Beáta Bučková

9

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2017
2013
2012
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:07

Tento príbeh bol čarovný, prekrásny
Hlavná postava príbehu, Natália bola pre mňa veľmi blízka z viacerých dôvodov :
som tiež takou bútľavou vŕbou pre moje kamarátky i známe...chcela som sa stať psychologičkou, no nejako nevydalo
som učiteľkou tiež ako ona...
a samozrejme, zbožňujem knihy

Označila som veľmi veľa pekných myšlienok a mnoho knižných inšpirácií. Autorovi som vďačná za túto knihu, mňa teda získal.

"...knihy poskytujú oveľa účinnejšiu liečbu než antidepresíva. Práve knihy v nás totiž môžu prebudiť túžbu k životu. Vedú nás k vnútorným posunom, ktoré potom môžu uviesť všetko do pohybu. Vzťah medzi knihou a človekom je veľmi dôverný!"

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:06

Tak táto kniha bola pre mňa skutočnou výzvou. Chcela som si rozšíriť svoje čitateľské obzory a vyjsť trochu zo svojej komfortnej zóny, čo sa týka žánru. Neľutujem....
Táto kniha nie je žiadna oddychovka, ale žiaľ, surovo napísaná pravda. Napriek téme sa čítala ľahko, je písaná zrozumiteľné a všetko je vysvetlené veľmi dobre.
Často si uvedomujem, ako veľmi ľudstvo ubližuje planéte a je mi z toho hrozne. Naša planéta je "chorá" a každý z nás musí začať od seba...inak to nejde. Aj keď táto kniha ponúka riešenia vyšším úrovniam ako je jednotlivec, aj tak si myslím, že každý môže prispieť k obnove prírody tým svojím máličkom, čo je schopný preto urobiť.
"Najbližších pár desaťročí nám ponúka poslednú možnosť vybudovať stabilný domov pre ľudstvo a obnoviť bohatý, zdravý a úžasný svet, ktorý sme zdedili po našich vzdialených predkoch. Ide o budúcnosť planéty, ktorá je, pokiaľ vieme, jediným miestom, kde sa vyskytuje život. "

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:05

Mojou srdcovkou od tejto autorky je dilógia Rekviem pre anjela a pri čítaní tejto knihy som mala miestami pocit, akoby bola nejakým predslovom alebo úvodom k nej. Fascinujú ma minulé životy a strašne ma bavia knihy takéhoto charakteru.

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:04

Táto knižka ma prekvapila svojim obsahom a ostala som po jej prečítaní smutná. Je napísaná z pohľadu syna, ktorý vníma ich rodinnú situáciu a tiež obsahuje spomienky otca. Obaja všetko podriaďujú náladám psychicky narušenej matky. "...tvoja matka na rodostrome, to sú korene, listy, vetvy a hlava v jednom, kým my sme záhradníci, ktorí sa musia postarať, aby strom pevne stál, aby ho nič nevyvrátilo..."
Bolo zaujímavé sledovať ich život a mrzelo ma, že kniha je taká krátka, je to taká jednohubka na jeden večer.
" Nuž ale, čo je to potom za svet, v ktorom žijeme? Kvety sa nemajú predávať, kvety, to je niečo pekné a je to zadarmo, stačí sa zohnúť a natrhat si ich! Kvety, to je život, a pokiaľ viem, život sa nepredáva!"

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:03

Taká bola hrdinka tohto príbehu, neuveriteľne láskavá a zároveň nebezpečná bytosť. Jej charakter zocelili udalosti a odmietnutia zo strany rodiny,priateľov a lásky.
"Tí,čo najviac potrebujú pomoc, často nenávidia svojich záchrancov a útočia na nich, len aby si dokázali svoju silu." Odjakživa ma fascinovali rôzne odvary,čary a verím v moc byliniek ( samozrejme nie až tak, ako to používala ona, no nie som ani bohyňa ), preto sa mi tá kniha tak veľmi pačila. Kirké ale bola v mojich očiach v prvom rade milujúcou matkou. Autorka krásne vykreslila jej vzťah so svojím synom.
"Lenže rodičia nikdy nepoznajú svoje deti. Vidíme v nich len odraz vlastných chýb."
Knihu určite odporúčam.

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:01

Dej tejto knihy je veľmi zaujímavý ( lepšie by bolo už len vtedy, keby som predtým nevidela film, keďže takto mi boli niektoré súvislosti už zrejmé), ale čo sa mi najviac na knihe páčili, to boli autentické fotografie... perfektné. Teším sa na ďalšie časti, len nech už konečne otvoria knižnicu.
Netvrdím,že knihu som zaradila medzi svoje naj ani ju nemusím mať v domácej knižnici, ale bolo to celkom príjemne čítanie.

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 14:00

Pri tejto knižke budem fakt stručná. Aj keď už od začiatku vieme, ako sa príbeh končí ( Homér alebo Brad Pitt, kto čo preferuje), vďaka autorke som mala neskutočný čitateľský zážitok. Dávam maximálny počet
"Možno si ho ceníš viac než cudzinca, ale každý človek je niečí priateľ alebo brat. Čí život má teda väčšiu hodnotu? "

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 13:59

Včely ako symbol nádeje a nového života sa tiahnu celým dejom tejto knihy. Je to nádherne napísaný, realisticky opísaný, hlboký príbeh o sýrskych utečencoch. Bolo zaujímavé pozorovať postavy románu, ich vnútornú premenu vplyvom rôznych život zničujúcich udalostí. Dej sa odohráva v dvoch časových líniách - v jednej autorka opisuje spomienky na Aleppa, na mŕtveho syna a v druhej ich začínajúci život v Anglicku. Je to veľmi ťažká téma, prišlo mi ich strašne ľúto a priznám sa, aj som si poplakala. Ale kniha ma bavila od prvej až po poslednú stranu.

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 13:57

Tento smutno-krásny príbeh bol pre mňa výnimočným čitateľským zážitkom. Bola to čarovná prechádzka v okolí Podlasia, prechádzka medzi ľuďmi pánubohu za chrbtom. Autorka krásne vystihla tamojší život a dospievanie Doroty. Kniha je plná krásnych a hlbokých myšlienok, mnohých paradoxov a životných lekcií. Čítala sa síce ľahko a rýchlo, ale pri niektorých častiach som si musela dať krátku pauzu na zhodnotenie myšlienok. Za mňa teda 5 z 5 a túto knihu určite odporúčam.

"Zdalo sa jej, že medzi ľuďmi existovalo zvláštne lanko, ktoré sa z nás pri odchode odmotáva. Čím ďalej od nás idú, tým viac lanka si si sebou berú. Lebo vedia, že môžu. Čím viac na nich čakáme, tým viac lanka si z nás odmotajú. Niekedy nemá koniec. Občas, až keď ho presekneme, začnú hľadať cestu späť. "

Čítaj viac

9
9

Beáta Bučková napísal recenziu

04.04.2021 13:56

Tento romantický žáner prepletený so sci-fi nie je celkom moja šálka kávy, ale keďže som sa rozhodla vlastniť všetky knihy tejto autorky, tak som jej dala šancu.
Bola to taká príjemná oddychovka prečítaná za večer. Je zvláštne zamyslieť sa, čo sa možno stane vtedy, keď ľudstvo naďalej bude konať zlo a ničiť planétu. Ktovie ako ešte dopadneme my alebo nasledujúce generácie. Ale to je hudba budúcnosti...
Túto knižku odporúčam hlavne beznádejným romantičkám.

Čítaj viac

„Myslím, že prednášky nemôžu toľko prospieť ako čítanie kníh, z ktorých sa prednášky robia.“

Samuel Johnson