Beáta Bučková

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2022
2021
2020
2017
2013
2012
Zobraziť viac

Moje aktivity

11
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Šťastných 7

26.02.2022 17:37

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

11
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Knihy roka 2021

10.12.2021 18:16

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

11
11

Beáta Bučková napísal recenziu

16.08.2021 14:18

Kniha sa čítala veľmi dobre, aj keď bola objemnejšia. Páčila sa mi dejová línia troch na pohľad úplne rozdielnych osudov, ktoré sa napokon stretli. V knižke je všetko tak trochu dotknuté - poľské geto, pokusy v koncentrákoch, program Lebensborn a následne osudy ľudí poznačených vojnou. Kto má rád príbehy, podotýkam literárne fikcie z tohto obdobia, bude sa mu knižka páčiť. Ja jej dávam 4,5 z 5 bodov.

Čítať viac

11
11

Beáta Bučková napísal recenziu

03.08.2021 14:14

"Veľkosť človeka.....Oxymoron....Pojmy človek a veľkosť nepatria k sebe."

Táto kniha opisuje dve línie, príbeh Signe a príbeh Davida. Signe nám cez svoje spomienky vyrozpráva svoj život v roku 2017. Táto línia sa mi páčila hlavne kvôli jazyku, ktorý autorka používala. Opis jej cesty na oceáne som si užívala najviac. Príbeh Davida a jeho dcéry má iný rozmer. So svojou malou dcérou sa ocitnú v utečeneckom tábore v roku 2041. Celý svet trápia veľké suchá a nedostatok vody. Tu veľmi pekne vykresľuje jeho vnútorný svet a drsný život bez vody.
"Modrá" bola pre mňa symbolom, symbolom vytrvalosti a nádeje. "Modrá je stvorená na to, aby sa zdvihla."
Hlavnou myšlienkou knihy je však dôležitosť vody, dôležitosť jej ochrany. Síce časť príbehu je dystopia, kľudne sa môže stať skutočnosťou. Príroda sa nám mení, zásah ľudí je čoraz väčší a dopady na ľudstvo môžu byť katastrofálne.
Mne osobne sa príbeh veľmi páčil, knihe dávam maximum bodov. Nič mi v nej neprekážal.

Celý život je voda, celý život bol voda, všade, kam som sa zvrtla, padala z neba ako dážď alebo sneh, napĺňala malé horské plesá, ležala zmrznutá v ľadovci, prúdila po strmých úbočiach v tisícoch potôčikov, ktoré sa spojili do rieky Breio, tá sa pred dedinou rozliala do fjordu a z toho sa smerom na západ stalo postupne more. Celý môj svet tvorila voda. Vrch, hory, pastviny boli v tomto svete iba maličké ostrovčeky. Svoj svet som nazývala Zemou, no myslela som si, že by sa mal vlastne volať Voda.

Čítať viac

11
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Horúce novinky

31.05.2021 19:38

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

11
Beáta  Bučková

Beáta Bučková získal odznak Môj názor pomáha

30.05.2021 16:17

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

11
11

Beáta Bučková napísal recenziu

30.05.2021 16:17

Ak sa vám dostane do rúk táto útla knižôčka, určite si ju prečítajte. Je to taká jednohubka ku káve ( či v mojom prípade k vínu ) o osamelom pastierovi Elzéardovi Bouffierovi, ktorý sadil stromy. Je to srdcehrejúci príbeh o starcovi, ktorý "vie o tom naozaj viac ako hocikto na svete. Našiel nádherný spôsob, ako sa dá šťastne žiť."
Je to príbeh o tom, že "človek sa môže prejavovať práve tak stvoriteľsky ako Boh, a to aj v iných oblastiach, nielen v ničení."

Čítať viac

11
11

Beáta Bučková napísal recenziu

30.05.2021 16:16

...vari každý z nás v sebe nesie kus Alžbety Bátoryovej, a každý iný kus, každý inú predstavu, každý iný názor, a zväčša už ani nevieme, kde sme svoj názor získali, kto prvý nás zaujal svojím rozprávaním tak veľmi, že sme mu uverili."

Toto komplexné dielo nám ponúka ucelený pohľad na život Alžbety Bátoryovej cez jej súdny proces. Veľmi sa mi páčilo na knihe to, že konanie grófky približuje aj pomocou historicko-spoločenských súvislostí či vzťahmi s inými členmi uhorskej šľachty, pretože "bolo by chybou posudzovať Alžbetu Bátoryovú z dnešného hľadiska, cez prizmu súčasnej morálky..." Úplne pozitívum pre mňa bola nezaujatosť autora a nevykreslenie grófky ako iba krvilačnej, nenásytnej beštie. Hodnoverne opisuje aj vtedajšie vojnové pomery s Osmanmi a ich vplyv na ľudí. Zaujalo ma aj porovnávanie grófky s grófom Drakulom a snaha ich zaradiť medzi netvorov. Ktovie, čo sa stalo a čo ich "nútilo" konať zlo, my sa to asi už nikdy naisto nedozvieme...
Kniha je obohatená nádhernou fotodokumentáciou Karola Kállayho, faktografický materiál zhromaždila PhDr. Tünde Lengyelová, CSc. a knihu spojil do jedného celku pomocou textu Pavel Dvořák a ja im za to veľmi ďakujem.

Čítať viac

11
11

Beáta Bučková napísal recenziu

30.05.2021 16:14

Pri čítaní tejto knihy mnou prešli asi všetky negatívne emócie. Smútok, letargia a neskutočný hnev. Videla som pred sebou všetkých pacientov v liečebnom ústave. Nebolo ťažké si ich predstaviť, 2 roky som pracovala na uzavretom psychiatrickom oddelení so všetkým, čo k tomu patrilo (sieťovaná posteľ či zvieracia kazajka). A medzi nimi som videla Claru, ktorá sa tam dostala neprávom. Nechápem jej matku, ako toto mohla vôbec dovoliť. " Načo vlastne majú ľudia deti, keď im potom úplne zničia život?"
Druhá línia príbehu bola tiež silná,nerada čítam o trápení detí. Takže za mňa príbeh veľmi smutný, zároveň sa čítalo veľmi ľahko, rýchlo. Štýl písania bol za mňa perfektný.

Čítať viac

11
11

Beáta Bučková napísal recenziu

30.05.2021 16:12

Táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Je napísaná zaujímavo a čítala sa sama napriek tomu, že to nie je beletria. Je to komplexné dielo s množstvom informácií, faktov i zaujímavostí. Za mňa 5 z 5. Odporúčam každému, koho zaujíma história.

Čítať viac

„Mlčanie je zlato; kto dokáže mlčať sám so sebou, príde na všeličo, ticho presiakne pod pokožku, upokojí srdce, stlmí nepokoj, naplní izbu, v ktorej sa nachádzaš, naplní celý dom, kým vonku uháňa život ako bežec, pretekárske auto, pes, ktorý naháňa vlastný chvost, no nikdy ho nedobehne. Ale ticho je, žiaľ, ostýchavé, vo veľkých davoch dlho neobstojí a zaraz sa vytratí. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson