Beáta Bučková

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2013
Šťastných 7
2012
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

12
12

Beáta Bučková napísal recenziu

03.08.2023 06:10

"Nikdy nikoho nesúď a už vôbec neodsudzuj. Nato je tu niekto iný. Aj tak sa nedá vžiť do života niekoho iného... Vieš, ako sa vraví; najprv obuj moje topánky, pocíť všetky kamene, ktoré ma tlačia, kráčajú po mojej ceste, preliezaj všetky prekážky, ktoré na nej sú, až potom mi môžeš hovoriť, čo robím zle, čo dobre..."

Táto kniha pre mňa je knihou o živote. Každý človek si ho začne vážiť až vtedy, keď zažije nejakú stratu (alebo je blízko nej). Bol to smutno-krásny príbeh plný životných múdrostí. Autorkin štýl písania sa mi veľmi páčil, vety často ozvláštnila metaforami či trefnými prirovnaniami. A ja také môžem...
Veľmi sa mi páčil duchovný rozmer príbehu...aj tie môžem.
Autorka sa dotýkala veľmi ťažkých tém, ktoré, žiaľ, patria k životu... témy alkoholizmu, témy smrti veľmi blízkeho človeka, témy rakoviny či prehnanej snahy počať dieťa...teda tém zmien v živote. Zmien, ktoré prídu, či chceme alebo nie. Zmien, s ktorými musíme bojovať. Zmien, s ktorými si každý vysporiada po svojom...
Život je nevyspytateľný, osud vrtký, užívajme si každú sekundu.
Jediné, čo ma prekvapilo, bol ba mňa príliš dramatický záver vzhľadom na kapitoly pred ním. A teda dúfam, že ten otvorený koniec som pochopila správne...

"... nič na tomto svete nemáme isté, iba ak smrť. Život sa nám míňa pred očami a najhoršie na tom celom je, že nevieme predvídať. V živote stačí jediná sekunda..."

Čítať viac

12
12

Beáta Bučková napísal recenziu

30.06.2023 19:34

"Občas si musíš zvoliť inú cestu, aby si zistil, či tá, z ktorej si zišiel, bola správna." #nerealista

Dlho som rozmýšľala nad hodnotením tejto knihy. Dávam jej.
Téma knihy bola výborná, dej sa odsýpal, avšak mi dosť prekážala predvídavosť pribehu. Chýbali mi nejaké zvraty, bolo to pre mňa také "vlažné" čítanie a miestami som sa cítila, akoby som sama bola "unavená z pocitov" (toto slovné spojenie sa mi veľmi zapáčilo).
Na hlavného hrdinu som bola neskutočne vytočená, ako mohol byť taký hlúpy...ale v živote sa s tým, žiaľ, stretávame.

Pozitívne hodnotím citáty, mottá medzi kapitolami, ktoré celý príbeh oživili.

Nebola to zlá kniha, no ja som od nej čakala trochu viac.

"Ži a riskuj vždy, keď sa to dá. V plytkej vode sa síce neutopíš, ale ani si v nej nezaplávaš."

Čítať viac

12
12

Beáta Bučková napísal recenziu

26.06.2023 16:47

Aj túto knihu som si prečítala na jedno posedenie (dobre, dobre na dve, žiaľ, musím aj do roboty chodiť)
Jej knihy sú totiž prudko čitateľné a nemajú žiadne hluché miesta.

Tomáš a Tereza boli super postavy, veľmi ma bavili ich charaktery a hlavne ich dialógy okorenené iróniou. Ja nemôžem za to, ja som taký "ironický a dobieravý" typ, mne sa to strašne páči. Tomáš pod rúškom drsného chlapa ma dostal do kolien a Tereza bola vykreslená ako fajn baba. Až mi bolo ľúto, že som knihu tak rýchlo dočítala, hlavné postavy mi budú chýbať.
Knihe dávam a ďakujem autorke za skvelý príbeh.

Čítať viac

12
12

Beáta Bučková napísal recenziu

17.06.2023 20:39

"Pre oboch sa stal čas zanedbateľný, no ich láska ho prekonala a pretrvala. Naveky."

