Andrea Červencova

5

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Andrea Červencova

andrea. knihy získal odznak Šťastných 7

12.12.2020 10:42

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

02.11.2020 16:43

Na 404 stranách sa nachádza jeden prepracovaný, napínavý dej s množstvom akcie. Vidno, že autor sa vyzná do bojových umení či zbraní, ale aj to, že má záľubu v cestovaní. Realisticky vykreslené miesta diania vás presunú na rozličné miesta od Bratislavy až po Škótsko. Úžasne vykreslené charaktery postáv, ako zlých, tak aj dobrých. To, že sa striedalo rozprávanie hlavnej postavy Andreja Bojara s inými postavami dodalo knihe isté napätie. Rozprávanie z pohľadu záporáka často v knihách nevídať, o to viac ma to potešilo. Bavilo ma sledovať, ako každý vnímal danú situáciu inak. Niektoré scény boli naozaj brutálne až nechutné, ale mne to nevadilo a užila som si každú jednu stranu príbehu. O zápletkách a tajomne, ktoré vyžarovalo z tohto príbehu ani nehovorím. Koniec ma totálne odrovnal. Bolo to naozaj premyslené a dokonale prepracované. Čitateľ nemá šancu odhaliť koniec deja skôr, ako mu ho odhalí autor. Bolo mi z toho konca miestami až smutno. Keď si prečítate pochopíte.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

27.10.2020 07:30

Keď som začala čítať túto knižku, myslela som si, že to bude klasický triler, ale nakoniec sa z toho vyvinula výborná rodinná dráma.
Veľmi ma zaujímalo, čo sa stalo jednému z troch bratov, ktorého našli uprostred púšte mŕtveho. Opustený tu umrel od smädu a horúčavy.
Dej bol pútavo napísaný. Každá kapitola končila tak, že som knihu len veľmi nerada odkladala.
Všetko sa to odohráva vo vnútrozemí Austrálie. Autorka túto krajinu opísala naozaj takým štýlom že, človek čítajúci knihu má pocit akoby sa ocitol v tejto rozhorúčenej krajine, kde sú jednotlivé statky od seba vzdialené aj niekoľko stovák kilometrov.
•••
V tejto knihe určite nenájdete akciu za akciou, ako v iných trileroch, ale výborne premyslený príbeh jednej rodiny. Najstarší brat Nathan tu pomaly s pomocou členov rodiny odhaľuje skryté tajomstvá, ktoré viedli k tragédii a popri tom rieši aj svoje problémy a chyby z minulosti.
•••
Už teraz môžem túto knihu zaradiť k top knihám, čo som čítala tento rok.
Krátke kapitoly a znepokojivá, tajomná atmosféra medzi členmi rodiny dodali knihe tú správnu dávku napätia. Nemám jedinú výčitku. Určite by som si od autorky rada prečítala ešte nejakú knihu.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

26.09.2020 07:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto je prvá knižka od tejto autorky, ktorú som prečítala. Všimla som si, že dosť často bookstagramerky zdieľajú jej knižky. Väčšinou teda tie čisto romantické. Jej romantikou nabité knihy sú veľmi obľúbené a vychvalované.
V tejto najnovšej autorka trošku zaexperimentovala a nemohla urobiť lepšie. Keď knižka vyšla, videla som na ňu len samé pochvalné recenzie. Časom pribúdali už aj tie negatívnejšie, ale ja tejto knihe nemám čo vytknúť.
•••
Od začiatku som bola napätá, ako sa to celé skončí.
Verity ma naozaj desila a veľmi ma bavili jej denníkové zápisky.
Striedalo sa tam rozprávanie Lowen a Verity, ktorú sme postupne spoznávali prostredníctvom jej autobiografie.
Od začiatku som vedela, že to medzi Lowen a Veritiným manželom bude iskriť a preto mi ani nevadila tá romantická linka. V tejto knižke sa mi páčilo naozaj úplne všetko. Od začiatku do konca to bola psycho jazda a niekedy som sa naozaj bála, ale aj tak som tú knihu nevedela odložiť.
Potrebovala som vedieť, čo je pravda a čo klamstvo.
•••
Koniec bol pre mňa úplný strop. To som akože naozaj nečakala. Až som pocítila úzkosť z toho, ako to nakoniec autorka ukončila.
Koniec síce ostal mierne otvorený, ale aj tak sa mi páčil a v tomto prípade mi to ani trochu nevadilo.
Na to, že to bol autorkin prvý psychotriler (aj keď mnohí vravia, že by to psychotrilerom nenazvali),to bolo veľmi vydarené. Pre mňa je najdôležitejšie to, že som ten koniec vôbec neodhadla a ani by ma to nenapadlo.
Želám si, aby autorka ostala pri tomto žánri.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

25.09.2020 16:43

Ani neviem kedy naposledy som čítala nejakú knihu od slovenskej autorky.
Už to bolo asi veľmi dávno. Touto knihou som si však pripomenula, že aj na Slovensku máme kvalitné autorky. Musím povedať, že to bol príjemne strávený čas. Kniha bola od prvej strany pútavá a hneď som sa začítala do príbehu. Všetky dialógy boli zaujímavé, plynulé ani na chvíľu som sa pri knihe nenudila. Určite si prečítam aj ďalšie autorkine knihy, pretože sa mi páči jej štýl písania. ??

Takže zhrnula by som to tak, že kniha je naozaj veľmi podarená. Páčila sa mi úplne celá, od začiatku do konca. Prečítala som ju za dva večery a to hovorí za všetko. Treba jej dať určite šancu.
Musím pochváliť aj obálku, lebo okrem iného, aj tá sa mi veľmi páči. ????

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

19.08.2020 13:08

Tak táto kniha ma úplne dostala.
Na začiatok sa rovno priznám, že pred koncom knihy som mala pocit, že asi som niečo prehliadla a ostala som totálne zmätená. Chvíľu som si vravela, že asi si tú knihu budem musieť prečítať ešte raz, lebo nejako tomu nerozumiem.
To bol však presne autorov zámer, ktorý mu naozaj vyšiel na jednotku.
Dej sa odohráva na ostrovnom mestečku Belport. Mimo sezóny je toto miesto ponuré, upršané a chladné. Na tomto malom ostrove kde sa každý s každým pozná sa jedného dňa nájde mŕtve telo muža a to spustí lavínu udalostí. Každý má nejaké tajomstvo a postupne nám ich autor odhaľuje. Autor nám dej rozpráva na striedačku z pohľadu manželky a vdovy. Na konci knihy sa osudy týchto žien stretnú.
Je to úžasná kniha, ktorú prečítate na jedno posedenie. Určite ani chvíľu nenudí a zaručene vás čaká mnoho prekvapivých okamihov.
Nič podobné som ešte nečítala a stálo to za to.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

19.08.2020 13:04

Tak toto bolo niečo...
Z týchto troch Fitzekov, čo mám momentálne prečítaných, bola Terapia úplne najlepšia.
Každú chvíľu som podozrievala niekoho iného a stále som nevedela, že čo sa tam vlastne deje, o čo ide a kto je za tým.
Táto kniha je dôkaz toho, že aj na pár stranách sa dá vytvoriť nervydrásajúci príbeh!
Prečítala som ju za jeden deň čo sa mne teda často nestáva. Hltala som stranu za stranou a do poslednej chvíle som nevedela, ako to dopadne.
Napínavá, desivá, mätúca, tak by som opísala túto knihu.
Ten koniec ma totálne odrovnal. Už by som čakala hocičo, ale toto nie.
Som úplne nadšená, Fitzek je fakt kráľ, takýchto psychotrilerov a do poslednej stránky sa hrá s vašou mysľou.
Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

06.08.2020 11:40

Tak na konci júla som stihla prečítať ešte túto jednu knihu.
Tento autor má veľmi dobrý štýl písania, ktorý vás núti čítať v podstate bez prestávky.
Už teraz sa vďaka tejto knihe teším aj na Mestečko Wayward Pines, ktoré ma ešte stále čaká v poličke.
•••
Veľmi zaujímavý dej so zaujímavou myšlienkou.
Predstavte si, že existuje veľké množstvo vašich JA v paralelných vesmíroch, ktoré žijú odlišné životy. Veľmi ma táto téma zaujala, aj keď sa musím priznať, že keď sa to tam zvrhlo na nejakú až príliš odbornú debatu, tak som sa niekedy dosť strácala.
V žiadnom prípade mi to však nepokazilo dojem z knihy.
Bolo to napínavé od prvej po poslednú stranu. Stále som rozmýšľala či má tento príbeh šancu skončiť dobre.
Skončilo to tak otvorene, že by mohlo byť kľudne aj pokračovanie, ale zároveň to nebol taký ten klasický otvorený koniec, ktorý vás vytočí.
Nemám na túto knihu jediné zlé slovo, takže veľká spokojnosť.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

06.08.2020 11:38

Keby mám túto knihu opísať jedným slovom, bolo by to slovo ZNEPOKOJUJÚCE.
Je desivé ako môže pár na oko nevinných okolností, ktoré si človek ani neuvedomuje ovplyvniť celý váš život. To sa stalo aj Ellie (zmiznuté dievča) a pochopiteľne tým trpela celá jej rodina.
•••
Kniha sa mi páčila, čítala sa veľmi rýchlo, ani neviem ako a bola som na konci, ale neboli tam zvraty, ktoré by ma nejako extra prekvapili. Bol to dosť predvídateľný príbeh, ale napriek tomu som bola počas čítania napätá. Páčilo sa mi, že bol opísaný z pohľadu viacerých osôb a všetky súvislosti na konci príbehu do seba pekne zapadli.
•••
V podstate si myslím, že táto kniha mala skôr ukázať ako sa asi vyrovnávajú rodiny s takou tragédiou, keď im zmizne dieťa a nemajú potuchy, kde je. Sama som mama a neviem si niečo také ani len predstaviť. Koniec ma zase raz dojal.

Čítaj viac

5
5

andrea. knihy napísal recenziu

06.08.2020 11:36

Neotváraj oči, inak zomrieš!
Táto veta veľmi výstižne vystihuje celú túto knihu.
Myslím si, že mnohí z vás videli film BIRD BOX. Táto kniha ako predloha filmu bola skvelá!
•••
Napätie by sa v nej dalo krájať a keďže som ju čítala do neskorej noci, tak som sa aj poriadne bála.
Veď už len myšlienka na to, že musíte mať stále zavreté oči, inak uvidíte niečo tak strašné (týmto si nie som istá, lebo sa v knihe vlastne neuvádza čo tí ľudia vidia), že vás to donúti spáchať samovraždu je dosť strašidelná.
Keďže vlastne nevieme, čo sa vonku mimo bezpečia domova vlastne deje a čoho sa máme báť, fantázia tu pracuje na plné obrátky.
Je to krátka knižka ktorú budete mať prečítanú, ani nebudete vedieť ako. Číta sa rýchlo, kapitoly sú krátke a rozhodne to nie je ani na chvíľu nudné.
Určite to odporúčam čitateľom čo majú radi takéto strašidelné príbehy s prímesou tajomna.
Takže neváhajte a objednávajte.

Čítaj viac

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym