Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Vzala si mi všetko + Dala som ti všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2022

21,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Vzala si mi všetko + Dala som ti všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2022
Vzala si mi všetko + Dala som ti všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2022

Vzala si mi všetko + Dala som ti všetko

Úspešné romány Vzala si mi všetko a Dala som ti všetko v jednom vydaní. Čítať viac

4,8 35 hodnotení
Séria
Vzala si mi všetko
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2022
480 strán
7-8 hodín čítania

Úspešné romány Vzala si mi všetko a Dala som ti všetko v jednom vydaní. Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

21,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Výzbroj svetla - Ken Follett, Tatran, 2023

Viac o knihe

Úspešné romány Vzala si mi všetko a Dala som ti všetko v jednom vydaní.

Vzala si mi všetko
Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro.

Nedokážeme ublížiť iným bez toho, aby sme neranili seba samého...

Kým Michaela sa po tragickej smrti manžela s láskou stará o dcéru Veroniku, Renáta robí svojej Johanke zo života peklo. Dievčatko trpí nedostatkom lásky a jej úprimné pokusy o priazeň matky končia vždy rovnako. Hnevom, krikom a nenávistným osočovaním.

Obidve ženy, napriek rozdielnym postojom k výchove dievčat, spája nerozlučné priateľstvo. Až do chvíle, keď sa Renáta rozhodne urobiť zásadné životné rozhodnutie. To osudovo zasiahne nielen jej dcéru, ale pretrhne aj niť priateľstva s kamarátkou, ktorá jej vždy ochotne podala pomocnú ruku.

Dala som ti všetko
Ako malá nepoznala, čo je materinská láska. Necítila matkine ruky na svojich vlasoch, jej tvár nebola zasypaná bozkami. Pre matku bola len balvanom na krku, ktorý trpela z neopätovanej lásky k mužovi, ktorý ju opustil.

Johana bola presvedčená, že o cit, o ktorý bola ochudobnená, neoberie svoju dcéru.
V jeden novembrový deň, keď prišla po dcéru do škôlky, ju učiteľka vytisla na chodbu.
„Pani Jurčová, musím sa s vami porozprávať,“ začala rozhovor. „ Ide o vašu dcéru. Nič ste si nevšimli?“
Johana civela na staršiu ženu ako na prízrak.
„Na čo narážate?“ zatriasla sa jej brada.
Jej zlá predtucha sa razom zmenila na skutočnosť a Johane preletelo mysľou.
Prečo práve moje dieťa?
Čítať viac
Počet strán
480
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
135×165 mm
Hmotnosť
493 g
ISBN
9788082141118
Rok vydania
2022
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
1682009
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Séria
Vzala si mi všetko
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

35 hodnotení

27
8
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

pred týždňom
VZALA SI MI VŠETKO/DALA SOM TI VŠETKO
V prvom rade by som chcela veľmi pekne poďakovať autorke za možnosť prečítať si tento úžasný príbeh.

Postava Johanky si ma okamžite získala. Nakoľko som tiež matkou, príbeh som veľmi prežívala. Neustále mnou lomcovali emócie a niekoľkokrát som musela prestať čítať, pretože som mala v očiach slzy..

Rozhodne je to príbeh na zamyslenie a čitateľa hlboko zasiahne. Autorka si na knihe dala záležať, napísaná je precítene a čitateľovi ukáže, že život nie je ľahký.

Tento príbeh mi ostane v mysli ešte dlho..
Čítať viac
20
Overený zákazník
25.10.2023
Vzala si mi všetko & Dala si mi všetko
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tak toto bola po dlhej dobe poriadne smutná a ťažká kniha medzi mojimi prečítanými knihami.
Už po prvých riadkoch mi bolo smutno a zvieralo mi srdce. Malá Johanka si pri mame Renáte vytrpela hrozné veci. Viem, že nie každý má pekné detstvo, ale dúfam, že detí, čo zažívajú takéto zlé veci, je čo najmenej. Napriek tomu, z akého prostredia pochádzala bola šikovná a milá. Veľmi som sa tešila, keď sa jej do života vrátil biologický otec a začalo to byť lepšie. Trochu ma zarazil 17-ročný skok v knihe, ale nakoniec sa mi to pozdávalo a bola som rada, že sme sa posunuli v deji o taký kus vpred. Keď som už dúfala, že všetko sa na dobré obrátilo, prišla ďalšia rana. Viki bola veľký dar, ale bolo to náročné. Dozvedela som sa veľa o chorobe, o ktorej som dovtedy nepočula a Johanka to zvládala bravúrne.
Kniha je písaná naozaj bravúrne a dojímavo. Nevedela som sa od nej odtrhnúť s netrpezlivo prevracala stranu za stranou. Je plná nádherných myšlienok, ktoré sa oplatí si zapamätať. Páčilo sa mi, že sú to 2 knihy v 1. Od autorky som doteraz nič nečítala, ale určite si rada ešte niečo prečítam.
Čítať viac
6

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
24.8.2023
Povinná pre každého
Veľmi vážna a veľmi smutná kniha, ktorá ponúka veľa krásnych a hlbokých myšlienok, nad ktorými sa budete zamýšľať ešte dlho po prečítaní.

Kniha sa skladá z dvoch častí, spojených do jednej. Mne osobne to sedelo a bolo to super. V tej prvej, si prečítame o malej Johanke a jej, nie veľmi príjemnej matke, Renáte. Tento príbeh je silný a dovolím si povedať, že nie je pre slabšie povahy. Nabité od prvej strany. Miestami som musela predýchať, vyvetrať si hlavu, a tak pokračovať. Našťastie táto časť nie je tak dlhá a rýchlo preskočíme do dospelosti Johanky. Skutky jej matky sú neodpustiteľné, hnusné a hrubé. Povinne by si túto knihu mala prečítať každá matka.

V druhej knihe s názvom Dala si mi všetko sa všetko otočí a my vidíme dospelú hrdinku prvej knihy s jej nemanželskou dcérou Viktóriou. Nechce byť ako jej matka, avšak niekedy si Boh pre nás pripraví iný osud a Viktorka je trošku iná. Bolo pre mňa veľmi ťažké čítať pasáže kde sa matka trápila s chorou dcérkou, kým sa naučila s ňou žiť. To čo potrebovala bolo odpustenie, kvôli ktorému som na konci plakala, veľmi ma to chytilo za srdce.

Okrem rýchleho časové posunu v deji nemám knihe čo vytknúť. Všetko bolo prepojené a mne to dávalo zmysel. Niektorí písali, že prehnala svoje správanie voči Dávidovi, mne to dávalo logiku. Zrobila z komára, somára, pretože sa bála viazať, bála sa milovať, bála sa straty. Stopy, ktoré v Johane zanechalo škaredé správanie zo strany Renáty. Bolo by mi čudné keby na nej neostali žiadne následky.

Postavy sú veľmi silné, každá jedna a niet jedinej, ktorá by toho nemala naloženého veľa.

Knihu odporúčam každému, hlavne ženám, matkám, budúcim matkám ale samozrejme aj chlapom.
Čítať viac
16
Overený zákazník
24.5.2023
4,5/5*
Spracovanie dvoch kníh do jednej bol výborný nápad. Keď dočítate prvú časť, môžete hneď pokračovať v ďalšej. Ja som takto celú dvojknihu zhltla za jeden deň, keď som s nadchádzajúcou chrípkou ležala v posteli. Samozrejme, príbeh ma chytil natoľko, že som sa ho nevedela vzdať.

Vzala si mi všetko je príbeh, ktorý by sa kľudne mohol volať aj “Ako nebyť matkou” a to v najhoršom slova zmysle. Obdivujem autorku, ktorá dokázala spracovať také kruté zaobchádzanie s nevinným dieťaťom. Dala príbehu takú autentickosť, že by sme ju mohli nazývať aj životom. Vytvorila tak knihu, ktorá dýcha bolesťou a láskou zároveň.

Dala som ti všetko je zase nádherný príbeh v tom, ako poukazuje na inakosť, ktorá dokáže byť extrémnym prínosom. Konkrétne ide o formu autizmu. Mať takéto dieťa pokúša svedomie rodiča. Robím všetko správne? Čo môžem pre svoje dieťa ešte urobiť? Bola som naňho tvrdá? Zaslúžim si byť vôbec matkou?
Dala som ti všetko tak predstavuje akýsi protiklad jej predchádzajúcej časti. Nikto nie je dokonalý, ale láska dokáže nemožné…

V knihe som našla zopár nedokonalostí, napr. v dialógu, keď som slová postave, ktorá ich vyslovila, neverila. Všetko však boli nepodstatné nedokonalosti…

Príbeh ako celok dáva veľa. Veľa zlého, veľa dobrého, veľa úvah, veľa niečoho, čo si dokážete vziať od neho pre seba.
Niekoľkokrát ma zničil, ale ja si ho aj tak potrebujem v budúcnosti ešte prečítať.
Čítať viac
29.4.2023
Emočný náklad!
Ak by som mala dvoma slovami opísať túto dvojknihu bola by to - emočná dráha. V prvej knihe sa príbeh sústreďuje na matku Renátu a dcéru Johanku. Och, koľko som v sebe mala zlosti! Bolelo ma srdce ako sa niekto môže takto chovať, či ubližovať niekomu tak čistému a nevinnému stvoreniu. Autorka do príbehu vsadila jej čistý opak - kamošku Mišku, ktorú som si obľúbila z celej knihy najviac. K samotnému príbehu nemám také veľké výhrady - bol písaný realisticky, dej plynul rýchlo - niekedy až moc (nie som fanúšičkou posunov o pol roka, roka, atď..) Neprajem nikomu nič zlé ale Renáta by si za to všetko niečo zaslúžila… Druhá časť je venovaná Johanke a jej dcére. Och, moje srdce sa znova lámalo. Koľko autorka ešte naloží tej Johane na plecia? Koľko ešte toho zvládne? Miestami som už vnútorne kričala - dosť už ju nechaj! Veď aj ona si zaslúži šťastie a lásku. Čo ale musím vytknúť sú dve veci - neschopnosť Johany v niektorých veciach komunikovať - robila sa zbytočná dráma pre nič a Renáte som neverila ani slovo. Nie. Ani písmeno! Bohužiaľ.
Ďakujem autorke, že sa pustila do takejto náročnej témy, zvládla ju veľmi dobre!
Čítať viac
31.3.2023
Moja 13. slovenská kniha v tomto roku skončila so slzami na krajíčku. Popravde som si o obsahu veľa nezisťovala a len ma zaujal fakt, že ide o slovenskú autorku od ktorej som ešte nič nečítala. Keď som sa však do čítania pustila, nebolo mi ako žene a matke, všetko jedno.

Autorka si vybrala na spracovanie naozaj ťažké témy, ktoré mi počas celej knihy lámali srdce. Ako napísala : “Každý človek na tomto svete si nesie svoj kríž. A aj keď sa mu zdá ten jeho najťažší, v skutočnosti tomu tak nemusí byť.”

Sledujeme naozaj ťažký život Johanky, ktorú matka v detstve trestá a v dospelosti ju čaká neľahká úloha až si človek povie koľko toho ešte dokáže táto žena zvládnuť? Kniha je skôr než na dej zameraná na emócie a psychiku, ktoré som neraz mala problém v sebe spracovať.

Autorka v prvej časti nič nezľahčuje a tento trpký a bolestivý príbeh predčil pokračovanie, ktoré bolo rovnako emočne náročné ale niektorým situáciam som nedokázala uveriť. Nechápte ma zle, Johane a jej dcérke by som priala všetko šťastie sveta ale určité scény mi prišli urýchlené a preto aj príliš zidealizované a do príbehu, ktorý ukazuje krutú stránku života by som nasadila trošku pomalšie tempo.

Bolo to veľmi silné čítanie a zase som sa utvrdila v tom aké talentované spisovateľky a úžasné knihy na slovensku máme.
Čítať viac
Ivka
Neoverený nákup
20.2.2023
Keď som ku koncu roka absolvovala pravidelnú prehliadku, s pani doktorkou sme si prechádzali moji rodinnú anamnézu.
Pri mojej starkej poznamenala - Vidíte, niekomu život toho naloží naozaj viac ako veľa.
A práve táto jej myšlienka mi blúdila mysľou počas čítania Simonkinej dvojknihy.
"... každý človek na tomto svete si nesie svoj kríž. A aj keď sa mu zdá ten jeho najťažší, v skutočnosti tomu tak nemusí byť."

Dvojkniha je nálož emócií, nesie v sebe krásne posolstvá, poukazuje "inakosť" v spoločnosti, ale najmä dva protipóly lásky matky k dieťaťu.
Po prečítaní približne dvadsiatich strán som musela knihu zatvoriť a rozmýšľala som, či je naozaj nejaká matka schopná toľkej krutosti voči vlastnému dieťaťu, nech sú okolnosti jeho príchodu na svet akékoľvek. Nech sa snažím, koľko chcem, viem, že za dverami mnohých domácností sa môže, a aj naozaj deje, mnoho krutosti voči deťom. Veľa detí prežíva rovnaké emócie ako malá Johanka - hlavná postava - a veľa týchto detí túži len po jednom: zapáčiť sa svojim rodičom, ukázať im, že sú tu, že ich potrebujú a chcú cítiť ich lásku.
"Niektorí ľudia si nezaslúžia náš súcit ani našu ľútosť. Sú tak nakazení zlom a nenávisťou, že sa sami rútia do záhuby."

Postupným plynutím deja sa mi hlave vynáralo množstvo otázok: Dokáže dieťa, ktoré v detstve nepocítilo pravú materinskú lásku, žiť plnohodnotný život a ľúbiť nadovšetko svoje dieťa? Nesie si v sebe traumy do ďalšieho života? Ovplyvňujú jeho konanie?
Johanka je príkladom toho, že sa dá kráčať životom s láskou, a že aj keď jej život opäť pridal na pleciach, dokáže sa popasovať aj s týmito prekážkami. "Inakosť" jej dcéry ju učí novému pohľadu na život, učí ju novej podobe lásky a trpezlivosti. Učí ju čeliť novým rôznym životným situáciám, ktoré ju často nútia siahnuť na dno jej psychických i fyzických síl.
"Nie je ťažké milovať dieťa, ktoré nemá žiaden problém. Ale len skutočná láska dokáže ľúbiť dieťa, ktoré ten problém má."

Johana - dcéra, žena, matka... Má môj obdiv za všetko, čo v živote zvládla. A nebolo toho málo (aj keď je to len postava). Za to, že jej srdce časom našlo lásku a práve tá láska ju priviedla k odpusteniu.
Čítať viac
nellia.kniznysvet
Neoverený nákup
11.2.2023
Odporúčam
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Silný a veľmi emotívny príbeh, ktorý chytí nie jedného človeka za srdce. Pri čítaní knihy som mala slzy na krajíčku, cítila som smútok, ľútosť, ale aj radosť. Nedokážem si predstaviť, žeby som sa ocitla na mieste dievčatka, aspoň v prvej časti.

1. časť - Vzala si mi všetko ~ Už prvé stránky prezradia, čo za príbeh je pred nami. Renáta sa nedokáže zmieriť s minulosťou a s tým, čo jej bývalý partner Roman povedal (spravil). Má dcéru Johanku, ktorú trestná zato, že má oči a je podobná Romanovi. Nedokáže sa na ňu ani pozerať, ubližuje jej, nevadí, že malej spôsobuje traumu, nadáva jej za nič, nedáva jej materskú lásku, ktoré každé dieťa potrebuje.. Malá Johanka sa mami boji a nerozumie, prečo sa k nej tak správa. Je dobrá a aj šikovná.. Renáta nedokáže krotiť svoj vzťah k alkoholu.. Má najlepšiu kamarátku Mišku a ich dcéry sa kamarátia. Miška sa snaží už dlhšie dohovoriť Renáte, ale jej to je jedno.. Bezcitná, naivná a zlá žena, ktorá nedokáže pochopiť veci správne.. Po dlhom čase dovolí aby sa Johankin otec mohol stretnúť s dcérou. Robert si vybuduje pevný vzťah s dcérou a Renáta jej závidí.. Prežije pár uletov, a jeden jej zmeny život aj ostatným.. Pri najbližšej príležitosti zmizne, Johanku nechá s Robertom.. O pár rokov neskôr sa ale všetko zmení. Zopakuje sa minulosť, alebo bude o niečo iná? Jedno je ale isté, Johanka je poznačená na duši do konca života..

2. časť - Dala som ti všetko - Johana má dcéru, ktorej dáva všetku materskú lásku, teda tú, čo ona v minulosti nemala. Povedala, že nebude ako jej matka a to aj dodrží! Ale postupne si všíma zvláštne správanie dcéry, nedáva tomu ale veľký význam. Až časom sa ukáže, že jej malá ma autizmus. Nemá to ľahké, ale vďaka malej pochopí, že ona vidí svet z inej stránky, vidí veci, ktoré mi zase nevidíme. Otvorí jej oči a vďaka nej pochopí pár veci. Život nemôže byť len pozitívny, ale nechá nájsť prejsť aj zlými vecmi.. Ale jedno je isté, každý po čase pochopíme svoje chyby. Nikdy nie je neskoro na ich nápravu.. Alebo?

Ďakujem veľmi pekne za knihu
@knihyprekazdeho.sk, a že som na ňu mohla spraviť recenziu
Čítať viac
5.2.2023
Užila som si ju
Byť rodičom je veľká radosť a neustála výzva. Príchod dieťaťa navždy zmení život a stavia nás do novej životnej role.
Naša snaha je vytvoriť si láskyplný vzťah z touto doposiaľ nepoznanou osôbkou.
Ale je to tak u každého?
*
Svoje o tom vie Johanka, krásne dievčatko, ktoré túži iba po jednom. Byť milovaná, spoznať a vychutnávať si matkino pohladenie čo jej žiaľ Renáta jej matka nedopraje. Čoho má bohužiaľ Johanka dostatok je krik, zlosť, nenávisť, špinu a tmavý kút komory, ktorý jej Renáta s radosťou dožičí.
Kvôli alkoholu strácala zdravý rozum a Johanka plachá, uzavretá do seba bez zbytočných problémov prijímala svoj údel nechceného dieťaťa.
Zároveň sledujeme život Michaely, najlepšej Renátinej kamarátky, ktorá po tragickej smrti prišla o manžela. Pri živote ju drží dcérka Veronika, o ktorú sa s láskou stará. Rozdielné postoje, rozdielná výchova s láskou a bez lásky.
*
V druhej časti Dala som ti všetko sledujeme život Johanky, ktorá vyrástla a ktorá sa sama stala matkou.
Milujúcou matkou, ktorá robí všetko preto, aby jej dcérka poznala krásu materinského objatia a aby prežila spokojné a šťastné detstvo.
Žiaľ Johanka nemá ani tentokrát na ružiach ustlané. Jej dcérka Viktória trpí Aspergerovým syndrómom a ako slobodná matka je na všetko sama.
*
Krásny, dojímavý príbeh, ktorý ma milo prekvapil a ktorý určite odporúčam.
Počas celého čítania som pociťovala nepríjemné emócie, ktoré vo mne Renáta vyvolávala a často som sa zamýšľala koľko takýchto Renát a Johaniek za zavrenými dverami svojho obydlia sú.
Celý príbeh bol opísaný veľmi realisticky, miestami až mrazivo, bez príkras a zároveň veľmi chytľavo, kedy si ani neuvedomíte a ste na konci.
Aj, jeď ženské romány veľmi nečítam táto dvojkniha mi naozaj sadla.
Čítať viac
Simona Trnková
Overený zákazník
31.1.2023
Pokračovanie nesklamalo
Prvú knihu Vzala si mi všetko som čítala už dávnejšie, preto som sa potešila pokračovaniu a ešte väčšmi, keď som si mohla zvoliť dvojknihu. Pripomenula som si tak prvý bolestný príbeh Johany, ktorá prežila neľahké detstvo a zanevrela na svoju matku. V pokračovaní Dala som ti všetko sledujeme život už dospelej Johany a jej dcérky Viktórie. Znovu do príbehu vstupujú rôzne zápletky a my so zatajeným dychom sledujeme, či postavy nakoniec získajú vytúžený pokoj a najmä či hlavná hrdinka Johanka zakotví konečne v šťastnom vzťahu.
Príjemná oddychovka, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudila, avšak miestami mi prekážali niektoré "klišé momenty". A ak mám porovnať, prvá časť bola pre mňa oveľa emotívnejšia a sugestívnejšia jazda.
Čítať viac

Simona Rošková

Čítať viac

Vydavateľstvo MERIDIANO-press

Čítať viac

„A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “