Ladislava®

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

~ Knihy
~ História
~ Gryffindor
~ Capricornus
~ Elementary
~ Criminal minds
~ Game of thrones

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

~ Knihy
~ História
~ Gryffindor
~ Capricornus
~ Elementary
~ Criminal minds
~ Game of thrones

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2018
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
Ladislava®

Ladislava Rízová získal odznak Šťastných 7

22.10.2019 20:38

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
Ladislava®

Ladislava Rízová získal odznak Máte čitateľský profil

28.07.2019 23:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:51

Sklenený meč, druhý diel ďalšej známej série. Aj keď nie vždy v dobrom. Ja pravdepodobne patrím k menšine, ktorej sa série zatiaľ páči. Nesúhlasím s tým, že je to "vykrádačka" iných známejších distopií. Ako aj v prvom diely ČERVENÁ KRÁĽOVNÁ sa vraciame do sveta rozdeleného krvou. Medzi tazv. Červených a Strieborných. K hlavnej hrdinke, ktorá má červenú krv a strieborné schopnosti.
Hlavná hrdinka,
je plná vnútorného rozporu a nie je vôbec dokonalá. Čo mne osobne vyhovuje. Poukazuje to na to, že viesť rebelov nie je hračka. A nespraví sa to z večera do rána. Ide to o to ťažšie keď nepatríte, ani do jednej skupiny obyvateľstva.
Vsťahy,
medzi hlavnými postavami boli bravúrne zvládnuté. Či už v prípade Mare a Cala, Mare a Mavena alebo Cala a Mavena. Rovnako dobré boli za mňa aj vsťahy s vedľajšími postavami (napr. Kilorn, rodina).
Dej,
bol za mňa dokonale vyvážený. Akciu striedali mierne pokojné chvíle, ktoré sa môžu pýšiť dobre zvládnutými dialógmi.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:48

Ako druhý diel série ma kniha nesklamala. Príbeh bol znova zaujímavý a záhadný. No miestami trošku odhadnuteľný. Postavy zostali naďalej dobre napísané. Spoznali sme nové a dozvedeli sa viac o tých starých. Dej miestami viazol, ale možno to bolo mojou malou čitateľskou krízou.
Celkovo sa mi kniha páčila, ale bola slabšia, ako prvý diel.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:46

Caraval som čítala ešte minulý rok a aj po tom čase tvrdím, že je to veľmi dobrá kniha.
Postavy,
som si zamilovala. Chápala som ich motivácie a vzťahy medzi nimi. Fungovala medzi nimi dobrá chémia.
Dej,
bol plynulý, zaujímavý, maximálne tajomný a nepredvídateľný. Mal veľmy dobrú atmosféru.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

PRIZNANIA PODOZRIVEJ majú na zadnej strane anotáciu, ktorá ma donútila vyhodiť za túto knihu peniaze a prečítať si ju.

To čo chcem o tejto knihe povedať je, že ma na plnej čiare sklamala.

Čo sa mi na knihe páčilo?
Páčil sa mi nápad. Rodičia zabití vo vlastnej spálni. V zabezpečenom dome do ktorého sa mohli dostať len ich deti a opatrovateľka/sekretárka. Tam to končí. Všetko ostatné bolo za mňa úplne zle.
Dovolím si vymenovať pár vecí.
1. Správanie policajtov bolo maximálne nerealistické a neprofesionálne. Autori sa ma darmo snažili presvedčiť o opaku.
2. S postavami som si nevedela vytvoriť vsťah a keď som si mysela, že sa mi to konečne podarilo, prišlo niečo čo ma presvedčilo, že sú mi stále ukradnuté.
3. Koniec bol maximálne nedotiahnutý a vôbec ma neprekvapil. Dokonca, ma vôbec nezaujímal.
4. Na záver ešte poviem ten hlavný dôvod. V tej knihe bolo všetko. Naozaj všetko čo tím autorom napadlo. Rodinné tajomstvo, tehotná milenka, dokonca sme zavadili aj o LGBT.  Proste mix čo nemal ani hlavu, ani pätu.
Otázkou zostáva kto mi vráti peniaze a čas, ktorý som minula.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:37

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

DA VINCIHO KÓD mi odporučila moja slovenčinárka a o pár dní na to, som ho úplnou náhodou dostala k narodeninám. Zobrala som to, ako znamenie a hneď som sa dala do čítania.
Kniha rozpráva o Robertovi Langdonovi odborníkovi na symboliku, ktorý sa mal stretnúť s kurátorom múzea Louver a zapletie sa do vyšetrovania jeho náhlej smrti. Kurátor Jacques Sauniére bol zavraždený a krátko predtým sa snažil odovzdať odkaz, ktorý môže všetko zmeniť. Do hľadania pravdy o dedkovej smrti a veľkom tajomstve sa zapojí aj jeho vnučka agentka Sophie Nuveová. Prečo musel kurátor Louvru zomrieť a aké tajomstvo strážil? To sa dozviete po prečítaní knihy.
1. Téma/Spracovanie/Dej
Téma, ktorá bola v knihe spracovaná je dokonalou záhadou sama o sebe. Tajomstvá Leonarda Da Vinciho a jeho obrazou nie sú jediné, ktoré kniha odhaľuje. Da Vinciho kód je kniha mnohých historických konšpirácii a po jej prečítaní sa na svet už nebudete pozerať rovnako. Dej tejto knihy je náučný, tajuplný, ale hlavne napínavý. Kniha má rýchly spád a zaručene sa nebudete pri jej čítaní nudiť. Preto, čo sa týka spracovania, môžem len skonštatovať, že Dan Brown je jedným z kráľov dnešnej literatúry.

2. Postavy
Hlavné postavy knihy, Roberta aj Sophi, som si obľúbila, ale rozhodne mám radšej Roberta a to hlavne vďaka jeho nadšeniu pre históriu.
Na moje prekvapenie som si obľúbila aj zápornú postavu (to sa dozviete hneď v tretej kapitole, takže nejde o spojler) mnícha Sílasa a dokázala som pochopiť jeho správanie a činy.
3. Negatíva
Na knihe sa mi nepáčil fakt, že nič z toho čo kniha odhalí sa nedá historicky dokázať, a preto to oficiálne zostáva len ďalšou konšpiračnou teóriou. Čitateľ sa teda musí sám rozhodnúť, či tomu bude veriť alebo nie. Netreba teda zabúdať na fakt, že dejny píšu víťazi.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:34

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Upírska akadémia je prvý diel série od mojej celkom obľúbenej autorky.
V skratke. Kniha rozpráva o dvoch dievčatách Rose, ktorá je dampírka a Lisse, ktorá je morojská princezná. V tomto svete dampíry verne ochraňujú morojov. A inak to nie je ani medzi Rose a Lisse. Čo im hrozý a ako sa s tým vysporiadajú, tak to a ešte oveľa viac skrýva táto kniha.
1. Svet/Dej/Spracovanie
Musím sa priznať, že je to prvá kniha o upíroch, ktorú som kedy čítala a bola za mňa nadpriemerná. Ten svet, ktorý sme tu mohli vidieť sa mi veľmi páčil, ale povedzme si úprimne, upíry nie sú nič nové a ani kreatívne. No, chválim spracovanie tejto témy. Umiestnenie deja na akadémiu, zatajenie niektorých informácií a ich následné odhaľovanie mi sadli a veľakrát som sa nedokázala od knihy odtrhnúť.
2. Postavy/Nápad
Hlavné postavy Rose a Lissa sa mi veľmi páčili. Mojou obľúbenkyňou, ale zostáva Rose, čo je prabdepodobne spôsobené tým, že to ona je rozprávačkou príbehu. Veľmi sa mi páčil nápad puta/prepojenia medzi nimi. Aj keď som sa s takým niečím už stretla, musím povedať, že to neslúžilo len pre ľahšie rozprávanie príbehu, ale bol to aj zaujímavý aspekt deja.
Mojimi obľúbencami zostávajú
Christian a Dimitri. Ich vsťahy s Rose a Lissou boli čerešničkou na torte.

3. Negatíva
Za mňa nie je nič čo by som mohla knihe vyslovene vytknúť. Jedine, že kniha vo mne nevyvolala žiadne extra emócie, čo ma mrzí.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

15.05.2019 12:31

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Zárezy smrti som si z kníhkupectva odniesla hlavne vďaka peknej obálke a dobrému pocitu z autorkinej predchádzajúcej série Divergencia.
Príbeh nás prenesie na planétu Thuve/Šotet kde nie celkom v pokoji žijú dva národy. Príbeh je rozprávaný z dvoh pohľadov. Z pohľadu Thuvesita Akosa, syna jasnovidky. A tiež z pohľadu Šotetki Cyry, princeznej. Naše hlavné postavy sú tiež takzvaní obľúbenci osudu. Ich osud je pevne daný a nezmení sa v žiadnej verzii budúcnosti. Po prečítaní to vidím asi takto.
1. Veľmi sa mi páčil nový svet, vlastne vesmír, ktorý Veronica vytvorila. Cením si originálne názvy planét a obyvateľov. Zaujalo ma politické usporiadanie planét do zhromaždenia, čo považujem za moderné. Pričom vláda na Thuve pripomína na strane Šotetov skôr diktatúru alebo despociu a na Thuvesitskej strane kráľovstvo, možno začiatky republiky, čo sú zastarané spôsoby vlády. Pričom postavy jasnovidcov akoby zastávali úlohu cirkvi. Ale to si nevšímajte to sú len postrehy milovníčky dejepisu. Páčilo sa mi ako autorka načrtla spor medzi Thuvesitmi a Šotetmi o planétu Thuve/Šotet. Príbeh o unesených deťoch porozprávaný z oboch strán pekne ukázal, že minca má vždy dve strany. Boh vie, kde je pravda. Plusové body tiež dávam za zaujímavé dary prúdu (schopnosti) jednotlivých postáv.
2. Čo sa týka postáv Akosa a Cyry, chvíľu mi trvalo kým som sa s nimi zžila. No keď som pochopila veci, ktoré ich menili a formovali, išlo to celkom ľahko. Aby sme si rozumeli čo myslím, vysvetlím. Napríklad nemôžeme pochopiť Cyru ak neporozumieme pomerom v prostredí v ktorom vyrastala. U Akosa je to podobné. Musím povedať, že vzťah medzi nimi je dobre vystavaný a ich zbližovanie nie je zbúchané narýchlo.
3. Kameňom úrazu je za mňa dej. Viem, že sme sa museli zoznámiť s tým všetkým čo som menovala vyššie, ale aj tak som toho názoru, že by sa to dalo podať zaujímavejšie. Ja som sa úprimne skoro dopolovice knihy nudila a túžobne som očakávala nejakú akciu. Tú som síce dostala na konci knihy a bolo to fajn, ale nebolo to wau a nezachránilo to ten začiatok.

Čítať viac

5
5

Ladislava Rízová napísal recenziu

18.03.2019 20:18

Tento poviedkový diel k sérii Selekcia plný svoj účel. Znova vás vráti do tej rozprávky a peknej romantiky, ktorá vládla celej sérii. Bolo pekné si na ňu znova spomenúť.

Čítať viac

„Smútim za ňou nekomplikovane a absolútne. To je moje šťastie aj moja smola. Už zakrátko sa mi v hlave vynorili slová: Chýba mi v každom čine i v každej nečinnosti. “

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes