Zadrž dych - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zadrž dych

Marína vie, aké je žiť v temnote, pozná chuť pohŕdania a zloby. Z okov minulosti sa jej však podarilo vyslobodiť a žije obyčajný život, v ktorom je konečne šťastná. Jej duševnú... Čítať viac

4,8 73 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
368 strán
5 hodín čítania

Marína vie, aké je žiť v temnote, pozná chuť pohŕdania a zloby. Z okov minulosti sa jej však podarilo vyslobodiť a žije obyčajný život, v ktorom je konečne šťastná. Jej duševnú rovnováhu naruší príchod nového kolegu ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Oslávte Deň detí s Knihoradom

Viac o knihe

Talentovaná autorka Michala Ries vstúpila na našu literárnu scénu skvelou romantickou sériou Na úteku, ktorá sa stretla s mimoriadnym čitateľským ohlasom. Jej nový román opäť ponúka pútavé čítanie o tom, aké zložité sú mužsko-ženské či rodinné vzťahy a aká tenká je hranica medzi láskou a nenávisťou.

Nenávidí jej pokrivený odraz.
Mohol by milovať jej skutočné ja?


Marína vie, aké je žiť v temnote, pozná chuť pohŕdania a zloby. Z okov minulosti sa jej však podarilo vyslobodiť a žije obyčajný život, v ktorom je konečne šťastná. Jej duševnú rovnováhu naruší príchod nového kolegu – minulosť a prítomnosť sa nebezpečne pretnú a jej pokojný život je zrazu v ohrození. Spolu s prízrakom mladej Maríny sa vracajú aj spomienky a bolesť.

Marcel by ju mohol zničiť niekoľkými vetami. Urobí to? Ak nie, čo za to bude chcieť? Prečo ju vlastne tak veľmi nenávidí? A tie jeho oči, tie ju mätú najviac. Občas totiž hovoria úplne iný príbeh ako jeho ústa…

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
435 g
ISBN
9788022023498
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1086771
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

73 hodnotení

62
7
3
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dáda
Neoverený nákup
10.4.2023
Hned jak jsem knihu dočetla, chtěla jsem si jí přečíst znovu. A pravděpodobně to i brzy udělám. Každému ji teď doporučuju a jsem asi otravná, ale co :-). Za mě nejsilnější příběh, který jsem za ty čtyři roky, co čtu, přečetla. Bylo to tak skutečné. Tak skvěle napsané. Nezapomenutelné.

Marínu musí každý obdivovat. To jinak nejde. Poprala se svou minulostí a s odbornou pomocí se přes to přenesla. Na začátku každé kapitoly je úryvek z doby, kdy byla mladší. Dá se odhadnout, co se jí přihodilo a mě jen zajímalo, kdy se s námi podělí o celý příběh. Pokud se vám tohle stane, buď vás to zlomí a dostane na dno, ze kterého se nevyškrábete nebo najdete sílu bojovat a jít dál. A Marína v sobě sílu našla. Měla velmi sympatické kolegyně. Díky nim vzniklo v knize několik vtipných situacích, kdy jsem se smála nahlas. Bylo to parádně vybalancované humorem a vidno, že je autorka veselá kopa.

Marcel se na začátku choval jako hovado. Ovšem, kdo z nás taky občas nějakého člověka nesoudil? Asi každý. Neznáme celou pravdu, ale už jsme si udělali obrázek, kterého se držíme. Ke všem se choval přátelsky, ale Marínou od samého začátku pohrdal. Nenávist naštěstí netrvala dlouho a po tom, co ji přestal urážet a držet si odstup, byla radost ho sledovat. Získal si mě. A to především svojí trpělivostí, laskavostí a oddaností. Byl něžný i vášnivý zároveň. Nespěchal na ni. Vyčkával a ona mu postupně propadala i když vlastně skoro nic nedělal. Každý pohled, který vysílal jí dával najevo, že má zájem.

Zkrátka začínají mi dochází slova, kterými bych popsala, jak mě to zasáhlo. Na konci jsem zůstala ubulená s hlavou plnou myšlenek. Konec byl na jednu stranu veselý na druhou smutný. Doporučuji. Nebudete litovat.
Čítať viac
2.3.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Už sa vám niekedy stalo, že vás čítanie knihy bolelo? Nie preto, že by kniha bola zlá, to ani náhodou! Táto kniha v sebe skrýva silný námet, ktorý by som označila za výzvu, navyše je napísaná tak reálne až budete mať zimomriavky. Hlavná hrdinka Marína je bezpochyby najsilnejšia ženská postava s akou som sa dosiaľ stretla – získa si váš obdiv, úctu a aj súcit, o ktorý by pravdepodobne nestála.

Asi netreba zdôrazňovať, že nejde o oddychovku, ani ľahké čítanie a ak vám to nie je jasné, bude vám to jasné po prvej strane, kde Marína načrtne svoje trápenie. To, čo sa jej v minulosti stalo sa dá vydedukovať, ak čítate s porozumením a viete si pospájať súvislosti. Už som raz niečo podobné čítala od Colleen Hoover, ale tam to autorka nerozoberala tak do hĺbky, no obe autorky túto tému zvládli brilantne. Ale späť k Maríne... Rokmi sa táto obdivuhodná žena aj s pomocou terapií postaví na nohy a nechá minulosť za sebou. Má stálu prácu, bláznivé kolegyne, ktoré vždy stoja za ňou, má kde bývať, a hlavne svätý pokoj, až kým k sa jej novým kolegom nestane niekto z minulosti. Poznáte to, keď sa tešíte, až na scénu vstúpi hlavný hrdina a vy sa doňho budete môcť platonicky zamilovať? No, tak toto nebude úplne ten prípad, lebo keď príde Marcel, tak máte chuť mu fyzicky ublížiť. Nebude to gentleman, nebude ani len sympatický, nenechá si ujsť príležitosť, aby jej dal najavo ako ňou opovrhuje a keď príležitosť nepríde rád si ju vytvorí. A dôvod jeho správania nebude tiež lichotivý, jednoducho sa tak, ako všetci ostatní neunúval pátrať po pravde, oveľa jednoduchšie bolo predsa urobiť si z klebiet vlastný názor.

Pri čítaní tejto knihy mnou prešli azda všetky emócie, ktoré existujú a našťastie aj humor, inak by som ju asi nezvládla dočítať. Ale najhoršia na tom celom nie je moja citlivá povaha, ale fakt, že ženy s bremenom, aké si niesla Marína naozaj existujú a potrebujú pomoc.

Páčil sa mi nepresladený vzťah medzi Marínou a Marcelom, po tom, ako si uvedomí svoju chybu, aj keď priznávam, zo začiatku som mu tú ľútosť neverila, no dostal ma svojou trpezlivosťou, veľkým srdcom a tým, ako ju bránil.
Veľmi sa mi páčila postava konzervatívneho šéfa Vila. Bol taký zvláštny, až to bolo milé, hlavne časti, keď mal za asistentku Renku a pocítil, čo je to peklo. Tie pasáže som si naozaj vychutnávala.
Obrovské plus dávam za epilóg, ktorý bol vierohodný, neprikrášlený a pritom krásny. Aj keď som pre Renku dúfala šťastnejší koniec, ale možno všetko nemusí končiť happy endom a možno je dobré nechať čitateľa nech si domyslí vlastný koniec.

Toto bola druhá kniha, ktorú som od Mišky čítala a hoci sú s 24 dní do Vianoc diametrálne odlišné, v obidvoch nám Miška ukázala svoju veľkosť.
Čítať viac
21.2.2023
Zadrž dych
Hlavná postava tejto knihy je neuveriteľne silná žena. Nehľadiac na to koľkokrát ju minulosť stiahla na dno, dokázala z neho opäť postaviť. Jej príbeh vám určite nezanechá oči suché. Od autorky som čítala sériu na úteku no táto kniha bola omnoho lepšia. Marína sa definitívne stala mojou hrdinkou v rôznych smeroch. Ostala silná aj vtedy kedy by sa ostatný vzdali. Do svojho vnútorného boja dala všetko. A vďaka tomu jej duša ostala čistá. Čítať viac
10.1.2023
V príbehoch mám rada prelínanie minulosti a prítomnosti. Pohľady do minulosti postavy vždy veľa objasnia.

Čo sa stalo Maríne, keď bola mladé dievča som si domyslela dosť skoro, ale bola som zvedavá, ako a kedy sa o to podelí s niekým zo svojho okolia.

O časť z toho, čo sa jej stalo, sa podelila so svojimi kolegyňami, keď k nej do práce nastúpil niekto, koho poznala z minulosti a veľmi ju to rozhodilo.

Marína je ale silná žena, to jednoznačne. A myslím si, že v príbehu bolo napísaných veľa krásnych myšlienok. Najmä to, že si treba dovoliť byť šťastný a že myslenie iných neovplyvní. Iba to svoje.

To, že nemala ani na konci dobré vzťahy s rodinou, či už so svojou alebo s Marcelovou, v podstate to samozrejme zamrzí, ale myslím si, že iný záver príbehu by ani nemal byť.

Marcel mi prišiel ako celkom správny chlap. Ale asi tak od polovice knihy až po koniec. Zastal sa jej, keď bolo treba. Dokonca aj pred vlastnou rodinou.

Brala som jeho pohľad na Marínu na začiatku, pretože si ju pamätal inak a zmýšľal o nej inak, ako ju mal možnosť spoznať teraz.
Ale jeho obrátenie mi prišlo rýchle. Najskôr ju uráža a potom si odrazu uzná chybu a všetko je ok a páči sa mu. Neskôr je jeho počiatočný postoj k nej trošku viac vysvetlený, ale aj tak mi to prišlo trošku prirýchle a nevedela som mu to tak úplne uveriť. Bolo to pre mňa také naozaj rýchle a príliš sladké.

Autorka má svojský štýl, nie zlý. Ale najmä čo sa týka humoru, tak ten mne trošku nesedel. V niektorých situáciách mi prišiel akosi nasilu a niekam sa mi nehodil.

Kniha má ale veľmi silnú tému a myslím si, že veľmi pekne a s citom spracovanú.
Čítať viac
Lenka Frankovičová
Neoverený nákup
30.12.2022
Uzasna
Mam precitanych stovky knih, najma romantickych, a sama som prekvapena, ale tato kniha od slovenskej autorky je jedna velka bomba! Autorka ma naozaj nadanie na pisanie, niektore myslienky, pripadne slovne zvraty nemaju chybu, napr. uz v prologu cast s vodnou hladinou je genialna. Autorka prinasa namet a opisuje prezivanie postav tak, akoby sama toto vsetko odzila a dodava tym na vierohodnosti konania postav. Klobuk dole, ako sa tohto nametu zhostila. Ak k tomu vsetkemu priratame fakt, ze z hlavneho hrdinu sa stane dokonaly prototyp ochranarskeho muza, uvedomujuceho si silu Mariny, ktoreho lasku by chcela pocitit kazda zena, nemoze to byt nic ine ako nadherna bolavo hrejiva romanticka bomba. Odporucam vsetkymi desiatimi a este raz vzdavam hold autorke. Čítať viac
5

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
6.12.2022
Zadrž dych
Michala Reis - ZADRŽ DYCH

/5

Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová, ktorými by som mohla opísať svoje myšlienky a pocity. Akurát som prečítala knihu a sedím tu s ňou v ruke a snažím sa spracovať celý príbeh....

Mohla by som povedať, že je to romantický príbeh s každodennými prekážkami medzi zaľúbencami, príbeh plná lásky. Ďalej by som mohla povedať, že naši "hrdinovia" sa do seba zaľúbili a všetko bolo ako v rozprávke a nikomu nič zlé sa nestalo....ale to by nebol tento príbeh...

"Nielen každá láska má svoj príbeh, aj každá nenávisť ho má."

Predstavme si malé dievčatko, ktorej neodpustiteľné rozhodnutia vlastných rodičov spečatili celý život...dievčatko, ktoré opustila matka....dievčatko, ktorej vlastný otec sa po nociach vkrádal do izby a robil hnusné veci...

"Zadrž dych, zlatko, bude to len chvíľa."

...a nakoniec mladé dievča, ktoré hľadalo útočisko u cudzích mužov...a práve jej zlá povesť ju sprevádzala celý život!

"Nie sú vinníci aj tí, ktorí mlčky sa prizerajú utrpeniu druhých? Nie sú v istom zmysle aj oni sami tí, čo bolesť spôsobujú?"

Marína dospela, roky terapie jej pomohli a z vlastných síl sa postavila na nohy. Vybudovala pre seba spokojný život. Hovorí sa, že si ťa minulosť vždy nájde...to bolo aj v jej prípade, keď jej do života vstúpil Marcel, chalan z rodnej dediny a stali sa z nich kolegovia..

Marcela som na začiatku veľmi nenávidela. Toľko urážok, čo vypustil z úst na účet Maríny bolo aj na koňa veľa! Ale postupne som cítila, že sa v ňom niečo zmenilo a veľmi som dúfala, že sa do seba zamilujú. To vzrušenie sa dalo krájať! Obľúbila som ho, bol to dokonalý muž!
Marína- neskutočne silná žena, ktorá nás naučí vždy vnímať udalosti z pozitívnej stránky!

"To nie okolnosti určujú náš život,ale to, ako sa k nim postavíme, naše rozhodnutia."

Toľko nenávisti a pohŕdania musela zvládnúť v živote a napriek tomu bola milá a láskyplná. Pre mňa jedna z najlepších a najsilnejších ženských postáv!

Veľmi sa mi páčilo to, že na nás autorka nezvalila hneď celú jej minulosť, ale postupne ako sme čítali príbeh, nám ho ukázala a tak sme mohli aj pochopiť celý jej život.
Napriek tomu, že kniha rozoberá vážnu tému, musím povedať, že veľmi veľa som sa nasmiala (salaš so somárom).
Páčila sa mi tá rovnováha v knihe, autorka dokonale vymyslela ako miešať smutné časti s veselými a hlavne prítomnosť s minulosťou. Pekne to bolo "dávkované" čitateľovi.

Veľa ľudí je schopný prežiť alebo skôr "nežiť" svôj život v strachu - lebo, čo by povedali iní. Veľakrát máme ruky uviazane - je pravda, ale treba sa zamysliet nad tým, či sa nám to oplatí. Nežiť plnohodnotný život kvôli strachu.
A samozrejme sa tu stretneme s najväčším problémom nášho ľudstva a to, že súdíme podľa "obalu".
Čítať viac
25.11.2022
Silná emotívna bomba
Marína je jedna neuveriteľne silná ženská postava, ktorá nám môže byť príkladom. Život sa s ňou nemaznal a predsa povstala z popola ako bájny Fénix. Jej energia, viera, názory a pohľad na svet sú priam neuveriteľné a ja som nesmierne šťastná, že som sa s ňou mohla "zoznámiť". Jej priateľky a niektoré vedľajšie postavy mi svojim spôsobom taktiež imponujú, no sú tu aj také, ku ktorým som si vytvorila averziu. Tento záporný pocit vylepšuje jedine Miškin povestný zmysel pre humor, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou jej tvorby.
.
Od začiatku príbehu som dúfala, že všetko dopadne inak, než som si myslela... nedopadlo. Videla som ohavnosti, pred ktorými je ľahšie zatvoriť oči. Celú paletu ľudského zmýšľania. Posudzovanie, odsudzovanie, škatuľkovanie, to nám ľuďom ide. Niekedy to prerastie až do nenávisti, ktorej hranica s láskou je veľmi tenká. Vášeň, ktorá vzplanie v oboch emóciach je intenzívna "energia, ktorá potrebuje byť vybitá, najlepšie s objektom záujmu." A tu konečne spomeniem Marcela, lebo takýto charakterný objekt záujmu, nooo, môže byť. S ním prichádza do prítomnosti minulosť, ktorej existencia sa nedá prehliadnuť. Emócie sú vybičované na hranu, pocity zmiešané, no nakoniec to posilní aj vás a to je pridaná hodnota tohto úžasného diela.
Čítať viac
21.11.2022
Silná téma
Minulý týždeň som čítala od Mišky sériu Na úteku. Podľa recenzií vysoko hodnotená, ale mňa viac zaujala kniha Zadrž dych, preto moja recenzia bude práve k tejto knihe.
Vyrovnanie sa z minulosťou, ktorá pre hlavnú hrdinku nebolo med lízat naruší nový kokega, ktorý zhodou okoloností pozná jej minulosť a snaží sa ju zničiť a vyštvať s práce. Ale pozná ju naozaj? Poznáme skutočne svojich známych, susedov? Ako sa postavíte k človeku, ktorý nie úplne zapadá do konvencií. Chcete vedieť prečo sa správa inak? Pomôžete alebo odvrátite zrak?
Napriek silnej téme, ktorá sa naozaj málo rieši kniha je písaná ľahko, vtipné pasáže odlahčia miestami ťaživú atmosféru. Hlavná hrdinka Marína(keksík) je mi najsympatickojšou knižnou hrdinkou doposiaľ. Teším sa na ďaľšie knihy a o chvíľku ma čaká novinka 24 dní do Vianoc.
Čítať viac
3

Čítanie kníh je pre mňa relax a trochu vypnutie od všetkých myšlienok z každodenného života.

Miroslava Nikelová
Overený nákup
15.11.2022
Dokonalé
Prvé dve knihy od autorky boli výborné. Preto som kúpila aj jej tretiu knihu. A musím povedať, že som ju prečítala na jeden dych. Od začiatku do konca to bolo napísané brilantne. Počas čítania som chcela zvýrazňovačkou podčiarkovať všetky výstižné vety, myšlienky, nad ktorými budete uvažovať a zápi# sa Vám do pamäti. Silný príbeh, ktorý je výborne spracovaný. Klobúk dole pred autorkou a jej štýlom písania. Knihu si určite prečítam ešte raz aj s perom v ruke :-) Čítať viac

Michala Ries

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Nik, kto aspoň raz zazrel Catherine Morlandovú, kým bola dieťaťom, by neveril, že prišla na svet, aby sa stala hrdinkou.“

Opátstvo Northanger - Jane Austen, 2010