurzíva, ktorá sa náhodou rozšírila z jedného slova na niekoľko riadkov. Ako čitateľa ma neteší, keď sa šetrí na takýchto miestach, či už chýbali peniaze, alebo čas.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

6.11.2020
Príbehy Vášho života
Ted Chiangovi sa nedá uprieť originalita. Ale to by sme mohli takto hovoriť o väčšine autorov venujúcich sa sci-fi, hororu a fantasy. Tento žáner si originalitu vyžaduje. Problém ktorý mám s knihou je ale jej nedotiahnutosť. Skvelé námety, ktoré vyšumia do prázdna. Pretože nie sú emočne správne podporené alebo prekvapivo uzatvorené. Dokonca aj komplexnosť akejkoľvek myšlienky začne po čase trpieť reciprocitou a v niektorých momentoch sa stáva aj zbytočne zložitou. A to sa považujem za niekoho kto sa vo vysvetleniach ako, čo funguje, vyžíva.
Dôležité je ale podotknúť, že sa autor posúva. Posledné poviedky zo zbierky pôsobia ucelenejšie ako tie prvé. Takže za mňa najlepšie poviedky - Babylonská veža, Pochop, Príbehy tvojho života a Peklo je neprítomnosť Boha. Ale aj v týchto sú veci, ktoré mi do určitej miery vadili. Zvyšok ma nechytil. A to mám tento žáner úprimne rád.
Čítať viac
1.10.2020
za všetkým sme my, naše túžby a sny, náš svet
Je potešujúce čítať po čase zase skvelé sci-fi poviedky. A že tam nie je iba fikcia a možno tej vede zase až tak nerozumiem, ale to mi nevadí. Celok pôsobí úžasne kompaktne. Úplne ma to vrátilo do veku, keď som mala čerstvých -násť a tatino mi podal pár kníh, kde boli iba poviedky, niektoré som len preletela, že aha, dobre, ale nad niektorými som premýšľala celé dni. Aj tieto sú z tých, nad ktorými premýšľam aj po dočítaní. Film Arrival som videla ešte pred prečítaním poviedky Príbeh tvojho života, žiaľ, nestihla som to v opačnom poradí (najprv kniha a film až potom) a takto sa mi miešali vizuálne predstavy z filmu a tie, ktoré som si vytvárala sama popri čítaní.
Dojímalo, keď si hlavná hrdinka spomínala na budúcnosť dcérky. To, že som poznala, ako to skončí, nijako nezmenilo zážitok pri čítaní, práve naopak, doplnilo ho a prehĺbilo. Skvelá Babylonská veža a iné príbehy inšpirované náboženstvom a vierou. Fascinuje ma ten o golemovi, predstavovala som si ho v speampunkovom prevedení. Aj ten o anjeloch a zjaveniach bol fajn. No Ted Chiang píše aj o matematike a vzťahoch, o pokročilej technike a jej vplyve na ľudí, kde za všetkým sme my, naše túžby, znázorňuje svet, akým by bol, keby... A práve to "keby" ma neprestáva udivovať a baviť. Odporúčam.
Čítať viac
Peter Getlík
Overený nákup
29.8.2020
Chiang sa nečíta iba raz
Kto si robí, "zárezy" s počtom prečítaných kníh, tejto by sa mal vyhnúť. Chiang po prečítaní nevlezie len tak ľahko naspäť do poličky.

1) "Babylonská veža" je exemplárny príklad Chiangovej tvorby vo vertikálnej rovine. Biblický motív. Fiktívna kozmológia. Pomerne úsporný jazyk, ale hutné metafory. Jasná premisa. Trpezlivo budovaný mýtus (Chiangovi je fuk, či to potrvá 2 alebo 20 strán) a neustále napätie fyziky a metafyziky (tá druhá u Chianga ťahá za kratší koniec).

2) "Keď sa vám páči, čo vidíte: Dokument" je príklad toho ako možno riešiť horizontálnu tému (filozoficky podkutú) jasne, ale nevtieravo. Aktuálny spoločenský problém o jeden technologický ťah vpred. Pokorne a nenásilne prezentovaná obrovská škála názorov.

Ostatné texty vnímam kdesi medzi týmito hranicami, pričom v "Príbeh tvojho života" sa to všetko palindromicky spojí presne tak ako treba.

PS: "Peklo je neprítomnosť Boha" je duchom hádam najbiblickejší nebiblický text, aký som čítal.
Čítať viac
30.6.2020
Kniha obsahuje skvelé poviedky fantastiky ako napr. pravdu o Babylonskej veži, úspešný prvý kontakt s mimozemským životom, zúfalstvo zo straty nenahraditeľného človeka, dobrodružstvo z ciest naprieč časom a ohromujúci výlet za hranice vedecky možného.
Podľa poviedky Príbeh vášho života bol natočený aj film Arrival. Autor má obrovský záber vedomostí a dokáže písať rôzne typy poviedok a všimol som si tiež skvelú štylistiku, dialógy, rozprávačské umenie, plynulosť zdanlivo neuhladeného textu.
Čítať viac
13

Viac o mojich dojmoch z kníh tu: FB: Hankine knihy IG: Hana.Zet :-) Navždy budem vďačná Astrid Lindgrenovej a mojej mame, ktoré ma spolu s Pipi priviedli k láske ku knihám. Zaťažená som najmä na staré vydania kníh. Keď budem veľká, chcem mať antikvariát :-).

Hana Hana
Overený zákazník
3.1.2020
Čo poviedka, to skvost
Jedna z najlepších kníh, akú som čítala. Prinúti skutočne zapojiť mozog, s vypointovaním som bola osobne spokojná. Bavila ma každá jedna poviedka, hoci sa našlo aj pár jasných favoritov. Myslím si, že uspokojí skôr náročnejších čitateľov. Čítať viac
Matej Orlíček
Overený zákazník
21.12.2017
Preklad
Nie je to zrovna najľahšia kniha na preklad, ale okrem už spomenutých chybyčiek, sú tam aj závažnejšie.
Výraz "non-zero-sum game" je preložený ako hra s nulovým súčtom, v texte to potom nedáva zmysel.
Občas zlé použitie synonyma vzhľadom na kontext, "real or imaginary" pri číslach znamená reálne alebo imaginárne, a nie skutočné alebo fiktívne.
Tiež preklad slova "derivation", aj keď je použité pri rovnici, neznamená automaticky deriváciu, ale v tomto prípade- odvodenie.
Čítať viac

Ted Chiang

Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac
Kúpte spolu
Príbehy vášho života - Ted Chiang, Premedia, 2017
Bledomodré ženské písmo - Franz Werfel, Premedia, 2016
27,90 €

„Niekto musí začať u seba. Niekto musí vystúpiť dopredu a povedať a urobiť, čo je správne, pretože je to správne. Keď nikto nezačne, tak ľudia nemajú koho nasledovať.“

Cesta králů - Brandon Sanderson, 2012
Cesta králů
Brandon Sanderson