Na začiatku knihy som mala mierne obavy; vystrašilo ma to množstvo mien a poprepletené vzťahy. Popravde som nevedela, kde je sever.
S týmto som tak trochu bojovala počas celého čítania.
Hlavná línia príbehu bola fajn, avšak miestami som mala pocit, akoby sa všetko opakovalo. Mala som zmiešané pocity pri vzťahoch, láske medzi postavami. Zamilovali sa akoby mávnutím čarovného prútika. Neviem síce ako to predtým fungovalo, ale najprv by sa kus mohli spoznať, či?
Čo by som určite vyzdvihla je hodnoverné opisovanie charakterov Vikingov, v tomto období (dej je zasadený do 10.storočia) dosť krvilačné a majetnícke správanie. Možno preto mi prišla niekedy prehnaná tá romantická línia...ale podotýkam, je to čisto subjektívny názor a pocit.
Veľkým pozitívom pre mňa bolo používanie archaizmov (letá namiesto roky; poviť dieťa a pod.). Myslím si, že autorka si fakt dala záležať a bola skvelo pripravená na písanie historického románu.
Hlavné postavy som si nejak extra neobľúbila, zato vedľajšie (Hamish, Yan) mi boli veľmi sympatické.

Vzhľadom na fakt, že toto je autorkina prvotina, knihe dávam motivačné ... myslím, že zaslúžene a teším sa na ďalšie knižky.

Čítať viac

12
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Šťastných 7

12.03.2023 19:39

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
12
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Šťastných 7

26.02.2022 17:37

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
12
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Knihy roka 2021

10.12.2021 18:16

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
12
12

Beáta Bučková napísal recenziu

16.08.2021 14:18

Kniha sa čítala veľmi dobre, aj keď bola objemnejšia. Páčila sa mi dejová línia troch na pohľad úplne rozdielnych osudov, ktoré sa napokon stretli. V knižke je všetko tak trochu dotknuté - poľské geto, pokusy v koncentrákoch, program Lebensborn a následne osudy ľudí poznačených vojnou. Kto má rád príbehy, podotýkam literárne fikcie z tohto obdobia, bude sa mu knižka páčiť. Ja jej dávam 4,5 z 5 bodov.

Čítať viac

12
12

Beáta Bučková napísal recenziu

03.08.2021 14:14

"Veľkosť človeka.....Oxymoron....Pojmy človek a veľkosť nepatria k sebe."

Táto kniha opisuje dve línie, príbeh Signe a príbeh Davida. Signe nám cez svoje spomienky vyrozpráva svoj život v roku 2017. Táto línia sa mi páčila hlavne kvôli jazyku, ktorý autorka používala. Opis jej cesty na oceáne som si užívala najviac. Príbeh Davida a jeho dcéry má iný rozmer. So svojou malou dcérou sa ocitnú v utečeneckom tábore v roku 2041. Celý svet trápia veľké suchá a nedostatok vody. Tu veľmi pekne vykresľuje jeho vnútorný svet a drsný život bez vody.
"Modrá" bola pre mňa symbolom, symbolom vytrvalosti a nádeje. "Modrá je stvorená na to, aby sa zdvihla."
Hlavnou myšlienkou knihy je však dôležitosť vody, dôležitosť jej ochrany. Síce časť príbehu je dystopia, kľudne sa môže stať skutočnosťou. Príroda sa nám mení, zásah ľudí je čoraz väčší a dopady na ľudstvo môžu byť katastrofálne.
Mne osobne sa príbeh veľmi páčil, knihe dávam maximum bodov. Nič mi v nej neprekážal.

Celý život je voda, celý život bol voda, všade, kam som sa zvrtla, padala z neba ako dážď alebo sneh, napĺňala malé horské plesá, ležala zmrznutá v ľadovci, prúdila po strmých úbočiach v tisícoch potôčikov, ktoré sa spojili do rieky Breio, tá sa pred dedinou rozliala do fjordu a z toho sa smerom na západ stalo postupne more. Celý môj svet tvorila voda. Vrch, hory, pastviny boli v tomto svete iba maličké ostrovčeky. Svoj svet som nazývala Zemou, no myslela som si, že by sa mal vlastne volať Voda.

Čítať viac

12
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Horúce novinky

31.05.2021 19:38

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky

„Nezaujímalo ma, kde budeme bývať, pracovať a čo bude zajtra. Bola som s ním. Iba na tom záležalo. A bola som šťastná. Taká šťastná ako nikdy predtým. “

Pod talianskymi hviezdami - Katarína Páleniková, 2014
Pod talianskymi hviezdami
Katarína Páleniková