Daniela Kyseľová

10

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2021
2020
2019
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
Daniela Kyseľová

Daniela Kyseľová získala odznak Knihy roka 2021

11.01.2022 21:49

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

09.01.2022 13:51

Kniha Kníhviazač je vskutku geniálna historická fantasy, hlavne preto, že otrasie takmer každým čitateľom. Už svojím názvom sľubuje, že to bude príbeh, ktorý si zamilujú najmä milovníci príbehov o knihách.

Zavedie nás do tajomného sveta, v ktorom sa človek môže zbaviť spomienok uložených v knihách. Príbeh nás zároveň núti zamyslieť sa, či sú nejaké spomienky, ktoré by sme nechali radi "zviazať"...

Jedno z mojich príjemných knižných prekvapení za rok 2021, kedy sa oplatilo "zariskovať", pretože som netušila, čo môžem od knihy čakať :)

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

12.12.2021 14:51

V príbehu sledujeme osud mladého básnika Hansa Christiana Andersena, ktorého krivo odsúdili za vraždu prostitútky. Aby dokázal svoju nevinu, má 3 dni na to, aby viedol vyšetrovanie.

Dejové linky sa v knihe striedajú z pohľadu Andersena a vraha. Pohybujeme sa v prostredí Kodaňskej spodiny, ktorá sa potkýna s chudobou a chorobami.

Autori si pre nás pripravili úžasnú historickú fikciu s dokonalým príbehom, úžasnou zápletkou a drsným jazykom, ktorý sa k tejto knihe absolútne hodil. Fantastické!

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

30.11.2021 12:15

Tri ženy, tri traumatizované duše, tri rozpadnuté rodiny. Týmito slovami by sa dal zhrnúť ústredný motív celej knihy, ktorú spája hlavná aktérka Blythe Connerová. Blythe nemala šťastné detstvo, jej matka Cecilia a babička Etta boli problémovými matkami a tento ťažký osud čaká aj ju samotnú.

Je to kniha na zamyslenie, písaná dosť depresívnym jazykom, preto sa na ňu treba naladiť.

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

19.11.2021 11:56

Autorka sa v Obvinenej znova vracia do prostredia psychiatrie a venuje sa téme ľudskej psychiky. A znova ponúkne čítanie, ktoré sa pohrá s našou mysľou. Svojou ponurou a depresívnou atmosférou nás okamžite vtiahne do deja. Čitateľ má v knihe možnosť stretnúť rôzne typy postáv a každá z nich je vskutku jedinečná. Tento psychologický román je jednoducho čitateľským zážitkom!

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

17.11.2021 19:56

Najnovšia kniha Róberta Bryndzu je skvelým prírastkom v napínavej sérii s Kate Marshallovou. Spolu s detektívnym partnerom Tristanom Harperom vyšetruje 12 rokov starý prípad. Joanna Duncanová bola novinárkou, chystala sa odhaliť škandál miestneho politika, no bez stopy zmizla z parkoviska a odvtedy ju nik nevidel.

Vyšetrovanie nás zavedie na tajné a nebezpečné miesta k ďalším nezvestným osobám, o kandidátov na spáchanie zločinov tiež nebude núdza. Pripravte sa teda na pravidelný prísun napätia a zvratov - spolu so spánkovým deficitom z čítania :)

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

18.10.2021 16:27

Grahama Mastertona som objavila len pred pár dňami a po prečítaní prvého dielu série s Katie Maguirovou som si istá, že ho môžem zaradiť k mojim autorským favoritom.

Zločiny, s ktorými sa musí hlavná komisárka v tomto príbehu vysporiadať sú skutočne surové, plné násilia. Autor ich opisuje do najmenších detailov z pohľadu obete aj páchateľa, preto kniha nie je vhodná pre každého.

Čo túto knihu robí takou mimoriadnou je autentickosť a vyzretosť postáv, nadpriemerne pútavý dej s odkazmi na keltskú mytológiu a nepretržité napätie dávkované od prvého momentu.

Je to jedna z tých kníh, pri ktorých sa nadýchnete a zabudnete vydýchnuť :)

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

14.10.2021 20:21

Miznúce dievčatá mizli každou stranou :) Autorka nám poskytne čitateľný príbeh bez nejakých obzvlášť drsných, či surových scén, ale za to so zaujímavou zápletkou a záverom, ktorý bude, verím pre väčšinu čitateľov veľkým prekvapením. Som zvedavá na ďalšie pokračovanie série.

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

30.09.2021 13:32

Snehulienka musí zomrieť začína prepustením tridsaťročného Tobiasa Sartoria z väzenia potom, čo si odsedel desaťročný trest za vraždu dvoch sedemnásťročných dievčat. Odsúdený na základe nepriamych dôkazov, keď je telo jednej z nich objavené len niekoľko dní po jeho prepustení. Pia začne spochybňovať zistenia pôvodného vyšetrovania a objaví diery v trestnom stíhaní. Keď zmizne ďalšie dievča Amelie, obyvatelia Altenhainu sú si istí, že za to môže Tobias.

Je to nesmierne napínavá a pútavo štylizovaná detektívka, v ktorej chamtivosť, zrada a strach narážajú na viacvrstevný príbeh. Brilantne spracované postavy čitateľa úplne pohltia do deja, neustály posun a zmena smeru sťažujú určiť, kto stojí na strane zákona.

Táto kniha patrí jednoznačne k mojím TOP knihám. Autorke právom patrí titul kráľovnej nemeckej detektívky.

Čítaj viac

10
10

Daniela Kyseľová napísala recenziu

27.09.2021 20:40

Mrazivé zlato nás zavedie do hôr Švédska, kde sa nachádza telo, pravdepodobne od niekoho, kto sa stratil už dávno. Olivia Rönningová je poslaná do severného Švédska. Na ceste na miesto ich helikoptéra havaruje. Olivia však nie je jedinou osobou na horách, ktorá sa pokúša odhaliť pravdu o mŕtvom mužovi.

To, že autori písať vedia niet pochýb. Predviedli nám to aj v tomto ich šiestom dieli. Aj keď dejovú linku príbehu nestrieda zvrat ďalším zvratom a napätie nestriehne na každom rohu, tejto dvojici to viem prepáčiť, lebo ich detektívne romány mám jednoducho rada :)

Čítaj viac

„Keď niekto začne páliť knihy, skončí pálením ľudí.“

Heinrich Heine